Autor Wątek: Polowanie na Havekarów  (Przeczytany 4699 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Polowanie na Havekarów
« dnia: 10 Sierpień 2012, 14:33:14 »
Nazwa wyprawy: Polowanie  na Havekarów
Prowadzący wyprawę: Adaś
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: walka dowolną bronią na minimum 50%, logiczne myślenie
Lista uczestników: Adamus, Garir, Jagusia


Po powrocie dzielnej kompanii pod dowództwem dzielnego krasnala Garira, każdy ruszył w swoją stronę. Nie którzy udali się w do swych cechów, inni do swych gildii a jeszcze inni w kierunku swych domostw. Ale tylko jedna osoba zaczęła drążyć niczym kropla skałę sprawę dostawców broni zgromadzenia. Rozpoczął on prywatne nie wielkie śledztwo, mające na celu wykrycia owych dostawców. Ów pseudo detektyw zaczął zbierać informacje, poprzez odświeżanie starych znajomości. Dowiadywał się on dzięki temu wiele mało istotnych rzeczy, wyłapując przez to tylko płotki. Można by rzec że stał przez to w miejscu.
Aż pewnego dnia wracając do swego domostwa, znalazł pod drzwiami list. Napisany był on swego rodzaju  szyfrem, lecz były radny, który był owym pseudo detektywem, dowiedział się bardzo istotnych rzeczy. Które było tak zwanym  kopniakiem dla sprawy którą próbował rozwiązać.
Kiedy Adamus tylko odczytał list, błyskawicznie zabrał się za napisanie dwóch kolejnych listów. Jeden list wręczył swej niewolnicy i wysłał  ją do domostwa pewnego krasnala, aby wbiła go sztyletem w drzwi i odeszła. W liście tym było napisane krótkie zdanie: "Spotkajmy się rano na ulicy Dragosaniego" Drugi zaszyfrowany, natomiast osobiście zaniósł do siedziby gońców, każąc dostarczyć go trzeciego dnia od wysłania do pewnej kobiety. Nim to wszystko załatwił zastała go noc. Wróciwszy do domostwa począł swe przygotowania aby rano udać się na spotkanie z ową personą do której wysłał list...

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2012, 18:56:59 »
Owa persona czyli Garir aep Rayck dowódca królewskich służb (nie)specjalnych, znalazła list wracając z cechu. Brodacz uśmiechnął sie w duchu, wszedł do domu tylko po to by sie umyć i zaraz ruszył w kierunku ulicy wskazanej w liście.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2012, 18:56:59 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2012, 20:37:15 »
Postać kruka przemierzała uliczki zatłoczonego miasta bardzo szybko. Kiedy dotarł na miejsce spotkania, zwolnił tępo, rozglądając się czy krasnal nie dotarł już na miejsce wcześniej. Lecz po chwili zrozumiał że jego przyszły rozmówca jeszcze nie dotarł. Kruk postanowił zacząć się przechadzać, liczył na to że jak powoli uda się w kierunku domostwa generała, spotka go w drodze.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2012, 22:22:50 »
Jagusia z nudów wyszła ze swojego domostwa, zatrzaskując głośno drzwi. Nucąc pod nosem piosenkę jakiegoś barda, podsłuchaną w karczmie, poszła w niewiadomą stronę. Nogi same ją niosły w kolejne uliczki. Zapatrzona w niewidzialne miejsce przed sobą, potknęła się i prawie straciła równowagę. Wtedy powróciła do świata rzeczywistego i skręciła na prawo.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpień 2012, 23:07:28 »
Szedł, a ludzie robili wielkie oczy na widok idącego środkiem ulicy krasnoluda w samej koszuli... mu było ciepło. W końcu zauważył Adamusa.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień 2012, 05:29:32 »
Po dlugim spacerze na ulicy, wkoncu Adamus dostrzegl krasnala. Nie bylo by w nim nic dziwnego gdyby nie szedl w samej koszuli. W sumie kazdy robi co chce wiec krasnalowi nie ma sie co dziwic.
Kiedy tylko obie persony byly juz na rowni Kruk zagadnal piewszy:
-Witaj Garirze, ciesze sie ze moj list do ciebie dotarl. Lecz nie chce tracic czasu, chodzmy dalej a w miedzy czasie ci opowiem w czym sedno sprawy.-I ruszyla ta jakze dziwna kompania, zwykly czlowiek oraz krasnal w samej koszuli.-Jak za pewne pamietasz ostatnio na twej wyprawie jeden z jencow mowil o tajnych dostawach broni dla zgromadzenia. Nie powiem zainteresowalem sie owym procederem, az w koncu trafilem na trop glownego i najwazniejszego dostawcy. I dlatego wlasnie cie wezwalem, chcialbym cie prosic abys pomogl mi odnalezc tego kupca a w raz z nim cenne informacje.


;// Sorry za wszelki bledy ale przez okolo tydzien przymuszony jestem pisac z fona.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2012, 12:37:52 »
Nie tyllkko Ciebiie ta  sprawa interesuje. - odparł drapiąc sie po dupie - Ruszajmyy więc, ii powiedz mi dokąd.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień 2012, 10:07:02 »
-Musimy najpierw wyruszyc do K'efir, tam spotkamy sie z pewna kobieta, ktora przekaze nam bardziej precyzyjne informacje. Ale jesli chodzi o moj plan to jest od cholery trudny..-w tym momencie kruk przerwal swoja wypowiedz. Dostrzegl on znajoma twarz mlodej adeptki krukow, co prawda znal ja tylko z widzenia, ale nie przeszkodzilo mu to w jego rozwazaniach. Kiedy tylko pojawil sie w jego glowie nowy lepszy plan, powiedzial do krasnala nie odrywajac wzroku od adeptki:
-Wiesz co mam lepszy plan, mam nadzieje ze nie urazi on twej szlachetnej duszy. Ale co bys powiedzial jak bys zabawil sie w ochroniarza mlodej corki kupca?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Sierpień 2012, 14:51:29 »
Młodej, rozpieszczonej córeczki tatusia i tak dalej? To się nie uda. Nie w tamttych okolicach.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Sierpień 2012, 17:13:55 »
-Nic z tych rzeczy, bylem nieraz w tej okolicy i wiem gdzie kobiety tego pokroju laduja. Albo zgwalcone zostaja w rynsztokach, albo jesli maja pecha to koncza w zamtuzie. Mnie natomiast chodzi o coreczke ktora jedzie ojcu umawiac interesy, ze zgromadzeniem. Rozumiesz o co chodzi?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Sierpień 2012, 17:46:41 »
Tia. Ale czmu kurwa oni siedzą w dżungli siedzą? Zapytał retorycznie. Nie cierpie dżungli.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Sierpień 2012, 22:43:27 »
-To poczekaj generale, zaraz nam ptaszka zalatwie do ochraniania. Powiedzial i poklepal krasnala po plecach. Zaraz po tym czynie udal sie w kierunku owej dziewczynki na ktora sie tak zapatrzyl. Powoli sie do niej zblizyl i gdy tylko do niej doszedl grzecznie sie uklonil i sie przywital:
-Witaj jasnie panienko, zwa mnie Adamus Roydil, lecz przyjaciele mowia do mnie Adas. Powinnas mnie panienka kojarzyc z kruczego gniazda.-Powiedzial do niej bardzo milym tonem. Widzial on ja tylko pare razy na korytarzach zamku ale nie sposob bylo jej nie rozpoznac. Nim ona zdazyla cos odpowiedziec kruk zaczal mowic dalej -Nie bede owijal w bawelne gdyz celowo cie zaczepilem. Widzi panienka ja i moj przyjaciel krasnolud Garir potrzebowalibysmy panienki pomocy. Zechciala by nam jej panienka urzyczyc?

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpień 2012, 00:15:03 »
Jagusia nawet nie zdążyła nic odpowiedzieć, gdy on zaczął dalej mówić. Oczywiście, że go rozpoznała w zamku Kruków. Nigdy jednak nie zdobyła się na odwagę, żeby zagadać. Gdy Adamus skończył mówić, chwilę się zastanowiła po czym odparła : I tak się teraz nudziłam od jakiegoś czasu. Co mogę dla pana zrobić ? po czym uśmiechnęła się.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpień 2012, 12:21:00 »
Fajna dupa. Stwierdził rzeczowo Garir przyglądając się dziewczynie. Ten tego, witam panienke. Jak już Adaś wspomniał jestem Garir. Moge spytać co tak młoda kobieta robi wśród morderców i krętaczy?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpień 2012, 14:25:50 »
-Chodzi o to ze ja i moj przyjaciel chcemy udac sie na swego rodzaju przeszpiegi. I potrzebujemy dame twego pokroju do odegrania corki kupca, ktora ma umowic interesy dla ojca. My natomiast odgrywalibysmy role jej ochrony. Bylaby panienka skora odegrac  te role? Kiedy tylko skonczylem swoja wypowiedz podszedl do nas krasnal. Nie musialem czekac az powie cos bardzo ciekawego. Jak tylko skonczyl swa wypowiedz kleplem go w plecy i z ironicznym usmiechem spytalem:
-Masz mnie za kretacza i morderce? Czy kogos innego? A moze samego ciemnego mistrza?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpień 2012, 15:07:46 »
Waszego miszcza. Ale i tak z was tacy szpiedzy jak z koziej dupy trąba. Pamiętasz jak pięknie zjebałeś w Marcham? Szczyt, kurwa, profesjonalizmu.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpień 2012, 15:28:13 »
Dziewczyna wsłuchiwała się w ich słowa. Nie odpowiedziała Garirowi, nie miała zamiaru.
- Skoro proponujesz, oczywiście, że się zgadzam. Gdzie mam z wami pójść ?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpień 2012, 15:49:07 »
Wypraszam sobie! Aragorn wyslal mnie abym zdobyl informacje o zgromadzenie, dzieki czemu poznalizmy polozenie fortow. A to ze bylem zmuszony zajebac tego kaplana nim sypnal nazwiska, to to juz wypadek przy pracy byl! Ale skonczmy ten temat lepiej, bo to dawno i nieprawda.-Powiedzial normalnym glosem kruk. Wiedzial ze nie ma sensu dalej o to sie klocic, w koncu troszke racji krasnal mial. Ale cisza dlugo nie panowala gdyz mloda adeptka zadala pytanie, na ktore kruk juz odpowiedzial wrecz bardzo milym glosem:
-Udajemy sie do miasteczka zwanego K'efir, tam spotkamy sie z moja informatorka, a potem zobaczymy. A nejlepiej bylo by zaraz ruszyc abysmy znalezli sie tam w miare szybko. Chyba ze musicie jeszcze cos zalatwic w miescie? 

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpień 2012, 15:53:53 »
Jagusia nadal patrząc na Adamusa, wymacała ręką miecz. Był na swoim miejscu. Powróciła myślami wstecz, czy zrobiła to co chciała i po chwili odpowiedziała : Ja mogę ruszać już teraz.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2012, 16:19:21 »
Ruszajmy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2012, 16:19:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything