Autor Wątek: Podsumowanie roku 06  (Przeczytany 4035 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thoro

  • Gość
Podsumowanie roku 06
« dnia: 01 Styczeń 2007, 15:14:00 »
Idąc śladem, innych serwisów, warto zrobić podsumowanie minionego roku.

Rok 2006 był zapewne bardzo owocny dla Tawerny Gothic. Zaczął się od wielu zmian, jeszcze na Portalu Gothic który obecnie funkcjonuje pod nazwą "Tawerna Gothic" oraz Gothic.gram.pl narodziło się wiele pomysłów oraz innowacji które zostały zrealizowane przy nowej Tawernie. W międzyczasie nazwa portalu z "Portal Gothic" została zmieniona na obecną.

Zmieniliśmy skrypt forum, oraz gruntownie przebudowaliśmy stronę główną. Można powiedzieć, że portal powoli nabierał rozkwitu, jednak do czasu...
Po kilku miesiącach funkcjonowania strony, na serwerach EXH.pl dowiedzieliśmy iż firma przeżywa kryzys na drodze prawnej. Wszystkie dane (w tym nasza strona), został zagarnięta przez konkurencyjną firmę co przyczyniło się do tego że byliśmy zmuszeni zapłacić za odzyskanie naszych danych od firmy Serweradmin (!!!).

Przez zaistniałą sytuację, strona nie funkcjonowała kilka miesięcy. Szczęśliwie się złożyło, że w tym czasie kiedy to, po raz kolejny przymieżaliśmy się do reaktywowania tawerny poznałem Casana. Ów osoba, prowadziła konkurencyjny serwis Nordmar.net. Ze względu na brak wolnego czasu, zasugerował mi opiekę nad "Królestwem Nordmar". Zmuszony byłem odmówić z powodów oczywistych (Tawerna), jednak po pewnym czasie doszliśmy do podobnych wniosków iż dobrym pomysłem będzie fuzja obydwu serwisów.

Ponadto, po pewnym czasie dowiedziałem się iż Casano dostał propozycje od firmy CD Projekt. Chodziło oczywiście o status oficjalnej polskiej strony, oraz miejsce w kolektywie Gram.pl. Był to dodatkowy argument "za" w sprawie fuzji choć pewien jestem tego iż mimo statusu również wraz z IsentoRem zdecydowałbym się na takową współpracę z Casanem i Nordmar.net. Były to bez wątpienia chwile przełomowe, i sądzę że gdyby nie tamte decyzje Tawerna była by teraz nie wiele znaczącą stroną średniej jakości.

Wspólnie zadecydowaliśmy iż nazwa Tawerna Gothic pozostanie na wspólnym portalu. Podobnie było z forum, choć Casano sugerował połączenie baz obydwu for - było to niestety zbyt zawiłe, czasochłonne i praktycznie nie wydajne tak więc zdecydowaliśmy się na pozostawienie forum Tawerny Gothic.

Początki na Gram.pl były trudne, ponieważ mało kto wiedział o powrocie Tawerny a tym samym o fuzji obydwu serwisów. Na chwilę obecną widać, iż jest inaczej a strona mimo słabej pozycji w Google cieszy się dużą popularnością.

Przez miniony rok, nie zabrakło również aktywności osób których najwyraźniej zdenerwowało to iż (nie ma co się oszukiwać) osiągnęliśmy tak wiele. Jedną z tych osób jest niejaki Sebo, który złośliwie dążył usunięcia forum Gothic.gram.pl

Podsumowując, rok 2006 był niezwykle owocny dla Portalu Gothic jak i Nordmar.net. Przez ten czas zdobiliśmy najwięcej w historii obydwu serwisów. Największym osiągnięciem jest zapewne status oficjalnej polskiej strony gier Gothic. Mam nadzieję, że nowy rok będzie równie owocny jak miniony i po raz kolejny udowodnimy że stać nas na wiele.

Offline Smoke

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Podsumowanie roku 06
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2007, 16:11:55 »
Nie wiem czy tu można odpisywać, ale raczej tak, bo temat w końcu nie jest zablokowany...

Cytuj
Największym osiągnięciem jest zapewne status oficjalnej polskiej strony gier Gothic.


Racja, gdyby nie Tawerna straciła by dużo, dużo na popularności. Kiedyś moim głównym serwisem
o Gothicu było www.gothic.phx.pl , ale ostatnim czasu tam nie ma żadnych nowych artykułów, newsy
są wsadzane bardzo rzadko więc dla mnie już serwis nie istnieje. Co do Tawerny to zaklimatyzowałem
się tutaj, kiedyś gdy znajdę czas z chęcią napiszę dla was kilka artykułów i ogólnie zostanę z wami ;)

pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 16:14:11 wysłana przez Smoke »

Forum Tawerny Gothic

Podsumowanie roku 06
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2007, 16:11:55 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Podsumowanie roku 06
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2007, 17:08:20 »
Cieszę się, że taki temat powstał. Warto powspominać, co działo się w minionym roku, do czego doszliśmy i co osiągneliśmy.

Trudno nie zgodzić się z Thorem, dla Tawerny Gothic rok 2006 był wyjątkowy i niezwykle owocny.


Moja krótka historia związana z Tawerną
Podczas, gdy strona istniała pod nazwą "Portal Gothic", tylko o niej słyszałem i odwiedziłem ją nie więcej, niż kilka razy. Wkrótce potem witrynę reaktywowano i tak oto powstała "Tawerna Gothic", będąca jeszcze na starym serwerze nuh.pl. Zawitałem na forum tuż po otwarciu i od razu bardzo mi się ono spodobało. Z chęcią się zarejestrowałem i zacząłem przeglądać zasoby witryny. Moją uwagę przykuł spory profesjonalizm, duża ilość artykułów i działów traktujących o sadze, a także mroczny i klimatyczny skin forum oraz strony. Zacząłem brać udział w życiu forum, było ono niewielkie i nie cieszyło się ogromną popularnością, jednak mimo wszystko, dość często się na nim pojawiałem. Z biegiem czasu zaproponowano mi posadę moderatora, a ja nie mogłem odmówić. Wówczas byłem również moderatorem na Gothic.zyw. czy jak kto woli - Nordmar.net, stronie Casana. Na były Gothic Extra panowała równie świetna i ciekawa atmosfera. Forum bardzo przykuło moją uwagę i uwielbiałem tam przebywać. Cały portal zaczynał się rozrastać, powstały gildie, o które tak bardzo walczyły niektóre osoby. Kto nie pamięta dyskusji w tej sprawie, kasowania postów i tematów, a także buntu, który wtedy zaistniał. To właśnie w tym czasie Casano, IsentoR i Thoro podjęli decyzję o fuzji. Byłem tym zaskoczony i miałem dziwne odczucia odnośnie tego pomysłu. Nie wiedziałem, co o tym sądzić, choć propozycja statusu oficjalnej strony była niezwykle kusząca. Wkrótce potem zamknięto forum Nordmaru, a na domiar złego - to właśnie w tym czasie wszystkie dane Tawerny zostały utracone, jednak miałem nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze - dane zostaną odzyskane i razem z wszystkimi rozpoczniemy "nowe życie" na nowym serwerze. Jak już zaznaczył Thoro początki były bardzo trudne, jednak nie tylko ze względu niewiedzy wielu osób i bardzo małej popularności, chodziło również o forum, które po odzyskaniu bazy było w opłakanym stanie. Posty i wypowiedzi zostały "pozbawione" polskich znaków i nie było innego wyjścia, jak tylko je poprawić. Było tego bardzo wiele, jednak razem z całą administracją daliśmy radę i doprowadziliśmy forum do porządku. Niedługo potem zostało wprowadzonych wiele istotnych zmian, pomysłów i udoskonaleń, które w dalszym ciągu stanowią o sile Tawerny. Tak oto dobrnęliśmy do tego momentu, w którym czas na takie retrospekcje.

Reasumując, jestem niezwykle rad z tego, iż tyle wysiłku i pracy nie poszło na marne. Nie chwaląc się, jesteśmy obecnie jednym z lepszych portali o serii gier Gothic, jednak nie możemy spocząć na laurach, ten cały udany czas powinien zmobilizować nas tym bardziej do działania i dalszych prac. Oby rok 2007 był dla Tawerny jeszcze bardziej korzystniejszy, tego chciałbym życzyć sobie, całemu zespołowi forum i strony oraz wszystkim użytkownikom odwiedzającym naszą stronę.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 17:50:02 wysłana przez Arthas »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Podsumowanie roku 06
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2007, 17:49:32 »
Cóż, na forum, BA, wogóle na Tawernę Gothic wpadłem zupełnie przypadkowo, przeglądałem listę Stron o Gothic'u w toplistach, i na samym końcu trafiłem na "Portal Gothic". Postanowiłem wejść, a w szczególności na forum. Zarejestrowałem się i zacząłem pisać. Później to powstał z inicjatywy IsentoR'a Marant, sesja RPG. Mając ok 30 postów i orientując się gdzie co jest, postanowiłem wziąć udział w zabawie i po paru miesiącach  wziąć pod opiekę czeladnie Górników. Pierwsze wyprawy do kopalń, później członkostwo w Wodnym Kręgu którego szefem był Menthor. Przyszedł zły czas, bo to jak wspominał Thoro, dane zostały przechwycone przez konkurencyjną firmę i Portal Gothic'a nie było na łączach dość długo. Później otrzymałem info że mamy nowego oficjala i jest nim Tawerna Gothic...nic to mi nic to mi nie mówiło, od kiedy nie zobaczyłem tego starego dobrego ciemnego skinu...później po powrocie i po "lepszym" zapoznaniu się z administracją, zgłosiłem się jak ochotnik na redaktora tegoż portalu. Wysłałem próbki moich umiejętności i zostałem przyjęty (tak tak kolejny darmozjad :PP). Co do gry to Marant jak żadna inna sesja wciągnęła mnie całkowicie, i zawdzięczam jej dużo dobrej zabawy. Swoją drogą poszła później wojna i śmierć Menthor'a, i objęcie stanowiska Arcymaga przez moją skromną osóbkę. I tak po dziś dzień jestem z wami. Swoje "przesiadywanie" tutaj zaliczam do najbardziej udanych i życzę wszystkiego najlepszego Tawernie Gothic jak administracji, tak i userom i oby nowy rok 2007 przyniósł nam wszystkim jak najwięcej radości i satysfakcji z wysiłku i pracy jaki wkładamy my wszyscy, aby Tawerna Gothic była marką znaną, docenianą i szanowaną.

Z wyrazami szacunku....

Arkhan

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Podsumowanie roku 06
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2007, 12:00:41 »
Cytuj
www.gothic.phx.pl , ale ostatnim czasu tam nie ma żadnych nowych artykułów, newsy
są wsadzane bardzo rzadko więc dla mnie już serwis nie istnieje.

Z tego co się dowiedziałem, trwa tam reorganizacja forum, oraz jakies małe poprawki na forum. Podobno wszystko jest skończone, ale "leniwa" administracja, stoi w miejscu, i niechce wszystkiego wgrac, na serwer. Takie są plotki bynajmniej.

Teraz co do tematu. Od lat chciałem zostac, administratorem serwisu o Gothicu. Nie powiem, robiłem wiele prób, lecz wszystko było na marne. Moje strony nie były dośc, ciekawe, tym bardziej, że nie posiadały ciekawej grafiki oraz odpowiednich artykułów. Co do forum, z nim nie miałem problemów, potrafiłem za każdym razem stworzyc, coś, co przyciągało userów do rejestracji.

Po pewnym czasie, obcowania ze stronami www, zaczołem powoli pojmowac, sens prowadzenia strony o Gothicu. Następne projekty, były stosunkowo lepsze, lecz wrażenia wielkiego nie robiły.

Az, do pewnego momentu, powstania ostatniego projektu , pod adresem Gothic.zyw.pl, czy jak kto woli Nordmar.Net. Strona ta reprezentowała już jakiś poziom, którym nie mogła się wstydzic. Również artykuły stały na dobrym poziomie, poprzez ciągłe poprawy redaktorów. Również forum, było dośc popularne. Niestety chyba bardziej od strony. Mieliśmy dośc, dużą grupe zarejestrowanych użytkowników, a tym bardziej aktywnych. Forum rozwijało się w szybkim tępie.

Pewnego dnia otrzymałem informacje od CD-Project, z propozycją współpracy, która jak widac trwa do dzisiaj. Ustaliliśmy wszystkie warunki, otrzymaliśmy serwer(który wspaniały nie jest), który niedługo zostanie zmieniony na lepszy, lepszej firmy. Zgadzam się z Thorem, połączenie obu serwisów, jak widac, na dzień dzisiejszy, było bardzo dobrą decyzją, mimo tych wszystkich protestów związanych z gildią i innymi buntownikami. Jednak udowodniliśmy, że dzięki współpracy, potrafiliśmy stworzyc, strone która na dniach dzisijeszych, wyróżnia się z pośród pozostałych stron. Mam nadzieje, że ten rok, jak i następne, będą również udane dla Tawerny Gothic.

Forum Tawerny Gothic

Podsumowanie roku 06
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2007, 12:00:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top