Autor Wątek: Wielki mur  (Przeczytany 3208 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudzień 2013, 14:20:12 »
Dziewczyna błyskawicznie naciągnęła łuk i wystrzeliła strzałę w kierunku wilków. Trafiła, a jakże, w końcu odległość była niewielka a ona wzrok miała całkiem dobry. Jeszcze zanim trafiony wilk upadł, Rikki szybko zmieniła broń na coś bardziej odpowiedniego do walki w zwarciu. Na miecz. Druga i ostatnia pozostała przy życiu bestia zerwała się do biegu i ruszyła w jej stronę. Rikki skoczyła w tył, jednocześnie siekąc mieczem do przodu. Udało jej się trawić wilka, który usiłował rzucić się na jej gardło. Raniony przeciwnik upadł na bok, więc Rikki czym prędzej dobiła go sztychem miecza. Pomyślała, że warto było by obie pokonane bestie oprawić, by mieć dowód że faktycznie zajęła się sprawą. Wyciągnęła nóż i zabrała się do roboty. Po kolei zajęła się pazurami, kłami i skórą wilków. Trochę jej to zajęło. Najwyższy czas by wracać. Przedtem postanowiła jednak sprawdzić jeszcze czego zwierzęta szukały pod drzewem.

0/2

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Grudzień 2013, 14:54:23 »
W rozkopanym przez wilki dole zauważyłaś kości. Były dość spore i bynajmniej nie wyglądały na zwierzęce. Miałaś pewne obawy co do nich. Nie miałaś całkowitej pewności, ale być może należały one kiedyś do człowieka.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Grudzień 2013, 14:54:23 »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Grudzień 2013, 15:53:11 »
Kości. Rikki zaczęła się zastanawiać, czy robotnicy faktycznie nie mają poważniejszych problemów. Ale czy chcieliby ukryć przed nią i jej zwierzchnikami stratę jednego człowieka? To by było raczej bez sensu. Najpewniej te szczątki należały do kogoś zupełnie innego, chociaż pewności mieć nie można. Odwróciła się i zajęła przymocowaniem ciasno zwiniętych skór do pasa, po czym schowała resztę zebranych trofeów, czyli trochę kłów i sporo pazurów, do torby. Czas najwyższy był już wracać. Trzeba było rozmówić się z robotnikami i ostrzec ich. W lesie pewnie jest jeszcze więcej takich bestii, więc faktycznie powinni uważać.


//Pozyskuje:

32 pazurów wilka
4m2 skóry wilka
8 kły wilka

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Grudzień 2013, 16:07:34 »
Jednak gdy wychodziłaś z lasu, potknęłaś się o jakąś dziurę. Leżąc na ziemi spostrzegłaś sporą wyrwę w gruncie. To chyba była jakaś jama. Usłyszałaś drobne piski i połyskiwania jasnych ślepi gdzieś w ciemnościach otworu. Odsunęłaś się szybko, a na powierzchnie wylazły trzy kretoszczury.

Przeciwnik: Kretoszczur x3 Kretoszczur

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Grudzień 2013, 17:39:08 »
Rikki bez zwłoki zebrała się z ziemi. Kretoszczury zaatakowały tak szybko, że nie miała nawet czasu by pożądanie obrzucić mięsem ową wyrwę w gruncie. Dobyła miecza. Trzy bestie próbowały ją otoczyć, ale Rikki ani myślała im na to pozwolić. Skoczyła i uderzyła z góry potwora, który chciał zajść ją z prawej. Ostrze niemal odcięło mu głowę, niemal bo cios nie był aż tak dokładny jak planowała. Liczyło się jednak to, że został jeden przeciwnik mniej. Odwróciła się z właściwą sobie szybkością w kierunku pozostałej dwójki. Jeden zdecydował się na atak, ale dostał porządnie płazem miecza po pysku. Dziewczyna zrobiła krok w tył i uniosła broń.

2/3

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Grudzień 2013, 18:33:59 »
Ten, który dostał płazem wycofał się nieco w tył, lecz w tym samym czasie drugi przystąpił do szybkiego ataku. Pisnął i rzucił się w stronę twoich nóg.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Grudzień 2013, 20:49:12 »
Nie dając mu do siebie dojść, Rikki przygwoździła go do ziemi zdecydowanym pchnięciem. Ostrze przebiło potworka tuż za głową. Oparła nogę o truchło i wyrwała z niego swoją broń. Cała scena przypominała jej trochę ostatnią walkę na arenie. Tam też walczyła z kretoszczurami, w dodatku było ich więcej. Ten ostatni nie powinien więc dostarczyć jej zbyt wielu wrażeń.

1/3

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Grudzień 2013, 22:05:43 »
Ostatni kretoszczur zdążył oprzytomnieć po ataku. Gryzoń nie próżnował i zdołał cię drapnąć pazurami po nodze. Skóra była rozcięta gdzieś na trzy centymetry głębokości. Rana nie była poważna, ale też nie należała do rzeczy przyjemnych.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Grudzień 2013, 22:27:20 »
Raniona Rikki odruchowo odskoczyła zwinnie w bok powiększając nieco dystans pomiędzy nią, a kretoszczurem. Jakby nieco obrażona, że potwór w ogóle ją drapnął, wzięła mocny zamach i cięła w go w głowę gdy próbował zaatakować po raz kolejny. Jak można się było domyślić, ostatni kretoszczur nie przeżył tego ciosu. Dziewczyna schował broń i przyjrzała się swojej ranie siadając obok, na starym pniu. Na szczęście ból był dużo większy, niż powaga zagrożenia. Posykując nieco, wyjęła fiolkę z krwią i wypiła do dna. Rana powinna niedługo zagoić się sama. Gdy już się z tym uporała, zaczęła oprawiać zabite zwierzęta. Trofea z tych bestii może i nie były szczególnie cenne, ale w dzisiejszych czasach liczy się każdy grosz. Wszystkie zwinięte skóry związała rzemieniem, którego koniec przewiesiła sobie przez ramię, a pazury i kły upchnęła do torby razem z tymi wilczymi. Później się to posegreguje. Nie tracąc na to teraz czasu, wróciła do Bena i reszty robotników.

//Pozyskuje:

48 pazurów kretoszczura
4,5m2 skóry kretoszczura
6 kły kretoszczura



Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Grudzień 2013, 22:32:03 »
Wróciłaś do obozu bez większych problemów.
-I co tam panienka wybadała? Racje mieli chłopy co do tych wilków? Patrząc na panienkę to widzę, że chyba tak.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Grudzień 2013, 22:42:05 »
Mieli, niestety. Dwa mi się napatoczyły, ale doradzam ostrożność. Pewnie jest ich tam więcej. I...-Skoro znalezione szczątki nie należały raczej do jednego z robotników, to chyba nie ma potrzeby ich tym martwić i za nadto straszyć.-Mamy hemis, wszędzie ciemnica. Najlepiej więc wcale nie gaście ognia, nie powinny zaatakować dobrze oświetlonego obozu w którym jest dużo sprawnych ludzi. Wolą wybierać sobie na ofiary tych którzy są za starzy, lub za młodzi by się bronić. Na waszą grupę nie porwą się, jeśli będziecie ostrożni.-Starała się nie stresować zbytnio człowieka, ale uświadomić go że musi uważać. Dobrze znała te sytuacje, w których wilki mimo tego wszystkiego co o nich mówią atakowały jednak takie i jeszcze większe grupy. -Gdybyście jednak mieli jakieś problemy nie wahajcie się wysłać kogoś "do góry". Na pewno przyślą kogoś kto zrobi z tym porządek. Jeśli zajdzie taka konieczność. Na mnie już czas.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2013, 22:49:27 wysłana przez Garik »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Grudzień 2013, 22:48:48 »
-W takim razie dzięki za pomoc. Postaramy się jakoś nie zachęcać okolicznej zwierzyny do odwiedzin naszego obozu. Pewnie jakieś pochodnie i warta powinna pomóc. ÂŻegnajcie panienko.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Grudzień 2013, 22:52:57 »
Trzymajcie się. ÂŻyczę powodzenia.-Powiedziała po czym przymocowała zebrane skóry i torbę wypełnioną trofeami do siodła swojego konia, na którego zaraz też wsiadła. Odjeżdżała z poczuciem dobrze wykonanej misji, w końcu zbadała sprawę, usunęła część zagrożenia i odpowiednio poinstruowała robotników. Wszystko poszło dobrze, pozostało tylko wrócić do siedziby i zdać raport regentowi.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Grudzień 2013, 22:59:26 »
Wróciłaś całkiem szybko do siedziby. Trasą, którą tu trafiłaś nie okazała się dużo trudniejsza niż w momencie, gdy zmierzałaś do obozu robotników. Odstawiwszy konia do stajni organizacyjnej mogłaś w końcu złożyć raport u niziołka.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Grudzień 2013, 23:03:49 »
Odniosła trofea i sprzęt do kwatery, po czym udała się na poszukiwania Blaze'a. Spodziewała się znaleźć go gdzieś w jego komnatach, to też tam skierowała się najpierw. Po drodze rozmyślała nad tym jak ładnie ułożyć sprawozdanie ze swojej wycieczki.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Grudzień 2013, 23:09:02 »
Jak ci powiedziano niziołek zniknął. Nie było go w siedzibie. Ale był wierny doradca i doświadczony Kruk, Roland von Lynx.
-Witaj Rikka, potrzebujesz czegoś? - spytał uprzejmie.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Grudzień 2013, 23:14:59 »
Witam panie Lynx.-Powiedział z równie uprzejmym uśmiechem.-Wracam z zadania. Nie wiesz może gdzie jest Blaze? Regent wysłał mnie, żebym sprawdziła jak idzie budowa muru na pólnocno-zachodniej granicy. Jeśliś ciekaw to sprawdziłam, idzie im nieźle. Mieli wprawdzie drobny problem z okolicznymi wilkami. Zabiłam dwa, pozostałe nie powinny ich atakować, o ile będą ostrożni.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Grudzień 2013, 23:19:01 »
-Regent Kessie wybył jakiś czas temu do miasta Ekkerund. Będzie tam nieco czasu siedział. Podobnież jest jakiś alarm i miasto szykuje się do obrony. Zdaj mi raport, a ja się później postaram aby trafił prosto do regenta. Potem będziesz mogła odpocząć. - powiedział spoglądając na ranę na nodze.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Grudzień 2013, 23:33:55 »
Skoro tak...-Zaczęła.-Zostałam wysłana na pólnocno-zachodnią granicę gminy, jak już mówiłam. Miałam sprawdzić, czy robotnikom budującym tamtejszy odcinek muru nic nie dolega. Czy aby są bezpieczni i czy nie brakuje im niczego do pracy. Wyruszyłam z siedziby konno. Droga w całości minęła mi szybko i bez jakichkolwiek trudności. Na miejscu robotnicy skarżyli się trochę na wilki, których ślady rzekomo widzieli w okolicy. Zostawiłam konia w obozie i poszłam to sprawdzić. Okazało się, że mają rację. Natknęłam się tam na dwie z tych bestii, oraz trójkę kretoszczurów. Uporałam się zarówno z jednymi, jak i z drugimi. Znalazłem też jednak więcej wilczych śladów i szczątki wyglądające na ludzkie. Po powrocie ostrzegłam robotników i dałam im do zrozumienia żeby mieli się na baczności, chociaż nie ma potrzeby zwalniać pracy.-Opowiedziała tak dokładnie jak umiała.-Aha, tamte kości pewnie leżały tam dość długo i na szczęście nie należały do naszych robotników. Nie zgłosili by ktoś im zaginął. Później wróciłam tutaj.-Wtedy spostrzegła spojrzenie kruka na swojej nodze, konkretniej na ranie.-To po pazurach tych kretoszczurów, nic poważnego.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Grudzień 2013, 23:45:57 »
-Rozumiem. Zaraz wszystko spiszę. Zajmiemy się sprawą kości. Szkoda to tak zostawiać. - odpowiedział nowej członkini. -Spełniłaś swoje zadanie. Dobra robota. W kwaterze znajdziesz nagrodę. Teraz możesz się udać na zasłużony odpoczynek.

Misja zakończona

Podsumowanie: Rikka udała się sprawdzić jak wyglądają prace nad murem wokół gminy. Robotnicy nie narzekali na wiele, poza drobnymi obawami co do okolicznych wilków. Dhampirzyca sprawdziła to i załatwiła sprawę. Przy okazji odkryła ciekawe znalezisko. Upewniwszy się, że to wszystko, wróciła do siedziby i zameldowała o tym Rolandowi.

Nagroda: 100 grzywien +
-48 pazurów kretoszczura
-4,5m2 skóry kretoszczura
-6 kły kretoszczura

-32 pazurów wilka
-4m2 skóry wilka
-8 kły wilka

Talenty:

-Rikka
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy:  1 srebrny talent
Walka: 2 srebrne talenty

Bonus pieniężny: 200 grzywien
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2014, 15:24:23 wysłana przez Blaze »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Grudzień 2013, 23:45:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top