Autor Wątek: Gothic a Oblivon  (Przeczytany 6263 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nekromanta

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Gothic a Oblivon
« dnia: 02 Styczeń 2007, 14:58:39 »
Tak Naprawdę nie znam tej gry bo już od "dziecka" gram tylko w Gothica i żadne inne gry mnie nie interesują   Uwielbiam Gothic'a zwłaszcza 1 i 2, a z 1 to mogę referat napisać więc jak ktoś nie wie coś co do misji w G1 to walcie ja zawsze odpisze. G1 przeszedłem na trzy możliwe sposoby "Stary Obóz, Nowy Obóz I Obóz Bractwa. Kocham Gothica I będę go kochał dalej, bo nie ma dla mnie innej gry jak GOTHIC    . Jeśli ktoś grał w Obli.... Coś tam To niech mi powie o czym to jest, że jest lepsze od Gothica po prostu cios poniżej pasa.

Pozdrawiam Nekromanta (Xsardassss)    
Niech Beliar Będzie Z Wami
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2007, 18:11:34 wysłana przez DODO »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2007, 15:57:11 »
Cieszymy się bardzo, iż w naszych szeregach są osoby tak bardzo wielbiące Gothic. Jednak nie widzę jakiejś sugestii na dalszy temat. Chodzi Ci o to jak napisałeś:
Cytuj
jak ktoś nie wie coś co do misji w G1 to walcie ja zawsze odpisze.
Rozumiem, że oczekujesz na odpowiedź z problemami od innych użytkowników, tak?
Nie żeby było w tym coś złego, jednak widzisz - mamy tutaj dział Gothic I > Problemy, a w Dyskusji, raczej nie wypada czegoś tak nie na temat pisać, prawda? Już kilka osób poślizgnęło się na takich rzeczach dostając ostrzeżenie, dlatego proszę abyś rozwinął swoją myśl, ponieważ z Twojej wypowiedzi wnioskuję, iż zapewniasz, że każdy kto powie "Lubię Oblivion" nie ma szacunku w Twoich oczach. Nie jest to najlepszy sposób na zaskrobanie sobie jakiegoś szacunku na Tawernie Gothic.

Forum Tawerny Gothic

Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2007, 15:57:11 »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2007, 17:11:24 »
Ech... ile to ja razy już spotkałem się z opinią podobnej do twojej. Miło, by było gdybyś najpierw zapoznał się trochę nie tylko z Gothiciem, ale i Oblivionem. Osobiście uważam, że porównanie te jest trochę na wyrost. Bliższym konkurentem do pierwszej odsłony Gothica jest trzecia odsłona Zwojów Starszych z podtytułem Morrowind. Jeśli jednak chcesz, by porównywać z Gothiciem 1, Obliviona to muszę napisać, iż Gothic w tym zestawieniu wygląda dość blado (przynajmniej w mych oczach). Uważam się za fanatyka RPG i przez moje krótkie życie zapoznałem się chyba z wszystkimi liczącymi się tytułami. Gothic był miłym zaskoczeniem. Miał całkiem fajną, epicką fabułę, oraz wynosił interakcje ze światem na nowy poziom. Naprawdę przyjemnie było wrócić do obozu w świetle gwiazd i zasiąść przy ognisku rozkoszując się soczystym udźcem ścierwojada. Kwestie grafiki pominę milczeniem. Już w trakcie premiery oprawa audiowizualna Gothica była co najmniej leciwa, a w dzisiejszych czasach wydaje się wręcz śmieszna. Wielokątne modele, rozmazane tekstury i wszędobylskie mniejsze lub większe bugi. Kole w oczy, ale szczęśliwie nie zabija klimatu, który w grze PB rzeczywiście jest wyjątkowy. To co jednak najbardziej mnie wkurza w Gothicu to mocno ograniczony dostęp do różnego rodzaju żelastwa. Byłbym również malkontentem jeżeli chodzi o możliwości rozwoju postaci, który jest zbytnio uproszczony IMO (aczkolwiek to już zależy od preferencji gracza).

Rozpisuje się jednak na temat Gothica, a rozumiem, że oczekujesz bym powiedział coś o Oblivionie. I tak, padnie to czego pewnie się spodziewałeś po przeczytaniu pierwszych linijek tego postu. Uważam Obliviona za najlepszego cRPG jaki ujrzał światło dzienne do tej pory. Główny wątek fabularny w mym odczuciu jest bardzo interesujący. Nie brak w nim ciekawych zadań i z przyjemnością zgłębiałem jej tajemnice. Finał samej opowieści jest wręcz miażdżący. To co jednak niszczy Gothica(i to nawet jeśli mowa o G3) to mnogość zadań opcjonalnych. Kilka gildii do których przystąpić może każdy, a na wszystkie z nich sprowadza się dziesiątki rewelacyjnych zadań(a już z pewnością nic nie przebije klimatu jaki odczuwa się w Mrocznym Bractwie...brr...chyba nigdy nie zapomnę sceny w której zwłoki Luciena Lachance'a wisiały pod sufitem, a dookoła niego zebrali się inni członkowie bractwa napawając się pięknością śmierci). Poza tym dochodzą jeszcze zadania od deadrycznych książąt, które wprowadzają trochę urozmaicenia. Najbardziej jednak ujmującym w Oblivionie jest klimat. Każde z miast ma swoją unikalną aurę i można się dosłownie w nich zakochać(mi najbardziej przypadła do gustu mroźna Bruma). Podróżując po lesie nagle można zostać zaskoczonym przez wściekłego wilka, który robi to z autentycznym zwierzęcym instynktem. Urzeka również gdy spacerując po leśnych ostępach w trakcie wschodu słońca, dopatrzy się jak sarna wraz z młodymi przeskakuje wśród krzaków. Na tak wielki zachwyt pozwala rewelacyjna grafika, która do dziś pozostaje najlepszą wśród RPG(mimo wielu miesięcy od premiery), a także OGROM świata. W Oblivionie naprawdę można odczuć, że jesteśmy w olbrzymiej krainie zwącej się Cyrodill. Sam rozwój postaci jest w mym postrzeganiu idealny. Zapomniałem również dodać, że gracz ma pełną swobodę w procesie tworzenia swojego alter ego. Kilka ras i mnóstwo możliwości w modyfikacji samego wyglądu twarzy. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by nasz bohater był heroiną. Pełno umiejętności, a rosną one poprzez używanie ich(choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby z pomocą przyszli nam nauczyciele). Poza tym mnogość uzbrojenia i pancerzy pozwala zachwycić się każdemu lubującemu w siekaniu i cięciu. Dla magów pozostają piękne szaty. No i kobiety...w każdej części Gothica zostały potraktowane po macoszemu, a w Oblivionie są na równi z mężczyznami. I dodać należy również ze w TES IV spotkać można postacie zarówno młode jak i stare. Tym jednak co sprawia, że Oblivion nienaruszony leży już od kilku miesięcy na moim dysku to plastyczność świata. W internecie znajduje się mnóstwo rewelacyjnych modów, które sprawiają, że ta gra staje się jeszcze bardziej miodna. Tysiące modyfikacji tj. zbroje, bronie, ciuchy, rasy, questy, budowle jak i same zmiany w rozgrywce sprawiają, że ideał może stać się jeszcze lepszy!

Gothic jest naprawdę dobrą grą, ale za dużo w nim uproszczeń. ÂŚwiat gry nie jest zbyt duży(oczywiście wciąż mówię o G1), a samą grę podtrzymuje dobry klimat, który moim zdaniem jest jedynym elementem składniowym gry, który może konkurować z Oblivionem.

Pozdrawiam...Triv
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2007, 11:41:43 wysłana przez Trivet »

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2007, 17:45:01 »
Powiem tak: gdybym miał porównywać to Gothica lubię przede wszystkim za fabułę, i za świat gry (jedyne co mi w nim nie pasuje to że jest za mały). Za to Morrowinda lubię za wielkość świata i możliwości jakie ze sobą niesie. Nie grałem ani w Gothic 3 ani w Obliviona, ale myślę że wygląda to podobnie. Podszedłeś do tego trochę za bardzo fanatycko, bo można grać i w to, i w to i przy obydwu grach możesz się świetnie bawić. Założę się, że nawet nie grałeś w grę z serji The Elder Scrolls, a naprawdę warto. Wiem z własnego doświadczenia bo też do Morrowinda ledwo dałem się przekonać, i wciągnęło mnie niesamowicie. W ten sposób dokonałem odkrycia, że gdyby połączyć grywalność i klimat Gothica z możliwościami i światem The Elder Scrolls to powstała by gra idealna. No może jeszcze dorzucić jakąś dobrą grafikę. Pozdro
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2007, 18:21:06 wysłana przez DODO »

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2007, 13:46:20 »
Moje zdanie jest takie: Gothic jako saga jest najlepszą grą RPG jaką zdarzyło mi się grać, a grałem chyba we wszystko co zostało wydane w polskiej wersji językowej. Szczególnie uwielbiam część I, II i II+NK, "trójka" mnie troszkę zawiodła, ale i tak gram w nią trzeci raz. Gothic cenię przede wszystkim za klimat, fabułę i system walki ze wcześniejszych części.

Zaraz po Gothic-ach lubię Star Wars Kotor i Morrowind, który był pierwszą grą RPG jaką grałem i spędziłem przy niej chyba z pół roku.
W związku z tym na Obliviona nie umiałem się doczekać... I tu nagle wielkie rozczarowanie, Oblivion mnie zawiódł i to bardzo. Ukończyłem w nim wszystko co było do ukończenie, ale nie mam zamiaru wracać do tej gry. Najbardziej zdenerwowało mnie skalowanie przeciwników którzy awansują wraz z bohaterem oraz system szybkiego podróżowania i oznaczanie wszystkich miejsc na mapie. Obie te rzeczy sprawiają, że gra staje się za łatwa i przez to nudna. Grafika niby ładna i nowoczesna, ale twarze postaci to normalnie horror, nie chodzi mi tu o mimikę itp. lecz o estetyką i urodę. Wszystkie postacie (oprócz mojej, którą sam stworzyłem) wyglądają jak jakieś pulchne mutanty (twarz). Zadania niektóre są ciekawe, ale główny wątek, w którym się zamyka kilkanaście identycznych bram jest nudny i monotonny. Mógłbym jeszcze wypisać kilka wad, ale może już wystarczy.

Ogólnie rzecz biorąc nie polecałbym Obliviona zapalonemu fanowi Gothica, ale jeżeli ktoś lubi gry RPG to powinien w to zagrać przynajmniej raz.

Na koniec chciałbym podkreślić, że jest to moje subiektywne zdanie i wiem, że jest masę fanów Oblivina, którym się moja wypowiedź nie spodoba.

Offline Nekromanta

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2007, 11:32:43 »
   OK. ROZUMIEM WASZE ZARZALENIA  ale jestem jaszcze nowicjuszem ta tym portalu i wiele żecz nie wiem dlatego dziękuję za porady i troszkę wiedzy o Oblivoniea le i tak lubię Gothica choćby nie wiem co zrobił tylko żałuje że nie mam 3 części tej gry bo bym wiedział więcej o nim jaki jest  lubię terz 2 część jest fajna, ale na początku wydała mi się trudna bo wpadłem na bandytów i to w dodatku jak byłem uzbrojony w lagę, ale i tak GO KOCHAM I LOVE GOTHIC
       

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2007, 11:18:53 »
Ja porównam Gothica3 i Obliviona.

Otóż, to czym te dwie gry róznią się najbardziej to zdecydowanie wybór bohatera: W serii TES sami tworzymy swoje alter ego(1), natomiast w gothicu bohater jest nam nażucony z góry(2). I nie można powiedzieć, że coś jest gorsze acoś lepsze, bo to i to ma wady i zalety: (1) możemy bardxziej utożsamić się ze swoim "hirołem", wybrać odpowiadający nam wygląd itp. Jednnak minusem jest, że w OBlivionie nasza postać wogóle nie mówi, no bo twórcy musieliby nagrywać kwestie dialogowe do wszystkich ras itp.
(2) tutaj nie możemy tak wczuć się w postać wybawiciela świata, ponieważ bezimienny już ma swój charakter, wygląd. Czyni to jednak całą gre bardziej... Charakterystyczną. Dodaje jej klimatu.
Druga sprawa to ineterakcja z otoczeniem i animacje. TES ma to do siebie że animacji tu właściwie nie ma. Kiedy w gothicu coś jemy, pijemy eliksiry, koszystamy z aparatury alchemicznej widzimy że żeczywiście bohater robi to co mu każemy. W Oblivionie to wszystko sprowadza się tylko do "cyferek i literek".
Trzecia i chyba najważniejsza: klimat. Dla mnie Morrowind, mógł (częściowo za sprawą dodatku Bloodmoon)
konkurować z G1 i G2. Jednak już Oblivion do G3.. Dla mnie gothic kładzie na łopatki obliviona. W najnowszej odsłonie TES przede wszystkim nie podoba mi się muzyka, która w z kolei w G3 przyprawia mnie o szybsze bicie serca. Oprawa graficzna: tu jest trudno. naprawdę trudno mi powiedzieć, która z gier ma lepszą "grafe". W G3 wszystko jest bardziej szczegółowe, lasy itp. Tu ściułka leśna nie składa się z tylko "trawy i grzybów" jak to w Oblivion można zauważyć.
Podsumowując gothic i oblivion to zgoła odmienne gry i nie potrafię powiedzieć , która jest lepsza. Zresztą wydaje mi się, że poprostu się tego ożec nie da.

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2007, 21:21:45 »
Gothic 3 vs Oblivion

W tej sprawie powiem jedno, jeśli chodzi o fabułe wygrywa Gothic 3 a grafikę oraz mody Oblivion, Gothic 3 zaskakuje fabułą już od samego początku, może tylko denerwować brak niektórych postaci np. Angara oraz przedewszystkim łysy Lares  

Offline Najemnik009

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2008, 22:03:49 »
Moim zdabiem Oblivion jest lepszy od Gothica 3 pod wszystkimi wzgledami fabułą,grafiką,klimatem  a Gothic 3 jest nudny, cienka fabuła,grafika sztuczna wiele błędów lecz Obliwion nie jest lepszy od Gothica 1 i 2 ponieważ nie ma takiej fajnej fabuły i klimatu jak 1 i 2.

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Luty 2008, 09:45:57 »
Cytuj
W tej sprawie powiem jedno, jeśli chodzi o fabułe wygrywa Gothic 3 a grafikę oraz mody Oblivion, Gothic 3 zaskakuje fabułą już od samego początku, może tylko denerwować brak niektórych postaci np. Angara oraz przede wszystkim łysy Lares sad.gif
Czy ty w ogóle grałeś w Gothica 3? Angar jest mistrzem areny w Mora Sul i nosi się w Orkowym Pancerzu. A Lares jest w Geldern miejscowym złodziejaszkiem.

Nie wiem jak mogło się wpaść na porównywanie Gothica 3 gry zabugowanej i z mierną fabułą do Obliviona. W Oblivionie świat jest szerszy, dużo organizacji, różne jaskinie, kryjówki. Porównując Gothic 3 klimatem do Obliviona to
Gothic 3 że względu na swoją, "bajkowość" jest grą dla dzieci. Poza tym Gothic 3 jest łatwy a w Oblivionie zbytnio tego nie uświadczysz, nawet przy pierwszych wrotach Oblivionu. Zdecydowanie lepiej się bawiłem grając w Obliviona który dużo lepiej od Gothic 3 wygląda na gorszym sprzęcie. Jestem fanem Gothica+Gothic 2 i Noc Kruka, Gothic 3 jest zbyt łatwy i ma zbyt oklepaną fabułę.
Czy w końcu według was powstrzymywanie demonów wchodzących przez wrota i poszukiwanie króla. Czy ta fabuła w TES-ie 4 nie wydaje się wam lepsza od Gothic 3?
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2008, 09:47:58 wysłana przez Myrtir »

Offline Orcrist

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Luty 2008, 11:22:13 »
Oblivio vs. Gothic III hhmm...

Bardzo podobał mi się TES III: Morrowind więc oczekiwałem z niecierpliwieniem na Obliviona. Jednak zawiodłem się.
IV częśc strasznie różni się od III.  Oblivion po 48h grania znudził mi się. Chodziłem po miastach szukając osób, które dadzą mi zarobić.
Jednak do Morrowinda wracałem około 6 razy i cały czas od czasu do czasu sobie pogrywam.

WINNER GOTHIC III
LOSER OBLIVION
 

Offline stachu king

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: -2
Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2008, 22:54:11 »
Cóż według mnie Gothic I jest lepszy od Morrowinda ,a Gothic 2 i 3 od Obliviona, po dojściu w Morrowindzie do Balmory wywaliłem tą grę na półkę czemu?Po tych wszystkich ekranach wczytywania nasunęła mi się ochota wyrzucenia monitora,drugie,qesty,są tragicznę ,ograniczają się do tego,że osoba A każe ci pogadać z osobą B gadasz z osobą B a potem wracasz do osoby A i dostajesz nagrodę,albo gadasz z osobą A podchodzisz do najbliższej skrzynki wyjmujesz przedmiot wracasz do osoby A,oddajesz przedmiot ,dostajesz nagrodę.Co do Obliviona nie grałem,ale oglądałem zwiastuny i G3lepsze, Obliviona masakruja także dodatki(raczej łatki)w których jest jedno zadanie poboczne więcej.

Offline pawelek110

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Grudzień 2008, 14:10:35 »
Jestem fanem gier tylko rpg
Ja grałem w kazda z tych gier bardzo dokładnie ale tylko chciało sie mi wracać i grac poraz 3-4 w G1 i G2 NK oraz Neverwinter nighs 2.
Ocenie biorac pod uwage wszystkie elementy :
G1   10/10
G2  9/10    G2+NK   9,5/10
G3  8/10 z patchem 1.6 i super kompa trzeba miec
G3 dod  6/10
Elder 3+ 2dod  8,5/10  Morek
Elder 4+ 2dod  8,5/10    Oblivion
Two worlds       7,5/10
Wiedzmin   9,5/10
Neverwinter nights 1 +2dod   8,5/10
Neverwinter nights 2 +2dod   9,5/10
Baldur's gate 1 +dod    10/10
Baldur's gate 2 +dod    10/10
Icewind dale 1    8,5/10
Icewind dale 2     8/10
teraz będe grał w perełkę  Drakensang,
i czekał na marcowe premiery  Dragon AGe i Two worlds 2.

Polecam wszystkim NEVERWINTER NIGHTS 2  i WIEDZMIN jesli chodzi ci o fabułę .
Neverwinter nights 2 najlepiej miec angielskie głosy, a PL napisy, z dubbingiem jest gorsza wersja.
Jesli chodzi o swobode rozgywki i podobne rpg do G1,G2,G3 to tylko
Elder scrolls 3 i 4  oraz Two worlds
Ja mimo ze Oblivion jest nudny trochę (Morek ciekawszy) to ta gra mi sie bardzo tez podobała.
Grafika o wiele lepsza niz w G3,porównajcie tekstury,
 ktos kto pisze ze G3 ma lepsza grafike jest slepy.
 G3 ma za to ciekawszy świat.
 Oblivion jest super dopracowany , zero bugów, fabuła główna krótka i równie kiepska jak w G3, ale jednak bardziej mroczna jest gra niz G3 i ma dobre momenty nawet fabuła główna,  natomiast gildie sa 4
zabójców, wojowników, magów i złodzieji oraz w 1 dodatku templariuszy i tam w gildiach questy sa ciekawe, trudne, róznorodne i przewyzszaja klasa mocno G3.
Walka mieczem na wyzszym poziomie jak G3 i jest duzo wyzszy poziom trudności.
  Mozna grac z widokiem z oczów.
Ogólnie Oblivion jest grą dobra, ale Morrowind był lepszy. Te gry nie sa wcale takie złe, po prostu troszke inne od gothiców, ale jest w nich pewna  wada pewna powtarzalnośc, schemat zwłaszcza w Oblivionie. W Obku a zajesbiste zadania w gildiach.
Zwłaszcza gidlia zabójców jest miażdząca.
W Morrowindzie jest wiecej zadan , gildii, gra jest trudniejsza niz Oblivion.
Ale porównujac fabułę to zarówno Oblivion jak i G3
ma cieniutką gdy je porównamy do G1 i G2 NK.
Najwiecej te gry traca w fabule głównej .
Questy poboczne w gildiach Oblivion ma natomiast ciekawe zwłaszcza w gildii zabójców i złodziei.
grałem w Obliviona razem z dodatkami, przeszedłem wszystko
Fabułe z dodatku drugiego z nowego swiata wygladem przypominajacego Morrowinda, wszystkei questy poboczne tam.  Potem nowa gildie templariuszy z 1 dodatku.
POtem moje ulubione gildie zabójców i złodzieji.
Zwłaszcza zabójców wymiata -questy bomba.
POtem gildia magów i wojowników, arena.
Wszystkie questy poboczne z miast i poza nimi.
Na koncu fabułe główna z podstawki.
Gra wymiata, jest tak rozbudowana, ma tyle mozliwosci,
Grałem w Obka ale bez dodatków 2 lata temu.
Wtedy oczywiscie ciut bardziej sie mi podobał od G3 ale szukalem na siłe w nim co jest gorsze od G1 i G2.
Niepotrzebnie, to co inne nie znaczy gorsze.
Podoba sie mi ze w wielu zadaniach kryminalnych gdy nie chca nam czegos mówic ludzie, bo nie ufaja nam uzywamy speechcraft czyli wywierania wpływu , przekupywanie gotówką zaufania , powyzej 70 kazdy zaczyna mówic wtedy prawde nam.
Ja w Obku znam na pamiec w kazdym z 9 miast
gdzie kto jest, znam nawet na pamiec od kazdej umiejetnosci gdzie jest kazdy z 5 nauczycieli
2 sredniego poz, 2 wysokiego i 1 mistrz
a wiesz ze umiejetnosci jest sporo prawie 21
to daje 105 osób.
Oblivion to klasa i musi miec 8,5 zalet ma masę,wad malutko.
Gdyby miał dłuzsza fabułe główna podstawki to bym wystawił 9,0 nawet.
Teraz co prawda gralem z dodatkami to podbija jego ocenę, ale sek w tym za jak za 1 razem w niego gralem szukalem podobienstw do gothiców i szukalem w nim tylko wad.
Ale czemu to co inne od gothic ma byc wadą, to ze jest inny nie znaczy ze gorszy, w wielu rzeczach, bardzo wielu jest lepszy, i to duzo lepszy. Tych zalet mozna wymieniac bez konca.
Na tyle na pewno zasługuje i jest w koncu lepszy od g3 i two worlds 1.
Szkoda mi tylko tego ze gdyby był taki jak Morrowind , to Oblivion byłby jeszcze lepszy.
Bo Morrowind mial lepsze od Obka to:
-o połowe wiekszy swiat
-dłuzsza o 3 razy fabułe główną
-ciekawsza fabułe główną
-wiecej umiejetnosci , nie wiem czemu w Obku tak to obcieli
-Kazde miasto sie rózniło znacznie, a w Obku wszystko troche na jedne kopyto
Skradanie i Zabezpieczenia mam ok 80
Zeby byc mistrzem w danej umiejetnosci to trzeba sie wyszkolic tak by nauczyciele sredniego i wysokiego poziomu mimo naszych mozliwosci i kasy nie byli w stanie nas nauczyc
i wysla nas wtedy do mistrza danej umiejetnosci
trzeba zawsze do niego questa wykonac by nas nauczył do konca
Teraz mi wszystko przejscie z dodatkami zajmie
ok 130 godzin
Gra jest bardzo rozbudowana i dopracowana
Mysle ze najbardziej rozbudowane rpg w dziejach to Planescape Torment, Baldur 1,2
a potem własnie Elder 3 i 4
W Oblivionie jak kogos sledzisz i cie zauwazy nie zaliczysz questa.
Jak kogos okradniesz,trzeba byc dobrym złodziejem by otworzyc trudne zamki i nie byc złapanym,a G3 i dod G3 żenada,kradniesz na oczach orków ich rzeczy i nie reagują.Ale w G1 i G2 reagowali.
W Oblivionie walka jest mocna strona gry,poziom trudnosci wysoki.
Sama walka odbywa sie albo z widoku z oczów albo za pleców,strzelanie łukiem juz obowiazkowo z oczów bo tylko
wtedy idzie celowac. Walka jest najbardziej podobna z wszystkich rpg do mojego ulubionego systemu G1 i G2
