Autor Wątek: Gothic na win7 x64  (Przeczytany 1909 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anarchy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic na win7 x64
« dnia: 24 Listopad 2012, 22:28:31 »
Naszła mnie ochota na grę w starego, poczciwego Gothica. Od razu się przyznaję, spiraciłem go (mam płytkę, ale przy sprzątaniu komputera zapodziałem gdzieś kabelki SATA). Oczywiście z racji nowszego sprzętu, wystąpiły komplikacje przy zabiegu. Pobawiłem się opcjami zgodności, raz udało się grę otworzyć, ale występował problem z odświeżaniem, tekstury postaci się waliły, nie uniemożliwiało to gry, ale wkurzało, przez co wyłączyłem od razu, zachęcony sukcesem (odpaleniem gry), liczyłem, że uda się uruchomić całkiem dobrze. Niestety, od tego czasu nie włącza się w ogóle, niezależnie od trybów zgodności, wrzuca do procesów, ale w trayu pustki. Przy odpalaniu bez tych trybików wywala błąd (0xc0000142), screena nie wrzucę, bo moja klawiatura, prawdopodobnie starsza od części czytających tego posta odmawia współpracy, print screen, oraz f9-f12 się obraziły. Jeśli kogoś bardzo interesuje, mogę zrobić programem. Pamiętam, że ostatnim razem, gdy próbowałem grać na win7 (wtedy jeszcze x86), znalazłem jakieś pliki na tym forum, jednak teraz przeszukałem je wzdłuż i wszerz i nie znalazłem ich, przeszukałem też całego neta. Dorzucam specyfikacje (piszę z głowy, jakbym o czymś zapomniał, to proszę się upominać):
Win 7 Ultimate, SP1,  x64
Dx 11
intel i5-3550 4x3.3ghz
Radek Asus 7870
AsRock, którego nazwę zapomniałem (coś pod Ivy Bridge, z chipsetem intela).



Gorąco liczę na pomoc, może ktoś ktoś spotkał się z identycznym problemem.



edit: znalazłem pliki, o których wspomniałem wyżej. Są to jakieś dll-ki, wspomagające nvidie, niestety na moim radku nie podziałały. Swoją drogą, z tego, co czytam, jestem chyba jedyną osobą, która g1 odpaliła na x64.
edit2: przypomniało mi się, że odpalałem G2NK na lapku, też okno 7, 64-bitówkę, bez problemu. Błąd wyczuwam w GPU (stery zaktualizowane do najnowszych) lub Dx'ie 11. 
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2012, 10:59:48 wysłana przez Anarchy »

Offline Anarchy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic na win7 x64
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2012, 18:26:58 »
Swoją drogą - rozwiązaniem problemu było emulowanie XP-ka przez wirtualkę (virtualbox, bo virtual PC nie ma praktycznie obsługi grafiki). Jakby ktoś potrzebował, mogę walnąć instrukcję.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic na win7 x64
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2012, 18:26:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top