Autor Wątek: Morskie opowieści  (Przeczytany 3154 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Morskie opowieści
« dnia: 29 Lipiec 2014, 18:48:55 »
Nazwa wyprawy: Morskie opowieści
Prowadzący wyprawę: Gordian
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Perswazja
Uczestnicy wyprawy: Gunses, Gordian, Nadira, Johna, Drega

-...powiedz mi jak nazywają się ci korsarze i gdzie ich szukać?
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2014, 22:45:12 wysłana przez Gunses »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2014, 20:48:55 »
- Jenkins Haad, Olfrat Gikk i Edmund Storm. Obecnie ich statki stoją tam. - powiedział i wskazał dłonią na port - - Bryg Krwawe serce i dwie fregaty Utopia oraz ... czekaj jak ona się zwała Hurrean? Nie pamiętam, bo to jakaś pojebana nazwa była. - wzburzył się marynarz, a właściwie kapitan nie potrafiąc wymówić tej nazwy. A po prawdzie była to fregata ochrzczona imieniem Hurrien's.
- Co do szukania ich, to raczej nie ma ich w porcie, bo ktoś by mi dał znać, cała trójka lubi grać w karty w takiej jednej dziurze. Niby karczma dla wyższych sfer, ale tak naprawdę to zabójcze miejsce z którego już wiele osób wyszło niesionych na desce nogami do przodu. A nazywa się to Gryf i Przyjaciele.Tu w Atusel w tej bogatszej dzielnicy. Nie wpuszczają tam jednak byle kogo, więc nie wiem czy można ich tam znaleźć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2014, 20:48:55 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2014, 21:00:01 »
- Popytamy, popatrzymy, cholera wie, może ich znajdę - rzekł wampir i zapytał ostatecznie - Coś jeszcze?

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2014, 21:03:30 »
//:Kiedy znudzą ci się szanty i obrzydną ci mazury, to pierdolnij kapitana i uciekaj w góry!


Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec 2014, 21:06:09 »
... zaczął śpiewać gdzieś jakiś pijany marynarz, który chyba po ostatniej podróży dorwał gdzieś jakąś gitarrę.

- Wracaj szybko i uważaj na siebie? - odparł Tedd, krzywiąc się naiwnie i wsłuchał się w szanty śpiewane przez jakiegoś tam Diomedesa, który bardzo dawno zaginął a dzisiaj się odnalazł.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2014, 21:09:06 »
- Jasne - rzekł krótko i odszedł w stronę bogatych dzielnic Atusel, gdzie miała znajdować się poszukiwana przez wampira karczma. Miał już w głowie ułożony plan działania, chciał jednak zweryfikować go z wydarzeniami, które przyniesie mu los.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec 2014, 22:08:02 »
No cóż droga minęła Ci wręcz ekspresowo. Szybko dotarłeś do bogatej części miasta i bardzo szybko znalazłeś również karczmę Gryf i Przyjaciele. Piękna dwupiętrowa oberża w dzielnicy bogatych kupców. Ogrodzona wysokim płotem i przystrojona pięknymi kwiatami doniczkowymi. Przed wejściem stało dwóch pięknie ubranych drabów uzbrojonych w stalowe pałki i krótkie miecze. Stali i paląc drogie cygara rozmawiali o czymś bacznie zwracając uwagę na każdego, kto podszedłby zbyt blisko bramy.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2014, 22:24:07 »
Gunses stanął przed wejściem i przywitał się z ochroniarzami unosząc w ich stronę dłoń
- Uosh! - powiedział do pierwszego - Uosh! - powiedział do drugiego. I uśmiechnął się bezczelnie.
- Witajcie moi kumotrzy - zaczął...

Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2014, 22:53:55 »
- Witaj. Co Cię tu do nas sprowadza? Jesteśmy w pracy, nie możemy rozmawiać ze znajomymi. - odparł jeden ze strażników, nazwijmy go operacyjnie Juliusz. Drugi z wykidajło poprawił mankiety koszuli, ale również pozostawał niewzruszony zasłaniając przejście całym swym ciałem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec 2014, 22:55:42 »
- Chciałbym wejść do środka, wiecie wszak że mam dużo grosza przy sobie - powiedział Gunses

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec 2014, 22:59:03 »
- Wiesz najlepiej, że nie możemy Cię wpuścić. Tylko szlachta i to taka dość majętna szlachta może tu wejść.- powiedział.
-Tak, trzeba wpisać się do księgi gości, ale bez tytułu nawet księgi nie zobaczysz.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lipiec 2014, 23:04:32 »
- Oj przecież dobrze wiecie, że jestem spokojny i opanowany - powiedział wampir - Zawsze sumiennie wykonuję swoją pracę, pomagałem wam w złych chwilach, wspierałem kiedy z groszem było ciężko. Pomogłem znaleźć kiedyś pracę, wspieramy się od tak dawna, jesteśmy jak bracia. Nie dajcie się namawiać, chciałbym posiedzieć w miłym towarzystwie, wszak wiecie jak to lubię ;)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lipiec 2014, 23:15:12 »
- Nie ma mowy, nawet matki bym nie wpuścił, chodź poczciwa z niej starowinka. Ja Cię wpuszę a potem mam przejebane. Wybacz.. - odpowiedział. Na takich pogaduszkach zeszło wam do całkowitej nocy. Była 22:15 gdy usłyszałeś słowo wybacz. Wiedziałeś już że nie ma dyskusji. I trzeba było wymyślić coś innego.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipiec 2014, 00:12:27 »
W sumie wystarczyło się przedstawić tytułem hrabiego, jednakże konieczność wpisywania swojego nazwiska w miejscu gdzie może poleje się krew było dość ryzykowne. Sprawy sądowe w królestwie można było uznać za lekko stronnicze, chociaż Upiór znał sędziego dość dobrze, to obawiał się z jego strony koleżeńskiego żartu i dania przykładu, że nie ważne czy głowa koronowana czy nie, sprawiedliwość dosięga wszystkich. Wolał więc nie mieszać się zbytnio, a tym bardziej nie rzucać nazwiskami na prawo i lewo. Pożegnawszy się ze swoimi starymi nowymi przyjaciółmi zszedł ze schodków. Spojrzał na okazały budynek karczmy szukając... otwartego okna. Perswazja ma wiele imion.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec 2014, 00:15:36 »
Niestety, okienka od strony ulicy były jak najbardziej pozamykane. A tył ukryty był za wysokim żywopłotem, który miał na celu ustrzec gości przed niemiłymi dla nich widokami wywózki śmieci czy pomyj. Były to rzeczy całkowicie normalne nawet w tych sferach, ale lokal posiadał tak zwaną klasę, a więc dbał o nawet tak drobne szczegóły jak to.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Lipiec 2014, 07:43:39 »
Gunses nie oddalił się nawet na 10 metrów od strażników. Wzruszył ramionami, podszedł do nich
- No ale koledzy, przecież jestem Prefektem Dun Wan, archipelagu wysp. Sam król nadał mi tytuł Jego Eminencji Prefekta. Prefektowi nie otworzycie?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Lipiec 2014, 11:09:51 »
- Teraz sobie o tym przypomniałeś? Dziwne, naprawdę dziwne. - powiedział mężczyzna zdziwiony ponownym pojawieniem się "przyjaciela"
- A ja jestem hrabią Monte Christo. Powiedzieliśmy już, że nie wejdziesz i już. A poza tym prefekt nie jest żadnym tytułem szlacheckim. Znam takiego jednego prefekta, który stoi na czele uniwersytetu w Efehidon. To stryj mojej żony.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sierpień 2014, 15:03:18 »
<rzuca kamieniem>

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpień 2014, 14:49:27 »
Miecz wyskoczył z pochwy niczym błysk pioruna. Czarne jak smoła ostrze przecięło powietrze, kamyk odbił się od klingi, uderzył w ziemię nieopodal. Gunses wyciągnął dłoń w stronę jednego strażnika
- Uosh izaar! Stój w miejscu i się nie ruszaj - powiedział i spojrzał na drugiego
- Nie chce Ci się spać?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpień 2014, 15:01:07 »
Stojący nieopodal przechodnie popatrzyli na wampira odbijającego nieistniejący kamień jak na osobę, której brakował piątej klepki. Wszak była to tylko informacja prowadzącego wyprawę mówiąca o tym, żeby ten się ruszył i kontynuował wątek.
Drugi ze strażników widząc obnażone ostrze jak i słysząc wyraźnie zaklęcie wymierzone w jego towarzysza krzyknął.
- Pomocy! Napaść! - a z lokalu wybiegło jeszcze trzech wyjątkowo dobrze ubranych ochroniarzy. Zaalarmowani ludzie wezwali też straż miejską, która dość regularnie patrolowała ulice bogatej części Atusel. Zauważyłeś, że tak z góry jak i z dołu nadciąga w Twoim kierunku dwuosobowy patrol strażników.
Przed karczmę wyszedł też właściciel oberży. Starszy szlachcic Edmund Traal.


-Czegoś tu chciał wampirze? Dlaczego wszczynasz burdy i atakujesz moich pracowników. - zapytał stary mężczyzna.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Morskie opowieści
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpień 2014, 15:01:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top