Podobienstwa sa duze:
W Obku też idzie blokowac i dac szybko ripotse,mozna szybko ciachac 2 razy i do tyłu i tak na okragło.
Blok sie uzywa jako tarcze, ale mozna takze samym mieczem, zwłaszcza dwurecznym efektownie to sie robi.
Specjalne ciosy takze są 4, prez przytrzymanie lewego przycisku mysz+kierunek
Najlepsze z kierunkiem do tyłu sa i na boki ciosy specjalne.
Co takze wazne jest dzwiek wyciaganai broni i uderzenia miecz o miecz lub przyjecia ciosu na tarcze.
W g3 tego nie było i była kicha z miodnoscią.
To najbardziej podobny model walki do g1 i g2 bez dwóch zdań.
Bardzo efektowne i realistycznejest jak ktos w nas walnie mocno a my jestesmy na bloku i nam
odrzuci tarcze lub miecz i jestesmy przez moment bezbronni na riposte.
Ja mam swietne i super silne 2 miecze jednoreczne +magia w połaczeniu z tarczą to super atak i super obrone mam
bo tarcza+hełm+zbroja +2 pierscienie =ok 70 ochrony mam ale i tak wolę miecz potezny dwureczny i nie nosic tarczy,słabsza obrona ale zawsze wolałem  dwureczne miecze.Najlepsze z kierunkiem do tyłu sa i na boki ciosy specjalne.
Wiem teraz ze zle patrzyłem czasami oceniajac Morrowinda i Obliviona
pod katem gothiców.Te gry sa inne i trzeba to uszanowac.
Bardziej realistyczna i wieksze mozliwosci sa w Elder scrollsach, a wieksza magia i lepsza fabula w G1,G2 .
Natomiast questy porównywalnie dobre.
Te z gildii w Obku sa masakrycznie dobre, zwłaszcza gildia zabójców rzadzi , kazde zadanie zupełnie inne, trudne, róznorodne i mozna przewaznie wykonac na kilka sposobów. Trezba sie zakradac, wlamywac, byc nie zauwazonym jak cień, zakraść, zabić mozna na rózne sposoby.
Natomiast w Gothic3 i Two world 1 sa słabiutkie questy i dialogi do Obliviona. ÂŻenujące.
W obku kazdy strój , waga wpływa nawet na sposób poruszania, do skradania i kradziezy sa preferowane lekkie szaty i buty, w zbroji nas złapią szybciej.
Do walki wrecz lepsza ochrona to ciezkie zbroje.
Niepotrzebnie w G3 i Two worlds 1 zrobili az tak duzy swiat.
Przegrali z Oblivionem od jego własnej broni,spapugowali po nim
olbrzymi świat,otwartość,swoboda ale nie zrobili fabuły i questów porzadnie zarówno w G3 i two worlds.
W oblivionie nie doceniłem wczesniej system rozwoju postaci
jest genialny, nie wystarczy bic i nabijac doswiadczenie a potem isc do dowolnego nauczyciela jak w serii gothic i two worlds
 Tu zeby byc dobry w danej umiejetnosci trzeba jej uzywac i dzieki temu stajemy sie lepsi jak w rzeczywistosci np:
bedziesz otwierał zamki- bedziesz lepszy w zabezpieczeniach
bedziesz warzył mikstury bedziesz lepszy w  alchemi itp
bedziesz robił blok, bedzie ci sie podnosiął umiejetnosc blokowania
A w grze przedziały sa takie umiejetnosci
od 5-24 nowicjusz
od 24-49 uczeń
od 50-74 czeladnik   i jest sie wtedy dobry
od 75-99 ekspert  jak sama nazwa mówi
100  mistrz
Dla mnie jednak osobiscie od czasów baldur's gate 2 najlepsza fabułe miało Neverwinter nights 2 z 2006r i to ta gra pokonała zarówno Obka jak i G3.  w 2007r także miło zaskoczył mnie Wiedzmin
a Two worlds nieco rozczarowało tak samo G3 które dały swobode, owartość świata, ale dialogi, questy i fabuła zeszły na dalszy plan.
Teraz ma rządzic fabulatrnie Drakensang i ma byc bardzo podobny do baldurów
Natomiast G3 ma questy zbyt prostolinijne i stworzone jakby dla dzieci. Stracił duzo w moich oczach i widac ze wszystk było wciskane z pośpiechu bo musieli sie zmiejscic  w dacie pemiery. I PIranha popełniła wiele błedów przy G3 dajac ludziom swobode nie ograniczajac ja do rozdziałów
i przynalezność do jakieś gildii co wyszło: króciutka nieciekawa fabuła główna, nic ja nie pcha do przodu jak w G1 i G2, nie ma zwrotów akcji, jakiegos tempa.
Masa prostych podobnych do siebie questów, zmienili system walki na zbyt prosty, gre uczynili o 3-4 prostsza grajac na HARD niz G1 i G2, a dali w zamian zwiedzanie wielkiego  świata i walczenie o reputacje w miastach.
Gra straciła na klimacie , jest zbyt kolorowa, nie jest gra juz mroczna, muza jest swietna ale nei pasuje do gry i nie nadaje klimatu grze jak G1 i G2 tam sie załaczała w odpowiednich miejscach/momentach.
Jedyne co nie zmienili twórcy gothica na minus przy G3
to ciekawy świat i rozwój bohatera
Jestem wielkim fanem Gothica
Oceniajac juz sama fabułę i questy co w grach rpg jest najwazniejsze i dzieki czemu G1/G2 był tak dobry
bop miało porywającą historię i fabuła główna to parwie połowa questów, gdzie w g3 ona pokrywa ok 5%
 ocena za fabułe główną:
G1        10/10
G2 +NK  9,5/10
G3         5/10
G3 dod   6/10
Morrowind    8/10
Oblivion       7/10
Neverwinter nights 2  `10/10
Wiedzmin   9/10
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2008, 22:48:31 wysłana przez pawelek110 »

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2009, 21:59:21 »
U mnie wygrywa TES IV.G3 vs. Oblivion=
Oblivion:
+wielki świat
+dużo wolności rozgrywki
+koń
+mnóstwo ciekawych zadań
pełno broni(można je modyfikowac)
+pełno umiejętności
+wiele potworów.
+grafa
+przemyślany system walki
+itd.
-fabuła gorsza od G3
-brak ważnych animacji(picia,jedzenia,itp.)
-nasz hero nic nie mówi
-budynki,lochy,lasy wyglądaja tak samo
To praktycznie wszystko co mnie zachwyciło i wkurzyło w Oblivionie.Jak ponownie w niego zagram to0 dopisze
Gothic 3:
+wiele broni(można je modyfikowac)
+animacje(widac,jak bohater pije miksture)
+wiele umiejętności
+system reputacji
+dużo zadań
+klimat
+wiele potworów
+całkiem dużo wolności rozgrywki
-bugi
-fizyka"szmacianej lalki"
-bugi
-denerwujący system walki
-bugi
-nawet na dobrym sprzęcie wolno sie ładuje i zapisuje oraz tnie
W porównaniu z wypowiedzią pawelek 110 maja jest cieńka,ale to plusy i minusy są dla mnie najważniejsze.G3 u mnie wygrywa tylko pod względem fabuły i umiejętności.
PS.G1 lepszy od TES III.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 22:02:21 wysłana przez Mieszko »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2016, 20:39:54 »
Przywracanie wątku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic a Oblivon
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2016, 20:39:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top