Autor Wątek: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"  (Przeczytany 21495 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #380 dnia: 27 Czerwiec 2012, 19:58:26 »
- Możesz zarobić więcej niż parę, siadajcie tedy. Kto chce. Kto nie, proszę spróbować wyjść.... - usiadła. Jasper zakrył płótnem ułożone kawałki tarczy.
- O akcja na wyrębach powiedział mi Greg i Alchemik. Dziwnie się złożyło, ale to moje wujostwo... Chociaż oni o sobie nie wiedzą, że są rodziną. I jeden i drugi powiedział mi o Pisarzu i Malarzu, z którymi pracowali od kilku lat. Teraz akcje poszły dużo szybciej. Pisarzowi i Malarzowi potrzebni byli ludzie. Nie wystarczyły zwykłe porwania jakie stosował Greg. Potrzeba było całej grupy ludzi. Pomyśleliśmy z Donem, Serjem i Qeentino i wykombinowaliśmy. Podsunęliśmy Gregowi Wyręby. Przedstawił sprawę Pisarzowi. Ten się zgodził. Oczywiście, jako, że to ludzie z NASZEJ wyspy, wzięliśmy niezłą kasę za to i ciągniemy do tej pory. Kradniemy z domów wszelkie starodawne pamiątki, artefakty czy inne ustrojstwo. Potem idzie to przez Grega do Pisarza. Ale akcja jest zakrojona lepiej. A ja czuje w tym większy zysk.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #381 dnia: 27 Czerwiec 2012, 20:08:08 »
-Zatem co jeszcze planujesz prócz pozyskiwania przedmiotów po porwanych?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #381 dnia: 27 Czerwiec 2012, 20:08:08 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #382 dnia: 27 Czerwiec 2012, 20:12:55 »
- Uprowadzonych - powiedział poprawiając siebie i Malavona - Już ich oczyściliśmy. Mamy kontakty na wyspie, wiemy gdzie czego szukać, a Pisarz i Malarz szukają ciekawych, zapomnianych przedmiotów. Ramirez otworzy każdy zamek, zaś Jasper zna cała wyspę jak własną kieszeń. Chcę, abyście wkręcili się do Alchemika i wywiedzieli się o co konkretnie chodzi. Musicie jednak wiedzieć co nieco o zdarzeniach na Wyrębach, aby poszło wam łatwiej. Pytajcie więc.

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #383 dnia: 27 Czerwiec 2012, 20:46:14 »
Istedd słuchał tamtych. Niewiele z tego rozumiał, gdyż ni w ząb pojąć nie mógł owej szeroko zakrojonej akcji uzyskiwania pieniędzy. Z pewnością chodziło o coś więcej. Może nawet ona sama nie była tego świadoma, a była czyjąś marionetką? A raczej lalkarzem? Cholera wszystko by to wzięła! Starał się jednak zapamiętywać wszystkie trudne słowa, by potem przekazać je odpowiednim osobom. Miał nadzieję, że kiesa mu się pokaźnie powiększy. Choć nie wiedział, na coby wydać. Po prostu lubił ciężar monet w sakiewce. Tamta chciała, aby rozmówcy wykazali choć chęć dowiedzenia się czegoś. W co pogrywała? Przecież przejrzała ich i wypadałoby ich zabić? Czyż rzeczywiście była na tyle honorowa i wdzięczna, aby oszczędzić nieznajomych? Wątpił w to, nie wiedzieć czemu. Pilnował się cały czas, zerkając na resztę ukosem. Naprawdę? Mieli po prostu udać się do tego Alchemika? To od razu odrzucił. Nie chciało mu się po prostu.
- Co u Agawy? Stęskniłem się za nią. - zapytał początkowo od razu wskazując, że on raczej nie ma głowy do prowadzenia konwersacji na temat Wyrębów. Widząc jednak spojrzenie innych chrząknął nieznacznie.
- Znaczy... czemu akurat właśnie Wyręby? Przecie pewno i w innych wioskach macie języki.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #384 dnia: 27 Czerwiec 2012, 23:32:43 »
Na pytanie o Agawę Casia nie zareagowała.
- Wyręby są najdalej położoną wioską i najmniej odwiedzana. Jest mała i nie handluje z innymi. Miało nie być problemów. Przez kilka miesięcy nikt miał się o tym nie dowiedzieć. Ale pech chciał, że się wydało.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #385 dnia: 28 Czerwiec 2012, 00:26:25 »
Elrond milczał do tej pory. Maskę poszkodowanego odrzucił na słodkie przekleństwo Casii. Uśmiechnął się gdy plan Istedda nie wypalił. Wiedział że nie wypali.
- Gdzie jest Alchemik. To po pierwsze. Co dokładnie mamy wyciągnąć od niego. I ile zapłacicie. I tak na marginesie... Po cholerę komuś uprowadzać całą wioskę? - na ostatnie pytanie twarz jego nabrała wyrazu kompletnego zdziwienia. Bo w końcu pytał szczerze.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #386 dnia: 28 Czerwiec 2012, 00:46:48 »
- Pisarz i Malarz, mają kasę i mają wpływy. Potrzebowali ludzi do przekopywania starych, zapomnianych świątyń, które po trzęsieniu ziemi zostały odsłonięte z głębi ziemi. Na początku, mój stryj, Greg porywał pojedynczo osoby, głównie dla Alchemika i jego kopalni złota. Potem też dla Pisarza. Ale było to dla Pisarza za mało. Chłopy z gór podsunęli mu pomysł porwania wioski. Pisarz przystał na to, otworzył portal, weszli do wioski w jednej chwili, zbrojni i czarodzieje. Przejęli wioskę i zabrali wszystkich tak jak stali. Ponoć zwierzaki też. Ludzie zostali podzielenie. Kobiety zostały albo u Alchemika albo poszły do Pisarza. Mężczyźni zostali rozdzieleni na obozy bandytów, gdzie ryją w ziemi odkopując zawalone zapomniane groby czy świątynie szukając artefaktów i starych przedmiotów. Alchemik Constantino ma swoją twierdzę w... cholera gdzie ja mapę posiałam. Nie ważne. Pokażę wam jak będziecie ruszali. Nie teraz, ale za jakiś czas, jak zbiorę dla Alchemika wystarczającą ilość starych rupieci z miasta. Wtedy ruszy nasz towar, a z nim wy. Macie się wkręcić do nich tak jak do mnie. Dowiedzieć się czy planują jakieś większe akcje, ten cały Pisarz i Malarz. Bo jak tak, to ani Alchemik ani Greg nic nie powiedzą. Wszystko zgarną dla siebie. A my przecież też musimy sobie radzić, no nie?

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #387 dnia: 28 Czerwiec 2012, 09:38:28 »
- Ta. - mruknął w odpowiedzi na jej retoryczne pytanie. Wolał się dalej nie udzielać. W jego opinii Elrond wypytał o wszystko, o co potrzeba. Po cóż więc dalej język strzępić? Zresztą był bardzo smutny niedawną porażką jego misternego planu. Wolał być jak Malavon! Czyli siedzieć cicho i ewentualnie pytać o jakieś pierdoły. Ten przynajmniej nie narażał się na nic. Siedział tedy nieco pochmurny wpatrzony w naturalne wzgórki ciała szefowej organizacji, której znakiem rozpoznawczym była pierwsza litera imienia jej władczyni. Nie zmieniał jednak wyrazu twarzy, jeno brodę i wąsy przeczesał. Pozwolił łaskawie staruszkowi mówić dalej. Widać było, że nasz warchoł strzelił przysłowiowego focha.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #388 dnia: 28 Czerwiec 2012, 11:35:42 »
Elrond nie zareagował na brak odpowiedzi dotyczącej wypłaty. Mniejsza z tym... Przynajmniej mamy już pokaźnych rozmiarów zbiór informacji. Setmere się ucieszy. I chyba będzie jeszcze lepiej. Niech tylko zrównoważy to w złocie, bo jak matkę kocham, ostatni raz pomogę jej i Gunsesowi pomyślał.
- Dużo macie tych artefaktów? Wiesz... Czas.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #389 dnia: 28 Czerwiec 2012, 14:53:35 »
//Oczywiście, że nie dostaniecie kasy od Setmre. Zgłosiliście się na zwiad z własnej woli, nic nie było mówione o kasie. Ale tak podsumowując wyprawę np. Anva i Dioma. Dostali z zadania po ponad 100g i potem od Isa po 300, więc koło 400-450 im wyszło za zadanie. Nie cykać.


- Jeszcze kilka tygodni będziemy to zbierali. A jak już zbierzemy, to damy wam znać - mówiła. W tym czasie do podziemi przyszła Agawa. Jadła zielone jabłuszko. Kręcąc tyłkiem podeszła do Casii, puściła oko do Istedda i wsadziła sobie rękę między piersi. Pogrzebała chwilę i wyciągnęła medalionik. O taki.


- O to chodziło? - spytała
- O tak! ÂŚwietna robota Agi.
- Cała przyjemność po mojej stronie - rzekła uśmiechnięta i przysiadła się bezczelnie do rozmowy - Będą współpracować?
- Nie mają wyjścia
- powiedziała Casia oglądając wisior.
- Tym lepiej. Facetów trzeba trzymać krótko. Najwżej na odległość 20 centumetrów... ;>

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #390 dnia: 28 Czerwiec 2012, 15:53:34 »
Trudno było nie zauważyć Agawy. Oczywiście bezczelnie wpatrzył się w jej tyłek, oczy, jabłuszko i insze przymioty. Naprawdę kobieta potrafiła pociągać za sobą spojrzenie! Widać chuci w Isteddzie rozbudzone zostały. A nuż jedynie łgał tak oczywistymi pozorami? Cóż tedy chciałbym osiągnąć? Być może wskazać, jak łatwo da się nim omamić... Lub po prostu chciał się rozerwać oglądając tyłek. Wszakże kobiety, które oglądał w siedzibie Kruków zakrywały swe atuty, lub wcale ich nie miały. Poza tym trudno było poznać przedstawicielkę płci pięknej, jeżeli ciągle skrywała się w dziwnych szatach. Zresztą jedynie z Nessą zamienił bodaj dwa zdania. Zanotował, jak pieszczotliwie odzywać się do Agawy. Choć pewnie gdyby on spróbował - zostałby dźgnięty nożem w okolice podbrzusza. Zignorował jej jakże ordynarne zachowanie. Smutno, że tak była traktowana ich kompania. Jednakże takie są kobiety! Ich dziwne poczucie humoru prawie przyprawiło go o iście dziewiczy rumieniec. Jednakże przypomniał sobie, że akurat to nie on się pieprzył, a raczej Elrond, który ostał w burdelu. Przeczesał brodę i czekał na rozwój wypadków.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #391 dnia: 28 Czerwiec 2012, 19:24:38 »
//Odpiszcie coś, będziemy powoli kończyli.
//Kasę sami sobie rozdzielacie? Czy ja mam dzielić?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #392 dnia: 28 Czerwiec 2012, 23:51:53 »
// rozdziel, będzie najsprawiedliwiej i bez błędów :)

- Kilka tygodni... W porządku. Odezwiemy się. Albo to wy nas znajdziecie. Mieszkamy w Valfden, w dzielnicy biedoty - odpowiedział krótko tonem, który miał sugerować chęć oddalenia się.
- ÂŻegnamy się w takim razie...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #393 dnia: 29 Czerwiec 2012, 03:15:16 »
Zadanie zakończone!

Podsumowanie:

Malavon, Istedd i Elrond zostali wysłani do karczmy Obieżyświat w stolicy królestwa Valfden, aby tam zasięgnąć języka w sprawie zaginionych mieszkańców wioski Wyręby. Udało im się poznać dziewczynę z tutejszej gildii złodziei. Powiedziała im, że ich szefowa mogłaby powiedzieć im więcej o sprawie Wyrębów, ale żeby się z nią spotkać musieli zyskać uznanie świadka przestępczego. Trójka mężczyzn ruszyła na ulice, aby wesprzeć rozsianych po nich bandytów i złodziei. Po kilku akcjach udało im się zyskać wystarczające zaufanie, aby mogli spotkać się z szefową gildii złodziei. Okazała się nią Casia, która wraz z Ramirezem, mistrzem zamków i Jasperem mistrzem kradzieży kieszonkowej przebywa w kanałach gdzie jest ich główna baza. Casia postanowiła wykorzystać trójkę mężczyzn w celu szpiegowania swego stryja, szefa bandytów na Valfden - Alchemika Constantino, który prowadzi tajemnicze interesy z potężnymi magami zwącymi się Pisarz i Malarz oraz z szefem piratów, Kapitanem Gregiem.
Wedle relacji Casii to właśni połączone siły Pisarza, Alchemika i Grega dokonały porwania ludzi z wioski dostając się tam za pomocą otworzonego przez Pisarza portalu magicznego.




Nagrody:

Nagrody: 0-10g od Sergiusza; 0-10g od Stygi; 0-10g od Torreza; 0-15 grzywien od trojaczków; po 20 grzywien za każde zadanie; 0-50 za wykonanie wszystkich zadań; 0-40 za zdobycie wszystkich części tarczy. RAZEM: max 265 grzywien do podziału na 2-3 graczy
Zebraliście 260 grzywien.


Malavon - 60 grzywien
Istedd - 100 grzywien
Elrond - 100 grzywien



Talenty rozdam na dniach.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #394 dnia: 11 Lipiec 2012, 11:21:55 »
Talenty:

Elrond - Posty utrzymane w bardzo dobrym stylu. Widać duże doświadczenie, w końcu jesteś starym wyjadaczem. Były logiczne i rzeczowe, przejrzystość pozwalała na szybkie prowadzenie wyprawy. Techniki walki masz skromne, jednakże były one super wykorzystane (rój owadów - jak dla mnie bomba!). Innej walki nie było, więc nie mam się do czego przyczepić, z jednej strony to plus, z drugiej minus, bo nie wiem jak by walka wyglądała. Aktywność na zadaniu powyżej przeciętnej, mogliśmy prowadzić zadanie szybko. Zaangażowanie w zadanie było wzorowe. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, czyli podejście do misji jaką otrzymałeś, metody jakimi mogłeś się posługiwać (sposoby rozwiązania zadań i wykorzystanie swoich umiejętności) a także cel jaki miałeś osiągnąć (osiągnięty) oraz dodatkowe przeszkody (przeciwnicy, potwory, zagadki itp.) otrzymujesz następujące talenty:
Srebro: 2 (jeden ode mnie, a jeden ze względu na Twoją rasę (uciekłeś od wampirkóff ;/) )
Brąz: 1


Istedd - Jak dla mnie odkrycie serii tych 6 zadań. Posty bardzo dobre, klimatyczne, fajnie trzymały się w realiach gry. uciążliwość opisów i języka sprawiały, że Opiekunowi toczyła się piana z gęby, ale całokształt wypada bardzo pozytywnie. Walki nie miałeś, jak dobrze pamiętam, więc nie wiem jak Cię pod tym względem ocenić. Ani pozytywnie, ani negatywnie. Więc nijako. Zaangażowanie w zadanie i aktywność bardzo dobra. Klimat tworzony świetnie. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, czyli podejście do misji jaką otrzymałeś, metody jakimi mogłeś się posługiwać (sposoby rozwiązania zadań i wykorzystanie swoich umiejętności) a także cel jaki miałeś osiągnąć (osiągnięty) oraz dodatkowe przeszkody (przeciwnicy, potwory, zagadki itp.) otrzymujesz następujące talenty:
Srebro: 2 (jeden ode mnie [nie miałeś walki żadnej, więc nie mogę dać więcej], drugi otrzymujesz ze względu na pijacką mordę na przynależność rasową ;) ]


Malavon - Posty pisane na dość dobrym poziomie, ale musisz popracować. To ważne, żebyś starał się być bardziej aktywny, bo poślizg z Twojej strony był całkiem spory. Sądzę, że to przez wzgląd na to, że był to okres zakończenia roku szkolnego. Nie miałeś żadnej walki, więc nie mogę ocenić Cię pod tym względem. Aktywność na zadaniu była mierna, chociaż zaangażowanie było widoczne. Klimat tworzony dość dobrze, chociaż ucierpiał na tym, że byłeś tak rzadko. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, czyli podejście do misji jaką otrzymałeś, metody jakimi mogłeś się posługiwać (sposoby rozwiązania zadań i wykorzystanie swoich umiejętności) a także cel jaki miałeś osiągnąć (osiągnięty) oraz dodatkowe przeszkody (przeciwnicy, potwory, zagadki itp.) otrzymujesz następujące talenty:
Brąz: 2 [chciałbym bardzo dać więcej, boś masz talent i dobrze się zapowiadasz, ale niestety muszę oceniać obiektywnie].



Dodatkowa premia pieniężna:

Elrond - 300 grzywien
Istedd - 300 grzywien
Malavon - 100 grzywien
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2012, 11:29:04 wysłana przez Gunses »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w "Obieżyświacie"
« Odpowiedź #394 dnia: 11 Lipiec 2012, 11:21:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything