Autor Wątek: Bliżej boga - święta pomsta  (Przeczytany 2410 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:04:25 »
- Tak, jestem gotowa.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:08:24 »
- Jesteś wolna siostro, przejmę od tej chwili szkolenie tej śmiertelniczki. Pamiętaj, lekcja pierwsza. W oczach naszego Pana wszyscy jego wyznawcy są równi, dlatego, że każdy z nich oddaje mu wszystko co ma i robi wszystko na co pozwalają mu ziemskie ograniczenia. Na tych równinach zginęło wiele istnień. Pamiętam bitwę Valfden z Torgonem i... Zamyśliła się na chwilę. - ...i wielką potyczkę nieśmiertelnych sprzed setek lat. Można tu wręcz wyczuć obecność zmarłych. Co więc według Ciebie jest bardziej godnym czynem, cóż ma większą wartość dla Zartata. Obrona niewiasty przed demonem, czy modlitwa i ofiara złożona przez 7 letnie dziecko?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:08:24 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:13:27 »
- Myślę, że obie sprawy są ważne, choć Zariel wspominała mi przed chwilą o byciu obrońcą, a jak inaczej spełnić się w tym archetypie niż obronić niewinną kobietę przed demonem? To może być wspaniały czyn, który wielce uradowałby Zartata i przedstawia dla niego pewną wartość. Modlitwa dziecka, choć z pewnością szczera i cenna, nie do końca równa się poprzedniemu czynowi. Jak jednak mówiłam, Zartat może docenić oba działania.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:25:50 »
- Owszem. Jeśli stworzenie dało Ci możliwość walki, zyskałaś na sile i umiejętnościach, winnaś to wykorzystać do obrony słabszych. Cóż może ofiarować bogu małe dziecię? Walkę w jego imieniu? Nie ma ku temu predyspozycji. Może ofiarować swemu bogu ofiarę i żarliwą modlitwę, bowiem będzie to wszystkim co dziecko posiada. Obie ofiary w oczach Pana będą współmierne.
Kinraya zbliżyła się do Patty, ułożyła dwa palce prawej dłoni na jej czole. Po chwili przenieśliście się do głębi lasu a waszym oczom ukazały się iście dantejskie sceny. Pod dębem leżał ranny chłopiec, strzała przeszyła jego klatkę piersiową. Nad nim stał wyraźnie poirytowany zajściem nieco starszy młodzieniec o kruczoczarnych włosach. Energia magiczna biła od niego piorunami lecz ten niewzruszony wpatrywał się beznamiętnie w dal. Po drugiej stronie krwawego obrazu leżały nienaturalnie powykręcane ciała młodych elfów.
- Cóż możesz mi powiedzieć o zajściu?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:37:01 »
- Ktoś strzelił do tego chłopca, który teraz leży pod drzewem, a ten czarny stracił nad sobą panowanie i wymordował tamtych? - wskazałam na leżące ciała - Trudno powiedzieć, on nie wydaje się jakoś specjalnie całym zajściem poruszony, może co najwyżej zirytowany.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:44:15 »
Młodzieniec wytrąca się z transu, zdezorientowany tym co zobaczył i czego dokonał nie wie co ze sobą zrobić. Widok rannego przywołuje go jednak do porządku. Bierze chłopca na ręce i zaczyna biec z nim przez las.
- Gdybyś była tu wśród nich, stanęłabyś w obronie tych elfów?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:49:28 »
- Szczerze mówiąc, nie wiem. Nie znam całej sytuacji, nie wiem, która strona była agresorem, może elfy same zaatakowały, a może ktoś je sprowokował... Trudno mi powiedzieć, nie chciałabym działać lekkomyślnie, by potem żałować moich czynów.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:58:29 »
- Zaczynasz odpowiadać jak na mściciela przystało. Zaczynałam powoli spisywać Cię na straty. Postąpiłabyś słusznie, inaczej miałabyś na sumieniu swojego władcę. Kinraya zamilkła na chwilę, by kontynuować chłodny wywód po zaczerpnięciu się haustem powietrza. - Nie osądzamy, czynimy dobro próbując nie doprowadzić do rozlewu krwi. Nie możemy ślepo wierzyć w to co serwują nam nasze zmysły, musimy polegać również na naszej wiedzy. Pomsta pozbawiona mądrości jest jedynie szałem nieokiełznanego berserku.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Czerwiec 2014, 00:03:34 »
- Trudno zaprzeczyć - zgodziłam się z anielicą - Opowiesz mi, co się tutaj stało?

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Czerwiec 2014, 00:07:54 »
- Możemy to zobaczyć na własne oczy. Nie jesteśmy w przeszłości i zarazem jesteśmy w przeszłości. Istnieje tylko teraźniejszość. Możemy jedynie spoglądać na przeszłe i przyszłe wydarzenia. Te przeszłe zawsze pozostają stałe i niezmienne, przyszłość zmienia się w zależności od teraźniejszości. Spójrz na siebie raz jeszcze.
Patty spostrzegła, że jej świadomość znajduje się w ciele chłopca, Kinraya wygląda zaś jak młody Isentor.
- Nie ma nas w tym miejscu i w tym czasie. Możemy jedynie obserwować wydarzenia oczami świadków.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Czerwiec 2014, 00:14:56 »
Uczucie było... dziwne. Jednak anielica nie wyglądała na zmieszaną, zatem i ja postanowiłam się przystosować. Przyjrzałam się krytycznie obliczu młodego Isentora. Niepodobny.
- Niezła rzecz, muszę przyznać - powiedziałam, mając na myśli oczywiście całe to patrzenie w przeszłość i przenoszenie świadomości.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Czerwiec 2014, 13:52:17 »
Widziałaś wszystko oczami chłopca, biegł on wraz ze swym starszym towarzyszem pośpieszając go okrzykami radości.
- Szybciej bracie! No szybciej! Pokaże Ci co odkryłem! Choo...
Strzała, która ugodziła chłopca w pierś przerwała mu w pół zdania. Widziałaś jego oczami jak chwyta się za ranę i upada na kolana. Isentor szybko podbiegł do chłopca, chwycił go i przyciągnął pod pobliskie drzewo. Z leśnej kniei wyłoniły się sylwetki trzech elfów, wyglądali młodo i zdawali się sprawiać wrażenie nieokrzesanych. Jeden z nich przemówił w łamanym wspólnym.
- To nasze ziemie nieelfie! Precz bo was zabijemy!
- Jak śmiecie podnosić rękę na dziecko bawiące się w głuszy?! To ziemie króla Meaneba!
- Nie uznajemy króla! To nasze ziemie!
- Nie szukamy zwady, dajcie nam odejść.
Elf o psychopatycznym uśmieszku, który do tej pory stał w cieniu swego przemawiającego kolegi uniósł uzbrojony łuk naciągając cięciwę. W ułamku sekundy w stronę elfów uderzyła telekinetyczna fala, która wytrąciła im broń. Oczy Isentor rozbłysnęły jasną manifestacją energii magicznej, w gniewie uniósł przed siebie dłoń, by za sprawą mortokinetycznego ciosu przetrącić kręgosłupy oprawcom. Miotał ciałami agresorów niczym szmacianymi laleczkami obijając truchła o pobliskie pnie drzew do momentu aż w zupełności ochłonął.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Czerwiec 2014, 13:59:59 »
Chłonęłam scenę nie mówiąc ani słowa, patrzyłam na dokonania młodego Isentora.
- Gdybym w takiej sytuacji stanęła w obronie elfów, tylko pogorszyłabym sytuację - powiedziałam, tylko utwierdzając się w poprzedniej sytuacji. Spokój zawsze był moją mocną stroną i to była w pewien sposób przydatna cecha dla mściciela.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:14:21 »
- Zaiste.
Anielica dotknęła Twojego czoła dwoma palcami i powróciliście do czasów współczesnych. Twoim oczom ponownie ukazały się zielone równiny.
- ÂŚwięty mściciel otrzymuje błogosławieństwo Zartata w każdym swym działaniu, jego łaska towarzyszy mu w każdej sekundzie życia, ostatecznie umiera ze słowem swego Pana na ustach. Udowodniłaś mi, że jesteś godna święceń. Uklęknij.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:15:47 »
Wysłuchałam słów anielicy i uklęknęłam, z szacunkiem schylając głowę.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:29:28 »
Kinraya przyłożyła do szyi Patty swoje niebiańskie ostrze, które po chwili rozbłysnęło niebieskim płomieniem. Ogień nie parzył kobiety, wręcz przeciwnie, dodawał jej sił i napawał nieznaną jej dotąd energią.
- Ja Kinraya, pani pierwszego ostrza, archanioł zastępów niebiańskich, córa Zartata obdarowuje Cię błogosławieństwem bojowym. Bądź nieustraszona w obliczu swych wrogów, bądź mężna i prawa by Zartat mógł Cię miłować. Mów prawdę, zawsze, nawet jeśli prowadzi to do twej śmierci. Chroń bezbronnych i nie czyń zła.
Anielica przełożyła miecz na drugą stronę szyi kobiety, ostrze ponownie rozbłysnęło niebiańskim ogniem. Gałki oczne Patty wywinęły się do góry, jej ciało przeszyły drgawki.

...znajdujesz się na okręcie pod królewską banderą, dopływacie do brzegu, w oddali unoszą się strużki dymu. Podpływacie na tyle blisko by było widać pobojowisko. Miasta i wsie zostały zrównane z ziemię, obraz masakry sięga aż po horyzont...

Ocknęłaś się leżąc w trawie zielonych równin, Kinraya oczekiwała Twego przebudzenia.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:36:05 »
Ostrze miecza anielicy było przyjemnie ciepłe i dodawało mi sił. Wysłuchałam jej słów, gdy nagły spazm targnął moim ciałem i została zesłana mi wizja. Po ujrzeniu jej ocknęłam się. Podniosłam się z ziemi, potrząsając lekko głową i spojrzałam na Kinrayę w oczekiwaniu na dalszy ciąg treningu.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:38:20 »
- Otrzymałaś moje błogosławieństwo, teraz na nie zapracuj postępując słusznie. Do zobaczenia mścicielu!

Wyprawa zakończona

Nif
Aktywność: 1 złoty talent (+1 złoty talent za bonus rasowy)
Opisy: 1 złoty talent
Walka: brak
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2014, 16:24:32 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:38:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything