Autor Wątek: Pętla na gardle  (Przeczytany 4501 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Wrzesień 2012, 12:31:11 »
Dzień może nie był odpowiednią porą do takiej akcji, więc należało improwizować. Ravnblod wszedł za celem do zaułka. Szedł względnie cicho, a przynajmniej starał się tak iść. Miał w tym dwa cele. Pierwszym było, rzecz jasna, podejście celu. Drugiem, w razie wykrycia, wytrącenie go z równowagi, chociaż nieduże, które mogłoby nieco zmniejszyć zdolności racjonalnego myślenia ofiary, chociaż na krótki moment. Tak więc kruczy adept wkroczył do zaułka, śledząc cel swego zadania. Przy okazji rozejrzał się po uliczce, sprawdzając czy nie ma w niej nic przydatnego. Na przykład, zupełnie przypadkowo, wozu zaprzężonego do konia, który mógłby pożyczyć. Albo starego prześcieradła i wózka, który mógłby prowadzić człowiek. Ewentualnie magicznego portalu, prowadzącego wprost do piwnic klienta, lecz w to akurat jakoś wątpił. W ostateczności zadowoliłby się liną, kawałkiem szmaty/worka i beczką.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Wrzesień 2012, 17:22:01 »
Niestety nic takiego nie było. Jedyne co zauważyłeś to pusta butelka po jakimś tanim winiaczu, którą zostawił podwórkowy koneser winogron. Twój cel doszedł niemal do końca zaułka i stanął. Spojrzał na słońce próbując się zorientować mniej więcej na temat czasu. Poprawił po raz kolejny włosy i westchnął.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Wrzesień 2012, 17:22:01 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Wrzesień 2012, 13:01:49 »
A jakżeby inaczej pomyślał Severus, lecz nie zwolnił kroku. Będzie więc musiał spróbować wykorzystać tę drugą opcję. W sumie, gdyby się nie udało, można użyć tej innej opcji. Ravnblod podszedł jeszcze kilka kawałek, po czym po prostu złapał cel za ramię i odwrócił go, w ten sposób zwracając na siebie uwagę. Na twarzy przyjął minę osoby zatroskanej, która żyje z stresie.
- Jesteś - powiedział, jakby to cokolwiek tłumaczyło. - Chodź szybko... mój pan, znaczy Brinkle, oszalał! Chce zabić swoją żonę. Musisz jej pomóc! - Kruk miał nadzieję, że koncepcja rycerza w lśniącej zbroi przekona zalotnika.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Wrzesień 2012, 15:27:25 »
-Co?! Nie mogę sobie na to pozwolić! Jeśli ona wszystko wyśpiewa to trzeba wiać! Tak! To zdecydowanie jedyne wyjście! - mówił podniesionym z zaskoczenia głosem.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Wrzesień 2012, 15:37:42 »
Hmm... pomyślał Sevuś, widząc szansę. Lecz musiał grać.
- Wiać? Oszalałeś? - zapytał zszokowany. - On zwariował i chce ją zabić! Wysłała mnie, jako, że w miarę ufa swojej służbie, abym cię powiadomił. Chcesz zostawić kobietę, która cię kocha? Ty parszywy psie bez honoru - zakpił w ostatnim zdaniu.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Wrzesień 2012, 15:41:47 »
-Pal licho honor! Chyba nigdy nie widziałeś co jest w stanie zrobić zdenerwowany mąż. Skoro służba jest taka wierna to niech jej pomoże. Ja się zabieram! - dodał na koniec i zaczął odchodzić z miejsca.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2012, 15:45:44 wysłana przez Zeyfar »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Wrzesień 2012, 15:47:19 »
- Więc precz, pieprzony tchórzu. I nie pokazuj się więcej w tym mieście. Jak ja, albo ktoś ze służby cie tutaj zobaczy, pożałujesz, śmieciu! - wrzasnął Sevuś za odchodzącym zalotnikiem, tak aby nastraszyć go i zniechęcić do powrotu. Potem poczekał, aż ten odejdzie dalej, aby wymknąć się z zaułka i wrócić do domu swego klienta.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Wrzesień 2012, 15:56:36 »
-Patrzcie jaki chojrak! Rozkazywać to ja mogę tobie kmiocie i zrobię co mi się podoba. Mężczyzna splunął pod twoje stopy i wolnym krokiem oddalił się z miejsca. nie byłeś pewny czy spodoba się to twojemu klientowi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Wrzesień 2012, 16:05:24 »
//To chyba ja decyduję, czy moja postać jest czegoś pewna, czy nie :P

Severus spojrzał jedynie z pogardą na wielkiego panicza, mając nadzieję jeszcze go kiedyś spotkać. Nocą, w takim zaułku. Lecz teraz nie powinien go likwidować, więc jedynie wzruszył ramionami i odszedł z miejsca zdarzenia, będąc pewien, że zdoła tak opowiedzieć o tym klientowi, że ten będzie zadowolony.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Wrzesień 2012, 16:07:07 »
//: To tylko wolne sugestie :P

Droga powrotna nie zajęła ci wiele czasu. Kilkanaście minut spaceru i znów byłeś pod bramami niebieskiego dworku.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Wrzesień 2012, 16:11:38 »
Kruczy adept podszedł więc do posesji i zagadał do tego samego strażnika, który pilnował bramy wcześniej.
- Witam, ponownie mam sprawę do twojego pana. Wpuść mnie - zażądał pamiętając, iż wcześniej wykorzystał posadę radnego, aby się tutaj dostać. Strażnik mógł to pamiętać.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Wrzesień 2012, 16:16:07 »
-Wejść - odpowiedział krótko i przepuścił cię dalej.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Wrzesień 2012, 17:20:35 »
Kruczy adept wszedł więc na teren posesji i ruszył w kierunku drzwi. Gdy tam dotarł, otworzył je, po czym skierował się do miejsca, gdzie ostatnio rozmawiał ze szlachcicem. Nie spodziewał się go tam zastać, lecz miał nadzieję spotkać po drodze kogoś ze służby, aby owa osoba mogła powiadomić pana o jego przybyciu.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Wrzesień 2012, 18:22:33 »
Jednak znalazłeś szlachcica w tym samym pokoju gdzie wcześniej. Czas na rozmowę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Wrzesień 2012, 18:43:17 »
Severus wszedł więc do pokoju i zatrzymując się kilka kroków od klienta, skrzyżował ręce na piersi.
- Nastąpiły pewne zmiany - zaczął. - Przygotowania loszku nie będą potrzebne. Natręt nie wróci - wyjaśnił krótko. Nie miał zamiaru wchodzić w szczegóły.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #75 dnia: 05 Wrzesień 2012, 19:26:11 »
-Rozwiniesz myśl? Wybacz ale w myślach nie czytam. - spytał zniecierpliwiony szlachcic

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #76 dnia: 05 Wrzesień 2012, 19:30:43 »
- Zalotnik opuścił miasto i nie sądzę aby zamierzał wracać. Podobnie jak w naszych planowanych poczynaniach, zadziałał strach, brak własnej godności o ogólna zniewieściałość - wyjaśnił nieco dokładniej. Wyszczerzył się lekko. - Próbował zgrywać chojraka, lecz widać było, że ledwo trzyma się na nogach. Nie wróci - zapewnił na koniec. 

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Wrzesień 2012, 14:50:58 »
-Nie jestem z tego zadowolony, pierwotny plan wydawał mi się lepszy. Z racji tego dostaniesz jedynie połowę umówionej sumy. Nie mam stu procentowej pewności, że on nie wróci. Nigdy nie wierzę samym słowom. Coś jeszcze ciekawego masz do powiedzenia?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Wrzesień 2012, 16:43:46 »
- ÂŻe robienie z panem interesów to żadna przyjemność - odparował Severus. - Oraz, że brak zaufania dla kontrahentów jest cechą ludzi, którzy na takowe nie zasługują. - Wyszczerzył się paskudnie, wiedząc, że igra z ogniem. - Oraz, że to, iż żona pana zdradzała, było spowodowane także pańską winą. Teraz proszę o zapłatę. - Ravnblod nigdy nie darzył szlachty zbytnim szacunkiem. Szczególnie takiej, która swój tytuł odziedziczyła, a nie zdobyła poprzez własne czyny. I nie zamierzał tego ukrywać dłużej, niż musiał.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Wrzesień 2012, 17:18:10 »
-Proszę, do przyszłego nie zobaczenia. Po tych słowach Severus otrzymał worek, w którym było 55 grzywien.

Zadanie zakończone

Podsumowanie: Severus wysłany do szlachcica dowiedział się na czym polega problem, a po przemyśleniu zaproponował rozwiązanie. Po zgodzie szlachcica, ruszył w miasto, aby jego plany mogły się spełnić. Wykonanie jednak nie zadowoliło zleceniodawcy i Severus otrzymał jedynie połowę wynagrodzenia.

Talenty:

Severus - 2 Brązowe talenty
Otrzymujesz dodatkowo 50 grzywien

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Wrzesień 2012, 17:18:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top