Autor Wątek: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"  (Przeczytany 10420 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #200 dnia: 29 Maj 2012, 21:40:11 »
Miejsce dla nas dwóch także się znalazło. Wymęczeni wieczorną biesiadą, wylądowaliśmy w jednej z chat, użyczonej przez życzliwego obozowicza. Nastepnego dnia, gdy jeszcze słońce nie do końca zebrało w sobie dostateczną ilość siły, by dźwignąć swój zlocisty kapelusz choć trochę ponad horyzont, my wstaliśmy i rusyzliśmy przez obóz. Odwiązaliśmy nasze konie i cicho wymknęliśmy się, zostawiając nowych kumpli za plecami, śpiących, pewnie przyprawionych o ból głowy, z racji wczorajszych dawek trunkow wspomaganych. W moim przypadku, z lekkim rozrzewnieniem. Spotkani tam ludzie byli bardzo sympatyczni, gościnni i w sumie... przyjacielscy. Wiedziałem jednak, że mój łówny cel był inny. Zależy jeszcze kto więcej zapłaci, ale to kwestia poboczna. A tych ludzi z pewnością jeszcze zdążę spotkać. Po kilku dniach jazdy dotarliśmy do domów.

//: Jak dla mnie wyprawa świetna, całkowicie inna od tych ktore zazwyczaj wykonywaliśmy ostatnio. Czasem musiałem zastanowić się nad niektórymi decyzjami. Fajny wątek mocno nawiązujący do NO, do którgo mam sentyment szczególny. Dyum chyba też, mam nadzieję że załapie co mam na myśli :) Jedynie przy spotkaniu Dona, obawiałem się, że gdy zleci nam następną misję, ten cały quest zacznie być nużący. Ale jednak to będzie ciąg dalszy. Ok. Poza tym Guciu.. Poprowadzileś już tyle zadań, że warsztat maż konkretny. Podobnie jak i ja całe multum zdążyłem takich wykonać. Czysta przyjemność.

Może faktycznie jedynie ci bandyci byli za mało bandyccy. Ale z drugiej strony, w NO raczej też zbyt wielu ludzi nie chciało nas wkopać po szyję w ziemię. Co nie zmienia faktu, że odniosłem wrażenie, że łatwo nas przyjęli i nam zaufali, dopuszczajac do swojego szefa. Choć to także tak musiało być, bo i na tym zadanie polegało.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2012, 21:44:13 wysłana przez Anvarunis »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #201 dnia: 30 Maj 2012, 20:26:26 »
Diomedes zabierał się do powrotu z pewną ociężałością. W obozie spędził kilka miłych chwil i chętnie przedłużyłby tutejszy swój pobyt. Obowiązki jednak stawiały go w jasnej sytuacji, nie miał innego wyboru jak w milczeniu ruszyć za swym kuzynem i uchować jedynie nadzieję, że kiedyś spotka się z tymi ludźmi w bardziej sprzyjających okolicznościach, nie będąc odgórnie zmuszonym do przeszpiegów.

:// Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się pod Anvem. Poprowadziłeś to całkiem nieźle, pomijając fakty, że większość postaci jakie spotkaliśmy (Muril, Ian, Don) wręcz nierealnie szybko mogły nam całkowicie zaufać. Rozumiem, że zostało to uczynione na potrzeby rozgrywki (myślę, że i to lepiej, bo grało się płynnie), ale pozostawia mimo wszystko pewien niedosyt i poczucie, że coś jest nie tak. Poza tym - było bardzo klimatycznie. Jedynym minusem jest fakt, żeśmy nie pochędożyli (a byłoby do kompletu! Chlanie, łbów ucinanie i... no właśnie :) ).

A z tym sentymentem to oczywiście, że łapię, co masz na myśli, Anv.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #201 dnia: 30 Maj 2012, 20:26:26 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #202 dnia: 05 Czerwiec 2012, 21:48:35 »
Wyjechaliście z obozu. Wyjechaliście jako druhowie mężczyzn mieszkających w tej jaskini, jako ich kompani.
I chociaż dla świata, dla ludzi z miasta do którego dotarliście, byliście zwykłymi bandytami, to tam zaczynał się inny świat. Całkiem inny...


ZADANIE ZAKOÑCZONE!


Podsumowanie:
Diomedes wraz z Faustem udali się do karczmy "U Baby Jagi", gdzie wdali się w konszachty z miejscowym bandytą, szpiegiem bandyckiej szajki, który mógł pomóc im w zebraniu interesujących ich informacji, czyli co się stało w Wyrębach. Udając chętnych do wstąpienia w ich szeregi zostali doprowadzeni do dużego bandyckiego obozu mieszczącego się w skalnej jamie. Tam aby się czegoś dowiedzieć musieli porozmawiać z szefem obozu - Donem. Aby się z nim zobaczyć musieli przysłużyć się obozowi wypełniając kilka poleceń jego mieszkańców. Mając kilka głosów poparcia po swojej stronie, Ian Vion - prawa ręka Dona w obozie, przepuścił ich do Dona. Tam też po krótkiej rozmowie dowiedzieli się oni, że za sprawę Wyrębów odpowiedzialni są ludzie o mianach: Pisarz, Malarz i Rzeźbiarz. Ludność Wyrębów została porwana i przeniesiona magicznym teleportem w inne miejsce. Ludzie zostali zagonieni do kopalń i wykopalisk, gdzie wykopują starożytne artefakty dla Bandytów, aby Ci mogli je sprzedawać poprzez Grega czy Alchemika Malarzowi. Co więcej, wiadomym jest, że z Pisarzem, Malarzem, Rzeźbiarzem i Alchemikiem sprzymierzyli się piraci. Don wykorzystując to, że Diom i Faust są nowi w obozie chce ich wysłać na przeszpiegi do Grega.


Nagrody:
20 grzywien za pomoc w odzyskaniu skrzyneczki, 15 grzywien za wykonanie zadania od Hakso, po 20 za każde zadanie (5*20=100g), 0-50 za wykonanie wszystkich dostępnych zadań, co daje 185 grzywien.
Nagrody rozdzielacie sami między sobą.


Talenty:
Talenty za wykonane zadanie rozdam wam na dniach. Czekajcie na mój post.


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #203 dnia: 05 Czerwiec 2012, 22:28:23 »
//Jeśli gracze rozdzielają nagrody między sobą to niech opiszą to w postach na wyprawie. ÂŻeby było jasne ile kto wziął.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #204 dnia: 05 Czerwiec 2012, 22:48:29 »
Kase podzielimy po pół. Diom juz wcześnie na wyprawie o tym wspominał. Chyba, że może ma inne zdanie teraz? W sumie on latał z rzeczami Hakso, więc żeby 5 nie dzielić to niech on weźmie, czyli proponuję: ja - 140 Diom - 145.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2012, 22:50:51 wysłana przez Anvarunis »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #205 dnia: 07 Czerwiec 2012, 17:08:16 »
Otrzymaliście 185 grzywien. Tego nie da się podzielić na 140 i 145. Rozdzielam więc ja

Diomedes - 95 grzywien
Faust - 90 grzywien.

Talenty:

Diomedes - Pisanie postów na bardzo wysokim poziomie. Posty są kompletne, jasne i rzeczowe, nie zostawiają niedopowiedzeń. Techniki walki miałeś bardziej zaawansowane niż Twój kompan i odpowiednio do nich walczyłeś z wrogiem. Walka była opisana porządnie, nie było się za bardzo do czego przyczepić. Kwestia ogólnego podejścia do zadania i tworzenia klimatu wzorowa. Aktywność na zadania powyżej przeciętnej, logika rozwiązywania zadania (misja-wykonanie-cel) znakomita. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, czyli podejście do misji jaką otrzymałeś, metody jakimi mogłeś się posługiwać (sposoby rozwiązania zadań i wykorzystanie swoich umiejętności) a także cel jaki miałeś osiągnąć (osiągnięty) oraz dodatkowe przeszkody (przeciwnicy, potwory, zagadki itp.) otrzymujesz następujące talenty:

Srebro: 2 (jeden dostajesz ode mnie, drugi dostajesz przez wzgląd na bonus rasowy)
Brąz: 2

Faust - Posty były pisane na bardzo wysokim poziomie, nadal utrzymujesz poprawny kunszt merytoryczny. Wypowiedzi i opisy sytuacji/miejsc były rzeczowe i przejrzyste, nie sprawiały problemów ani zawiłością słownictwa ani nieskładnością. Twoje techniki walki są dość ubogie, ale pozwalały na pokonanie napotkanych przez Ciebie przeciwników. Z samą walką było już dużo gorzej, pierwsza potyczka była niczym z filmu 'Przyczajony Tygrys, ukryty Smok'. Logika i motoryka postępowania tak Twojego jak i Twojego przeciwnika była daleka od dopuszczalnej. Wytknąłem Ci błędy, rzeczy które raziły u gracza z takim stażem, nie będę wymieniał tego ponownie. Kolejna walka była przeprowadzona już porządnie, z widoczną poprawą opisów i ewidentnym doświadczeniem Anva. Co mnie ogromnie ucieszyło. Prowadzenie zadania i umiejętność tworzenia odpowiedniego klimatu tak jak u poprzednika doskonała. Aktywność na zadaniu powyżej przeciętnej, pozwalała na sprawne prowadzenie wątku. Logika rozwiązywania zadania (misja-wykonanie-cel) znakomita. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, czyli podejście do misji jaką otrzymałeś, metody jakimi mogłeś się posługiwać (sposoby rozwiązania zadań i wykorzystanie swoich umiejętności) a także cel jaki miałeś osiągnąć (osiągnięty) oraz dodatkowe przeszkody (przeciwnicy, potwory, zagadki itp.) otrzymujesz następujące talenty:

Brąz: 4
(trzy dostajesz ode mnie, ostatni (czwarty) przez wzgląd na bonus rasy)


//Talanty rozdałem tak jak uważałem, biorąc pod uwagę również wagę zadania i jego typ (zadanie/wyprawa).
//Bywało tak, że do o talentów otrzymywaliście również pewną ilość gotówki, ale ja nie wiem na jakiej zasadzie było to przyznawane.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2012, 17:14:49 wysłana przez Gunses »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #206 dnia: 07 Czerwiec 2012, 18:35:48 »
Diomedes bonus plus 300 grzywien.

Faust bonus plus 100 grzywien.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad "U Baby Jagi"
« Odpowiedź #206 dnia: 07 Czerwiec 2012, 18:35:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top