Autor Wątek: Problem z grafiką  (Przeczytany 2227 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeltixx

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« dnia: 01 Styczeń 2007, 04:02:54 »
Witam.
Ostatnio zakupiłem Gothic'a 3. Zainstalowałem, włączam... mój sprzęt to AMD Sempron 3000+, 512 RAM, GeForce 7300 GT. Pomyślałem, włącze średnie ustawienia... pewnie będzie ciąć, to zmniejsze... Tak jak podejrzewałem, tnie niemiłosiernie, aż się patrzeć nie da. Myślę sobie, "hm, no ale Oblivion na średnich chodzi bez problemu, w mieście troszkę czasami zatnie, a grafika 10x lepsza...". Spodziewając się tego, nie zdziwiłem się. Zmniejszyłem szczegółowość na minimum. Włączam... w tej wiosce na początku jest mnóstwo orków, a mi nadal tnie (już nie tak strasznie ale jednak). Pomyślałem "to pewnie przez to, że tyle tych orków i tego wszystkiego". Po wybiciu orków, jakby ustało... idzie płynnie, ale co parę sekund robi pauzę na chwile, a co jakąś minutę zacina tak dłużej. Ze zdziwienia aż włączyłem Obliviona, ustawiłem grafikę na nieco gorszą od średniej, patrzę i nie wierzę. Otwarta przestrzeń - fps 25, zero przycięć. Grafika cud, miód. W mieście troszkę zatnie co jakiś czas, ale trzeba być bardzo wrażliwym żeby to odczuć. W Gothic'u... na minimalnych detalach grafika przypomina "dwójkę" tyle, że z lekkim anti-aliasingiem.

Wiem, że mam mało RAMu. Procesor AMD, cienki, ale nie jest aż tak zły. Z całym szacunkiem do tej gry... ÂŚwiat nie jest aż tak wielki... w Oblivionie jest +/- 3 razy większy. Coś tam mamrotali o tysiącu NPC. W Oblivionie jest podobno 2500. Może i nie mam kompa nowej generacji, ale do... diabła... nie ma prawa mi taka grafika ciąć!... Może jest jakiś Tweak który by mi pomógł, albo coś? Proszę o pomoc albo ja oszaleję, nie mam kasy na upgrade kompa co miesiąc, bo co miesiąc wychodzi nowa gra, której wymagań mój komp nie spełnia -.=.

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2007, 12:18:36 »
chyba poprostu masz zasłabego kompa i tyle... ustaw szczegułowaść/szczegółowość na minimalna(czy tam jest niska) a jak nie zadziała to ja średnią... jeżeli to nie zadziała to poprostu kompa masz zasłabego
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 15:42:05 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Problem z grafiką
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2007, 12:18:36 »

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2007, 12:59:39 »
Masz w przyklejonych topicach linki do Gothic 3 Tweaka i innych porad. Polecam także z defragmentować dysk po instalacji. A sprzęt masz dobry gdyby nie ram, którego do tej gry minimum jest 1024.

Offline Wzoran

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2007, 19:32:51 »
Przyczyna tego napewno nie jest karta graficzna bo ja mam taka sama :) tyle ze 2Gb DDRAMu i na maksa mi chodzi pieknie. Ale chcialbym dopowiedziec ze wg mnie grafika na średnich detalach w Oblivionie jest gorsza od grafiki Gothica! Gdy przeszedlem Gothica skusilem sie na Obliviona ale szczerze mowiac po grafice sie zawiodlem. Tak jak moi poprzednicy proponuje skorzystac z Tweaka albo czekac na OldGothic :)

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 19:45:02 wysłana przez Arthas »

Offline Zeltixx

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2007, 19:17:05 »
Pobrałem Tweaka. Tylko, że tam nie ma chyba nawet obsługi do 3 gigaherzowych procesorów... nie działa... Próbowałem już nawet wszystko na raz zainstalować - nie działa.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z grafiką
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2007, 21:14:02 »
Cóż, z tego, co mi wiadomo, w opcjach tweaka nie ma zaznaczonych zegarów poszczególnych procesorów, jest jedynie typ, ilość pamięci RAM, typ oraz wydajność karty graficznej. Osobiście mi tweak bardzo pomógł i przez to gram na najwyższych detalach, w innym wypadku było to niemożliwe. Nie wszystkim ów tweak może pomóc, jednym może znacznie przyspieszyć działanie gry, a innym obniżyć. Proponuję skorzystać z innych rad optymalizacji Gothica, możesz także pokombinować w pliku ini. Czego się nie robi, dla Gothica...

Offline KARWO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2007, 21:16:38 »
Gothic 2 wymagał 512 ramu...  Mam 2gb ramu, geforce6600GT Amd 64 3200+ i gothic na ustawieniach wyższych niż średnie płynnie mi chodzi ok 25-30 klatek, Może jednak powinieneś pamięć dokupić i przy okazji zrobić porządek w systemie. Po reinstalacji windy gothic znacznie mi przyspieszył ok 8 klatek więc to ma znaczenie.

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2007, 21:26:20 »
Cytuj
jednym może znacznie przyspieszyć działanie gry, a innym obniżyć

Dokładnie, ja nie odczułem wzrostu jakości, a czasem nawet spadek :/ Jeśli masz 7300gt to proponuje zainstalować łatkę do sterowników nvidia. Jest w podwieszonym temacie. W moim przypadku dało to 2-3fps, ale grać na 12 a na 15 fps to jest niewielka różnica  Defragmentacja jest zalecana. Powinieneś też wyłączyć wszystkie programy działające w tle(a nawet explorera!!)To powinno uwolnić trochę mb. Spróbuj też programu cachemanxp. Robi cuda :-))

Respev

  • Gość
Problem z grafiką
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2007, 16:54:21 »
Cytuj
ÂŚwiat nie jest aż tak wielki... w Oblivionie jest +/- 3 razy większy. [...] Może i nie mam kompa nowej generacji, ale do... diabła... nie ma prawa mi taka grafika ciąć!
ÂŚwiat nie jest zbyt wielki, ale przedstawia się lepiej niż w Oblivionie, gdzie 3/4 świata to polany i lasy w których nie ma nic ciekawego poza widokami. Na takim komputerze, gra ma prawo się ciąć, ponieważ jest on zupełnie inaczej zbudowany od Obliviona. Czy nie zauważyłeś jeszcze, że TES4 ma specyficzną technikalię, gdzie teren zostaje podzielony na kilka sektorów, które zostają wczytywane? Pomijam już to, iż żeby wejść do jakiegokolwiek budynku, musimy zaczekać aż jego wnętrze zostanie wczytane. Pomijam już fakt, że Gothic 3 ma bardziej rozwiniętą stronę techniczną samych skryptów, gestykulacji, a także animacji. Właśnie piszę mały felieton na temat Gothica 3 dla Tawerny, a dokładnie jego działaniu. Tutaj fragment:

Cytuj
[...] mój komputer przedstawiał się następująco:  
- Pamięć: 1,5gb DDR2 TwinMos 533mhz@900mhz (1,95v)
- Procesor: Intel Core2 Duo E6300 1,86ghz@2,5ghz
- Galaxy Premium Geforce 7900GS (540/1500@620/1840) 256mb (po przetaktowaniu zyskał moc większą niż geforce 7900GT)
O dziwo gra chodzi dobrze przy maksymalnych ustawieniach wraz z czterokrotnym AF oraz rozdzielczością 1280x1024 pixeli. Dodam również, iż nie modyfikowałem pliku konfiguracyjnego gry, gdyż nie dawało to satysfakcjonujących wyników, w niektórych przypadkach nawet pogarszało sprawę.
Gdy zakupiłem powyżej wymienione części, musiałem przez pierwsze 2 dni pracować na jednej kości 512mb. Gra zacinała się niemiłosiernie, więc wyciągnij sam z tego wniosek.

Cytuj
Przyczyna tego napewno nie jest karta graficzna bo ja mam taka sama :) tyle ze 2Gb DDRAMu i na maksa mi chodzi pieknie.
To nie jest możliwe, gdyż przy szesnastokrotnym AF gra nie wyciągnęła by powyżej 5fps. Karta ta ma za mało pamięci (jeśli to model 128mb), by chodziła płynnie przy maksymalnych detalach. Mój znajomy posiada Athlona 3800+, 2x1gb DDR2 800mhz oraz geforce 7600GT 256mb i już na med-high detalach nie da rady grać (system czysty, specjalnie przeprogramowany komputer pod test).

Panowie i Panie, nie ma co się kłócić nad grafiką w Gothicu 3, bo jest ona w rzeczywistości lepsza, niż w Oblivionie. Proszę popatrzeć przynajmniej na szczegółowość twarzy w tych dwóch grach. Wytwór Piranhy Bytes jest o wiele lepszy pod względem graficznym. Szkoda tylko, że nie znalazło sie miejsce dla antialiasingu. Same tekstury są żywsze i bardziej dopracowane, czego w Oblivionie nie znajdziecie.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2007, 16:57:54 wysłana przez Respev »

Offline Vengard

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2007, 17:16:51 »
Cytat: Zeltixx
Witam.
Ostatnio zakupiłem Gothic'a 3. Zainstalowałem, włączam... mój sprzęt to AMD Sempron 3000+, 512 RAM, GeForce 7300 GT. Pomyślałem, włącze średnie ustawienia... pewnie będzie ciąć, to zmniejsze... Tak jak podejrzewałem, tnie niemiłosiernie, aż się patrzeć nie da. Myślę sobie, "hm, no ale Oblivion na średnich chodzi bez problemu, w mieście troszkę czasami zatnie, a grafika 10x lepsza...". Spodziewając się tego, nie zdziwiłem się. Zmniejszyłem szczegółowość na minimum. Włączam... w tej wiosce na początku jest mnóstwo orków, a mi nadal tnie (już nie tak strasznie ale jednak). Pomyślałem "to pewnie przez to, że tyle tych orków i tego wszystkiego". Po wybiciu orków, jakby ustało... idzie płynnie, ale co parę sekund robi pauzę na chwile, a co jakąś minutę zacina tak dłużej. Ze zdziwienia aż włączyłem Obliviona, ustawiłem grafikę na nieco gorszą od średniej, patrzę i nie wierzę. Otwarta przestrzeń - fps 25, zero przycięć. Grafika cud, miód. W mieście troszkę zatnie co jakiś czas, ale trzeba być bardzo wrażliwym żeby to odczuć. W Gothic'u... na minimalnych detalach grafika przypomina "dwójkę" tyle, że z lekkim anti-aliasingiem.

Wiem, że mam mało RAMu. Procesor AMD, cienki, ale nie jest aż tak zły. Z całym szacunkiem do tej gry... ÂŚwiat nie jest aż tak wielki... w Oblivionie jest +/- 3 razy większy. Coś tam mamrotali o tysiącu NPC. W Oblivionie jest podobno 2500. Może i nie mam kompa nowej generacji, ale do... diabła... nie ma prawa mi taka grafika ciąć!... Może jest jakiś Tweak który by mi pomógł, albo coś? Proszę o pomoc albo ja oszaleję, nie mam kasy na upgrade kompa co miesiąc, bo co miesiąc wychodzi nowa gra, której wymagań mój komp nie spełnia -.=.

Nie ma co porównywać tych dwóch gier bo g3 wali na głowe obliviona. I nie dziw się, że tak się tnie bo nie spełniasz minimalnych. Ja też grałem na 512mb ram i nie byłem zadowolony, a kiedy pożyczyłem od kolegi następne 512 gra znacznie przyspieszyła.

Forum Tawerny Gothic

Problem z grafiką
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2007, 17:16:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything