Autor Wątek: Wiosenne porządki  (Przeczytany 18040 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #360 dnia: 05 Sierpień 2012, 20:24:27 »
Słysząc słowa krasnoluda wstałam, jednym, płynnym ruchem chowając miecz do pochwy i poprawiłam płaszcz. Z przykrością stwierdziłam, że jest poplamiony krwią. A krew ciężko się spiera. No nic, westchnęłam jedynie i ruszyłam z resztą kompanii w stronę wrażego obozu.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #361 dnia: 05 Sierpień 2012, 20:48:20 »
Konrad ruszył za resztą grupy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #361 dnia: 05 Sierpień 2012, 20:48:20 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #362 dnia: 05 Sierpień 2012, 20:56:47 »
Grupa dotarła w pobliże otoczonych wysokim płotem dwóch chałup. To był właśnie fort... brama była otwarta, na placu krzątało się 6 Berserkerów.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #363 dnia: 05 Sierpień 2012, 21:03:28 »
- Może niech ten Mag zostanie z tą dwójką. Niech się chłopek nie przemęcza teraz. Mogul sam wstał, rozciągnął się, jakby do tej pory nudziło mu się i prawie zasnął. Sam miał całą bluzkę poplamioną krwią. Nie przeszkadzało mu to, a wręcz przeciwnie. Szkoda tylko, że krew nie należała do żadnego z wrogów. Samą walkę przeczekał na wzgórzu, chciał się zrelaksować i popatrzeć na widowisko. Chciał też się przyjrzeć taktyce jego ziomków. Jednak widok tylu ciał, krwi w każdym miejscu i na samej bluzce był pobudzający. Ork wzdrygnął się. Trzeba się pośpieszyć, teraz w walce będę uczestniczył.
- Chujowo, trzeba teraz uważać by nie zrobić se gagi.
W końcu dotarli do fortu. Krzątało się tam kilko berserkerów. No to chop kurwa. - Przygotować się. Sam wyciągnął kusze, miał jeszcze trzy pociski. Jeden z nich załadował, po chwili wycelował. Strzała przeszyła powietrze, ale czy trafiła.

//: będę później, choć jednego rezeruje, ale, ale. Dam radę zabić z 75% w końcu?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #364 dnia: 05 Sierpień 2012, 21:06:53 »
//Mając 75% masz 2 finiszery. Jest noc więc masz tylko 1.

//Trafiłeś orka w udo, reszta zobaczyła nas i pędzi w krwawym szale.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #365 dnia: 05 Sierpień 2012, 21:49:19 »
Widząc padającego na ziemie przeciwnika, wyrwałem miecz z pochwy i ruszyłem biegiem w kierunku bramy. Miecz trzymałem oburącz, biegnąc naprzeciw. Jakieś dwa metry przed przeciwnikiem wziąłem mocny zamach z prawej. Przeciwnik cudem obił mój miecz, równocześnie wybijając mnie z rytmu. W odwecie zamachnął się na mnie toporem z swojej prawej. Wracając do równowagi, ledwie wykonałem piruet, w którym przygotowałem się do kolejnego ciosu. Skończywszy piruet rozciąłem prawe ramię przeciwnika. Orka to rozwścieczyło, bo wyciągnął swój drugi topór i zamachnął się z góry na mnie oburącz. Sparować to nie było najmniejszej szansy, wywinąć się unikiem też nie było zbytniego sposobu. Byłem w kropce, jedyne co mi pozostało to morderczy atak. Błyskawicznie zgiąłem się prawie że w pół, przyskoczyłem o krok i wbiłem miecz do połowy ostrza, poniżej linii żeber. Ork stracił płynność ruchu, wiedział że już nie ma zbytnich szans. Postanowił się zemścić. Wziął ostatni w swym życiu rozmach, ja natomiast nie zdążyłem uskoczyć. Topór trafił mnie obuchem trochę powyżej kolana. Ból był okropny, upadłem przez to na ziemię łapiąc się za nogę. Cios był na tyle słaby że całe szczęście obił tylko kość, powodując tym samym okropny ból.

5/6 Berserkerów (w tym jeden ranny w udo)
//: I tymczasowo moja postać jest wykluczona z walki póki się nie dźwignie.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #366 dnia: 05 Sierpień 2012, 22:36:20 »
Kołysanka już śpiewała w moich dłoniach, gdy skoczyłam do przodu, prosto na jednego z orków. Potężny, zwalisty zielonoskóry budził respekt, podkreślony dodatkowo dwoma toporzyskami w wielkich jak bochny chleba łapach. Zawirowałam w piruecie, unikając ataku i cięłam mocno, na odlew. Srebro gładko cięło pancerz i skórę przeciwnika. Z rany na boku popłynęła krew, ten jednak nic sobie z tego nie robił, ryknął tylko, uderzając we mnie toporami. Nie próbowałam parować, miał nade mną przewagę siły, uskoczyłam do tyłu, wrogie bronie minęły mnie o włos. Skoczyłam po skosie, za prawy bok, przetaczając się po ziemi i natychmiast wstając, składając się do szerokiego sinistra, tnąc prostopadle do kręgosłupa. Klinga weszła głęboko, między kręgi, nie tracąc czasu uderzyłam ponownie, równolegle do pierwszego cięcia. Cofnęłam się o krok, zielony bydlak odwrócił się i zamłócił wściekle ramionami, topory wyły w powietrzu. Dwa razy zahaczyły o moją kolczugę, nie czyniąc mi jednak szkód. Zaklęłam, przyciągając go telekinezą i nadstawiając miecz do potężnego sztychu. Klinga wgryzła się w ciało na wysokości mostka, wychodząc z pomiędzy łopatek. Sama jednak przemieściłam się za jego plecy, unikając ostatniego, rozpaczliwego ataku. W sam raz, by usłyszeć wściekły ryk kolejnego orka. Warknęłam, wystawiając przed siebie ręce. Berserk ruszył do szarży, a ja krzyknęłam wysokim głosem - Heshar! - podmuch ognia pochłąnął orka, zwęglając jego ciało. W powietrzu rozszedł się ohydny smród spalonego mięsa. Odzyskałam jeszcze miecz i ruszyłam dalej.

3/6 berserków

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #367 dnia: 05 Sierpień 2012, 22:37:16 »
Konrad ruszył ku jednemu z przeciwników. Ork zamachnął się jednym z toporków. Zaatakował z góry. Chłopak odskoczył w bok. Uderzył drugim z toporków, również bezskutecznie. Młodzieniec był dla niego za szybki. Oponent został wytrącony z rytmu i równowagi. Szwadronowiec przerzucił miecz z jednej ręki do drugiej i niespodziewanie dla swego nieprzyjaciela zaatakował. Miecz wbił się w bok wroga, z łatwością przebijając pancerz. Młodzieniec nie mógł czekać, gdyż ork już brał zamach. Wydobył oręż z ciała zielonoskórego, powodując tym samym krwotok. Szybko odskoczył, unikając tym samym nadchodzącego ciosu. Wiedział, że nie ma szans na sparowanie takich ataków, więc wolał obrać taktykę naprzemiennego unikania i atakowania. Widział, że ork jest wykończony. Więc zaczął obiegać go dookoła. W pewnym momencie obrócił się i zadał nieprzyjacielowi cios w ramię. Odskoczył, zamłynkował mieczem, doskoczył do wroga i obciął mu dłoń. Ork rzucił broń łapiąc się za kikut ręki. Artin ponownie doskoczył, tym razem wykonując sztych. Dla pewności, po chwili poprawił to ukośnym cięciem z góry, od prawej. Widząc martwego orka, wycofał się.

2/6 Berserkerów

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #368 dnia: 05 Sierpień 2012, 22:52:35 »
Puf! Błysło i huknęło, pędząca kula posłana z Yarpenowego muszkietu rozwaliła orczy łeb, padł od razu. Krasnolud z nudów podrapał się po dupie. Podobnie jak Garir, który sie nudził

1/6

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #369 dnia: 05 Sierpień 2012, 23:02:16 »
Konrad ruszył ku ostatniemu. Uniknął toporów bez problemu. Odskoczył. Następnie doskoczył i wykonał półpiruet tnąc w dół, od lewego ramienia. Ork rzucił się na młodzieńca w szale. Ten zaś Przeskoczył za jego plecy i wykonał równoległe do ziemi pchnięcie. Ork pomimo tego stał jeszcze na nogach. Chłopak pewnie chwycił miecz, doskoczył do orka, chlasnął go ostrzem po twarzy i odskoczył. Zielonoskóry spróbował zaatakować. Słabo mu to wyszło. Jego własna krew zapewne utrudniała mu widzenie. Konrad wykorzystał to i wbił mu miecz w głowę od góry. Przeciwnik padł martwy.
-Zrobione, co dalej?- spytał chowając miecz do pochwy i kierując się ku reszcie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #370 dnia: 05 Sierpień 2012, 23:12:20 »
Szturmujemy tamtą większą chałupę.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #371 dnia: 05 Sierpień 2012, 23:23:31 »
Konrad zbliżył się do drzwi wskazanego przez brodacza budynku. Wyciągnął z pochwy miecz, aby być gotowym na wypadek walki. Kopniakiem otworzył drzwi.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #372 dnia: 05 Sierpień 2012, 23:25:04 »
Zastałeś posranego ze strachu kapłana chowającego się pod stołem.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #373 dnia: 05 Sierpień 2012, 23:30:57 »
Konrad przewrócił stół i złapał kapłana za kark. Przy pomocy kolana powalił go na ziemię, chwycił znajdujący się w pobliżu sznur i związał go. Facet kwiczał coś o niewierny, swoim wysokim stanowisku i karze. Młodzieńca niewiele to obchodziło. Wyprowadził związanego przed budynek i rzucił na kolana przed krasnoludem. Cóż, nawet na klęczkach "duchowny" był nieco wyższy od brodacza. Bywa.
-Chyba myślał, że stół zapewni mu jakąś kryjówkę.- powiedział chłopak.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #374 dnia: 05 Sierpień 2012, 23:43:50 »
Mlech. To mamy już wsztko po co wyruszyliśmy. Sprawdźmy tylko drugą chatę, tam musi być piwo! Brodacz udał się do owej chaty, znalazł kuferek ze złotem i krate piwa. Spakowawszy łup kompania wyruszyła w kierunku domu.

Koniec.
[/b]

Nagrody:
Patty: 180grz.
Koza123: 180grz.
Garir: 180grz. i 12 piw
Iddeous: 180grz.
Mogul: 180grz.
Malavon: 180grz.
Gunses: 180grz.
Devristus: nic
Adaś: 180grz.
Lord Hejgen: nic

Podsumowanie: Grupa dowodzona przez krasnoluda Garira wyruszyła w kierunku domniemanej siedziby zgromadzenia. Po drodze natknęli się na grupę posłańców przewożących ważne dokumenty. Szybko okazało się, że z tychże ludzi nie ma co zbierać. Kompania ruszyła dalej. Dotarili do wioski w pobliżu "fortu". Adamus Roydil i Konrad Artin zostali wysłani na rekonesans. W karczmie doszło do bójki, której zwycięzcami okazali się dwaj członkowie wyprawy.Po rozmowie z krasnoludami, cała kompania rozbiła obóz w tej niewielkiej mieścinie. Nocny atak, który na drużynę przypuścili ludzie zgromadzenia został z powodzeniem odparty. Ranny został jedynie elf Malavon, który dzięki pomocy Mogula Khana szybko wrócił do formy. Niedługo potem kompania dotarła do "fortu", czyli swego celu. Odnaleźli tam kapłana zgromadzenia, z gaciami pełnymi strachu. Wzięto go  i człowieka z wioski do więzienia.

//Talenty rozdam ja, drżyjcie!  :D

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #375 dnia: 06 Sierpień 2012, 14:29:35 »
//Jeśli ktoś nie zgadza się z rozpisaniem talentów może zgłosić to do mnie ma PW. Oczekuje jednak porządnego uargumentowania swoich racji.


Talenty


Nif
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 3 złote talenty i 2 srebrne talenty
Bonus rasowy: 1 złoty talent
Bonus pieniężny za talenty: 550 grzywien


Koza123
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: 2 srebrne talenty i 1 brązowy talent
Bonus rasowy: 1 srebrny talent
Bonus pieniężny za talenty: 200 grzywien


Garir
Aktywność: 1 brązowy talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: 0
Bonus rasowy: brak
Bonus pieniężny za talenty: 50 grzywien


Iddeous
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 2 srebrne talenty
Bonus rasowy: 1 złoty talent
Bonus pieniężny za talenty: 250 grzywien


Mogul
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 2 srebrne talenty
Bonus rasowy: brak
Bonus pieniężny za talenty: 200 grzywien


Malavon
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent i 1 brązowy talent
Bonus rasowy: brak
Bonus pieniężny za talenty: 175 grzywien


Gunses
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 1 srebrny talent i 1 brązowy talent
Bonus rasowy: brak
Bonus pieniężny za talenty: 225 grzywien


Devristus
Aktywność: 1 brązowy talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: 0
Bonus rasowy: brak
Bonus pieniężny za talenty: 50 grzywien


Adaś
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 2 srebrne talenty
Bonus rasowy: 1 złoty talent
Bonus pieniężny za talenty: 250 grzywien


Lord Hejgen
Aktywność: brak
Opisy: brak
Walka: brak
Bonus rasowy: brak
Bonus pieniężny za talenty: 0 grzywien

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiosenne porządki
« Odpowiedź #375 dnia: 06 Sierpień 2012, 14:29:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything