Autor Wątek: Na drodze ku zrozumieniu  (Przeczytany 9964 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Na drodze ku zrozumieniu
« dnia: 08 Lipiec 2014, 23:06:48 »
Nazwa wyprawy: Na drodze ku zrozumieniu
Prowadzący wyprawę: Drasul
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ukończenie zadania szkoleniowego u Jana
Uczestnicy wyprawy: Eric, Izabell, Melkior, Drasul

Melkior oczekiwał w ciszy na resztę.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2014, 12:28:55 wysłana przez Isentor »

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2014, 23:46:16 »
Drasul zaprowadził was do swojego przyjaciela, był nim stary druid.  Wydawał się nieco ekscentryczny, trochę nieobecny, w każdym bądź razie był przyjaźnie nastawiony. Posadziwszy was na tyłach wozu wyruszyliście ze stolicy głównym traktem na północ. Turdnaszan próbował zagaić.
- Chętnie posłucham o tym, dlaczego chcecie przyłączyć się do konkordatu puszczy i kniei.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2014, 23:46:16 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2014, 00:28:29 »
- Kiedy byłem w ÂŁowczych lubiłem chodzić po lasach, zapuszczać się w pierwotną puszczę. Jest w tym coś... hmm... - zamyślił się - Magicznego, pierwotnego? Samo polowanie też było pociągające, dla mnie to trochę jak skomplikowany rytuał do którego należy się odpowiednio przygotować wewnętrznie, potem poznać teren, zwyczaje i zachowania zwierzyny. Tropienie jej i w końcu ten jeden celny strzał. Albo i nie, czasami chodziłem "polować" bez łuku po prostu obserwując dzikie i często bardzo rzadkie stworzenia. Oczywiście byli i kłusownicy, tych zabijaliśmy już bez mistycyzmu. Strzała między oczy i tyle. I chyba to jest główny powód dla którego chcę wstąpić do konkordatu. Chronić puszczę przed takimi szumowinami.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2014, 00:58:41 »
Eric słuchał słów Melkiora i starał się umieścić swoją osobę w centrum takiego światopoglądu. Oba te światki jednak nie współgrały w jego przypadku do tego stopnia co w opowieści elfa. Eric miał nieodparte wrażenie, że zaszła na jego oczach drobna koloryzacja faktów. Nie miał tego nikomu za złe, gdyż sam nie miał zamiaru być w pełni szczerym.
- Chciałbym poczuć się częścią pewnej społeczności - rzekł, nie bardzo wiedząc od czego zacząć. - Mieć swoje miejsce wśród innych i wiedzieć, że mam ich poparcie. Realizować wspólny cel, działać na wspólne dobro - zamyślił się. Wiedział doskonale, że tak naprawdę nie powiedział jeszcze nic. Ogólniki, których użył charakteryzowały jego nastawienie do Konkordatu w równym stopniu, co przymiotnik "błyskawiczny" charakteryzuje dryf kontynentalny.
- Pragnę się uczyć. Poznać puszczę i jej mieszkańców. Znaleźć wspólny język z istotami lasu. Móc je zrozumieć - wiódł dalej, nie w pełni przekonany, czy tego właśnie chce - Tylko w Konkordacie otrzymam taką możliwość.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2014, 18:20:40 »
Drasul wsłuchiwał się w słowa niedoszłych dzieci lasu, niepokoiło go milczenie Izabell. Zastanawiał się dlaczego kobieta nie odpowiedziała na jego pytanie. Postanowił nie przeszkadzać jej w rozmyślaniach. Być może wyjdzie z tego coś dobrego.
- Mamy trochę czasu dla siebie, podróż jest długa i męcząca. Za kilka godzin będzie zmierzchać. Pozwólcie, że opowiem wam o wiedzy jaką Ventepi przekazała Panu Puszczy i Kniei ukzując mu się w postaci łani.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2014, 18:29:37 wysłana przez Isentor »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec 2014, 18:30:31 »
Melkior poprawił się na wozie.
- Chętnie posłucham.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2014, 18:49:17 »
- Ja również - zachęcił do opowieści.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec 2014, 19:02:25 »
- Przede wszystkim szanujemy dzieło stworzenia, gdyż sami jesteśmy jego efektem. Nie podnosimy ręki na dzieci lasu, rośliny i zwierzęta. Zastanawiacie się pewnie, czy można pogodzić to z byciem myśliwym. Otóż właśnie takie postępowanie najbliższe jest prawdziwemu myśliwemu. Nie naginamy tego co oferuje nam las do swoich potrzeb, korzystamy z jego darów w czystej postaci. Nie zabijamy dla rozrywki, chwały i pieniędzy. Postępujemy podobnie do drapieżnika, atakujemy gdy jesteśmy głodni, gdy potrzebujemy skór do ogrzania się przed chłodem nocy. Polujemy w ostateczności, nigdy dla czystej rozrywki, każde odebrane życie odpowiednio uhonorowujemy oddając cześć i pamięć zabitemu stworzeniu. Nie jesteśmy agresorami, jesteśmy obrońcami puszczy i kniei, nie zawahamy się obciąć ręki podniesionej na dzieło stworzenia.

Izabell

  • Gość
Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipiec 2014, 21:11:40 »
//Oj mecz był wczoraj, a do domu dopiero dzisiaj trafić się udało...

- Ja..., ja chcę uciec - zaczęła cicho elfka. - Z miasta. Wrócić do na łono Matki, tak jak za moich najmłodszych lat. Przeprosić Ją, wspierać jak tylko mogę i korzystać z Jej opieki. Jestem marnotrawną córką, ale zrozumiałam swoje błędy. Czułam coś już jako członkini ÂŁowczych Królewskich, gdy zbliżyłam się do lasu i jego mieszkańców. Nauczyłam się posługiwać łukiem, bronią mych przodków, mej rasy. Teraz chcę zrobić krok dalej, byle w odpowiednim kierunku. - opowiedziała, wbiła wzrok z ziemię i zamilkła.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipiec 2014, 21:41:12 »
Melkior słuchał turdnaszana w milczeniu, słuchał uważnie i zgadzał się z tymi słowami. Nie bardzo wiedział czy i co powiedzieć.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lipiec 2014, 23:24:45 »
Pochłonięci rozmową z Drasulem nie spostrzegliście jak księżyc zamienił się miejscem ze słońcem. Dojeżdżaliście do terenów, gdzie zaczynała się puszcza, stary druid zaczął podśpiewywać szantę leśnych ludzi.

Izabell

  • Gość
Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lipiec 2014, 23:55:15 »
Izabell szybko zwróciła swą uwagę na nucącego druida. Kojarzyła tą melodię, mniej więcej. Coś podobnego słyszała w dzieciństwie, chociaż niekoniecznie musiało to być to. Niemniej, nastrój się zrobił, a elfka zaczynała coraz głębiej wierzyć w słuszność swej decyzji. Na jej twarzy pojawił się delikatny uśmiech, a w kąciku oka zalśniła łza.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Lipiec 2014, 00:11:56 »
Otuleni melodią druida pogrążyliście się w mocnym śnie. Spokojna noc męczyła was niespokojnymi snami o lesie i wielkim drzewie, które cierpi. O świcie zbudził was Drasul, nie po mieszczańsku jak zwykł to robić każdy z nas. Drasul bez żadnych oporów zapiął w róg gotując strażników kniei do przyjęcia was na granicy puszczy.

Izabell

  • Gość
Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lipiec 2014, 00:16:48 »
Elfka przebudziła się niemal natychmiastowo. Taką formę pobudki uznała za co najmniej nieprzyjemną. Niemniej, była zlana potem. Sen o lesie był zdecydowanie niepokojący. Miała nadzieję, że nie widziała prawdy, a jeśli, to że uda się pomóc drzewu, cokolwiek je dręczyło. Starając się zinterpretować to, co zobaczyła, przeciągnęła się nieco i otarła oczka.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lipiec 2014, 00:36:15 »
Elf przebudził się gwałtownie, nie był zwyczajny do takich pobudek a i sen jaki go nawiedził przyjemny nie był. Przetarł zaspane oczy.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lipiec 2014, 01:21:37 »
Drasul zszedł z wozu, obrońcy puszczy wyłonili się z głuszy i przywitali z turdnaszanem lekkim skinieniem, w którym wydawało się być więcej pokory i szacunku, niż w powitaniu dwóch władców.


Rozmowa między dziećmi lasu trwała dłuższą chwilę, co zaczynało frasować starego druida. Probowałzabić czas pogawędką.
- Weźcie sobie do serca to co przekazał wam ubiegłem nocy Pan Puszczy i Kniei. Nie wiem co dla was szykuje ale mam dla was jedną radę. Pozostańcie sobą.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lipiec 2014, 01:28:34 »
- Zawsze trzeba być sobą, nie kimś innym. To może się nie podobać wielu ludziom, ale kiedyś być może to zrozumieją. - odpowiedział.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lipiec 2014, 01:52:31 »
Po rozmowie z obrońcami puszczy Drasul podszedł z powrotem do powozu.
- Waszym zadaniem będzie spędzenie nocy w puszczy. Postarajcie się przeżyć i przynieście mi zdobycz, z której będę zadowolony. Spotkamy się tutaj jutro w południe.
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2014, 01:52:50 wysłana przez Isentor »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lipiec 2014, 01:56:51 »
Melkior był trochę zaskoczony, ale tylko trochę. Zadanie niby proste, przetrwać jedną noc w obcym miejscu pełnym zapewne głodnych wilków i nie tylko. Ale ich było troje, poradzą sobie.
- Nie zawiedziemy.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lipiec 2014, 11:05:37 »
Eric zeskoczył z wozu i rozprostował nogi. Mięśnie i kręgi boleśnie protestowały przeciwko drzemkom na podobnych powierzchniach. Właściwie czuł się, jakby drewniane deski wrosły mu się w plecy, a odnóża dolne zamieniły się w drętwe konary. Do tego ten sen o drzewie. Jak tu człowiek ma pozostać przy zdrowych zmysłach, kiedy coś sugestywnie daje mu znać, że powinien wypluć z dziupli nieproszonych gości? Zafascynowany tą myślą Eric niemal potknął się o własne korzenie.
- Noo, dokładnie to, co mówił kolega elf - wypaplał, czując się, jakby wargi wyschły mu na wiór, ba - korę zasuszonego dębu! Miał ochotę się czegoś napić i żywił głęboką nadzieję, że przez myśl nawet nie przejdzie mu sok żywiczny. Taki chuj! Po graniach jego umysłu właśnie spływały potoki złocistej, lepkiej cieczy. Ze zdenerwowaniem przygryzł wargi. Czy to tylko na niego tak podziałała ta przejażdżka z królem puszczy, jak już w myślach zaczął żartobliwie nazywać Drasula?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lipiec 2014, 11:05:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top