Autor Wątek: Cierpkie wino  (Przeczytany 6971 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #140 dnia: 23 Kwiecień 2012, 19:31:00 »
Severus skłonił się, równie teatralnie. I chłodno. Równie chłodno wyjaśnił nieobecność Archibalda.
- Zacny pan Archibald ma pewne... problemy żołądkowe. Zapewne dzisiejsza wieczerza nie była dla niego zbyt fortunna... poprosił mnie, abym to ja dostarczył dziś panu wino - wyjaśnił chłodnym i najbardziej formalnym tonem, na jaki mógł się zdobyć. Szybko spojrzał na obcego mężczyznę, który mógł pewnie stanowić problem, lecz nie miał wyboru, działał dalej. - Pozwolą zatem panowie, że naleje wina - dodał i jeszcze raz się skłonił, tym razem lżej. I udał się w kierunku kredensu. Tak jak gdyby nigdy nic. Był sługą, a to było jego obowiązkiem. I teoretycznie, szlachta nie powinna nawet zwracać na niego uwagi, oczekując tylko wykonywania obowiązków. Postawił tacę z butelką na komodzie obok kredensu i otworzył go, wyjmując dwa kieliszki. Następnie dyskretnie wciągnął fiolkę z trucizną zza szaty i ukrył ją w rękawie. Otworzył wino nalał go do obu kielichów. Niby przypadkiem zasłonił kielichy sobą i szybko dolał do jednego z nich trucizny. Schował fiolkę do kieszeni, ustawił butelkę i kielichy na tacy, po czym zaniósł ją przed szlachciców. Zatroszczył się też o to, aby kielich z trucizną umieszczony był bezpośrednio przed jego celem. Następnie skłonił się i dyskretnie, jak na sługę przystało, ruszył do wyjścia.   

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #141 dnia: 23 Kwiecień 2012, 19:40:37 »
Szlachcic skrzywił się, widząc wybraną przez Severusa butelkę. W oczach otyłego mężczyzny pojawił się gniew, który próbował ukryć najlepiej, jak mógł, by gość go nie dojrzał.
- To moje najdroższe wino - syknął w kierunku Kruka, po czym uśmiechnął się serdecznie i nienaturalnie, jak na gospodarza przystało. Nie mógł przecież pokazać swego skąpstwa innemu szlachcicowi.
- Ej, ty! - krzyknął jeszcze, gdy Severus był przy wyjściu. - TEN kieliszek - wskazał na szkło swojego gościa - nie jest wystarczająco wypolerowany! To ma mi się nie powtórzyć! - jego nalane policzki były całe czerwone. Zwrócił się do drugiego szlachcica:
- Nie mogę pozwolić na takie niedopracowanie, ale aż żal wylewać tak wyborne wino przez konesera, więc pozwolisz, że ja wypiję z tego kieliszka...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #141 dnia: 23 Kwiecień 2012, 19:40:37 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #142 dnia: 23 Kwiecień 2012, 20:02:52 »
Severus zaklął w duchu. Podświadomie czuł, że jakieś bóstwo uwzięło się na niego. Pewnie kobiece. Uśmiechnął się sztucznie, lecz uprzejmie do szlachcica-celu.
- Pan wybaczy moje niedopatrzenie... lub raczej niedopatrzenie sługi, który mył ów kieliszek - po prostu musiał wtrącić druga połowę zdania. Gdy szlachcic wziął od swego gościa wino, Sev skrzywił się. Teatralnie. Postanowił złamać zasady służby i upokorzyć szlachcica, co mogłoby go skłonić, do wypicia z właściwego kielicha.
- Wybacz, panie, ale zawsze sądziłem, że takie odbieranie wina gościowi nie przystoi szlachcie. Nawet jeśli oferuje się w zamian własny kielich. Ale co ja tam wiem... - wzruszył ramionami i podszedł do kredensu, aby poszukać czystego kielicha. Wszak był sługą!

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #143 dnia: 23 Kwiecień 2012, 20:29:42 »
- Szlag by cię trafił - warknął cel i machnął ręką na Kruka. - Wynocha!

Krukowi nie pozostało nic innego, jak wyjść. Po kilku minutach dało się słyszeć z komnat krzyki błagające o pomoc. Nie były one autorstwa Celu. Ktoś tu widocznie nie odebrał kieliszka swojemu gościowi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #144 dnia: 23 Kwiecień 2012, 20:34:20 »
Nie wiedzieć dlaczego, zupełnie i całkowicie bez powodu, Kruczek w myślach powiedział sam do siebie "Fak je!", po czym szybkim krokiem ruszył do wyjścia. Musiał tylko nie zwracać na siebie uwagi, po prostu wyjść tak jakby wychodził sobie zwyczajny sługa. Przecież to się zdarza. Sam nawet tego dnia już kilkukrotnie wyszedł z domu w celach "służbowych". Przechodząc obok jednego z okien, niedaleko składziku na wino, położył na parapecie klucz do wspomnianego składu. Tak aby Archibald nie był zbyt długo poszukiwany. Severus ruszył do wyjścia, krokiem spokojnym, ale też nie zwlekając. Miał zamiar wyjść głównym wejściem, tak jak gdyby był w trakcie obowiązków. W końcu kto będzie podejrzewał kogoś, kto wychodzi frontowymi drzwiami? Tak więc Ravnblod tam też się udał.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #145 dnia: 23 Kwiecień 2012, 20:50:20 »
Zadanie zakończone!

Nagroda: 130 grzywien

Podsumowanie: Severus miał za zadanie dostać się na dwór szlachcica i odebrać od agenta Kruków pseudonimem Arron truciznę, którą kazano mu pozbawić życia właściciela posesji. Udając sługę, mimo wielu przeciwności, osiągnął swój cel, po czym zbiegł z dworu.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #146 dnia: 24 Kwiecień 2012, 14:37:13 »
Talenciki:

Severus - Otrzymuje 3 (+1) Brązowe talenty
Dodatkowa premia - 100 grzywien

Forum Tawerny Gothic

Odp: Cierpkie wino
« Odpowiedź #146 dnia: 24 Kwiecień 2012, 14:37:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top