Autor Wątek: Jak szybko zostać magiem ?  (Przeczytany 15223 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Jak szybko zostać magiem ?
« dnia: 21 Sierpień 2013, 10:05:10 »
Witajcie
Zacząłem grać w część 1 i mam ogromne trudności ze sterowaniem postacią podczas walki wręcz. Problem dotyczy tego że aby zadawać ciosy musze trzymac postac w ruchu do przodu co powoduje ze ona sie rozmija z celem i zanim obróce się z powrotem twarzą do celu to dostaje tyle ciosów że padam.
Pomyślałem więc że może zostane magiem i wtedy moje problemy znikną. Dlatego chciałbym się zapytać jak zrobić to najszybciej, mam dopiero 2 lvl. A czy na zdobywanie expa też sa jakies sposoby bo bicie pojedynczych egzemplarzy scierwojadow idzie strasznie wolno.

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:18:14 »
nie powinieneś mieć większych problemów ze ścierwojadami, musisz przywyknąć, i nabić ten 5 lvl, potem zostajesz cieniem, a potem zrób pare questów dla obozu bractwa.Dostaniesz potem zadanie oczyszczenia starej kopalni z gniazda pełzaczy, jak już to zrobisz, idz do miltena(thorusowi odmów) i dalej arcymistrz ognia będzie ci zadawał pytania na które powinieneś powiedzieć chyba że to twój 1 gothic.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:18:14 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:18:44 »
Ale jak to masz problemy z trafieniem? Z tego co pamiętam wystarczy trzymać lewy przycisk myszy i odpowiednio wciskać klawisze w, a lub d i bohater będzie uderzał. Co do magii to jak dla mnie w G1 nie jest ona zbyt wesoła, gdyż czary są po prostu słabe. Ja nie wiem jak przejść gothica magiem, bo nigdy mi się nie chciało poświęcać na to aż tyle czasu. Nawet najmocniejsze czary są bardzo ciężkie do rzucenia, bo wystarczy, że walczysz z kimś kto atakuje Cię z dystansu i bardzo często nie masz nawet jak rzucić zaklęcia, bo uderzenie przerywa akcję rzucania czaru.

A wracając. Magiem nie staniesz się zbyt szybko. Możesz próbować działać na zwojach, ale to trochę drogi interes.

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:21:03 »
Zapewniam że magiem gra się łatwo, te najsłabsze potwory możesz brać z miecza. Po opanowaniu czarów dasz sobie radę, wystarczy że będziesz trzymał przeciwnika na dystans.
bez problemów to przeszedłem za 1 razem
dalej mogą jeszcze ci pomóc poradniki
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2013, 10:23:13 wysłana przez GaroK »

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:25:30 »
MAm dopiero 2 lvl a za jednego scierwojada dostaje chyba 50 pkt, obecnie na next lvl potrzebuje ponad 1k pkt. Próbowałem różnych kombinacji z klawiszami ale niestety by postac zadawała ciosy musi isc do przodu a moby nie sa głupie i schodzą z linii ataku. Wbicie jeszcze 3 lvl zajmie mi chyba z miesiąc pod warunkiem że starczy mi cierpliwości. Musze to jakoś ogarnąć bo gra ogromnie mi się podoba.
Popróbuje zmienić ustawienia klawiszy bo obecnie mam tak jak przeważnie w FPS-ach czyli:
W - krok do przodu
S - krok do tyłu
A - krok w lewo
D - krok w prawo
Q - obrót w lewo
E - obrót w prawo
F - użyj

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:30:07 »
No i dobrze. Trzymasz Lewy przycisk myszy i cały czas w wciskasz. Bezio będzie atakował. Musi;]

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:30:37 »
F użuj? Stary CTRL był od wszelakiej akcji. Spróbuj na wolnej przestrzeni wyciągnąć broń i wcisnąć CTRL. Trzymając go wciskaj strzałki albo te przyciski od chodzenia.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:35:36 »
Być może masz wyłączoną mysz w grze. Wejdź w Ustawienia -> Gra i zmień 'Mysz wył.' na 'Mysz wł.'. Ograniczanie się do klawiatury jest wyjątkowo niekomfortowe.

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:38:02 »
Mysz mam na pewno włączoną bo przecież przy jej użyciu sie obracam.
Macie jakies sposoby na szybszy exp? Próbowałem walki z grupą 3 ważek ale skoczylo sie to na opcji load game  <lol>

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:41:57 »
Odciągaj je od siebie. Atakuj pojedynczo. Rób tak ze wszystkimi przeciwnikami. I najważniejsze, nie paruj ich ataków, sam atakuj pierwszy.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:46:07 »
Najlepszy sposób na exp? Idź do starego obozu, niektóre zadania wymagają tylko rozmowy z NPC albo pobiegania od jednego do drugiego. Expienie na potworach zaczniesz później.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:49:10 »
Ale jakby przeszedł się po kretoszczurach i ścierwojadach, to by się nic nie stało. Tylko mniej 20 pkt siły i niewykończone ostrze. Dobry jest też myk kazać się doprowadzić do obozu na bagnach. Nasz przewodnik wybije nam wszystko po drodze, a exp nam poleci.

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:49:40 »
Wszedłem na szybko do gry i po naciśnięciu ctrl nic sie nie dzieje a po naciśnięciu F uzyskuje widok z pierwszej osoby. Ale by zadać cios musze nacisnac LPM.
Co do zadan w starym obozie, nie moge znalezc Fiska ktory to ma miecz do kupienia za 100 bryłek rudy. Jestem w miejscu gdzie na mapie jest jego lokalizacja ale go niema. Podejrzewam ze jest on w srodku zamku a tam wstepu nie mam. Zadanie ze znalezieniem zaginionego straznika tez na razie poza zasiegiem bo wejscia do jaskini strzegą 3 moby.
Najlepsza bron jaka dysponuje to miecz znaleziony na poczatku gry. Mam 2 lvl wiec jakies punkty mam to chyba zainwestuje je w sile moze to pomoze.

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2013, 10:59:51 »
nie umiesz znalesc fiska?
od południowej bramy skręć w lewo i trzymaj się od strony sciany zamkowej, będzie siedział na ławce przy swoim domku

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień 2013, 11:01:52 »
Fisk jest na targowisku. Dobrym sposobem na początkowy exp jest pójście z Baal Parvezem do Obozu Bractwa lub z Mordragiem do Nowego Obozu. Po drodze będą wybijać napotkane zwierzęta, za które będziesz otrzymywał doświadczenie.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sierpień 2013, 11:14:04 »
Nocturn dobrze mówi, tak samo jak Elrond. Lepiej wykonać kilka questów w obozach, albo iść z nimi do ich obozów bo oni będą wszystkich zabijać.
Lata spędzone nad gothiciem jedno mi uświadomiły - magowie stają się dobrzy tylko wtedy kiedy ma się 6 poziom magii :). A do szóstego poziomu którego uczy Xardas pod prawie koniec gry, jest kupę czasu. Lepiej zarób do 5 lvl, a potem wal w miecz. Prawie nigdy nie grałem magiem, a jeśli chodzi o Fiska to tak:
Gdy wchodzisz do starego obozu z zewnątrz (czyt. od przełęczy) skieruj swe kroki w prawo, i idź tak póki nie trafisz pod taki wielki dach - jest to targowisko. Tam będzie siedział Fisk, który - jeśli chcesz kupić miecz za 100 bryłek dla Siekacza, powie ci że 110. Pod żadnym pozorem nie mów że jesteś od niego, bo ci podwyższy cenę o 100. Najlepiej wtedy zakończyć rozmowę, pójść do zleceniodawcy zadania, zażądać jeszcze 10 bryłek i wtedy kupić miecz. I tak pierwsze poparcie masz. Jakby coś, to pisz do mnie PW. Wyjaśnię ci po kolei każde zadanie, bo aktualnie gram w G1 i jestem już przy świątyni śniącego :)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sierpień 2013, 11:32:02 »
Gadanie. Magiem dobrze się gra. Czary kosztują mało many. Ale przy okazji dobrze zainwestować w broń białą. Co i tak robimy na początku gry. Ot cała filozofia. Polecam dwuręczny miecz nadzorcy. Tylko 40 pkt siły, a zadaje 70 pkt obrażeń. I fajnie wygląda z szatą maga. Nawet nie trzeba się szkolić w walce.

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień 2013, 17:18:24 »
a jeśli wykorzystujesz bugi, to możesz zostać strażnikiem i magiem na raz

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień 2013, 17:23:15 »
Co tylko popsuje klimat i zabawę.

Offline xNoZoMi

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 773
  • Reputacja: 891
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lody z grilla
    • Karta postaci

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2013, 00:47:02 »
Lepiej rozwiazać ten problem na początku,bo potem może nie będzie dało się grać pobaw sie w konfiguracji klawiszy ,przywróć domyślne ustawenia .
Chociaż ja miałem ten sam problem w Gothic 2 pobawiłem się trochę i okazało się że wystarczyło dać "sterowanie z Gothic 1".
U mnie w Gothic 1 bije się Ctrl+A,W,D na tych co chodzę

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak szybko zostać magiem ?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2013, 00:47:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top