Autor Wątek: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo  (Przeczytany 1737 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« dnia: 01 Marzec 2012, 21:36:11 »
Cytuj
Nazwa wyprawy: Gdy mrok ostrzy szpony: śledztwo
Wymagania: logiczne myślenie, perswazja, klimatyczne opisywanie, walka minimum 50%
Liczba uczestników: 1
Nagroda: od 10 do 120 SZ
Opis: Zadanie polega na przeprowadzeniu dogłębnego śledztwa. UWAGA! Zadanie na poziomie trudnym!



- Dobra, więc o co chodzi?





Portret




O mnie
Tworzę…


Statystyki ekwipunku


Broń 1

Nazwa broni: Krzyk Upadłych
Rodzaj: miecz
Typ: oburęczny
Ostrość: 40
Wytrzymałość: 35
Opis: Wykuty z 30 sztabek czarnej rudy, 10 sztabek mithrilu, 10 sztabek srebra, 5 sztabek niebieskiej rudy i 5 sztabek czerwonej rudy o zasięgu 1,5 metra. Na mieczu wyryto runę ożywieńca. Po przebiciu mieczem truchła i wypowiedzeniu: naa narash tarash tara var dor ash natha. Zostanie stworzony ożywieniec. Na mieczu wyryto runę paraliżu dzięki czemu nikt poza prawowitym właścicielem nie może dzierżyć miecza. Postronne osoby, które dobędą rękojeści zostaną sparaliżowane. Z paraliżu wyzwala puszczenie rękojeści. Młode potwory mogą zostać sparaliżowane na kilka sekund po otrzymaniu obrażeń. Na mieczu wyryto runę śmierci. Ostrze miecza zadaje fizyczne i trwałe obrażenia o podwójnej wartości demonom, oraz opętanym przez demony istotom. Demon zabity takim ostrzem umiera. Na mieczu wyryto runę wygnania. Istota opętana przez ducha lub inną istotę astralną może zostać wyegzorcyzmowana po przebiciu mieczem. Dzięki czarnej rudzie, z której został wykuty miecz zadane nim obrażenia goją się dwa razy dłużej, zaś w przypadku istot z umiejętnością szybkiej regeneracji takowa nie zachodzi. Dzięki srebrnym wykończeniom ostrze zadaje podwójne obrażenia istotą podatnym na srebro. Dzięki kryształowi niebieskiej rudy miecz jest w stanie przewodzić zaklęcia magiczne np. podpalenie klingi ogniem. Dzięki kryształkom czerwonej rudy umieszczonym w rękojeści istota magiczna bądź mag przebici mieczem. Nie są w stanie wygenerować energii magicznej potrzebnej do rzucania zaklęć.
Wymagania: Walka bronią sieczną [100%]




Broń 2

brak


Broń 3

brak


Broń 4
Nazwa broni: Różdżka Ognia
Rodzaj: różdżka
Zasięg: 50 metrów
Zaklęcie: Kula ognia
Opis: Wykonana z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Używanie różdżek[/size]

Odzienie
Nazwa odzienia: Pancerz Anva
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry Hars'esisa. Z białym futrem wyłożonym na barkach i karku.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich


Pas
Sakiewka - 100 sztuk złota


Statystyki postaci
Specjalizacje

Walka bronią sieczną [100%]
Walka bronią dystansową [75%]
Używanie różdżek


Umiejętności nabywane

- Używanie zbrój miękkich
- Używanie zbrój niepłytowych
- Kończyna mocy
- Koncentracja
- Telekineza
- Perswazja
- Akrobatyka
- Kamuflaż
- Cichy zabójca
- Kradzież kieszonkowa
- Otwieranie wszelkich zamków


Osiągnięcia

- Pogromca smokow
- Stały klient


Umiejętności rasowe

- Dotyk demona
- Całun mroku
- Potęga bestii

- Potencjał magiczny
- Potencjał chemiczny
- Ciało z gliny
- Ulubieniec bogów
- Bystry umysł


Magia
Lindangol
I stopień wtajemniczenia
- Mała błyskawica
- Lekkość
- Wietrzna aura

II stopień wtajemniczenia
- Lewitacja
- Wir
- Duża błyskawica
- Grom
- Piorun kulisty


Magia Demonów
Domena niszczyciela
- Piorun


Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2012, 21:39:01 »
- Słuchaj. Otrzymujesz dostęp do naszych akt i raportów. Masz je starannie przeanalizować, przeszukać miejsca zbrodni, ludzi związanych z ofiarami, ich rodziny, bliskich. Masz przybliżyć każdą sprawę, próbując wyjaśnić te wydarzenia. Generał podejrzewa, że niektóre z poprzednich spraw są połączone z ostatnimi mordami.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2012, 21:39:01 »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2012, 16:15:26 »
- Dobra, to zabieram się za przeglądanie tego. - stwierdziłem i siadłem nad stertą dokumentów przy biurku. Czytałem raport z każdego zadania jakie wykonywali członkowie Szwadronu z ostatnich dni. Nie raz zdarzyło mi się po przeczytaniu jednego, powrócic do poprzedniego, aby powiązać pewne fakty. Z czasem udawało się wysnuć jakieś teorie, lecz to wciąż było mało. Prawdziwe śledztwo, z przesłuchiwaniem świadków z pewnością będzie konieczne. - Bez wątpienia, wszystkie te wydarzenia mają powiązanie ze szlachcicami. Ktoś próbuje się ich pozbyć. Porywano szlacheckie dzieci, Aragorn podczas swojego patrolu, także natknął się na kogoś kto próbował zabić szlachcica, na dożynkach także strzelano do szlachty. Do szlachty i do generała...
- Macie może adresy tych ofiar, z każdej sprawy? Koniecznie rodziny tego porwanego dzieciaka, którego szukała dwójka strażników, oraz tych z dzielnicy obywatelskiej, co to jakiś świr ich powyrzynał we własnym domu.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2012, 16:19:26 »
- Gdzieś na końcu raportu wszystko powinno się znajdować. Adresy, nazwiska i inne.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2012, 16:46:47 »
- A dobra, mam. - rzuciłem porozumiewawczo znad papierów. Wziąłem jakąś pobliską pustą kartkę i spisałem imiona i nazwiska osób powiązanych z każdą sprawą. Awaryjnie, żeby nie zapomnieć. Po czym wstałem, notatkę włożyłem do kieszeni spodni i poprawiłem koszulę
- To ja ruszam. Zobaczymy czego się dowiem. - odparłem mężczyźnie i wyszedłem. Teraz skierowałem się ku dzielnicy szlacheckiej.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2012, 16:48:56 »
Znalazłeś się w dzielnicy szlacheckiej.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2012, 16:55:33 »
- To może najpierw ten z dożynek. ÂŚwierza sprawa.- powiedziałem do siebie w myślach i spojrzałem jeszcze raz na kawałek papieru z tak ważnymi dla mnei informacjami. Po szybkim rozeznaniu w terenie odnalazłem dom rodziny zamordowanego. Podszedłem do bogato zdobionych drzwi i zapukałem kołatką.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Marzec 2012, 17:14:23 »
Dom był ogromny, wręcz trudno było go nazwać domem. Bardziej przypominał pałac. Zresztą nic dziwnego, należał w końcu do rodziny Bedunbergów - jednej z najbardziej wypływowych rodzin w mieście. Arnold Bedenberg, jak wyczytałeś z akt, był sędziwym człowiekiem, który zbił majątek na transporcie morskim, a zarobione pieniądze wystarczyły, żeby żyć w tych warunkach, mimo że mgła całkiem zepsuła mu interes. Dodatkowo miał one kontakty i wpływy w radzie miejskiej.
- Tak, słucham - zapytał sługa, otwierając drzwi.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec 2012, 20:29:45 »
- Witam. Nazywam sie Anvarunis Nivellen - kultura wymagała by się przedstawić - Przychodzę tu z polecenia Szwadronu w sprawie ostatniej tragedii jaka spotkała ten dom. Mimo, że wiem jak trudne może być wspominanie tej sytuacji, muszę zadać parę pytań rodzinie ofiary.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marzec 2012, 21:52:57 »
Wprowadzono cię do środka i zaprowadzono wielkiego, bogato strojonego salonu, gdzie usiadłeś na miękkim, ogromnym fotelu z oparciami. Po chwili przybyli właściciele domu: kobieta w starszym wieku z siwymi włosami i prawdopodobnie jej syn - barczysty mężczyzna z bujnym wąsem.
- Tak, o co chodzi?

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec 2012, 23:28:38 »
- O Pana Arnolda Bredenberga. - odparłem krótko. - Przybywam, by uzyskać od państwa możliwie jak najwięcej informacji, które pomogą nam dowiedzieć się kim są ci mordercy, którzy między innymi pozbyli się świętej pamięci pana Arnolda. - kontynuowałem. - Czy cokolwiek państwo podejrzewają, czy domyślają się państwo może prawdopodobnych motywów tegoż zamachu? Czy wcześniej wspomniany, miał może zatargi z kimś?

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marzec 2012, 18:19:37 »
- Panie, nasza rodzina miała wielu wrogów. Wie pan, każdy, kto się wzbogacił, jest obiektem zazdrości i pożądania. Byli pracownicy, konkurenci z czasów, gdy mój mąż prowadził biznes i wielu, wielu innych.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Marzec 2012, 18:31:18 »
- . Wiemy też, że znał się z radnymi miasta. Czy podejrzewają może państow, komu mogło to przeszkadzać? Naprawdę niczego nie podejrzewacie? - zapytałem. - Został uśmiercony mithrilowym bełtem, o mistrzowskim wykończeniu, podobnie jak parę ostatnich ofiar w mieście. Podejrzewamy więc rodzaj zorganizowanej grupy, ale ciężko jak na razie cokolwiek określić

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Marzec 2012, 18:32:34 »
- Mąż spotykał się z wieloma osobami, trudno tu o kimś mówić. Jeżeli to ktoś, komu zaszkodził niedawno, to ta sprawa musiała się jakoś wiązać z radą miasta, bo tylko w tych sprawach ostatnio udzielał się mąż.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Marzec 2012, 18:36:40 »
- To jest jakąś wskazówką. W czym dokładnie się udzielał? Wszak sam, osobiście radnym nie był. Osobiście uważam, że to właśnie coś, jesli można to tak ująć, "świeżego". Ataki padały w całkiem krótkich odstępach czasowych i to właśnie w ostatnich dniach.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2012, 18:41:06 »
- Mmmh, rzadko udzielałam się w sprawach rady, ale, z tego, co pamiętam, ostatnimi sprawami było zaostrzenie walki z przestępczością, odebranie paru sklepów rzemieślnikom, którzy nie nadążyli ze spłatą długów, oraz zabronienie sprowadzania niektórych odmian bagiennego ziela i zawyżenie podatku za jego sprzedaż i wprowadzenie do miasta. To chyba tyle z tych ważniejszych.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marzec 2012, 18:56:29 »
Na słowa o bagiennym zielu, poruszyłem się nieznacznie. A jednak te wydarzenia wiązały się ze sobą. W aktach Szwadronu była jasna wzmianka o towarze przywiezionym w podejrzanej dostawie. Sam Sado zajął się tą sprawą akurat. Teraz przypomniało mi się kilka faktów opisanych w raporcie. Cały konwój bez mrugnięcia okiem przepuściła straż, prawdopodobnie przekupiona. Na dożynkach także grupa bandziorów podawała się za strażników.
- O, tu trafiła pani w dziesiątkę. Ta informacja była dla mnie bardzo ważna. Przejęliśmy ostatnio podejrzaną przesyłkę bagiennego ziela, która miała dostać się do miasta przy współpracy części straży. Czy jest coś jeszcze, o czym mogłaby mi pani powiedzieć? Proszę sobie przypomnieć. W innym wypadku muszę ruszać dalej.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marzec 2012, 18:59:35 »
- Naprawdę nie wiem, proszę pana. Trudno mi o tym mówić. Jestem szczęśliwa, że mogłam pomóc.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Marzec 2012, 19:28:55 »
- W takim razie dziękuję niezmiernie za pomoc. Tymczasem ja muszę już lecieć. - stwierdziłem i pożegnałem się, panią domu całując w rękę. Gdy podszedł lokaj, by mnie odprowadzić, stwierdziłem że znam drogę, bo i pamiętam jak mnie prowadził. Aczkolwiek towarzyszył mi do samych drzwi. Gdy wyszedłem, ponownie wyjąłem swoja notatkę i przejrzałem listę. To może ci, co to im dzieciaka porwano. Odczytałem adres i ruszyłem uliczkami miasta. W końcu dotarłem. Stanąłem przed drzwiami i zapukałem.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marzec 2012, 19:53:09 »
Przed wyjściem z rezydencji zaczepił cię jeszcze syn właścicielki.
- Wie pan, nie chciałem tak przy matce. Przed śmiercią ojca zauważyłem, że parę dni z rzędu wychodził na parę godzin. Spotykał się z kimś, ale nie wnikałem, z kim. Myślałem, że to kochanka, ale w wieku ojca... cóż. Raz widziałem go w karczmie z jakimś wąsaczem. W każdym razie to wszystko. ÂŻyczę powodzenia w śledztwie.

Otworzono ci drzwi i wpuszczono do środka. W domu czekał na ciebie mężczyzna w średnim wieku. Miał podkrążone oczy i ściągniętą skórę na twarzy.
- Czego? - warknął.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy mrok ostrzy szpony: ÂŚledztwo
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marzec 2012, 19:53:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything