Autor Wątek: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"  (Przeczytany 21493 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Maj 2012, 17:17:24 »
//Elrond
Pieś tyczyła się tego jak jest na wojnie. Czyli chlania w obozach, obijania dupy przeciwnikowi i grzmocenia po wsiach młodych córek miejscowego młynarza. Prócz tego nie dowiedziałeś się z pieśni niczego więcej.

//Istedd
Dziewczyna zmrużyła oczy. Zacisnęła usta, spojrzała na Ciebie podejrzliwie
- Fakt jest taki, żeś mnie widział a nie wydał. Fakt, że mnie szantażujesz jest zgoła odmienny, ale wszak nie będę licytować się, gdy w stawce moja skóra, prawda? No więc, słyszałam. O tym już się głośno robi. Hrabia sam sobie szkodzi tym, że na festynie przy wszystkich to rozpowiadał. Może i on dostać po głowie za takie coś...


//Malavon
Mężczyzna spojrzał na Ciebie. Jego wzrok hipnotyzował. Zauważyłeś, że otulił się bardziej w swoją szatę zakrywając zielony tatuaż jaki spod koszuli wychodził na szyję i część policzka

- Tak. Jestem gu... jestem Czarodziejem. Moje imię nic Ci nie powie. Czego chcesz?


Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Maj 2012, 18:23:11 »
Na jej podejrzliwe spojrzenie odpowiedział staro-cerkiewno-słowiańskim uśmiechem. Słowy innymi wyszczerzył swe czyste (w miarę) zęby, na twarz przybrał dosłownie niewinny wyraz i mrugnął do niej znacząco. Zaprawdę gest ów znaczył po prostu, że szczerze jest rozbawiony swoim postępowaniem. A raczej tym, że udało mu się zapędzić rozmówczynię w swoisty róg. Jednakże w duszy nie był z tego zadowolony. Smucił się trochę, gdyż nie chciał wyjść na takiego bardzo niemiłego człeka.
- Zaraz tam szantaż! To bardzo nieładne słowo w tym wypadku. Rzecz ująć można zgoła inaczej... po prostu toczymy zwykłą, może nieco ostentacyjną konwersację, która zadowolić ma obydwie strony. Ja chcę uzyskać informację, gdyż ciekawość ludzka nie zna granic, z drugiej strony ty nie chcesz, by ktoś dowiedział się o twojej sztuczce. Zawsze mogłem zażądać połowy skradzionego złota. Wtedy to byłby szantaż. Skąd mam mieć pewność, że w tej chwili nie łżesz, byleby swą skórę uratować? Mniejsza jednak o to. Wierzę ci, że hrabia niezbyt rozważnie postąpił. Przeważnie właśnie tacy bywają szlachetkowie. Może jednak podniecała go ta sprawa, jak krasnoluda podniecają krasnoludzice w burdelu? Przepraszam za wulgarne wyrażenie, moja droga! - rzekł i uderzył się w pierś jako-li asceta.
- Jak sądzisz... świadomy jest tego zagrożenia, że raczej nie spodoba się to królowi, lubo zacznie coś podejrzewać? Czy na myśli masz coś innego?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Maj 2012, 18:23:11 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Maj 2012, 18:31:50 »
- Sądzę tak jak moja szefowa. Jak to ona powiedziała 'uderz w stół a nożyce się odezwą'! Kto wie, być może ten cały Gunses chce kogoś sprowokować. I co Ci powiem, udało mu się. Jużli na niego się akcja rozwija. Chłopcy z północy, co to nie zagrzali miejsca u żadnego 'panka' - mówiąc to miała na myśli obozy bandytów, którzy owych chłopców nie przyjęli - już wzięli zaliczkę za rozpierduchę. Chociaż moja szefowa mówiła, że to czyste szaleństwo... A jeśli już tak szczerze rozmawiamy... to czemu to Cię interesuje?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Maj 2012, 18:37:36 »
Elrond zamyślił się, zmrużył oczy i pomyślał. A jak rozmyślił plan, zaczął wprowadzać go w życie. Zaczął iść obok krasnali, aż w pewnym momencie zaczerpnął kapkę swojej energii magicznej i wykorzystał ją, by jeden z okolicznych pijaków wpadł na niego. Tak się też stało. Starzec ścięty z nóg wywinął kozła wpadając na jednego z krasnali. Kufel z miodem roztłukł się o okoliczną ścianę.
- Ty skurwysynu! Ty psi gównie! Szczochu ty chędożony! - klął starzec plując sobie w brodę na zdezorientowanego brudnego chłopa. - Mój miód mi rozlałeś jebańcu ty! - wyciągnął młot zza pazuchy. Miał nadzieję że krasnale mu pomogą.

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Maj 2012, 18:41:12 »
Kobieta cóż... mogła przekazać dość znaczące informację. Bynajmniej w jego mniemaniu, toteż postarał się je zanotować w myśli. Sam jakoś nie starał się zajmować stanowiska w tej sprawie. Miał się tylko dowiedzieć co nieco. Warto byłoby drążyć jednak temat. Choć po chwili padło dość... nieprzyjemne pytanie. Nie mógł zwlekać z odpowiedzią. Mogło się to wydać podejrzane, toteż wypalił, co ślina na język przyniosła.
- Gunses nie jest mi obcy... powiedzmy, że bardzo uprzykrzył życie mojej skromnej rodzinie. I rad mi wszystkiego słyszeć, co owego skurwysyna udupi. Interesuje mnie to, bo być może prywatę również załatwiłbym, gdybym przyłączył się do takowego ruchu... przeciw niemu.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Maj 2012, 19:10:55 »
//Elrond
- Ejże no! Panie! Na staruszka poczciwego się zwalacie?! Jak to tak! Oj poczekaj łachudro, rychło się spotkamy to Ci żyć przetrzepię trzonkiem toporzyska, że dwie niedziele nie usiedzieć na zadzie! A waćpan siądzie z nami, wszelako u nas miodu dostatek!

//Istedd
- Mnie tam za skórę nie zalazł, ani nikomu od nas, tedy nie wiem czyście u nas coś znajdziecie. Jednak nami zysk kieruje, co nie, kamracie? Pieniądz, moneta co się świecie. Tedy dobrze przyłączyć się do tego, co to monet pod dostatkiem ma! Ha! A i koleś ten przeciw wąpierzowi nastawionym. Myślę, że u niego jakiś szybki interes byś sobie znalazł a i stare waśnie zaleczył...

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Maj 2012, 19:23:38 »
Uśmiechnął się kącikiem ust słysząc barwne określenie swej osoby. Tego jeszcze nie słyszał, cha! Zaprawdę słowo "kamrat" pasowało mu raczej do pirata z brodą i bez ręki, tudzież nogi, albo bardzo piersiastej i pyskatej baby... ta jednak miała jedną z tych cech. Niekoniecznie lepszą. Mniejsza o to!
- Zysk i sława. Na sławu i szczastie! jak to się powiada. Mi jednak monet wystarczy zdecydowanie... pod dostatkiem mam takowych, no i nie narzekam zbytnio, tedy z góry muszę odmówić ewentualnym próbom nawrócenia mnie na służbę "twojej pani", moja droga. Zresztą samotrzeć wolałbym zaleczyć stare rany... a nie wiesz więcej może o owym hrabi? Rad byłbym posłuchać. ÂŁadny głos macie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Maj 2012, 19:57:26 »
- Oj tam, oj tam. Zaraz staruszek - wyszczerzył zębiska. - No ale napitku wylewać nie można. I z chęcią skosztuje waszego. Jestem Gromosław! Stary awanturnik i poszukiwacz przygód! - skłonił się nisko, zasiadł i przyjął kufel ze złotym napojem od jednego z krasnali. - Czasy może i jeszcze te, siłę w rękach mam, ale jak to bywa, czasem lepiej w ciepłej karczmie posłuchać opowieści innych młodzieńców, niż trząść dupą ni to z zimna, ni to ze strachu, w ulewę pod mostem wypieprzając z pod niej jakiegoś trolla. A więc o, jestem i się przysłuchuję. A jak znam życie, wasza gromada mężnych krasnoludów od zawsze najlepsze opowieści zna...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Maj 2012, 20:06:53 »
//Istedd
- A to żałujcie wielce, dużo tracicie, oj dużo! - powiedziała całkiem poważnie Agawa - Przedstawiłam się w ogóle? Jestem Agawa. A co Ci o hrabim mogę powiedzieć? Ni jak go okraść. W dzień nie podejdziesz, bo za dużo straży i rozbieganych oczek, a w nocy...? Pchać się w nocy do wąpierza do domu to chyba tylko na zgubę własną!


//Elrond
- Ha! No ba kamraty! Znamy to my najlepiej wszelakie historyje i te prawdziwe i te zasłyszane! Ha!!

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Maj 2012, 20:14:54 »
- Miło cię poznać. - rzekł szczerze, choć sam nie podął własnego, prawdziwego mienia. Cóż jednak z tego? Wysłuchał nader uważnie jej dalszych słów. Nie wiedział tego, bo i skąd zresztą? Zanotował to jednak w swej rubasznej głowie. Może, skoro ów hrabia był wąpierzem... kilku miał oponentów rasowych? Nietolerancja i ogólnie pojęte skurwysyństwo, że tak narrator się wyrazi.
- Słusznie prawisz. Acz raz jeden łapę żem w usta jaszczuroczłeka wpakował. Ubiłem bydlaka, acz prawie mnie ugryzł. Nie polecam też barkiem okna rozbijać... bolesne to, naprawdę. Muszę jeszcze w tej sprawie popytać innych, koleżanko, sama wiesz... za język trza kogoś innego pociągnąć... a tak na przyszłość... nie eksponuj tak biustu, bo (cholera jasna!) wzroku nie można oderwać!

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Maj 2012, 20:24:00 »
Elrond pociągnął zdrowo z kufla.
- Ha! A ja słyszałem. Uwaga - zrobił efektywną krótką pauzę. - ÂŻe temu krwiopijcy hrabiemu Cadacusowi, jakaś wioska cała spieprzyła! Ponoć niżywego ducha w niej ni ma! Z jakąś zjawą się zbratał na wyprawie jakowejś, czy jak to tam było, przechodzi później przez wioskę. Nikogo! Może się wystrachali? No bo ile to można żyć w takim sąsiedztwie... Sami umarli. Aż skóra cierpnie - nowicjusz zarzucił przynętę i czekał na branie. Jeśli jego nowi kamraci coś wiedzą, to zechcą go w jego opowieści poprawić, bo celowo, a może i nawet niecelowo, kilka faktów po prostu przekręcił. Albo pominął.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Maj 2012, 21:04:36 »
//Istedd
- Czymś trzeba odwracać uwagę! - powiedziała i uśmiechnęła się podle wypinając cycki do przodu

//Elrond
- A no ba! Też o tym słyszeliśmy! To śmierci ani chybi magią! Bo jakież to się mieli niby zniknąć nagle?
- Ale pomnijcie, na Khorinis już też takie rzeczy się działy! Ale tam po jednej osobie znikało, a tu raz dwa cała wieś! To pewnikiem sprawa śmierdząca!
- ÂŚmierdząca i nieciekawa! I pewnie przyniesie nieszczęście temu co to się wokół tego kręci! Pamiętacie pisarczyka i łowcę przygód z Atusel? Kręcił się po karczmach, wypytywał o to, a na drugi dzień znaleziono go w rowie z poderżniętym gardłem!

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Maj 2012, 21:14:06 »
- O cholera! - zawołał nieco głośniej, niż zamierzał i szerzej otworzył oczy. Natychmiast jednak odwrócił wzrok, albowiem jeszcze nie przywykł do tak ładnych widoków. Rzeczywiście owe piersi były bardzo jędrne i nader... ładne w ogólnym rozrachunku! Podrapał się po głowie i westchnął.
- Bardzo miło się rozmawia, acz muszę innych jeszcze wypytać, droga Agawo. Nie obrazisz się chyba, jeżeli popytam innych bywalców karczmy? Sama rozumiesz, jak to jest mieć prywatny rankor... mam nadzieję. Może wiesz o kimś, kto więcej by wiedział?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Maj 2012, 21:16:10 »
- A no wiem! Ale jak już powiedziałeś, mojej pani nie chcesz służyć, także chyba się nie dogadamy...

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Maj 2012, 21:27:57 »
- Jeżeli tak zacnie wygląda jak ty... hmm... to tedy przemyślałbym to... - rzekłszy mrugnął do niej, wstał, pokłonił się dość sztywno i wcale nie nisko. Nie oddalał się jednak od stołu. Może jeszcze kobieta coś powie? W międzyczasie rozejrzał się po karczmie w poszukiwania kolejnego, ewentualnego informatora. Spostrzegł, że jego towarzysze również się tym zajęli. Malavon niejaki podszedł do człeka nader podobnego do czarodzieja, albo kogoś podobnego. Zaś staruszek do grupy krasnoludów, którzy poczęli głośno ze sobą rozmawiać. Smutno zrobiło mu się na duszy... on wolałby dosiąść się do takiej kompaniji, acz wola nieba! Zastanowił się, do kogo teraz podejść. Zdawał się rozważać wszelakie możliwości i nie dawać pozorów, że jest tu z kimś jeszcze.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Maj 2012, 21:33:06 »
- No to decyzja?! Bo mi mus na kolejną akcję iść...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Maj 2012, 21:37:06 »
- Znaczy się że co?! ÂŻe to oni sami się nie wynieśli? Na bogów, to prawda śmierdząca sprawa. Jeszcze trupy. A na co mu było, temu pisarczykowi, wypytywać się tak na pałę? ÂŻe to, co te zniknięcie spowodowało, się nim zajęło? Idiotom musiał być kompletną. Ale mniejsza o niego. Najważniejsze pytanie - uchylił z kufla. - Kto mu te gardło poderżnął? Na Valfden znowu jakieś mroczne siły? Swego czasu jak mu tam było, chyba baron Aragorn, latał po całej wyspie za jakimiś tam krwawymi Słońcami i się wyżynali nawzajem. Jak myślicie, znowu to samo?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Maj 2012, 22:22:57 »
- Niee, nie możliwe to. ÂŻadną modłą. Kiedyś to oni może i by na taki hazard się porwali. Ale teraz to ja myślę, że to inszych osobników jest robota. I inszy ktoś musiał dać po szyi nożem tamtemu pisarczykowi.

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Maj 2012, 22:29:21 »
- Spokojnie, droga Agawo. Nie ma co tak krzyczeć. Naprawdę tak aż to warte przeżycia? Hmm... musiałbym nieco czasu na to mieć. Sama rozumiesz. Zresztą kilka minut nie zrobi ogromnej różnicy. Chyba, że twej mistrzyni bardzo się spieszy... opowiedziałabyś coś więcej o tej akcji? W ciemno wszak tak nie pójdę. Gardła tak łatwo również nie oddam w ciemniej uliczce. Nie licz na to. Prędzej słońce w miejscu stanie, prędzej w morzu wyschnie woda... niż z tym faktem będzie zgoda. Słowy innymi... jestem nieufny twej propozycji. Chciałbym wiedzieć nieco więcej, jeżeli miałbym ci pomóc... no i... co ja z tego będę miał? - zapytał i uśmiechnął się szelmowsko. W sumie wtedy rodził się problem... jak mógł spotkać się ze swymi kompanami? Chyba, że sprawę zacząłby na własną rękę...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Maj 2012, 22:47:06 »
- Ej widzę, wóda mózg Ci wyżarła. Moja akcja zbyt ważna, by na nią iść z takim jak Ty. Może kiedyś się nadasz... Ale tu o inną rzecz idzie. Mówiłeś, że chcesz się czegoś dowiedzieć. To Ci powiem tak. Moja zleceniodawczyni jest ważną personą na wyspie. Oczywiście w naszym półświatku. I z wieloma rzeczami ma styczność. Gdybyś zasłynął sobie u kilku osób z naszej szajki, to pewnikiem spotkałbyś się z Nią. A wtedy to już wszystko zależało by od Ciebie. Powiem więc tak. Chcesz się przypodobać niektórym? To pokręć się w Karczmie pod Lisem w dzielnicy kupieckiej, w Karczmie u Hanny na starym mieście, na przystani u Lichwiarza Leonardo, w ogrodach w dzielnicy mieszczan, na Targu, w burdelu,

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Maj 2012, 22:47:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything