Autor Wątek: Rozjechać ich!  (Przeczytany 7359 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Wrzesień 2013, 19:27:06 »
-Raczej nie inaczej. I wcale nie są robione dla wyglądu brodaczu. To zwykły stalowy pancerz jaki znajdziesz u niemal każdego płatnerza.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Wrzesień 2013, 21:33:14 »
- Jak widze to wasze opancerzenie i ekwipunki to mam wrażenie, że będę musiał się trzymać w 2 lini...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Wrzesień 2013, 21:33:14 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Wrzesień 2013, 21:41:07 »
- Huehue, dobra dziewice. Ruszać się, buntownicy sami się nie pozabijają. Powiedział radośnie i wstał od stołu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Wrzesień 2013, 22:12:18 »
Kiedy tylko kolejni dwaj pomocnicy się zjawili, wstałem i z obojgiem się przywitałem. Również zaraz za Yarpenem wstałem, oraz wyciągnąłem duży tobołek z pod stołu. A co takie małe hokus pokus musi być! Tobołek ten podałem ostatniemu który przybył, równocześnie mówiąc:
-To chyba sprzęt dla ciebie, a spróbujesz mi to ostrze stępić, to koniami powlecze!-Oczywiście ostatnie słowa powiedziałem lekko się uśmiechając.-Mam nadzieję że jesteście gotowi i możemy wyruszyć?


[spoiler=Paczka dla Xviera:]
Nazwa broni: srebrny miecz
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,35kg srebra o zasięgu 0,9 metra.

 Nazwa odzienia: buty podróżnika
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobione z 0,6kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: hełm podróżnika
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,15kg skóry sambira.
Cena: 15 grzywien

Nazwa odzienia: napierśnik podróżnika
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,9kg skóry sambira.


Nazwa odzienia: lewa rękawica podróżnika
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.


Nazwa odzienia: prawa rękawica podróżnika
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.


Nazwa odzienia: spodnie podróżnika
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonane z 1,05kg skóry sambira.[spoiler]

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Wrzesień 2013, 22:40:11 »
-Niezmierne dzięki, a po całej akcji mam wszystko zdać?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Wrzesień 2013, 10:37:27 »
- Tak, to sprzęt Kompani Handlowej Pancerny Wiewiór.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Wrzesień 2013, 11:08:57 »
Wstałem od stołu i ruszyłem za krasnaldem. Dziwnie to wyglądało, ponieważ różnica wzrostu między nami była dość duża. Niemniej zachowałem pełną powagę sytuacji.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Wrzesień 2013, 13:50:55 »
Prosto z karczmy udaliśmy się w kierunku północnej bramy. Tam czekały osiodłane konie, bo ktoś wspaniałomyślnie, je osiodłał wcześniej. W drodze nie mieliście żadnych przygód, prócz malutkich problemów z koniem Juliana. Gdyż koń ten był wyjątkowo uczulony na zapach alkoholu, którym nasz jeździec był przesiąknięty. A ponad to w połowie drogi zgubił podkowę. No ale ostatecznie, późnym wieczorem znaleźliście się w obozie. Wszędzie było czuć koński zapach, w końcu byliście w obozie najemnej kawalerii. Co prawda, były to jedne z najgorszych szumowin Valfden. Ale co najważniejsze, wywiązywali się z umowy. 

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Wrzesień 2013, 15:25:58 »
No cóż, jak się chleje całymi dniami to są tego efekty. Ciało i głowa zahartowane w tej dyscyplinie, ale nie można być przygotowanym na wszystko. Mój koń był abstynentem, a do tego miał krzywe nogi. Po paru godzinach drogi dotarliśmy do celu. Wszędzie, ale to wszędzie było końskie łajno. Oj wojenko, wojenko.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Wrzesień 2013, 15:43:08 »
... Cóż z ciebie za pani. Nucił w myślach krasnolud. - Dobra kurwie syny! Na koń i w drogę, nie płace wam za sranie i pieprzenie dziwek! Darł się Yarpen co by poognić zebraną naprędce hołotę. Mendy jakie zebrał były jednak najlepsze za tą cenę.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Wrzesień 2013, 17:09:15 »
Dotychczasowa podróż przebiegała spokojnie, a czasami nawet zabawnie. Niestety towarzystwo nie należało do doborowych, ale czego można było się spodziewać... Chłopak miał jednak nadzieje, że zdobędzie jakieś kontakty, a na pewno pieniądze.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Wrzesień 2013, 17:19:33 »
Gdy tylko znalazłem się w obozie, od razu zacząłem szukać  pewnej bardzo przydatnej rzeczy. Która nie dość że narobiłaby hałasu, to do tego jeszcze zwróciłaby uwagę wszystkich na mnie. Całe szczęście szukać długo nie musiałem, bo w jednym z namiotów było to coś. Wyszedłem z namiotu, rozwinąłem bat, czyli to coś co potrzebowałem, zamachnąłem się i strzeliłem trzykrotnie. Jak to bywa przy strzelaniu z bata, zrobił się huk. Wszyscy odwrócili się w moim kierunku, zapominając o brodaczu wydającym rozkazy. Po trzecim strzale zacząłem się wydzierać starając się jak najprościej wszystko wyjaśnić w żargonie wojskowym:
-Będziecie jechać w pierdolonej kolumnie po pięciu w szeregu. A niech mi któryś skurwysyn wyjdzie po za szereg, to osobiście tego huja wychłostam, tak że jego pierdolona przez 40 rozbójników matka, go nie pozna!-Przerwałem na chwilę, aby przełknąć i odchrząknąć. W końcu nie co dzień tak się krzyczy--Na przedzie tej jebanej kolumny, pojedzie pierdolony oddział zwiadowców, pod wodzą Juliana!-Tutaj już przestałem krzyczeć i normalnym głosem powiedziałem do starego druha-Weź ze sobą tych dwóch..-Tu miałem na myśli Xviera i Auriusa-.. oraz wybierz sobie dwóch żołdaków. Tylko pamiętaj jak coś zjebiecie..

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Wrzesień 2013, 17:32:56 »
Gordian przybył nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co, tam mu jakoś wypadło, że miał wolną chwilę, bo nie mógł się uczyć łucznictwa ;/
Przybył, ale w sumie jeszcze przed nim długa droga była, droga przez ten cały nurt wydarzeń, o którym nie wiedział kompletnie nic.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Wrzesień 2013, 17:37:55 »
Ale jednak Gordian wiedział co się dzieje. Gdyż jak tylko pojawił się w mieście, to od razu usłyszał, że coś się dzieje. W końcu musi się coś dziać, jak ogłasza się zaciąg do armii.


Nagle w obozie pojawił się ktoś obcy, spojrzałem na niego spod czoła, oraz spytałem:
-Dobrze kojarzę Gordian? Z tego co pamiętam widzieliśmy się na festynie. Rozumiem że chcesz dołączyć do nas?

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Wrzesień 2013, 18:43:11 »
Tak!
Godziny studiowania zagadnień taktycznych nie poszły na marne. Zostałem dowódcą. Szkoda, że tak małego, ale nie od razu Efehidon zbudowano. Zobaczymy jak sobie poradzę.
Krzyknąłem do Adasia:
- Tak jest!
Po czym powiedziałem do Xviera i Auriusa.
- Panowie, proszę za mną. Będziecie w ariergardzie naszego oddziału. I jednocześnie będziecie utrzymywali kontakt, przynajmniej wzrokowy, z siłami głównymi.
Po czym zwróciłem się do jakieś dwójki konnych.
- Ej, wy! Głupi i głupszy! Co się kurwa gapicie jak ciele w malowane wrota. Zakonnika nie widzieliście!? Kurwa za mną.
Po czym krzyknąłem do całej czwórki:
- Ustawimy się w kształt klina. Xvier i Aurius z tyłu. A wy w środku. Ja na przedzie.
Zacząłem formować oddział i czekałem na rozkaz do wymarszu.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Wrzesień 2013, 22:01:35 »
- Oczywiście. - odparł szybko, bo nie było sensu zwlekać gdy takie zamieszanie dookoła.
-Co mam robić?

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Wrzesień 2013, 22:03:12 »
- Przepraszam, żaden ze mnie wojak, tak wiec to ten cały areirgard? - rzekł chłopak do zakonniak którego reszta nazywała Julianem.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Wrzesień 2013, 22:20:27 »
- Oh, pardon. My się chyba nie znamy. Jak pewno zauważyłeś mam na imię Julian. A mówiąc w prostym języku, masz być z tyłu. I pilnuj mi te szumowiny, które będą jechały przed tobą. Jak któryś zechce spierdalać, to bez ostrzeżenia walnij mu w łeb.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Wrzesień 2013, 23:04:20 »
- Tak jest! Ja jestem Xvier, ale moje imię już znasz jak widzę.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Wrzesień 2013, 14:53:29 »
-Pojedziesz na tyłach, będziesz osłaniał zapasy, wraz z grupką tych szumowin, oraz Yarpenem.-Powiedziałem krótko do Gordiana, w końcu wozy też trzeba pilnować.
Wziąłem mocniej chwyciłem bat, który wciąż miałem w ręku, po raz kolejny strzeliłem w powietrzu i zacząłem wydzierać się ponownie:
-Ruszać dupska tempe chuje! W tej chwili wtaczać się na konie i układać pierdoloną kolumnę!

I tak grzecznie wyruszyliście wraz z całym wojskiem. Na czele pod wodzą Juliana jechał oddział 5 zwiadowców. Którzy mieli robić rekonesans. Z tyłu zaś wraz z Yarpenem jechał Gordziu grzecznie pilnując wozów. Tak sobie spokojnie podróżowaliście dwa dni. Tym samym dojeżdżając dzień drogi od miejscowości Ron`Del. Mieliście już szukać miejsca na obozowisko.  Ale nagle coś zaczęło się dziać, jak i z tyłu tak i z przodu. Oddział zwiadowców będąc jakieś 500 metrów przed kolumną, nagle zaczęli zauważać coś niepokojącego. Około 300 metrów od was, nadjeżdżał niewielki oddział konnych. Z tej odległości ciężko było ocenić ilu ich jest...
Podobna sytuacja miała miejsce z tyłu, tylko że tu wyraźnie widać było ilu jest jeźdźców. Było ich dokładnie 7, jechali trzymając w dłoniach pochodnie. Było pewne że to oddział dywersyjny.



7x Dywersanci
?x Wojownicy na koniach

//:Panowie zwiadowcy, powinniście się zdecydować co robicie.
//:Gordziu, ty chyba wiesz co powinieneś zrobić. A ja też tam dojadę w następnym poście...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozjechać ich!
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Wrzesień 2013, 14:53:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything