Autor Wątek: Kilka pytań od nowicjusza  (Przeczytany 4133 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Kilka pytań od nowicjusza
« dnia: 19 Sierpień 2013, 15:05:36 »
Zdecydowałem się napisać tutaj bo nie znalazłem jakiegoś ogólnego tematu. Dopiero zaczynam przygodę z Gothic i mam pytanie - kiedy postać określa się czy chce być wojownikiem łucznikiem czy magiem i jak to się robi? Wiem już ze po zrobieniu określonych zadań trzeba zdecydować się do którego obozu się przyłączyć i dzięki temu tematowi zdecydowałem ze będzie to stary obóz. A czy wybór obozu ma jakiś wpływ na wybór profesji postaci? Generalnie chciałbym być magiem.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2013, 15:11:24 »
Zdecydowałem się napisać tutaj bo nie znalazłem jakiegoś ogólnego tematu. Dopiero zaczynam przygodę z Gothic i mam pytanie - kiedy postać określa się czy chce być wojownikiem łucznikiem czy magiem i jak to się robi? Wiem już ze po zrobieniu określonych zadań trzeba zdecydować się do którego obozu się przyłączyć i dzięki temu tematowi zdecydowałem ze będzie to stary obóz. A czy wybór obozu ma jakiś wpływ na wybór profesji postaci? Generalnie chciałbym być magiem.
Decyzja odnośnie wyboru nie ma wpływu na profesję postaci. Przyłączając się do Sekty możesz zostać wojownikiem lub magiem, ale tylko do 4 poziomu kręgu. W nowym obozie najpierw jesteś wojownikiem, a potem dostajesz pytanie czy chcesz być magiem czy nadal wojownikiem. W starym obozie również to samo.
Zawszę wybierałem ścieżkę maga i dołączałem się do starego obozu, aby zostać magiem ognia. To według mnie najlepsza droga rozwoju dla maga :)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2013, 15:11:24 »

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2013, 15:57:57 »
Ok dzięki teraz mam jaśniejszy obraz sytuacji. Jeszcze pytanko bo nie moge podniść żadnego przedmiotu, zobaczyłem w instrukcji że jest tylko opisany klawisz "akcja", stojąc np. nad pochodnią naciskam go ale nic sie nie dzieje. Jak podnosić przedmioty?
I jeszcze jedno, chodząc po tej lokacji startowej nagle zabiła mnie błyskawica, o co kaman ?
Stoje nad przedmiotem, aktualnie nad bryłką rudy, czy powinny pojawić sie jakieś opcje typu podnieś czy po wybraniu klawisza akcji postac automatycznie podnosi przedmiot? Po naciśnieciu jednego z klawiszy przypisanych opcji "działanie" kamera zbliża sie na przedmiot ale postac go nie podnosi.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2013, 16:06:46 wysłana przez Alastor[RV] »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2013, 15:59:28 »
Jeśli się nie mylę klawisz akcji to Ctrl, także spróbuj Ctrl + W

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2013, 16:24:57 »
Wielkie dzięki chyba to opanowałem ale nie bardzo jeszcze wiem jak zabierać przedmioty np z martwych wrogów albo skrzyn, bo otwiera mi sie lista tychże przedmiotów przy lewym boku ekranu ale nie potrafie ich zabrac.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2013, 16:34:34 »
Wciskasz Ctrl + D lub Ctrl + A w zależności czy chcesz pobrać do ekwipunku lub włożyć do skrzyni, zaproponować sprzedawcy itd.

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień 2013, 16:36:58 »
A czy mozna walczyc stojąc w miejscu? Zginąłem pare razy w walce ze ścierwojadem bo ciężko mi jeszcze opanować poruszanie sie w czasie walki, a musze naciskac krok do przodu by postac walczyla i czesto przeciwnik ucieka spod miecza i mnie wtedy skutecznie atakuje.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień 2013, 16:48:57 »
Dawno grałem G1, ale zdaje mi się, że jest możliwe. Masz kombinację Ctrl + W/A/S/D. Ctrl + S z tego co kojarzę to stosujesz blok bronią. Wypróbuj te kombinacje, a w razie czego coś wymyślimy :D


Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2013, 17:37:33 »
Z tą walką to faktycznie jest kiszka. Kurde zacząłem zbierac zadania w starym obozie i stracilem kase na miecz który mialem kupic od Fiska, kase stracilem przegrywajac walke na arenie co tez bylo zadaniem potrzebnym do zdobycia poparcia. A w ogóle to ceny są kosmiczne, 50 bryłek rudy jest juz dla mnie cena niewyobrazalna a widzialem juz ceny 1000, szok, do konca gry chyba nie zdobede tylu. Póki co to gubie sie w zadaniach.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpień 2013, 17:55:07 »
Zapraszam na naszą stronę główną http://tawerna-gothic.pl/gothic/zadania-32.html
Artykuł jest w trakcie poprawiania, bo zginęły polskie znaki, ale to powinno zostać poprawione na dniach :)

Offline Alastor[RV]

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień 2013, 18:33:15 »
Spoko opis zadan ale największym problemem jest sposób walki. Ja do tego sie nie potrafie przyzwyczaic nawet z jednym przeciwnikiem mam problem bo poruszajac sie do przodu by zadawac ciosy i tak wychodze poza przeciwnika a nim obróce postac to juz strace tyle hp ze nie mam szans na wygrana i to przy jednym przeciwniku.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2013, 01:48:47 »
Zdecydowałem się napisać tutaj bo nie znalazłem jakiegoś ogólnego tematu. Dopiero zaczynam przygodę z Gothic i mam pytanie - kiedy postać określa się czy chce być wojownikiem łucznikiem czy magiem i jak to się robi? Wiem już ze po zrobieniu określonych zadań trzeba zdecydować się do którego obozu się przyłączyć i dzięki temu tematowi zdecydowałem ze będzie to stary obóz. A czy wybór obozu ma jakiś wpływ na wybór profesji postaci? Generalnie chciałbym być magiem.
Dołączając do Starego Obozu lub Nowego Obozu ostatecznie i tak zostaniesz magiem, jednak rozwój postaci zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jedynym ograniczeniem są punkty nauki.

Stary Obóz - Cień
Nowy Obóz - Szkodnik
Bractwo - Nowicjusz

Ok dzięki teraz mam jaśniejszy obraz sytuacji. Jeszcze pytanko bo nie moge podniść żadnego przedmiotu, zobaczyłem w instrukcji że jest tylko opisany klawisz "akcja", stojąc np. nad pochodnią naciskam go ale nic sie nie dzieje. Jak podnosić przedmioty?
I jeszcze jedno, chodząc po tej lokacji startowej nagle zabiła mnie błyskawica, o co kaman ?
Stoje nad przedmiotem, aktualnie nad bryłką rudy, czy powinny pojawić sie jakieś opcje typu podnieś czy po wybraniu klawisza akcji postac automatycznie podnosi przedmiot? Po naciśnieciu jednego z klawiszy przypisanych opcji "działanie" kamera zbliża sie na przedmiot ale postac go nie podnosi.
LPM + strzałka w górę. Ta błyskawica to magiczna bariera, której nie można przekroczyć.

Wielkie dzięki chyba to opanowałem ale nie bardzo jeszcze wiem jak zabierać przedmioty np z martwych wrogów albo skrzyn, bo otwiera mi sie lista tychże przedmiotów przy lewym boku ekranu ale nie potrafie ich zabrac.
LPM + strzałka w prawo to zabieranie przedmiotów ze skrzyń i z ciał przeciwników. LPM + strzałka w lewo to zostawianie przedmiotów w skrzyni.

A czy mozna walczyc stojąc w miejscu? Zginąłem pare razy w walce ze ścierwojadem bo ciężko mi jeszcze opanować poruszanie sie w czasie walki, a musze naciskac krok do przodu by postac walczyla i czesto przeciwnik ucieka spod miecza i mnie wtedy skutecznie atakuje.
Można, wystarczy trzymać wciśnięty LPM i wyprowadzać ataki strzałkami. Jest to dużo bardziej skuteczne niż atakowanie podczas biegu.

Z tą walką to faktycznie jest kiszka. Kurde zacząłem zbierac zadania w starym obozie i stracilem kase na miecz który mialem kupic od Fiska, kase stracilem przegrywajac walke na arenie co tez bylo zadaniem potrzebnym do zdobycia poparcia. A w ogóle to ceny są kosmiczne, 50 bryłek rudy jest juz dla mnie cena niewyobrazalna a widzialem juz ceny 1000, szok, do konca gry chyba nie zdobede tylu. Póki co to gubie sie w zadaniach.
Wbrew pozorom nie jest trudno uzbierać choćby te 1000 bryłek rudy. Dobrym sposobem na początkowy zarobek jest kowalstwo. Znajdź Huno i porozmawiaj z nim.

Spoko opis zadan ale największym problemem jest sposób walki. Ja do tego sie nie potrafie przyzwyczaic nawet z jednym przeciwnikiem mam problem bo poruszajac sie do przodu by zadawac ciosy i tak wychodze poza przeciwnika a nim obróce postac to juz strace tyle hp ze nie mam szans na wygrana i to przy jednym przeciwniku.
Bez obaw, każdy kiedyś zaczynał. Nauczysz się. :)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sierpień 2013, 10:49:14 »
Nikt nie każe być Magiem Wody. Można odmówić.

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty 2014, 13:51:08 »
Jednakze, gdy zostaniesz nim to masz i tak magie i bron zarazem, wiec lepiej zostac.

Milten2000

  • Gość
Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień 2014, 19:18:43 »
Właściwie w każdym obozie można być Magiem. W Starym - Ognia, w Nowym - Wody, a obóz sekty też jakichś magów ma. ÂŻeby zostać Magiem w starym obozie musisz mieć przynajmniej 10 poziom i musisz czymś zasłynąć, żeby sobie zasłużyć by nim być. A żeby zasłynąć musisz zabić królową pełzaczy  w starej kopalni. Teoretycznie będzie to proste, bo ona się nie rusza, ale tych pełzaczy wokół niej trochę jest. Radzę po jej zabiciu zabrać jaja pełzaczy, będą jeszcze potrzebne później.

Offline Fenfral

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: -88
  • ÂŻyjesz tak długo jak jesteś pamiętamy .
    • Karta postaci

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2016, 06:20:01 »
Tak dokładnie to gdy zmienisz ognia na wody nie tracisz żadnego tylko nieformalnie jesteś oboma jednocześnie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kilka pytań od nowicjusza
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2016, 06:20:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything