Autor Wątek: Zagubieni  (Przeczytany 2780 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Zagubieni
« dnia: 18 Luty 2012, 08:16:53 »
Julius dał mi jakieś zadanie, teraz szczegóły.


Nazwa wyprawy: Zagubieni
Wymagania: walka dowolną bronią 75%
Liczba uczestników: 2
Nagroda: 100 SZ dla każdego



 Dane Personalne
Imię: Gatts
Wiek: 20
Rasa: Człowiek
Tytuł: brak
Stan cywilny: Kawaler
Majątek: 415 sztuk złota
Brązowe talenty: 6
Srebrne talenty: 1
Złote talenty: 0


Portret





O mnie

Jestem chłopcem wojny. Wychowałem sie w koszarach, a ojczyma zabiłem.


Statystyki ekwipunku



Broń 1

Broń 2

Broń 3

Nazwa broni: Miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 55 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

Broń 4

Odzienie
Nazwa odzienia: Kubrak wędrowca
Rodzaj: brak
Typ: strój
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 100 kawałków lnianego płótna.
Wymagania: brak

Pas


Statystyki postaci
Specjalizacje

- Walka bronią sieczną [75%]

Umiejętności nabywane

Osiągnięcia

Umiejętności rasowe

- Potencjał magiczny
- Potencjał chemiczny
- Ciało z gliny
- Ulubieniec bogów
- Bystry umysł


Magia

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2012, 09:13:33 »
Teraz jakaś robota wydawała się miłą odskocznią od ostatnich nieprzyjemnych wydarzeń. Kto wie, może pomogłaby Diomedesowi zapomnieć lub nieco się od nich zdystansować? Nie wydawało się mu to nazbyt realne, mimo to i tak chciał, a może i potrzebował po prostu czegoś, czym mógłby się zająć. A jeśli przy okazji można by było obić parę pysków, to przynajmniej upuściłby nieco swojej złości. Dlatego też zdecydował się na misję z jakimś szeregowym, którego mgliście pamiętał z ostatniej wyprawy do Ankorvaatu. Stał teraz opierając się o ścianę przy biurku Juliusa i oczekiwał szczegółów, gibając się lekko. Był nieco rozdrażniony po ostatniej nocy i było to całkiem widoczne.


Portret:



Ekwipunek:






Broń 1:
Nazwa broni: Krasnoludzkie ostrze
Rodzaj: Miecz
Typ: Oburęczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Miecz ten wykuty został z 60 sztabek stali a jego zasięg wynosi około 1,4 metra. Ostrze to wykonane zostało przez prawdziwych mistrzów kowalstwa w krasnoludzkim mieście Ekkerund.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]


Broń 2:
Nazwa broni: Uderzenie wiatru
Rodzaj: łuk
Zasięg: 50 metrów
Precyzja: 40%
Opis: Wykonany z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Walka bronią dystansową [50%]



Broń 3:
Nazwa broni: Różdżka gromu
Rodzaj: różdżka
Zasięg: 50 metrów
Zaklęcie: Piorun kulisty
Opis: Wykonana z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Używanie różdżek



Broń 4:


Odzienie:
Nazwa odzienia: Kubrak wędrowca
Rodzaj: brak
Typ: strój
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 100 kawałków lnianego płótna.
Wymagania: brak





Pas:



Statystyki postaci:


Specjalizacje:
  • Walka bronią sieczną III [100%]
  • Walka bronią dystansową I [50%]
  • Walka bronią obuchową I [50%]
  • Używanie zbrój miękkich
  • Używanie różdżek

Umiejętności nabywane:
  • Kamuflaż
  • Cichy zabójca
  • Akrobatyka
  • Perswazja
  • ÂŻelazny żołądek
  • Koncentracja
  • Telekineza
  • Ciało atlety
  • Hart ciała

Umiejętności rasowe:
  • Potencjał magiczny
  • Potencjał chemiczny
  • Ciało z gliny
  • Ulubieniec bogów
  • Bystry umysł

Magia:

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2012, 09:13:33 »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2012, 23:48:32 »
- Słuchajcie, żołnierze. Zeszłej nocy mieliśmy wezwanie w straży. Do zachodniego lasu udała się dwójka naszych ludzi. Minął już dzień, a my nie mamy od nich żądnych wieści. Boimy się, że mogło stać im się coś złego. Pomóżcie nam ich znaleźć.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2012, 00:09:12 »
- Jeśli można wiedzieć, w jakim celu się tam udali? - zapytał, wyrywając się z dziwnego półsnu, który do tej pory spowijał jego umysł.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2012, 13:55:28 »
- Próbowali znaleźć porywacza, który zbiegł z dzieckiem właśnie do tego lasu.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2012, 16:44:46 »
- Ech. Szukanie dwóch strażników w lesie to jak szukanie igły w stogu siana - mruknął zniechęcony. - Ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, Juliusie. Nie wiesz przypadkiem jeszcze czegoś, co mogłoby na pomóc? - zapytał.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2012, 16:55:53 »
-  Dużo nie wiem, ale jak chcesz, to możesz pojechać od miasta i spytać się dowódcy straży.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2012, 16:57:07 »
- Tak zrobię - zapewnił i skinąwszy głową Juliusowi podszedł do drzwi. - Chodź, szeregowy - - zawołał swego towarzysza, którego imienia nie znał.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty 2012, 18:13:38 »
- Cholera, trafił mi sie jakiś z wyższym stopniem. Trzeba jakość znieść to ustawianie po kątach....- pomyślałem.

Nie odezwawszy się ani słowem ruszyłem za mężczyzną.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty 2012, 19:11:35 »
Dotarliście do miasta.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty 2012, 22:04:28 »
Diomedes ruszył szybkim krokiem pozostawiając kompana nieco z tyłu. Szedł, jakby znał miasto niczym własną kieszeń. W końcu dotarł pod budynek, który to był szacowną siedzibą straży. Dość obskurny gmach. Nivellen zawsze czuł obrzydzenie i wewnętrzną niechęć do przekraczania jego progów. Inaczej jednak teraz zrobić nie mógł. Podszedł do sporych, okutych żelazem drzwi i zastukał kołatką.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty 2012, 22:11:34 »
Zaprowadzono was do komendanta.
- Czego wam potrzeba, żołnierze? - zapytał.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty 2012, 22:14:56 »
- Poszukujemy dwóch waszych ludzi, którzy zaginęli w lesie. Słyszeliśmy, że mógłby nam pan w jakiś sposób pomóc. Wie pan coś, co mogłoby okazać się przydatne? - zapytał.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2012, 15:21:00 wysłana przez Dyum »

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2012, 08:09:51 »
Ruszyłem za mym towarzyszem, nie spieszyło mi się. Szedłem jedynie na tyle szybko, aby mężczyzna nie zniknął za rogiem którejś z uliczek. Dosyć szybko znaleźliśmy się przed jakimś budynkiem, nie był zbyt piękny. Zdążyłem jednak do tego przywyknąć, mój dom w końcu był o wiele gorszy.
Kompan zastukał w drzwi. Gdy nam tylko otworzono, szybko weszliśmy do biura dowódcy. Towarzysz stanął przed biurkiem i omawiał szczegóły zniknięcia. Ja stanąłem z boku, wolałem słuchać.

//Uff...
jak wróciłem do domu to jeszcze prądu nie było żeby to edytnąć -.-
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2012, 15:10:07 wysłana przez Czarny Szermierz »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2012, 15:33:36 »
- To byli dwaj dobrzy żołnierze, po siedem lat służby w straży, połowa na murach. Najlepsi przyjaciele. Ostatnio otrzymaliśmy wezwanie od bogatego szlachcica. Ktoś porwał jego dziecko i uciekł z nim z miasta. Znaleźliśmy świadków, okazało się, że porywacz udał się na zachód od Efehidon. Wysłaliśmy właśnie ich, bo mieliśmy braki w ludziach. W tym samym czasie zamordowano innego szlachcica, dotąd nie znaleźliśmy sprawcy. Tutaj macie skrawek mapy, gdzie powinni byli udać się nasi ludzie. Powodzenia!


Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Luty 2012, 15:37:43 »
- Dobrze zatem. Mam nadzieję, że odnajdziemy ich żywych - powiedział i wyciągnął rękę po skrawek mapy. Przyjrzał mu się badawczym wzrokiem. Cóż, zaznaczone na nim miejsce należało w miarę szybko i sprawnie sprawdzić. Nie było czasu do stracenia, tak więc Diomedes jedynie kiwnął szeregowemu głową, by podążył za nim i po chwili wyszli z budynku będącego siedzibą straży miejskiej. Nivellen wyszedł z miasta i skierował się w stronę, którą wskazywał wycinek mapy.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Luty 2012, 15:40:26 »
Szliście ścieżką przez dłuższy czas, aż wreszcie dotarliście do miejsca, w którym musieliście zejść z drogi, wkraczając do lasu.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Luty 2012, 15:43:11 »
Diomedes bez ociągania się wszedł wgłąb lasu. Było tam trochę ciemniej i jedynie pojedyncze promienie światła przeciskały się przez kopułę stworzoną z koron drzew. Cały czas ściśle trzymał się trasy wytyczonej na mapie. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby się zgubił.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Luty 2012, 15:43:55 »
Nagle usłyszeliście szelest w pobliskich krzakach. Nim zdążyliście zareagować, otoczyła was wataha głodnych i żądnych krwi wilków.



6/6 wilków

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Luty 2012, 16:08:45 »
Diomedes zastygł w połowie kroku. Instynktownie wyczuł niebezpieczeństwo, które zaraz potwierdziło się niepokojącymi szmerami dochodzącymi z krzaków. Nivellen dałby sobie rękę uciąć, że zauważył parę żądnych krwi ślepi. Po chwili szelest stał się bardziej intensywny i dwaj młodzieńcy zostali otoczeni przez sześć wilków. Diomedes rzucił pod nosem jakieś przekleństwo i powoli, ostrożnie sięgnął po miecz. W przejmującej ciszy lasu dźwięk wysuwanego oręża zdawał się rozbrzmiewać głośno niczym bojowy pochód orków. Nie wykonał żadnego gwałtownego ruchu. Wiedział, że to działa na bestie niczym wabik. Powoli zaczynał zbliżać się do powarkujących wilków. Tak samo postępowały one. Obserwowały go swymi czujnymi ślepiami, czekały na dogodny moment i zuchwale obnażały kły, jakby w jakiś sposób miałoby to przestraszyć zaprawionego w licznych bojach mężczyznę. Bestie były trzy, odłączyły się od drugiej połowy, która okazała swe zainteresowanie Gattsem. Diomedes w duchu podziękował, że nie wybrał się tu sam, inaczej z pewnością nie wyszedł by z tego cało. Nie było teraz jednak czasu na wdzięczność siłom wyższym. Trzeba było wykonać pierwszy, zaskakujący krok nim zrobiłyby to wilki. Tak też uczynił. Rzucił się do przodu, szeroko rozstawiając nogi i zamachując się ostrzem znad lewego ramienia. Wyprowadził szybkie cięcie i płazem ostrza uderzył w pierwszego wilka od lewej strony. Impet uderzenia rzucił go na pozostałe dwa i zwalił je z nóg. Diomedes wykorzystał to i wbił w cielsko jednej z bestii ostrze swego miecza. Krew trysnęła dookoła, zwierzę zaskomlało i rzuciły nim konwulsje pośmiertne. Dwa pozostałe wilki stały już jednak na nogach. Solidarnie rzuciły się na obie nogi Diomedesa. Ten zdołał uniknąć bolesnego zaciśnięcia wilczych szczęk na jednej z nóg, gdyż kopnięciem w pysk odtrącił jedną z bestii na bok, druga jednak zatopiła swe kły w łydce Diomedesa. Sierżant syknął z bólu i impulsywnie machnął nogą do tyłu, próbując pozbyć się zębów wpijających się w jego skórę. Bestia jednak mocno zaciskała swoje potężne szczęki na nodze Diomedesa i poskutkowało to tym, że tylko mocniej rozdarła jego skórę. Młodzieniec upadł na kolano swobodnej nogi i z przerażeniem zauważył, że druga bestia już biegnie na niego w szaleńczej furii.
- Kurwa - syknął i ściskając oburącz rękojeść miecza, odchylił ręce za plecami najdalej jak mógł, by jednym cięciem w odpowiednim momencie pozbawić życia obie bestie. Jeden wilk ucztował na jego nodze, ciągle z lubością się w nią wgryzając, drugi zaś zbliżył się już na tyle, że resztę dystansu postanowił pokonać skokiem. Nivellen czekał jeszcze chwilę, nim bestie znalazła się na odpowiednim odcinku i stanowczo przeciągnął miecz do przodu, wykonując skuteczne cięcie, które z cichym plasknięciem zatopiło się w cielsku obu wilków. Diomedes sapał ciężko, ale z ulgą zauważył, że uścisk szczęk zatapiających się na jego nodze zelżał. Z nienawiścią kopnął oba martwe ciała i powstał, podpierając się na mieczu. Na jego łydce widniały paskudne ślady od pogryzienia, ale rana sama w sobie nie wydawała się nazbyt poważna. Przydałoby się ją jednak przemyć, ale Diomedes obecnie nie miał przy sobie nawet gąsiorka z wódką. Z zaciekawieniem obejrzał się przez ramię, jak radzi sobie jego kompan w walce.

3/6 wilków pozostało.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2012, 16:11:52 wysłana przez Dyum »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zagubieni
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Luty 2012, 16:08:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything