Autor Wątek: Problem z funkcją macros  (Przeczytany 2898 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Problem z funkcją macros
« dnia: 12 Marzec 2014, 18:07:29 »
Witam.

Ostatnio pobrałem świat z WOGa MM_WORLD.ZEN. W paczce z zenem były party, które chciałem połączyć za pomocą funkcji macros. Zrobiłem nową opcje w macros na wzór NewWorld i wpisałem w linijkach nazwy partów. Uruchomiłem funkcje i spacer zaczął spalać party. Po scaleniu jedynym efektem był pusty świat i samo niebo. Co robie nie tak?

Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Offline Jakskomiksu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Temet Nosce
Odp: Problem z funkcją macros
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2020, 19:43:23 »
Ekspertem nie jestem ale ze spacerem już trochę obycia nabyłem.
Spacer jest dosyć kłótliwym programem.
Nawet z własnoręcznie zrobionymi i dopasowanymi zenami potrafi robić cuda na kiju.
Przyczyn twojego problemu może być kilka:
* w paczce znajdują się ZENy z różnych wersji gry, a co za tym idzie mogą być umieszczone różnie w przestrzeni świata - musisz się upewnić, że Waypointy łączące się w 1 powinny chociaż w przybliżeniu posiadać podobną pozycję
* ZENy z jednej i tej samej wersji nie połączą się w całość jeśli były wcześniej edytowane do niebotycznych rozmiarów (nadmiar VOBów w poszczególnych częściach)
* ZENy nie połączą się w Worlda również za pierwszym podejsciem po ich wcześniejszej obróbce- polecam spróbować łączyć je po kolei, jak Spacer znów się wykrzaczy - będziesz wiedział z którą częścią są jakieś wewnętrzne problemy.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2020, 22:23:29 wysłana przez Jakskomiksu »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z funkcją macros
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2020, 19:43:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything