Autor Wątek: Wysypisko  (Przeczytany 5526 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Grudzień 2013, 18:33:08 »
W końcu się doczekałem, trochę to czasu zajęło, ale najważniejsze że "ptaszek wyfrunął z gniazda". Spokojnie odczekałem, aż trochę się oddalą, ale na tyle żebym widział jakby skręcali w jakąś ulicę. Sam trzymałem się, co ciemniejszych części ulicy, tak aby nawet jeśli ktoś się oglądnie, nie widział zbyt wiele. Ponad to założyłem oczywiście kaptur, jako formę kamuflażu.
Powoli tak podążałem za krasnalami, trzymając bezpieczną odległość. I bacznie obserwując gdzie dokładnie idą, swoją uwagę głównie skupiłem na samym Ruhadzie, bo to na nim najbardziej mi zależało.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Grudzień 2013, 17:58:48 »
Zaczęliście kluczyć między uliczkami. Nie trudno było się domyślić, że Ruhard zachowuje wzmożone normy bezpieczeństwa, po sytuacji w archiwum trudno o inne. ÂŚledziłeś go...

///Tutaj masz minigrę. Wyslij mi screena z wynikiem. Od tego jak dobrze Ci pójdzie taki efekt śledzenia osiągniesz :).
http://www.gry.jeja.pl/3365,raczej-trudna-gra.html

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Grudzień 2013, 17:58:48 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #62 dnia: 08 Grudzień 2013, 19:23:05 »
Ruhad wcale nie był taki głupi, wręcz na cztery nogi kuty był. Jego nadmierna ostrożność tym bardziej mnie zaciekawiła. Teraz to już nie było zlecenie, teraz to już była czysta ciekawość, oraz chęć odkrycia tego co się kryło w ciemnościach.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Grudzień 2013, 11:14:15 »
Ani na sekundę nie spuściłeś go z oka. Przecież kontrolowałeś każdy jego ruch. Wiedziałeś gdzie zaraz skręci, którą postawi nogę. Do tej pory wszystko szło jak z płatka. Mijałeś swobodnie kramy i tłuszczę, jedno bardziej pstrokate od drugiego, ignorowałeś propozycje kupna ton bezużytecznych teraz gratów. Odrzuciłeś ofertę kurtyzany, zapewne tej, do której zmierzały szczury, wnosząc po nadgryzionej sukni. Do tej pory... Od tej pory śledzenie zmieniło się w poszukiwanie. Ruhad poszedł jak kamień w wodę. Jednak ciebie to nie zniechęciło. Wszak nie pierwszy raz przyszło za kimś podążać i myśleć naprzód i planować przyszłe zamiary. Dotarłeś do skrzyżowania łączącego starówkę Szkarłatnej Krwi z dzielnicą Specjalistów. Tutaj drogi znacznie bardziej kurczyły się (jakkolwiek wciąż były szersze od tych w stolicy), przez co, i tak już znaczny hałas, nasilał się. Wszędzie tłukły młoty, klątwy, wałki, a i pierwsze razy w mordę dało się zauważyć.
  Co jakiś czas z tej masy gnającej za pieniądzem dało się zauważyć agenta wywiadu Ekkerund podążającego wraz z tragarzem niosącym naręcze dokumentów w pewnym kierunku. Wiedzieć o tym mogli tylko nieliczni... Ty do grona nielicznych chciałeś się wkraść.
 W końcu po przedarciu się przez przemysł Ekkerund dotarłeś do części miasta, której raczej nie znałeś. Ruhad co raz znikał między sadybami, obórkami i żywym inwentarzem.

Witamy w:
Gospodarstwa
Tak, to właśnie stąd bierze się wszystko to, co znika z talerzy i kufli mieszkańców Ekkerund.
Znajdziemy tutaj niewielkie uprawy warzyw i w niewielkiej ilości zbóż oraz liczne hodowle
zwierząt. Począwszy od krów, przez liczne świniaki, aż po owce i drób, zagrody doglądane są
przez farmerów, a w głównej mierze ich dzieci. Nie trudno zauważyć, że większość rodzin w
tym „fachu” od wielu pokoleń zajmuje się produkcją żywności dla Ekkerund.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Grudzień 2013, 19:50:33 »
Powolutku szedłem nie spuszczając oczu z Ruhada, przemierzał on uliczki w dość szybkim tempie. Nie było to jakoś uciążliwe, tylko we znaki dawali się trochę wszyscy ludzie i nieludzie na ulicy. Zawsze wolałem chodzić pustymi ulicami, ale były plusy tłoku. W tłumie ciężej jest zobaczyć ofierze osobę, która go śledzi krok w krok, a to było coś więcej niż plus.
Wędrując tak, dotarłem w część Ekkerund którą ledwie co kojarzyłem. Będąc u ojca wiele razy przemierzałem miasto, ale jakoś częstszym gościem byłem w okolicach kuźni i warsztatów płatnerskich. W części gospodarczej, jakoś nie było dane mi spędzić dużo czasu. Ale wynikało z wszystkiego, że Ruhad zna te część miasta dobrze, jeśli nie wręcz bardzo dobrze. Na moje oko trasą którą szliśmy, ów krasnal chodził bardzo często. Co oznaczało, że warto było się za nim udać.
Więc podążałem za nim dalej, obserwując czy gdzieś nie znika, w jakimś gospodarstwie, albo bocznej drodze. 

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Grudzień 2013, 19:58:39 »
W końcu dotarłeś za Ruhadem na obrzeża gospodarstw. Otoczony polami, płotami i pojedynczymi zagajnikami krasnolud przemierzał otwartą przestrzeń. Zauważyłeś kilku innych tragarzy i pachołków. Byłeś, pewien, że to ci sami, którzy opuścili Radę Niedźwiedzia. Stałeś tak ukryty za średniej wielkości wrzosem. Widziałeś jak wesoła kompania ruszała w kierunku pewnego jaru. Z jaru chyba wydobywał się dym.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Grudzień 2013, 15:37:28 »
Co oni kombinują? Zapytałem się sam w myślach, widząc jak krasnale wchodzą do pewnego jaru. Normalnie by nie było to podejrzane, w końcu każdy może wchodzić i chodzić gdzie chce. No ale żeby urzędnik państwowy, wraz z obładowanymi tragarzami chodził na takie zadupia? Ponad to zaraz po ciężkim dniu w pracy? Było to więcej niż pewne, że chcą coś ukryć tam. Najgorsze że tego terenu Ekkerund już w ogóle nie znałem i nie wiedziałem czego się tam spodziewać. Więc pozostało mi zachować nadzwyczajne środki ostrożności.
Postanowiłem że wejdę do jaru zaraz za nimi, z tą różnicą że odejdę od ścieżki do 50 metrów i będę szedł do niej równolegle.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Grudzień 2013, 15:56:51 »
Powoli zmierzchało. Bardzo tobie na rękę cień powoli okrywał gorzej doświetlone tereny rolnicze, niebo zasnute było chmurami więc biorąc pod uwagę ostrożność jaka tobą kierowała przemknąłeś niezauważony. Dotarłeś w końcu na skraj jaru. Chłodny wiatr począł szaleć po otwartej przestrzeni, przywiódł ze sobą zapach dymu. Charakterystyczny swąd palonego papieru. W dole ujrzałeś gromadę ludzi i nieludzi, w głównej mierze krasnoludów zgromadzonych wokół stosu płonących, jak można było się domyślić, dokumentów. Co rusz dorzucali nowe z wózków i pakunków nieopodal stojących. Ich twarze lśniły od płomieni trawiących arkusze i zwoje. Oddaleni o niecałe 100 metrów, dajesz rękę sobie uciąć, pogrążeni byli w zadumie, kilku tylko uzupełniało stos, który rytmicznie buchał jęzorami ognia. W okolicy opadały zwęglone skrawki niczym uzupełnienie pojedynczych płatków śniegu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Grudzień 2013, 09:29:58 »
Spokojnie zaczaiłem się w krzakach, na brzegu jaru. Teoretycznie pozostawała mi tylko obserwacja, praktycznie nie opłacało się to. Po pierwsze jeśli coś w tych dokumentach było ważnego, a na pewno było skoro je palono, to nie było czasu do stracenia. A po drugie przyszedł mi pewien plan do głowy.
Powoli cofnąłem się z powrotem do jaru, oczywiście na taką odległość abym widział wszystkich na dobrze oświetlonej polance. Powoli starając się zachować jak największą ciszę, kierowałem się w kierunku wózków i pakunków. Zgodnie z tym co zauważyłem stos był na tyle duży, a krasnale tak zajęte, że raczej większego problemu nie miałbym podejść do tej kupy, od tyłu. A na pewno zwiększyły by się moje szanse, gdyby były tam jakieś krzaki nieopodal. Więc powoli tak kroczyłem w wybranym kierunku, w celu rozpoznania czy ów zabieg ma jakieś szanse...

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Grudzień 2013, 18:05:47 »
Kroczyłeś w całkowitym mroku. I w całkowitym mroku...
Poznałeś w nim krasnoluda z archiwum.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2013, 13:45:07 wysłana przez Hagnar Wildschwein »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Grudzień 2013, 16:02:03 »
Wszystko działo się tak szybko, spokojnie się podkradałem do stosu kiedy nagle mnie przyćmiło. Ewidentnie dostałem fangę w nos i to nie byle jaką. Zaćmiony poczułem jak ktoś ciągnie mnie za fraki, następne co pamiętam jak się kulałem z jakiegoś pagórka. Kiedy na dobre się ocknąłem przede mną stał ładnie wpieniony Ruhad. Zaczął mi prawić jakieś kazania, coś tam o wplątywaniu się czy jakoś tak. Dokładnie nie pamiętałem bo jeszcze wcześniejsza fanga dawała mi się we znaki. Lecz klęcząc tak przed Ruhadem, nagle zobaczyłem coś ciemnego w jego ręce. Był to jakiś nie znany mi model pistoletu, pewnie dość drogi i nie zawodny. No ale był wycelowany w moją twarz, a Ruhad dalej przemawiał.  Zaczynałem powoli rozumieć co mówi,  odzyskując pełną świadomość, w końcu kiedy skończył mówić powoli zaczął odchodzić.
-To ja już chyba sobie pójdę.-Powiedziałem trochę nie pewnie, nie wiedząc czego się spodziewać. W szczególności że na pewno nic już tam nie zdziałam, bo jak mówi stare przysłowie „Jeden Adaś dupa, gdy krasnalów kupa!”
Powoli zebrałem się w sobie i wstałem, nie pozostawało mi nic innego jak się po drodze obmyć i zdać sprawozdanie Domenicowi

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Grudzień 2013, 16:23:47 »
Wyprawa zakończona!

Wybacz mi liniowe-nie-liniowe zakończenie, ale jak dobrze wiesz była to wyprawa oparta na takim powiedzmy "common sense" i pobawieniu się w szpiega. Bardzo podobał mi się Twój sposób podejścia do sprawy, ciekawe pomysły i świetnie opisy. Z aktywnością trochę gorzej, ale wiem, że inaczej być nie mogło. Sam też odpisywałem kiedy akurat znalazłem chwilę. Podoba mi się też, że nie rzuciłeś się heroicznie na hordy przeciwników (lub też nie!) i potrafiłeś odpuścić kiedy niektórzy, a znam takich, chętnie poszliby się połamać.

Nagroda z zadania:
100 grzywien
Rezerwacja miejsca w kontynuacji (o ile będziesz chciał)

No i bonus + talenty:
Aktywność: 1 brązowy talent (25 grzywien)
Opis: 1 złoty talent (100 grzywien) +1 złoty talent (rasowy)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Grudzień 2013, 16:25:07 »
//Dla kogo te talenty?

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Grudzień 2013, 16:31:05 »
No jasne, że dla mnie jako dla prowadzącego. Chyba kpisz żebym przyznał jedynemu graczowi na wyprawie.

Adaś:
Nagroda z zadania:
100 grzywien
Rezerwacja miejsca w kontynuacji (o ile będziesz chciał)

No i bonus + talenty:
Aktywność: 1 brązowy talent (25 grzywien)
Opis: 1 złoty talent (100 grzywien) +1 złoty talent (rasowy)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Grudzień 2013, 16:31:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top