Autor Wątek: Pętla na gardle  (Przeczytany 4492 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Lipiec 2012, 16:48:46 »
Severus zawiesił spojrzenia na kraśnych jabłuszkach nieco dłużej, niż wymagało tego potwierdzenie płci postaci. Po chwili jednak ruszył do działania. Chciał zagadać do kobiety i przekonać ją do pomocy. Podszedł więc do fontanny, niby zupełnie przypadkowo. Usiadł na murku, kawałek od dziewczyny. Ot tak, bez celu włożył palce do wody. Sprawdzał jej temperaturę. Po co? Bez powodu. Spojrzał na kobietę. Uśmiechnął się w sposób, który wcześniej wypróbował na innych dziewkach.
- Witam, panią - rzekł. Uznał, że nie ma co robić podchodów. - Nie jestem zboczeńcem, napastującym młode kobiety na mieście, więc... mogłabyś mnie wysłuchać? - zapytał z krzywym uśmieszkiem, godnym przemytnika, znanym jako Solowy Han.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Lipiec 2012, 12:09:26 »
-Nie wszystkich warto słuchać drogi panie, ale spróbuj mnie zainteresować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Lipiec 2012, 12:09:26 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Lipiec 2012, 14:11:29 »
Reakcja dziewczyny była dość typowa. Dla karczmarza, albo drobnego złodziejaszka w porcie. No ale cóż, może to były jej niespełnione marzenia? Kruczy adept nie miał jednak zamiaru kombinować, więc użył najprostszego środka.
- Jeżeli mi pomożesz w pewnej sprawie, zarobisz dwadzieścia grzywien - powiedział od razu

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Lipiec 2012, 14:59:20 »
-Masz mnie za dziwkę?! Kobieta wymierzyła ci siarczysty policzek i odeszła z miejsca. Odchodząc rzuciła jeszcze pogardliwe spojrzenie.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Lipiec 2012, 17:02:32 »
- Trudno - mruknął Severus, masując sobie policzek. Mógł zrobić to w mniej drastyczny sposób, lecz świat widocznie chciał czego innego. Lecz zastanawiał się, gdzie w zasadzie dał tej kobiecie najmniejsza wzmiankę, ze chodzi właśnie o to. Widocznie była przewrażliwiona. Kruczy adept wstał i ruszył ku kolejnej z fontann. Miał wystarczająco wiele informacji, aby móc poznać cel, lub chociaż zawęzić grupę podejrzanych.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Lipiec 2012, 10:11:44 »
Ponownie wystarczyło przejść kilka przecznic, żeby znaleźć kolejne źródło płynu życia, jakim była woda. Mimo kryształowej przejrzystości, zapewne dałoby się stwierdzić jej "żywotność" badając skład. Tylko po co to komu wiedzieć? Wystarczy, że jest przejrzysta i cieszy oko.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Lipiec 2012, 11:49:46 »
Tak więc Severus szedł dziarsko przez ulicę dzielnicy obywatelskiej, aby dotrzeć do kolejnego pomniku geniuszu inżynierii i hydrauliki, którego majstersztyk był niedoceniany przez mieszkańców miasta i gołębie, które srały na fontannę. Gołębie, nie obywatele. Z reguły. Poszukiwania cudu sztuki hydraulicznej i elementu małej architektury miejskiej, trwały w najlepsze. Czas ten, Severus poświęcał trzem czynnościom. Po pierwsze, samym poszukiwaniom. Po drugie obserwacji wspaniałości założeń architektonicznych Efehidon. I po trzecie, obserwacji wspaniałości fizycznej, co urodziwszych mieszkanek miasta. Udało mu się połączyć przyjemne, z pożytecznym.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Lipiec 2012, 13:50:22 »
Twoje oczy wyszukiwały przy okazji długi złotych włosów, bogato zdobionych strojów i wzdychania panien. Trafiłeś nareszcie na coś co miało dwa pierwsze elementy w sobie. Teraz należało się upewnić, a potem coś zrobić.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Lipiec 2012, 20:12:49 »
Severus natrafił na potencjalny cel. Długie blond włosy były, podobnie jak niezbyt męska sylwetka, oraz bogaty strój i ogólne "fe" wzbudzane przez tę postać. Należało jednak upewnić się, co do tożsamości postaci. Na początek Severus uznał, ze warto po prostu ja obserwować z bezpiecznej odległości. Najprostsze metody często są najskuteczniejsze.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Lipiec 2012, 09:45:57 »
Twój cel zdawał się również obserwować swoje otoczenie. Trudniej było się jednak domyślić z jakiego powodu tak postępował.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Lipiec 2012, 11:37:22 »
Domyślenie się celu poczynań potencjalnego celu było zadaniem niełatwym. Wszak mógł zarówno wyszukiwać kolejnych panien do poderwania, jak i czekać na znajomego, czy być jednym z tych wkurzających turystów. Był pewien sposób, aby upewnić się co do intencji tego człowieka, właściwie kilka sposobów. Lecz najskuteczniejszy zakładał udział przedstawicielki płci pięknej. Mniej więcej takiej, jak przewrażliwiona pannica spod poprzedniej fontanny. Dlatego też Sev przestał skupiać się na potencjalnym celu (chociaż pilnował go, aby nie czmychnął niepostrzeżenie) i zajął się wyszukiwaniem w tłumie potencjalnej pomocnicy. Atrakcyjnej, młodej kobiety o twarzy mówiącej "tak, pomogę ci zidentyfikować twój cel, płatny zabójco". Wszak spotyka się takie osoby codziennie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Lipiec 2012, 12:33:08 »
Panien było wiele, jednak nie wszystkie dość urodziwe aby mogły zainteresować potencjalny cel zadania. Gdy już się wydawało że będzie idealna, trafiała się jakaś skaza. Raz zęby ustawione jak sztachety w wiejskim płocie, raz spojrzenie jakby przedawkowała jakieś paskudztwo, a innym razem zbyt chętnie mrugały co mogło oznaczać udział finansów w takiej prośbie.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Lipiec 2012, 23:29:43 »
Dziewki, które akurat przybyły na plac z fontanną wydawały się niezbyty odpowiednie do zadania, które mógł mieć dla nich Severus. Należało więc zmienić taktykę i potwierdzić tożsamość potencjalnego celu na własną rękę. Nagle wpadł na pewien diaboliczny pomysł. Musiał jednak zdobyć pewne materiały. No i nieco ryzykował, ale co tam! Musiał tylko wykorzystać do tego kogoś odpowiedniego. Zatrzymał więc jakiegoś chłopaka, przemierzającego plac.
- Młody, chcesz zarobić? - zapytał.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Lipiec 2012, 21:13:53 »
-No pewnie, a o co chodzi? - spytał wyraźnie zaciekawiony

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lipiec 2012, 22:27:26 »
// Jutro znikam na około tydzień.

- Po pierwsze, ma to zostać między nami - powiedział od razu Ravnblod. - Jeśli komuś wypaplesz, to ja wypaplam twojemu ojcu, że podpijasz jego bimber z piwnicy. I będę bardzo zawiedziony - wyjaśnił młodemu. Ukryta groźba to jest to! - Po drugie, podejdziesz do tamtego typa... - kiwnął głową w stronę potencjalnego celu. - I powiesz mu, że pani Brinkle kazała ci przekazać, iż czeka na niego w zaułku przy bramie z dzielnicy szlacheckiej do obywatelskiej, przy tym wielki dębie. Pewnie znasz... - Wyciągnął z sakiewki pięć grzywien i podał dzieciakowi. - Drugie tyle dostaniesz po wykonaniu zadania. Jasne?

74 g - 5 g = 69 g
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2012, 15:27:12 wysłana przez Dragosani »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Sierpień 2012, 15:35:55 »
Dzieciak posłusznie poleciał do wskazanego jegomościa. Facet wydawał się zadowolony z wiadomości jaką mu przyniósł młody posłaniec.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Sierpień 2012, 15:44:23 »
Severus wszystko uważnie obserwował, zupełnie jak podstarzały facet, który przygląda się dzieciom bawiącym się na placu zabaw. Tyle, ze nie ślinił się. I jego spodnie nie stawały się zbyt ciasne. No i nie miał zamiaru porywać nikogo i zamykać go w ciemnym lochu. A może i miał... W sumie co za różnica. Gdy dzieciak załatwił sprawę i wrócił do Ravnbloda, kruczy adept dał mu kolejne pięć grzywien.
- ÂŚwietnie. Właśnie uratowałeś świat - powiedział do chłopaka, po czym odszedł w kierunku wspomniane zaułku przy dębie. Teraz pozostał tylko problem, jak dostarczyć cel na dwór klienta. Ale... coś się wymyśli. Tak więc Severus szedł za swoim celem, niejako odprowadzając go do zaułku przy bramie. 

69 g - 5 g = 64 g

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Wrzesień 2012, 11:22:25 »
Facet zbliżał się do zaułka, a w między czasie ciągle poprawiał swój strój i sprawdzał świeżość oddechu. Wiadomym było, że ten tryb życia praktykował już od dłuższego czasu. Oczywiście jak na razie szło mu wyśmienicie. Ale jak sprawdzi się w spotkaniu z panną Sevrussą i jej nieogolonym obliczem?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Wrzesień 2012, 14:01:13 »
Panna Severussa podrapała się po kilkudniowym zaroście. Albo raczej podrapała dłoń zarostem. Cel zbliżał się do zaułka, zdradzając cechy mężczyzny idącego na schadzkę. Przez to właśnie, Sev uznał, iż dobrze trafił. Facet pasował do opisu, zaś jego zachowanie było odpowiednie. Kruczy adept spojrzał w niebo, gdy podążając za celem, zbliżał się do zaułka.

//Jaką mamy porę dnia?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Wrzesień 2012, 16:33:51 »
Było dość słoneczne popołudnie. Ochronę przed nadmiernym ciepłem zapewniał chłodny wiosenny wiatr. Na niebie było parę chmurek, ale raczej nie wyglądały jakby miało zacząć padać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Wrzesień 2012, 16:33:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything