Autor Wątek: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel  (Przeczytany 12483 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Maj 2012, 20:59:44 »
- A więc gdzież możemy spotkać ową Esmeraldę?- spytał Iddeous.- Jest tutaj, w Atusel? Miał nadzieje, że nie trzeba będzie jechać daleko.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Maj 2012, 21:08:34 »
- Tak... Ale gdzie obecnie.. Hmm... Pójdźcie na plac. Stoi tam fontanna. Przy niej zawsze siedzi chudy mężczyzna w czarnym stroju i kapelusiku. Nazywa się Frud. On będzie wiedział gdzie jest Esmeralda.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Maj 2012, 21:08:34 »

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Maj 2012, 21:37:39 »
- Więc udamy się tam. Dziękuję.- skłonił się lekko. Podszedł do lady i zapłacił 4 grzywny za piwo. - No, teraz ruszamy na ten plac.- zwrócił się do Animsa.- Chodźmy po konie i podjedźmy tam. Iddeous wraz z Animsem po odebraniu konii udali się w kierunku placu.

:// Kufel kosztuje 1 grzywnę?
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2012, 21:44:31 wysłana przez Iddeous »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Maj 2012, 21:43:41 »
//2

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Maj 2012, 09:24:15 »
To jedziemy - powiedział. Gdy tak jechali dojechali do placu. - Dobra dojechaliśmy. Widzę fontannę. - dodał po czym pogalopował w stronę fontanny. Znaleźli tam faceta o którym mówiła kobieta. Więc Anims powiedział do tego jegomościa - Podobno wiesz gdzie może przebywać wróżbitka Esmeralda. Czy to prawda?.
-
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2012, 13:24:59 wysłana przez Altaïr Ibn-La'Ahad »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Maj 2012, 17:03:56 »
- Witajcie dobrzy ludzie. Jestem Furd, ale mówią na mnie Kruk. Jestem uszami i oczami Atusel, jako kruk przemierzam przestworza i wiem kto gdzie się znajduję- zawołał Frud. Podjeżdżając do niego widzieliście jak gestykuluje rękoma opowiadając jakąś historię zgromadzonym ludziom, za co otrzymał drobne pieniądze - Owszem, wiem gdzie nasza Siostra przebywa. Ale może wcześniej wysłuchacie opowieści o bogach? I wspomożecie mnie nędzarza datkiem? Jestem Furd, ale mówią na mnie Kruk. Jestem uszami i oczami Atusel, jako kruk przemierzam przestworza i wiem kto gdzie się znajduję.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Maj 2012, 17:06:58 »
- Dobrze wysłuchamy twojej opowieści. A tu masz datek. - powiedział po czym wyciągnął z sakiewki 50 grzywien.

300 - 50 = 250

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Maj 2012, 17:11:05 »
Mamy sporo czasu, a ta opowieść może być jakąś wskazówką co do dalszego zwiadu.- pomyślał Iddeous.
- Nasze długi uregulujemy po misji, dobrze Animsie?- spytał swego towarzysza. Po czym zwrócił się do mężczyzny: -Więc słuchamy, Furdzie.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Maj 2012, 17:12:22 »
- Dobrze. Więc opowiadaj. - rzekł.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Maj 2012, 18:51:23 »
- Słuchajcie tedy tego, co opowiedział ludzkości wskrzeszony zmarły. A mówił on tak: Wszyscy byliśmy świadkami tego jak Innos - bóg dobra, światłość śmiertelnych. Zmierzał powolnym krokiem w stronę centrum kotła dusz. Szedł choć z wyrazu jego twarzy można było odczytać zupełnie inne sygnały. Szedł choć nie chciał. Przytłoczony nienawiścią ogarniającą świat, który stworzył. Dusze, które mijał mówiły do siebie - to jego ostatnia podróż. Pytały zaniepokojone - co z nami będzie jeśli zabraknie Innosa? Na pomoc wezwano Adanosa, jednak nawet on nie był w stanie zmienić woli boga słońca. W centrum kotła dusz wydarzyło się coś nie do opisania. Bóg umarł, pozostawiając pustkę. Równowaga została zachwiana. W równoległym świece żywych, grupy fanatyków próbowały uwolnić ze świętych okowów Beliara. Beliar znów był wolny, powrócił zemścić się na swych braciach tam gdzie się go nie spodziewano. Rozwścieczony bóg śmierci, pragnący zemsty na swym bracie zasiał cierpienie w kotle dusz. Jednak wielce się zdziwił, gdy na końcu swej krwawej kampanii spotkał Adanosa opłakującego ich brata. Beliar nie zastanawiając się zaatakował Adanosa, wiedział, że taka okazja już nigdy może mu się nie nadarzyć. I tak po raz kolejny bogowie stanęli w boju. Walka była długa i wyrządziła wiele szkód. Wszystkie dusze przyglądały się starciu tytanów. Szala zwycięstwa nie przewyższała się na żadną ze stron, mogliby tak walczyć bez końca. Wtedy Adanos doszedł do wniosku, że walka nie ma sensu, pojął dzieło Innosa. Rzekł do brata - walczyć z tobą nie będę. A Beliar zabił odsłoniętego Adanosa stajać się jedynym panującym bogiem. Sądziliśmy, że to już koniec, gdy jedna z dusz dała nam nadzieję. Rzekła - i ja dzieło Innosa pojąłem. Posłuchaliśmy wiec danej nam rady. Każda znajdująca się w kotle dusza ruszyła w stronę Beliara. Miliardy stworzeń pędzących na pewną śmierć. Beliar pochłaniał jedną dusze za drugą. I wtedy stało się coś niesamowitego. Beliar zginał, dobro z dusz, które pochłonął zniszczyło go od środka. Równolegle ze śmiercią Beliara w centrum kotła dusz nastąpiła eksplozja. Dzieło Innosa dobiegło końcu. Duszę ujrzały nowonarodzonych 3 bogów. Najstarszy z nich Rasher. Bóg śmierci, władca królestwa zmarłych, opiekun kotła dusz, ojciec nocy, pan lodu i kreator wojen. Młodsza od niego Zewola. Bogini życia, zarządczyni dusz, pani ognia, głosicielka pokoju, matka dnia, opiekunka domowego ogniska. Najmłodsza z trójki Ventepi. Bogini natury, pani powietrza, opiekunka istot żywych.

Bogowie kilkukrotnie łączyli się w pary, z których narodzili się inni bogowie. Tak na świat przyszedł Nalas syn Rashera i Ventepi, oraz Ellmor syn Rashera i Zewoli. Według legend jest jescze jeden bóg - Zartat, stworzony choć nie narodzony podczas śmierci Innosa. Przepowiednia głosi, że nadejdzie gdy świat ponownie spowije mrok.
- skończył i czekał na ewentualną waszą rakcję licząc najbardziej na mały datek.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Maj 2012, 19:03:35 »
Iddeousa lekko nużyła ta cała opowieść o bogach. Starał się z całych sił nie ziewać. Wątpił, żeby mogło się to im przydać. Ale nigdy nic nie wiadomo. Chciał już dowiedzieć się o miejscu pobytu jasnowidzki. - Animsie, daj mu trochę grzywien. Dziękujemy wam za opowieść. Dowiedzieliśmy się dzięki Tobie dość dużo ciekawego. Jednak jesteśmy tutaj głównie po to, aby dowiedzieć się gdzie jest Esmeralda. Będzie naprawdę bardzo miło jeżeli nam ujawnisz miejsce jej pobytu- rzekł żołnierz.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Maj 2012, 19:11:32 »
- Musicie pójść tą uliczką, aż do kolejnego placu - wskazał kierunek - Przed godziną obleciałem Atusel. Stała wtedy pod świątynią i grała na swoim tamburynie. - Po chwili pod fontannę przyszła bogato odziana para. Mężczyzna trzymał kobietę w objęciach. Frud podszedł do nich mówiąc
- Witajcie! Szczęścia a pomyślności wam życzę! A czy wiecie, że jeśli jakiś magiczny kamyczek wrzuci się do tej fontanny, to jak mówi legenda szczęście a pomyślność nie opuści? - kobieta zaraz to kupiła. Zdjęła z palca jedna z pierścieni z małym ale zawsze kamieniem. Zamknęła oczy i wrzuciła kamyczek do fontanny. Furd jeszcze raz zapewnił, że teraz szczęście ich nie opuści. Para odeszła sobie.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Maj 2012, 19:17:47 »
- Bardzo ciekawa historia. Masz tu 50 grzywien. - powiedział po czym dał mu datek

300 - 50 = 250.
//Dałem jeszcze raz bo tamtą akcję cofnąłem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Maj 2012, 19:21:54 »
//Daj mu z 5 grzywien :D Ale nie 50 :D Co ty, właściciel banku? :D

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Maj 2012, 19:22:44 »
- Jedźmy w stronę, którą pokazał nam ten człowiek.- polecił Animsowi. Po chwili podeszła do Fruda młoda para i naiwnie zawierzyła starcowi o opowieści o szczęściu. Iddeous nie wierzył w takie rzeczy, ale niczego nie mógł być pewien. Pobudził konia lekko piętami i ruszył w kierunku wyznaczonym przez Fruda. Czuł, że nie będą musieli długo jechać.

:// Anims, zbankrutujemy przez Ciebie. ;D

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Maj 2012, 19:29:47 »
- Dziękuję wam wędrowcy, żeście poratowali biednego Fruda - powiedział do was. Kiedy odchodziliście zauważyliście, że Frud wyciąga z wody mały kamyk, który wrzuciła kobieta, po czym schował go do kieszeni.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Maj 2012, 19:47:35 »
//Oj tam Oj tam Oj tam. Facet prosił to dałem.

No i Iddeous miał racje. Nie jechaliśmy długo. Po 20 min byliśmy pod świątynią. Zobaczyliśmy tam kobiete. Podjechaliśmy do niej i powiedzieliśmy. - Witaj, czy to ty jesteś wróżbitka Esmeralda?. -

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Maj 2012, 19:58:50 »
- Tak to ja - rzekła przerywając grę na tamburynie i zbierając z płaszcza rozłożonego na ziemi monety które jej rzucali przechodnie - A o co chodzi?

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Maj 2012, 20:07:37 »
Mamy sprawę do pani. Niejaka Cati poleciła nam właśnie ciebie. Chcielibyśmy, żebyś ujrzała odpowiedź na nasze pytania w swoich wizjach jak to mówiła Cati.- powiedział Id.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Maj 2012, 21:29:46 »
- Owszem, mogę użyczyć wam mojego daru. Za każde spojrzenie w przyszłość czy przeszłość piorę opłatę w wysokości 10 grzywien - powiedziała patrząc na was swymi wielkimi sarnimi oczami- Ale teraz mam problem... Straż zabrała moją kozę do miejskiej zagrody. Była to moja najwierniejsza przyjaciółka...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Maj 2012, 21:29:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything