Autor Wątek: Sieć  (Przeczytany 3325 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zaginiony97

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 35
Sieć
« dnia: 08 Kwiecień 2012, 18:47:15 »
Witam , chciałbym się podłączyć pod Wi-Fi , ale kompletnie się na tym nie znam . Na laptopie mam internet , ale chce mieć połączenie też na kompie żeby go zaktualizować . Moja karta sieciowa na kompie bez internetu to Realtek RTL8139/810x (chce się podłączyć do rutera , który aktywuje się przez hasło ) . Mam program Connectify , ale nie wiem jak z niego korzystać . Internet potrzebuje , żeby ściągać patche do Gothica itp. i do aktualizacji , proszę o pomoc i tłumaczenie prostym językiem .

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Sieć
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2012, 11:29:52 »
Witam , chciałbym się podłączyć pod Wi-Fi , ale kompletnie się na tym nie znam . Na laptopie mam internet , ale chce mieć połączenie też na kompie żeby go zaktualizować . Moja karta sieciowa na kompie bez internetu to Realtek RTL8139/810x (chce się podłączyć do rutera , który aktywuje się przez hasło ).
Komputer stacjonarny możesz podłączyć do routera 2 sposobami. Poprzez kabel ethernet lub poprzez modem USB wlan (dodawany np. w zestawie z liveboxem w Telekomunikacji Polskiej). W przypadku połączenia przewodem nie jest wymagana żadna konfiguracja. Połączenie samo powinno się skonfigurować. Po chwili internet zacznie działać. W przypadku korzystania z modemu USB trzeba oczywiście zainstalować sterowniki do tegoż urządzenia. Po podłączeniu modemu USB do komputera stacjonarnego, podobnie jak w laptopie z funkcją Wi-Fi, na pasku zadań (obok zegara) pojawi się ikonka wyszukiwania sieci bezprzewodowych. Znajdź swoją i połącz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sieć
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2012, 11:29:52 »

Offline Zaginiony97

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 35
Odp: Sieć
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień 2012, 17:15:31 »
Ale ja nie mam kabla , a router mam wbudowany w netbooku chce się poprostu połączyć przez ten router do kompa , który nie ma neta

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Sieć
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwiecień 2012, 17:18:27 »
Ale ja nie mam kabla , a router mam wbudowany w netbooku chce się poprostu połączyć przez ten router do kompa , który nie ma neta
Pierwsze słyszę. Polecam lekturę:

Offline Zaginiony97

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 35
Odp: Sieć
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień 2012, 17:25:39 »
Przeczytałem i nadal nie mam odpowiedzi . Chce na netbooku włączyć program Connectify i żeby był na kompie drugim internet mam na nim Viste , a na netbooku z netem 7.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Sieć
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwiecień 2012, 21:16:20 »
Przeczytałem i nadal nie mam odpowiedzi . Chce na netbooku włączyć program Connectify i żeby był na kompie drugim internet mam na nim Viste , a na netbooku z netem 7.
Nadal nie rozumiesz. Zakładam, że na netbooku masz wbudowany router. Nie wnikam w szczegóły. To nim zarządzasz siecią domową. Musisz jakoś doprowadzić do połączenia PC z tym routerem, żebyś mógł uzyskać połączenie do internetu. Napisałem Ci wcześniej o dwóch możliwościach. Jeśli nie masz takich możliwości nie podłączysz PC pod ten router.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sieć
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwiecień 2012, 21:16:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything