Autor Wątek: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe  (Przeczytany 6896 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline green1500

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« dnia: 02 Lipiec 2013, 12:27:47 »
Jak w temacie. Jak tego dokonać?

Bawiłem się trochę face helperami. Twarz która mi najbardziej przypadła do gustu to Thief - 44.
Grając face helperem nie możemy wykonywać podstawowych czynności. Na pewno da się to coś z tym zrobić. Jak?

Bawiłem się w hero export L hero import L, ale to nic nie zmienia, poza tym zamieniasz się wtedy w face helpera z podstawowym ryjem.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2013, 15:14:33 »
Do folderu z Gothic II zainstaluj G2MDK i spolszczone skrypty G2NK. Przejdź do Gothic II\_Work\Data\Scripts\Content\Story\NPC i znajdź plik PC_Hero.d. Otwórz go za pomocą edytora tekstu, np. WordPad. Teraz musisz zmienić wszystko odpowiadające za kształt i teksturę głowy. Najłatwiej będzie poprzez Ctrl + H.
Wszystkie Hum_Head_Pony zamień na Hum_Head_Thief (kształt),
a FACE_N_Player na Face_P_Tough_Rodriguez (tekstura).

Włącz GothicStarter_mod, zaznacz Reparse Scripts/Skripte parsen (w zależności od języka) i uruchom grę.
Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2013, 15:14:33 »

Offline green1500

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2013, 21:12:29 »
Zrobiłem jak mówiłeś poza zainstalowaniem spolszczonych skryptów - uznałem, że nie bawię się raczej w takie rzeczy, toteż się nie przyda.
Kiedy włączam nową grę, ładowanie leci prawie do końca, wyświetlają się dwa filmiki, ładowanie się zatrzymuje i gra się wyłącza bez żadnego błędu.

Jakieś rozwiązanie? Dziękuję za pomoc.


Jeśli te polskie skrypty będą konieczne to czy te z tej strony http://themodders.org/index.php?/topic/9188-gothic-ii-nk-polskie-skrypty/page__hl__skrypty będą działać?


edit : Zainstalowałem te polskie skrypty - gra się włącza, jednak bezimienny ma dalej tą samą twarz, a zamiast polskich mam napisy niemieckie.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2013, 14:26:32 wysłana przez green1500 »

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipiec 2013, 13:18:14 »
W paczce spolszczonych skryptów występuje również PC_Hero.d, dlatego podczas podmiany plików zostaje przywrócony podstawowy wygląd postaci.

Problem z niemieckimi napisami pojawia się dość często. Jesteś pewien, że zaznaczyłeś opcję parsowania skryptów (screen)?

Offline green1500

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2013, 19:30:10 »
Jestem tego w 100% pewien. 

Pokombinowałem znowu w skryptach, które zostaly wymienione i faktycznie twarz zostala zmieniona. :) Bardzo się ciesze ze mi pomagasz, mam nadzieję, że wpadniesz na pomysł co może być nie tak z tymi napisami. Mała podpowiedź: kiedy wybieram jakąś opcję dialogową, to napis jest polski, ale gdy postać zaczyna mówić, pojawiają się niemieckie napisy. To spora przeszkoda z racji tego, że czytam o wiele szybciej niż mówią postacie.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2013, 19:42:48 wysłana przez green1500 »

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipiec 2013, 20:45:01 »
W takim razie powinieneś zapoznać się z tym tematem.

Offline green1500

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec 2013, 21:48:55 »
Jesteś zajebisty ziom. :) Wszystkie problemy rozwiązane, twarz taka jaką chciałem. Dziękuje bardzo.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zmiana twarzy Bezimiennego na stałe
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec 2013, 21:48:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top