Autor Wątek: ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty  (Przeczytany 16613 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vuncher

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Luty 2007, 20:28:48 »
Co do tych światów to wybieram świat Gothica.Takie wielkie wspaniałę twierdze,bez graffiti.Fajne bronie mieli...ale co do Orków i innych stworów to bym się bał.Chociaż,że w ÂŚR  jest bezpieczniej to w ÂŚG można przeżyć więcej przygód(a ja lubie przygody),więc dlatego wybieram ÂŚG.

Offline Tristram

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Luty 2007, 16:27:42 »
Wole świat rzeczewisty. Jest lepszy zdecydowanie wole siedzieć przy kompie niż wydobywać rude jako jakiś tam kopacz lub być niewolnikiem ewentualnie jeśli by mi sie poszczęściło byłbym kim innym i np bym chodził po lesie i uwarzał żeby mnie wilk niezagryzł. Zresztą była by to jedna wielka wojna o przetrwanie.Spać na małych i niewygodnych łórzkach itp.Dlatego wole  świat rzeczawisty.


Pozdro
Tristram

Forum Tawerny Gothic

ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Luty 2007, 16:27:42 »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Luty 2007, 15:18:53 »
Ja bym wybrał realia średnowiecza, reali Gothica. Uwązam że świat nie był wtedy tak zepsuty jak teraz. Ludzie bardzije się znali, przebywali więcej czasu ze sobą. Teraz dzień człowika wygląda tak ze rano wstaje, prawie nie widzi sie z rodziną, idzie do szkoły/pracy, wraca i na telewizor lub kompa. Ewentualnie zdarzająsie przypdaki ze idą z kumplami na piwo lub do znajomych. A w takim Gothicu, średniowieczu to ludzie spotykali się przy ognisku lub siadali w domu i ROZMAWIALI. A zeby dostać prace nie trzebabyło kończyc 10 szkół. Ktoś chciał być mądry to szedł na uczelnie, a komu wystarczało bycie myśliwym lub kowalem to szkoliłsietylko w tym kierunku. życie było prostsze. oczywiście to były zalety tamtego świata. Nie można zapomnieć o braku higieny, niesprawiedliwości, korupcji, ciemnocie prostych ludzi, brutalności itd...gdyby siębyło takim niewolnikiem lub jakimś żebrakiem to nie wime czy życie byłoby takie ciekawe. Teraz też jest żebrakowi ciężko ale może liczyć na pomoc. A kiedyś moża by takiego zabići wszyscy się śmiali. Masowe, publiczne egzekucje itp. Jednak mimo wsystko zagłosowałem na ÂŚwiat Gothica

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Luty 2007, 20:15:18 »
Cytuj
Zdecydowanie wolę świat rzeczywisty. Życie leci swoim torem, a gdy mam ochotę na trochę rozrywki to siadam do kompa i wczuwam się w świat Gothica czy innego RPG-a.
Biorąc pod uwagę życie w świecie Gothica zastanówcie się jak często wczytujecie grę, bo ktoś nas zabił czy coś nam nie wyszło... Żyjąc w takim świecie nie mielibyśmy możliwoście zapisania czy wczytania save-a. Krótko mówiąc życie średniowiecznego bohatera jest ciekawe, ale krótkie.

Mi się wydaje, że gdybyś żył w takim świecie to byś napewno nie myślał ,,o zębacz! a co mi tam to gra pokonam go mam mieczyk a jak nie to zwieje do miasta i tam go strażnicy rozje***,,

tylko tak ,,o cholera! bestia ! spier****!!

a i jeszcze jak byś pod bramy miasta doprowadził jakiegoś np. zębacza to strażnicy pierw by z niego flaki wypruli a potem z Ciebie za szczucie miasta potworami. W sumie ja bym wolał żyć w świecie Gothic'a. Lubie średniowiecze. Ile to razy się szło na żywo z kijem i ciachało krzaki lub na cmentarzu udawało, że się walczy z ozywieńcami.

Cytuj
Ja wolałbym żyć w Myrtanie. W realu truję się chemikaliami, walczę w wyścigu szczurów i dresy mogą nie za rogiem napaść. Narkomani i żule. Coraz więcej chorób i ogólnego strachu przed terrorystami.

Wyjołeś mi to z ust  
    
Cytuj
Co do tych światów to wybieram świat Gothica.Takie wielkie wspaniałę twierdze,bez graffiti.Fajne bronie mieli...ale co do Orków i innych stworów to bym się bał.Chociaż,że w ŚR jest bezpieczniej to w ŚG można przeżyć więcej przygód(a ja lubie przygody),więc dlatego wybieram ŚG.

No i kolejny mi coś wyjął z ust  
Ja wam powiem, że w tych czasach gdy jest zagrożenie diurą ozonową, suszą i meteorytami to naprawde czaserm się boję.  A w Gothicu napewno takich nie było zagrożeń poza meteorytami. Żyło się i robiło co się chce lub stało na straży miasta albo chrowało w polu. Hehe... Ale w sumie w świecie Gothica też bym się troche bał bo np. ide przez las a tu jeb mnie ścierwojady napadają. Na ziemie mnie przewracają i rozrywają mi klatkę piersiową i jedzą obiadek. A co do orków to ja bym się wtedy do nich przyłączył niż z nimi walczył. Bo np. masz 13-17 lat. Idziesz sobie do babci by jej zanieść mleko i ser xD . A tu Cię orki napadają i Cię porywają. Słuch o tobie zaginoł.... A orki Cię biorą ( zauważmy, że orki to bezwzględne istoty i nawet 10- latka wzieli by pod topór dla rozrywki) np. na arenę i każą Ci zielonemu w broni białej walczyć z tutejszym mistrzem areny. Oczywiście przegrywasz wszystko łącznie z życiem. Choć mimo tych kilku niebezpieczeństw wolę świat Gothica...
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2007, 20:17:13 wysłana przez Arti »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Marzec 2007, 22:39:12 »
Mi się osobiście bardzo podoba fantazja gier, ale bez przesady. Poza tym, w świecie gry nie nauczysz się o rzeczownikach, jak powstała druga wojna światowa i wiele innych czynności, które mogą się przydać w życiu. Wiem, że w gothic też tak może być że, np. nauczysz się władać bronią i przeżyjesz. Wiem, wiem, ale to tylko GRA. Co do twojej opinii DODO, to ja bym nie proponował iść do psychologa. MeGorT ma swoje marzenia i nikt mu ich nie odbierze. Bez obrazy. Z wyrazami szacunku.. Travis

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Kwiecień 2007, 19:56:19 »
Sory ,że to pisze ,ale niektórzy ludzie to zawszone mendy!!
1)To ,że naprzykład mam długie włosy to wszyscy w klasie mnie przezywają ,popychają i okazują brak szacunku   !!Normalnie ,gdyby nie moja łagodna natura bym kolegów z klasy wgniótł w ziemie
2)Niektóre filmy są poprostu hamskie i debilskie.Czy każdy z was siedzi do ponad 22?Wtedy wiele filmów jest ponad 16 lat i tylko:
a)Sex
b)ÂŚmierć ,krew ,morderstwa ,tortury
c)I to i to
3)Takie Giertychy przychozą i nie dość ,że musimy POÂŁOWE SWEGO DNIA OD PONIEDZIAÂŁKU DO PIÂĄTKU chodzić do szkoły to ten lol zabrania nam komórek i nosić jakieś głupie mundurki
To jest kilka powodów[jeden se odpuściłem ,bo to by świdczyło ,czemu tak bardzo nienawidze polityków] czemu świat rzeczywisty jest straszny.Teraz świat gothica:
+Jak posiadasz jakieś tam doświadczenie w walce ,miecz ,zbroje możesz wieść życie spokojne ,bez przeszkód ,bo sam sobie zbierasz pożywienie.
-Zawsze jakaś możliwość ,że jakieś stworzenie rozerwie cię na strzępy
+Nie boisz się o oceny i pracę
-Boisz się o życie XDDDDDDDDDDDDDDDDD
+Magia jest dobra ,magia cię obroni
-Magia cię też zniszczy jak nie umiesz się nią posługiwać xD
+Noce na popijaniu piwka z kumplami ;]

Czyli ogólnie wolę świat gothica ,ale tylko czasem....Gdybym żył w renesansie wolałbym raczej rzeczywisty...Ogólnie to mam gdzieś 51% co do świata fantasy
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2007, 19:59:17 wysłana przez Celeb »

Offline MR. Nazgul

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Kwiecień 2007, 10:32:14 »
Rzeczywiście zagłosowałem na świat Gothica bo jest fajny. Ale ciężko też by się tak żyło. Więc jednak wolę pozostać na Ziemi.

Kolejny inteligenty post owego usera. Wybacz, ale jestem zmuszony wstawić Ci ostrzeżenie - DODO
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2007, 17:24:07 wysłana przez DODO »

Offline Jarek230

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Kwiecień 2007, 21:07:25 »
Fajne było by życie w Khorinis ale na Lewelu 50 w zbroi Paladyna
Walka mieczem strzelanie z kuszy,Bez szkoły!!!No może by pasowało sie nauczyć pisać i liczyć
Ale w naszym świecie też to jest są bractwa rycerskie gdze morzna sie nauczyć walczyć bronią biała
Można zagrać w Gothica nie narażając swego życia.W naszym świecie jest poprostu łatwiej

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Kwiecień 2007, 14:31:44 »
też dużo razy zastanawiam się jak to by było w świecie Gothica? Przeżyć wojnę z orkami, zabić wszystkie smoki, wygnać ÂŚniącego. Zostałbym bohaterem zbierać trofea zwierzęce, polować na wilki. Posiadać miecz magiczny. Zostać paladynem największe marzenie!!!!

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Kwiecień 2007, 14:34:35 »
Maciekar nie przesadzasz?To ,że żyć w świecie Gothica to nie oznacza odrazu pokonać najgroźniejsze bestie i demony gry.A pozatym mógłbyś zostać biedakiem lub wieśniakiem ,a nie bohaterem.Nie ma tak łatwo ,o nie.

Offline kuldi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Kwiecień 2007, 15:36:48 »
Witajcie ja zagłosowałem na Swiat Gothica, wiem że Realia są dużo bezpieczniejsze ale fascynuje mnie średniowiecze i rzeczy z nim związane. Mimo wszystko chciałbym zaryzykować i żyć w bardziej niebezpiecznym świecie i przeżyć wiele przygód.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Maj 2007, 16:50:32 »
ÂŚwiat Gothica
Dlaczego?
A dlatego:

Grając w Gothica przeżyłem wiele naprawdę fajnych przygód. Miło by było przeżyc je na "Własnej skórze".
Spacerowac po Khorinis, chodzic na polowania, popłynąc na kontynent, aż wreszcie zobaczyc samego Rhobara II. Całkiem ciekawie by było.

Zmieniam posta bo uprzednio zagłosowałem na reala ale teraz gothic rządzi!!!

Pozdrawiam,
Ciastek
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2007, 16:55:02 wysłana przez Galeria_Ciastek »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Maj 2007, 17:36:37 »
Zdecydowanie świat Gothica. Dzisiejszy świat jest poprostu nudny, a faceci zbabiali. Kto to widział, żeby pół chłopaków z mojej klasy się malowało bo im syfek wyskoczył?? Dla mnie to jest żenada! ÂŻenada jakich mało! I to śmie się nazwać mężczyzną.. W świecie gothica coś takiego jeszcze długo nie wystąpi. Same chłopy jak stodoły, silni, mężni i odważni. No i czy można znudzić się światem w którym za każdym zakrętem, drzewem czy ścieżką możesz albo zostać zeżarty przez jakąś bestię albo obrabowany przez bandytów. Nie cieszyłby was świat, gdybyście go przemierzali w pancerzu ze smoczych łusek i mieczem przy boku? Dla mnie to byłoby marzenie się w takim świecie urodzić.. Ehh marzenia. Ja chce do Górniczej Doliny :P

Offline Diego Ostatni Asasyn

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Czerwiec 2007, 23:03:07 »
Ja tam wolę realia Gothic'a. Jest to świat fantastyczny, całkowicie odbiegający od prawdziwej rzeczywistości, może dlatego nas tak ciągnie do siebie. Poranne polowania na zwierzyne, wieczorne picie piwa z przyjaciółmi przy ognisku poprostu żyć nie umierać. Życie na krawedzi takie o jakim zawsze marzyłem, bo nigdy nie wiadomo co się może stać w takim świecie, w rzeczywistości trochę zdziczałej. Poprostu bajer. Życie w świecie przedstawionym w Gothic jest pełne niespodzianek, momentami mrożące krew w żylach, zapierające oddech, coś czego nie doznamy w dzisiejszych czasach  
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2007, 23:06:43 wysłana przez Diego Ostatni Asasyn »

Offline Kjamilex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Czerwiec 2007, 14:27:36 »
Ja bym miał problemy z wyborem. Jednak Ostatecznie wybór padł na realia Gothica, podaje argumety za i przeciw:

Za:
-Możliwość zostania wojownikiem, magiem
-Możliwość posiadania wspaniałego oręża lub czarów
-brak rutyny i stresu ( zamist szkoly polowanie, to by bylo coś)
-Na pewno milsi ludzie (zakładając, że mają taki charakter jak w Gothicu)

Przeciw:
-Było nie było, jednak w dzisiejszym świecie mamy komputer, radio, telewizję, i o wiele lepsze warunki życia niż w średniowieczu (brudne i zatęchłe domy)
-Skoro realia Gothica, to i naburmuszeni paladyni, buntujący się chłopi, Niebezpieczeństwo za każdym zakrętem.
-No i w końcu pomioty Beliara nie siedzą z założonymi nogami... ^^

Offline Martwy Kalafior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Styczeń 2008, 13:21:13 »

Nie. Nie chciałabym osobiście poznać Gomeza, Cor Kaloma, cieniostwora i orków...

Offline mag nadzwyczajny

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Styczeń 2008, 17:40:57 »
GOTHIC na 100 %. Mógł bym być bohaterem zabijając orków itp.
Przed każdym posunienciem można zasave'ować,a jak coć pójdzie nie tak load'ować.

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Styczeń 2008, 18:32:31 »
Oczywiście wybieram realny świat. Bez tego co teraz mamy nawet byśmy się tutaj nie wypowiadali bo by niebyło Gothica. ÂŚmieszne tutaj są niektóre wypowiedzi. np. "poczuć orkową krew" któryś z was by chciał, żeby ganiał go po polach i lasach jakiś sasquach ? Połowa z was nawet nie umiała by się obronić przed doroslym mężczyzną, ale wy wybieracie świat gdzie możecie szybko zginąć...

Cytuj
Przed każdym posunienciem można zasave'ować,a jak coć pójdzie nie tak load'ować.
taaa a jak załadujesz stan gry jeśli zginiesz ?    
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2008, 18:35:17 wysłana przez wErNi »

Offline Saschy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Provehito in Altum...
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Styczeń 2008, 19:04:39 »
ÂŚwiat gothic...? Jedno pchnięcie mieczem i jest się martwym. A poza tym mnie nie bawi zabijanie jakiejkolwiek istoty myślącej. Nie bawi mnie takie bieganie z ciężkim toporem i rżnięcie zwierząt i ludzi. Nie bawi mnie widok krwi. A także nie bawi mnie nie chodzenie do szkoły i całe życie być przygłupem który nie umie pisać ani czytać. Naprawdę chcielibyście być zabójcą? Ja nie. Jeśli bylibyśmy w świecie gothic... więcej niż połowa z was nie objęła by wyższego stanowiska niż farmer...

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Styczeń 2008, 01:28:59 »
Zagłosowałem na ÂŚwiat Gothic'a...

Ranne Polowania,Walki z Trolami,Pojedynki na arenie...marzenia  
Ale są też minusy w świecie Gothic'a: Gdyby Orkowie Wygrali Wojne byśmy wszyscy musieli kopac rude albo jakieś inne śmiecie.

Saschy: może Ty byś bym Farmerem,ale Ja na pewno nie.

Forum Tawerny Gothic

ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Styczeń 2008, 01:28:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything