Autor Wątek: Fable  (Przeczytany 11496 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Fable
« dnia: 07 Lipiec 2006, 21:20:38 »
Graliście w fable!!
Fajna gra zaczynamy jako dziecko potem dorastamy do wieku gdy jesteśmy starzy brudka nam rożnie cos w stylu gothica. Jest to bardzo ciekawa gra ma bardzo wiele ciekawych zadań mieczy i.t.p. Niedługo wyjdzie nowa część fable podobno będzie można mieć wilka za towarzysza

P.S mojego kuzyna kumple uwazają nawet że Fable są lepsze od gothica jednak ja nie podzielam tego zdania.
Może dlatego że w gothica pierwsze zagrałem i to jest kwestja przyzwyczajenia.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 15:13:13 wysłana przez Arthas »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fable
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2006, 21:27:59 »
Bardzo ciekawa i wciągająca gra. Posiada wiele wad, lecz mimo wszystko warto w nią zagrać. W Fable, podobnie jak w Gothicu mamy tętniący życiem świat i możemy robić to, na co mamy ochotę czyli mamy swobodę działania. Nie mylicie tego ze swobodą ruchów, bo tej nie mamy, gdyż twórcy stworzyli świat, po którym poruszamy się tylko po wyznaczonych ścieżkach. Muszę przyznać, że jednym z mankametów, dzięki któremu można powiedzieć, że gra mnie urzekła, jest ogromna grywalność. Od początku Fable spowodowało, że nie mogłem oderwać się od monitora. Oprawa dźwiękowa i przerwyniki pomiędzy etapami gry stoją również na bardzo dobrym poziomie i umilają rozgrywkę. Szkoda, że świat jest  jest niezbyt duży i ograniczony. Minusem jest też to, że fabuła jest liniowa, wrogowie nie są zró?nicowani i nie mamy dużego wyboru spośród dostępnych broni i ekwipunku. Mimo wszystko warto spróbować swych sił w tej gierce, zwłasza, że jest ona przyjazna dla każdego gracza i może wciągnąć go na dobre.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 15:16:19 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Fable
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2006, 21:27:59 »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fable
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2006, 10:27:22 »
Cytuj
 Szkoda, że świat jest jest niezbyt duży i ograniczony.

Jest mały ale może to się zmieni jak już wspominałem wyjdzie druga część Fable może będzie tam większy świat wiecej mieczy a fabuła będzie jeszcze bardziej wciągająca.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 15:17:43 wysłana przez Arthas »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Odp: Fable
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2006, 13:17:22 »
Hmm słyszałem, i w pewnym stopniu zetknołem się z jego realiami, grajac w niego jakąs 1 h. Spowodowane to było tym, że gra posiadała błąd, przez który uniemożliwiała mi dalszą rozgrywke. Ale z tego co zauważyłem, zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Hmm sam klimat mnie przyciągnoł. Ogólnie podsumowując 1h, gry w tę gre, uważam, że twórcy zrobili dobry produkt, jakich jest mało na PC.

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Odp: Fable
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2006, 18:17:07 »
Gralem w Fable i musze powiedzieć że jest świetna gra gdyby nie byla tak krotka no ale coz czasami nawet najlepsze gierki musza miec wade   ciekawe jaki bedzie Sequel  

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fable
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2006, 23:53:16 »
Fable to bardzo dobra gra, chociaż brak swobody działania jest tragiczny, no i gra jest zdecydowanie za krótka. Na szczęście, gra wszystko ładnie nadrabia klimatem, grafiką oraz dźwiękiem. W grze podoba mi sie to, że można być dobrym oraz złym. Fabuła jest zaskakująca, po pokonaniu Rzeźnika po raz pierwszy, myślałem że to już koniec, a tu muka, jeszcze pare dobrych godzin gry. Ogólnie Fable polecam, warto zagrać :)

Offline Tomasi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Fable
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2006, 23:25:35 »
Fable jest b. dobrą grą. Graficznie też mi się podoba. Coprawda gra nie jest zbyt długa (przynajmniej dla mnie), ale miło się przy niej spędza czas. Plusem jest na pewno starzenie się, branie śłubów itp. Różnorodność czarów i ich poziomy wręcz karzą nam ich używać :) Możliwość bycia po "jasnej" lub po "ciemnej stronie mocy" sprawia, że grę trzeba przejść conajmniej 2 razy ;)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Fable
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień 2006, 00:02:27 »
Zacznijmy może od fabuły co prawda nie jest zaskakująca oni też nie jest to pierwszy tego typu pomysł...po staremu szukamy pomsty na mordercy naszej rodziny. Oczywiście zgrabnie wpleciono w to inne wątki, które ją nieco urozmaicają.

Gra magiem jest przyjemna z powodu różnorodności i efektywności czarów, wyglądają tak pięknie, że aż się proszą by ich użyć. Fable to jedna z niewielu gier w które ludziom głownie podążającym ścieżką magii podoba się ścieżka walki. Nic tak nie fascynowało jak wymiatanie potężnym orężem...ahhh coś pięknego to trzeba przeżyć a dokładniej mówiąc - zagrać.

Co do wyboru strony, którą podążamy jest w tym coś fajnego. Nic tak nie daje frajdy jak wykonywanie zadań na wzór swojego charakteru. Szkoda tylko że twórcy nie pomyśleli o jakimś alternatywnym rozwiązaniu podczas dialogów...z tego powody gra staje się krótka gdyż mamy tylko dwie możliwości wyboru.

Jeśli chodzi o samą grę to musiałem ją przejść na wszelkie możliwe sposoby tzn. dobry/zły mag & dobry/zły wojownik.

Zawsze było mi szkoda postaci gdy przechodziłem grę...do czasu...mianowicie od kilku miesięcy w serwisie gram.pl znajduje się patch, który to pozwala nam kontynuować grę po zabiciu Jacka Rzeźnika [Smoka].

Offline Ard

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Fable
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrzesień 2006, 16:27:36 »
Fable jest bardzo ciekawą grą jednak bardzo przereklamowną. Cena 99 zł w wersji premierowej jest zawyżona przynajmniej o 40 zł (całe szczęście że kupiłem w promocji za 50 zł). Gra jest kótka; ukończyłem ją w 18 godzin (wszystkie misje + zwyczajowe zwiedzanie). Dodatkowo posiada wytyczone ścieżki co mnie lekko zdziwiło (to nie h'n's typu Dungeon Siege II). Gra posiada również plusy. Najważniejszym z nich jest grywalność. Gra naprawdę wciąga. Plusuje również możliwość dokonywania moralnych wybrów. Wymagania sptrzętowe gry są również dobrze wyważone (przy rozdzielczości 1024 x 768 i maks deatalch oraz róznych rzeczach na sprzęcie Celeron 1.7, 256 SDRAM, Radeon 9550 128 Ram nie było rzadnej ścinki).

Myślę, że każdy fan cRPG pownien zakosztować tej pozycji.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fable
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrzesień 2006, 19:10:24 »
18 godzin? człowieku, niezły jesteś...ja to przeszedłem w 8 godzin, co prawda zostało mi kilka małych questów, ale to by wyszło 10 h max...

Offline Ard

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Fable
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrzesień 2006, 18:31:05 »
18 godzin, ale przed Areną miałem już reputacje na maksymalnym poziomie. Poza tym bardo dużo łowiłem ryb, ponieważ ciekawiło mnie za każdym razem co za sztuke wyciągne. Największa trafiła mi się 200 kilogramów czy jakiejś tam jednostki wagi. ;]

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Odp: Fable
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Październik 2006, 21:53:40 »
To może ja tu małą recenzje strzele.  

Musze powiedzieć, że początkowo nie spodziewałem się po tej grze cudów. Wiedziałem, iż świat gry zbudowany jest na podobnej zasadzie jak ten w Sudeki. Nie napawało mnie to optymizmem. Co prawda przy Sudeki bawiłem się dobrze, ale rozgrywka po dłuższym czasie stawała się nużąca i frustrująca. Wynikało to z ograniczonego świata gry...
Do Fable, więc podchodziłem z duża dawką rezerwy. Od razu zauważyłem jej konsolowe korzenie, ale niestrudzenie przystąpiłem do ambitniejszej rozgrywki. Fable owszem ma ograniczony świat, ale ilość możliwości jakie postawione są przed graczem i nowatorskie podejście do tematu RPG zachwyca. W tej grze nie staje się bohaterem - w tej grze bohaterem się JEST. Od samego początku ludzie zwracają się do nas per "Hero" co jest bardzo przyjemne, ale żeby zasłużyć sobie na większy szacunek trzeba się wiele napracować. Podoba mi się również humorystyczny sposób w jaki Molyneux i spółka podeszli do tej gry. Można kopać kurczaki, pierdzieć, bekać, zarywać do miejscowych piękności...po prostu miodek pod względem możliwości dawanej graczowi. Jeśli chodzi o muzyke mam wrażenie, że jest zbyt melancholijna...byćmoże uwarunkowane było to złą naturą mojej postaci(tak, tak...można również wybierać pomiędzy złem, a dobrem). Grafika wspaniale oddaje ten bajeczny świat Albionu, a wcale nie wymaga jakiegoś kosmicznego sprzętu. Na koniec zostawiłem pewien fakt, który sprawia, że Fable niestety szybko się kończy. Mimo tego iż grając starałem się odkryć wszytskie bonusowe rzeczy, ukryte miejsca itd. to razem z głównym wątkiem gry wszystko zajeło mi tylko 18h grania. Zdecydowanie za mało jak na współczesne RPG.

Tak, więc podsumowując IMHO uważam, iż Fable zasługuje na porządną ocenke 8/10 . Szczerze polecam tym wszystkim, którzy znużeni są już standarowymi RPG.

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Odp: Fable
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Październik 2006, 15:06:38 »
Ta gra jest dobra jednak jest za mały świat.Oczywiście fajne jest to że się na początku jest małym chłopcem i się rozwijaż.Możesz grać dobrem albo złem , możesz nawet sie zakochac i dawać prezenty dla kobiet.Ja jednak wole dobro no ale co kto lubi prawda?

Podsumowanie:
Fable Niezapomniane Opowieści to jedna z dobrych gier RPG ostatnich 2 albo 3 lat
Polecam.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Odp: Fable
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Styczeń 2007, 18:58:27 »
Gierka jest wg. mnie średnia. ÂŚwiat jest aż nadto bajkowy, to naprawdę psuje atmosferę. Broni jest sporo, ale tego o przeciwnikach powiedzieć nie można. Fabułka jest oklepana do bólu. Od zera do bohatera. Nawiązuje troche do wiedźmina, jest organizacja, która zajmuje się ochroną zwykłych ludzi (to samo co wiedźmini) tylko że wiedźmini byli mutantami a bohaterowie są zwykłymi ludźmi. Jak bym miał ocenić grę to 7+/10.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: Fable
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Styczeń 2007, 19:16:10 »
Grę tą mam już od jakiegoś czasu i cały czas w nią gram odkrywając różne rzeczy, poznaję świat i odwiedzam różne dziwne miejsca oraz zdobywam doświadczenie... Mogę teraz dokładnie ocenić tą grę i wymienić jej zalety i wady (są to plusy i minusy stwierdzone TYLKO przez moje granie):
PLUSY:
- gra dość rozbudowana
- świat
- fabuła
- dość duży wybór broni
- system walki
- klimat (jest wielki)
- możliwość kierowania postacią przez prawie jej całe życie... od dzieciństwa do starości...
- możność wyboru bycia złym lub dobrym
- niezbyt wysokie wymagania
- grafika (zależy od gustu)
- zmienia się wygląd postaci wraz ze zmianą umiejętności i statystyk
MINUSY:
- KRÓTKA!
- BANALNIE ÂŁATWA!
- Mało lokacji
- Mało potworów
eeee... Coś jeszcze? :P

Samą grę oceniam na jakieś 8 na 10... jest to gra warta polecenia,  na pewno przewyższa takie gry jak Gothic i Morrowind, przynajmniej w moim przypadku... Gra krótka, ale ładnie wykonana i wciąga, bardzo oryginalna w niektórych przypadkach i wbrew części osób naprawdę ona ma dobrą fabułę,  dla fanów cRPG-ów to obowiązkowy zakup ;] Teraz czekam na Fable 2, a ta gra może być naprawdę super, czekam na nią z wielką niecierpliwością, bowiem może się okazać wprost genialna.

Pozdrawiam

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Odp: Fable
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Styczeń 2007, 10:48:06 »
Za pierwszym razem gra może wydać się fajna lecz po pewnym czasie jak gramy już drugi czy trzeci raz gra wydaje się nudna i monotonna owszem fajny jest świat gry ale konwersja na PC miała zawierać większy świat czego akurat niema niestety dobra dodali tam parę bajerów ale gra była taka sama jak na Xboxie no niestety gra nieco przypomina Kotora I lub II.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Odp: Fable
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń 2007, 17:56:22 »
Grę Fable mam dość długo i przeszedłem ją trzy razy jako wojownik łucznik i mag i chyba przejdę ją sobie jeszcze raz. Gra jest bardzo oryginalna zaczerpnięte z serii The Sims  dorastanie i opcja dobry/zły.

Plusy:
-Dorastanie
-Można być dobry lub zły.
-nieduże wymagania
-grafika
-dłuższa od wersji z xboxa.
Minusy:
-nawet jeżeli jest dłuższa od wersji z xboxa to nadal jest za krótka.
-liniowość.
-nie oryginalne potwory (zombi, golemy smoki to już wszystko było nie to co Gothic ścierwojady żądzą   )

Mowa końcowa:
Grze wstawiłbym 8+ jest dobra ale brakuje jej ostatniego szlifu ale niedługo ma wyjść Fable 2 i ludzie z Lionhead na pewno to poprawią
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2007, 16:05:38 wysłana przez Thrall »

Offline r0nin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Fable
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Styczeń 2007, 13:33:00 »
Gra fajna ma potencjał ale jest strasznie krótka i łatwa...
Ogólnie gra cały czas prowadzi nas za ręke przez co gra się wydaje jakby była dla noobów

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Odp: Fable
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Sierpień 2007, 22:42:05 »
[img]http://img405.imageshack.us/img405/9582/fablecx6.jpg\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]

Muszę stwierdzić z pełnym szacunkiem, że gra przerosła moje oczekiwania.
Gra posiada swój własny klimat, fabuła mimo iż z początku mogła wydawać się banalna cały czas zaskakuje gracza, muzyka i grafika na dobrym poziomie przy czym gra w ogóle się nie przycina. Dodatkowo wiele dodatkowych opcji jak np. wędkowanie i możliwość wyboru dwóch ścieżek sprawia iż gra może pochłonąć człowieka na długie godziny.

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fable
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sierpień 2007, 02:32:26 »
Tą grę zaliczam do tych, o których nigdy nie zapomnę. Dlaczego? Już wyjaśniam.
- Po prostu urzekła mnie swoim specyficznym klimatem, a także (małym, ale zawsze ) zwrotem akcji. Jak pamiętamy Maze jest silnym bohaterem, a jednak doznał chwili zwątpienia w swoje możliwości (przestraszył się potęgi Jack'a) i zdradził Gildię. A ja jako młody i niedoświadczony bohater uważałem go za wzór i ideał.  
- Nasze czyny mają wpływ na przebieg historii. Podam dwa przykłady. Podczas pojedynku z Dwoma Ostrzami miałem do wyboru: Oszczędzić go czy zabić? Oczywiście zabiłem go. Później, kiedy podarowałem nauczycielowi w szkole książkę o Dwóch Ostrzach ten opowiadał dzieciom jego historię. Gdy jeden uczeń zapytał co się stało z bandytą nauczyciel odparł, że ten oto bohater (i wskazał na mnie) zabił go bez żadnych skrupułów. Kolejnym przykładem jest walka na arenie. Ostatnia runda polegała na pojedynku z Szept na śmierć i życie. ja miałem wybór jak poprzednio, i ją również zabiłem (drań ze mnie no nie ?). Do końca gry jej brat Grom wypominał mi to.
To właśnie buduje klimat w Fable. Jednak to tylko kropla w morzu plusów jakie posiada ten tytuł. Nie będę o nich pisał bo już to niektórzy zrobili. Przy ich ilości takie minusy jak ograniczony teren nie grają roli.
Jeśli chodzi o sequel to z przyjemnością zagram w Fable 2. Tam ponoć będzie można założyć rodzinę, a kiedy nasz bohater umrze pokierujemy losami syna. Lecz ile w tym prawdy? Przekonamy się niebawem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Fable
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sierpień 2007, 02:32:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything