Autor Wątek: Wskrzeszenie Pienika  (Przeczytany 930 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Wskrzeszenie Pienika
« dnia: 30 Maj 2012, 21:09:03 »
Pienik w formię ducha przebywał parę miesięcy, była to kara za wyrządzone krzywdy innym ludziom i w końcu samemu sobie, często odwiedzał miejsce gdzie to wszystko się zaczęło, lecz pojawiła się iskierka nadziej:
-Długie miesiące oczekiwania dobiegły końca, długie miesiące bezsensownego podróżowania jako duch, bytu jako nicość dobiegały końca, ze względu na moje błędy droga do raju została zamknięta, lecz wszystko ma swoje plusy, błagania i modły zostały w końcu usłyszane, ktoś zgodził się pomóc powrócić mi do świata żywych.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wskrzeszenie Pienika
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2012, 21:10:35 »
Isentor chwycił niewolnika za ramię. Doprowadził go do kamiennego stołu. Rozkazał mu się położyć. Obszedł stół tak aby stanąć za głową mężczyzny. Objął jego głowę obiema dłońmi wypowiadając inkantacje zaklęcia zagłady.
- Xuash Isgrash Ruash
Dusza niewolnika została oderwana od ciała czyniąc z niego pustą skorupę. Naczynie gotowe do przyjęcia nowego życia. Isentor musiał się śpieszyć gdyż ciało pozbawione duszy wkrótce zatraci funkcje życiowe.


W między czasie ówcześnie przygotowana mikstura podgrzewająca się w żeliwnym kociołku wiszącym nad płomieniami z kominka osiągnęła już odpowiednią temperaturę. Nekromanta zerwał dwie ususzone rośliny zwisające ze sznurka (krzyczące ziele i słoneczny aloes), a następnie umieścił je w kotle. Odczekał chwilę, potem jeszcze raz zamieszał by upewnić się, że składniki tworzą odpowiednią konsystencje. Sprawdził czy ciało jeszcze dyszy. Następnie przelał miksturę do złotego pucharu, uniósł nań swą dłoń i okaleczył się. Purpurowa krew spłynęła po bladej dłoni do złotego naczynia. Isentor zaczął wypowiadać następujące słowa:
Z pieczary zew Rashera dobiega straszliwy.
Gdy śmierć się odwraca, kto umarł - ten żywy.
Nie śmierć to, lecz tylko kłamstwo i ułuda.
Z jej ramion każdego wyrwać ci się uda!

Wymieszał jeszcze wszystko na koniec, umoczył trzy palce prawej ręki w roztworze i namalował magiczną runę na czole niewolnika. Pozostałą zawartość pucharu wypił, odszedł od kamiennego stołu, na którym spoczywało ciało. I wykrzyczał:
- Iaosh elizqiashar xu anashhu gryshiltu Pienik!
Zapadła grobowa cisza...
Człowiek energicznie otworzył oczy, zorientował się, że znów żyje. Spojrzał na Isentora, lecz ten nadal stał nieruchomo wpatrując się w niego posępnie. Po chwili, ze stoickim spokojem otarł krew spływającą mu po kącikach ust.
- Jak się czujesz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wskrzeszenie Pienika
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2012, 21:10:35 »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wskrzeszenie Pienika
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2012, 21:22:50 »
Pienik wstał podniósł głowę wziął parę głębokich Odechów, poruszał kończynami, następnie pomacał się po klatce piersiowej. Podszedł kawałek do Isentora i krzyknął:
-Jest mi tak strasznie ciepło, ręce nogi, całe ciało parzy, wcześniej czułem tylko ten chłód, otaczający mnie chłód... Czuje zapach tego pomieszczenia czuje powietrze na moim ciele, czuje tą podłogę na której stoję, to wszystko jest znajome, a jednocześnie nowe..

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wskrzeszenie Pienika
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2012, 21:32:38 »
- Witaj wśród żywych Pieniku. Możesz czuć się nieco dziwnie przez kilka następnych dni. Mam nadzieję, że nie straciłeś rozumu będąc zbyt długo duchem.

//Grę startujesz z 0 liczbą talentów i grzywien. To ważne byś ponownie przeszedł szkolenie. Przypomnisz sobie zasady gry i zarobisz przy tym talenty oraz grzywny. Będzie Ci łatwiej stanąć na nogi.
//Z Twoich starych statystyk zachowujesz specjalizacje walki bronią sieczną na 50%. Dopisz ją sobie do podstawowych statystyk postaci.
//Dane Twojego ciała:
Wiek: 21
Rasa: człowiek
Płeć: mężczyzna



Wyprawa zakończona

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wskrzeszenie Pienika
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2012, 21:32:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top