Autor Wątek: Ilość znaków w Poście.  (Przeczytany 6990 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thoro

  • Gość
Ilość znaków w Poście.
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Grudzień 2006, 14:48:44 »
Cytuj
Takim dodatkiem do forum są również wszystkie pozostałe działy nie związane z grą

O ile się nie mylę te forum jest przede wszystkim o grach Gothic, tak więc nie widzę potrzeby w wyłączaniu naliczania postów w takowych działach. Istotnym faktem jest, iż fora marantu w przeciwieństwie do Gothica, czy nawet off topicu nie wnoszą nic wartościowego na forum.

Jeśli już się tak upieracie przy tym liczniku z Marantem, to nie ma sprawy. Wg. mnie posty mogą być dalej naliczane jednak niech działy z marantem prezentują jakiś poziom wymagany przy sesjach RPG. Większość wypowiedzi w tych działach ograniczają się najczęściej, do kilku linijek dialogu co nawet nie przypomina ciekawej sesji RPG.
Nikt tu nie wymaga, aby uczestnicy zabawy pisali wspaniałe powieści jednak od zawsze sądziłem że osoby "bawiące" się w takie coś powinny mieć choć trochę wyobraźni, aby napisać coś ciekawego od siebie zamiast tych 3 żałosnych linijek bezsensownego dialogu.

Cytuj
Wątpię, żeby forum przetrwało jeszcze długo, bez pomysłu na forum MARANT.

Bez urazy, jednak tym akcentem wyraźnie podkreślasz jakoby to nasze forum było dnem ratowanym przez marant. Zapewniam, że większość osób jest tu ze względu na choćby towarzystwo, czy też atmoswerę a nie marant...
Dodatkowo odbieram to tak jakbyś, sądził że forum powoli podupada a marant zdaje się być ostatnią deskę ratunku. Pozwól, że podsumuje:

Jest godzina 14:44, na forum w chwili pisania tego posta siedzą ponad 24 zarejestrowane osoby oraz dwuch gości. W sumie 26 osób.
Jak dotąd, dnia dzisiejszego na forum zarejestrowało się 8 osób - warto wspomnieć, iż do zakończenia doby mamy jeszcze trochę czasu tak więc sądzę że ów statystyka wzrośnie do średniej czyli 15/25 userów.
Dnia dzisiejszego napisano ponad 27 tematów - fakt ten tyczy się całego forum, pomijając marant.
Dziś napisano już ponad 73 postów - większość, z nich w działach poświęconych serii gier Gothic.

Czy naprawdę uważasz, że (nie ma co ukrywać) nasze forum jest dosyć popularne i odwiedzane tylko ze względu na jakiś system rpg'kowy który nota bene nie jest niczym niezwykłym?

Co do wymaganej ilości znaków, do zatwierdzenia postu to uważam że takie rozwiązanie powinno być wprowadzone przede wszystkim w marancie. Mam na myśli ograniczenie choćby 30 znaków, bo jak mówiłem większość postów w tych działach wnosi mało do samej zabawy.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 14:56:04 wysłana przez Thoro »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Ilość znaków w Poście.
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Grudzień 2006, 14:50:48 »
Cytuj
Chciałbym poruszyć jeszcze raz sprawę zawartą w tytule tematu. Nie znam się na tym modzie i nie wiem, jak dokładnie on działa

To ci już wytłumaczę. Pisząc post który niema 100 znaków, i zatwierdzając na wysłanie, to on ci sie pojawia, ale niemasz zliczonego posta w liczniku pod avatarkiem. Można np na próbe wprowadzić ograniczenie 75 znaków, i jeżeli to zda egzamin, doprowadzić do 100. Na próbe nie zaszkodzi.

Jednakże jeżeli chodzi o działy typu Marant i Ombros to popieam Sir Wiliama i IsentoR'a, jeżeli już wyłączyć liczniki postów, to na całym forum lub wogóle.

Cytuj
Co do wymaganej ilości znaków, do zatwierdzenia postu to uważam że takie rozwiązanie powinno być wprowadzone przede wszystkim w marancie. Mam na myśli ograniczenie choćby 30 znaków, bo jak mówiłem większość postów w tych działach wnosi mało do samej zabawy.

Popieram jak najbardziej.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 15:22:17 wysłana przez Arkhan »

Forum Tawerny Gothic

Ilość znaków w Poście.
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Grudzień 2006, 14:50:48 »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Ilość znaków w Poście.
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Grudzień 2006, 17:47:10 »
Hmm widze, że sytuacja się rozwinęła. A wiec co do tego moda:

Ja osobiście, nie jestem za ani przeciw. To znaczy tak, zaintslowanie tego moda, może lecz niemusi przynieśc oczekiwanych rezultatów. Z jednej, strony, mogą użytkownicy forum się dostosowac do tego wymogu. Z drugiej jednak strony, jeżeli dany mod zostanie dodany wszędzie, to znaczy będzie funkcjonował w każdym dziale, to nie przejdzie. Sam z własnego doświadczenia wiem, że takowy pomysł, będzie trudny. Niema możliwości, aby "zawsze", odpisywac, każdej osobie na 100 znaków, no chyba że będziemy pisac, nie na temat, a zapewne tak to by wyglądało. Każdy z nas powinien, stosunkowo się pilnowac, w tej kwestii, a moderator jest od tego, aby danego delikwenta, poprzez złamanie regulaminu, odpowiednio ukarac. Nikt nie zapewni że poziom forum wyjątkowo sie, poprawi, wręcz odwrotnie, może nagle sie zmniejszyc, i na forum moze, powstac, naprawde spore zamieszanie, które może byc, trudne do opanowania. Lecz tak jak mówiłem, jeżeli nie spróbujemy to się nie dowiemy, no chyba że tyle ile wiem z własnego doświadczenia. Takowy mod, (może), przynieśc, plusy, wraz z minusami, które moim zdaniema mają w chwili obecnej przewage.

Teraz co do Marrantu.

Gra jak gra, jedni przychodzą, odwiedzają nasze forum tylko dlatego. I tutaj również, z własnego doświadczenia wiem, że takowa gra/zabawa, może uzależnic, człowieka. Dla niektórych, jest to jedyny środek, obcowania z forum, jak to niektórzy wyżej napisali. I nikt tego dla tych ludzi nie zmieni.
Musimy jednak pamiętac, że naszym głownym kierunkiem, czy komuś to się podoba czy nie jest, i będzie "Gothic", na którym musimy skupic, największą uwage. Nieobchodzi, mnie czy Marrant, zniknie czyż nie, dla mnie najwazniejsze, jest aby każdy człowiek, który wchodzi na naszą witryne, znalazł w niej pomoc. I do tego będe oczywiscie dążył. Wiadomo, tego typu zabawy, są związane dla urozmicenia, pobytu na forum.
Co do naliczania postów w tych działach.Hmm, jeżeli zakładamy ze skupiamy się na statystykach, które w dzisiejszym świecie, napewno przeważają, niech posty z ów działów się zaliczają. Jednak jeżeli skupiamy się na wartości/poziomie forum, musimy podjąc, tutaj odpowiednią decyzje, czy pozbywamy się kilku liczb, i stawiamy na poziom forum czy też będziemy próbowac pogodzic, obie te cechy. Mi osobiście, jedyne to co przeszkadza, to wartośc, wypowiedzi użytkowników(nie wszystkich). Jeżeli to się, poprawi niemam zastrzeżeń, bądz przez mizerne wypowiedzi, może w grze wprowadzic, jakąs, kare? Może i to by cos dało.

Pozdrawiam

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Ilość znaków w Poście.
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Grudzień 2006, 18:59:08 »
Cytat: Thoro
Co do wymaganej ilości znaków, do zatwierdzenia postu to uważam że takie rozwiązanie powinno być wprowadzone przede wszystkim w marancie. Mam na myśli ograniczenie choćby 30 znaków, bo jak mówiłem większość postów w tych działach wnosi mało do samej zabawy.
Nie przesadzajmy aż tak mało nie wnoszą jednak to dobre rozwiązanie czasami zdarza się, że niektórzy userzy piszą dość krótkie wypowiedzi użycie tego modu skłoni ich do pisania bardziej rozbudowanych i bogatych w treść postów. A w naszej zabawie akurat krótka wypowiedź nie istnieje gdyż zawsze można opisać daną sytuację używając naprawdę gamy wyrazów. Sądzę, że podane przez ciebie minimum jest odpowiednie.


Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Ilość znaków w Poście.
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Styczeń 2007, 13:59:55 »
Ja mam takie zdanie jak Arthas i większość ludzi wypowiadających się w tymże temacie. Sądzę, że przydałby się wprowadzić takie moda na Tawernę. Ów mod zniwelowałby częściowo rozszerzający się spam, dzięki temu moderatorzy, mieliby trochę więcej czasu i mogliby zająć się inną pożyteczną rzeczą. Jednak niektórzy użytkownicy piszący tylko dla nabicia licznika pytaliby się czemu ich licznik się nie powiększa, a wtedy mogłyby się zacząć kłótnie. Kończąc napiszę, że jestem ZA wprowadzeniem moda, ale na razie na okres próby, powiedzmy na dwa tygodnie i zobaczyć jak to działa i czy rzeczywiście jest lepiej.


Co do sprawy wyłączenia nabijania licznika w dziale Marant. Zgadzam się z tym Marant służy do zabawy i zabicia czasu, a nie na nabicie postów, a w tym dziale jest łatwo powiększyć liczbę postów.


Pozdrawiam

Forum Tawerny Gothic

Ilość znaków w Poście.
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Styczeń 2007, 13:59:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top