Autor Wątek: Demo Mass Effect 3 - wrażenia  (Przeczytany 4337 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« dnia: 15 Luty 2012, 22:48:53 »
Mass Effect 3. Dwa słowa, jedna cyfra, a tyle szczęścia i wrażeń z rozgrywki. Demo opublikowane 14 lutego chwyciło za serca fanów na całym świecie. Lepszego prezentu na walentynki BioWare nie mógł nam sprawić. Istnieje stare jak internet porzekadło, że kontynuacja nie jest w stanie dorównać pierwowzorowi. Złośliwi mówią, że granie w kontynuacje gry to jak powrót do byłej. Rozgrywkę znasz na pamięć, zauważasz kilka zmian i udoskonaleń, ale pomimo tego nie czujesz się tak dobrze jakbyś grał w pierwszą część i wiesz, że to nie ma sensu.
Mass Effect jest inny. Pomijając kontrowersje związane ze spłyceniem elementów RPG w drugiej części. Jest to jak na razie jeden z nielicznych tytułów na rynku, który zalicza progres. Pod każdym względem. Zagrałem w demo. I muszę powiedzieć, że BioWare wygrał moją dusze na cyrografie w zamian za grę. Wielki plus za wprowadzenie trzech typów rozgrywki. Na początku gry możemy wybrać czy zależy nam na bezmyślnym strzelaniu i wszytko inne mamy w dupie. Rozegrać wszystko po staremu w standardowym trybie RPG, lub skupić się tylko na trybie fabularnym i przeciwników brać na przysłowiowego strzała. Naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Gracze konsolowi będą zadowoleni z dwóch skrajnych trybów, a gracze pecetowi nie będą musieli przez nich cierpieć. Tylko ten brak dubbingu. Wszystko przez żydów z EA. Opłacalnej wydać 1000 złotych na tłumacza, niż 100000 tysięcy na studio i aktorów.


Są na forum jacyś fani gry? Jakie wrażenia po zagraniu w demo?

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2012, 00:54:37 »
Nie będę się rozpisywał zbytnio, bo pewnie i tak po krótkim zdanku rozpocznie się dyskusja. Skończyłem grać i odebrałem pozytywne wrażenie. Nie wiem czy to za sprawą dema, ale grało się płynnie, bez jakiś większych spinek. Ciekawy początek, podoba mi się motyw, jak trzeba uciekać z ziemi do której powrócimy. Końcówka podsyca to uczucie. Robi się smutno trochę, że w środku walki trzeba opuścić pole walki. Oklepane , ale zjadłem to totalnie. Druga część mnie troszkę zdenerwowała, bo to uruchamianie tej windy i obchodzenie zabezpieczeń naciągane i chyba po to, by dłużej się grało. Kroganinka <3 niezła z niej s*ka. ;D Ogólnie, czekam na premierę. Chociaż czekałem już od pierwszego zwiastunu, który swoją drogą też mnie urzekł.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2012, 00:54:37 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2012, 01:24:41 »
Zauważyłeś, że Ashley wygląda jak po totalnym liftingu i wymianie cycków? Kaidan wygląda praktycznie tak samo jak w pierwszej części gry. Kobietę naprawdę podrasowali. Chyba trzeba uzupełnić graczom brak Mirandy.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2012, 01:29:49 »
Nawet zastanawiałem się przez chwilę któż to jest. Gdyby nie było podpowiedzi w napisach, nie wiem czy bym zgadł. Grałem tylko z Ashley, smutaśno mi się zrobiło jak już na samym początku miałem wybierać kogo "ukatrupić". Wybrałem, że ona przeżyje, bo jak sam stwierdziłeś, to ona ma cycki, a wiadomo, kto je ma, ten też władze ma. Dawno nie grałem w ME, trochę się pozapominało. To demo zrobiło mi smaka na ponowne przejście. Kurde, tylko nie mogę znaleźć płytki z cdaction. ;/
A, czy i Ty nie czujesz trochę takiej Wojny ÂŚwiatów?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2012, 01:37:53 »
Miałem taką zajawkę po zapowiedzi dodatku Przybycie. Przeszedłem sobie na nowo ME i ME2 jako Shepard renegat i Shepardowa idealistka. Grając cały czas na zaimportowanym zapisie gry. Także mam już wszystko przygotowane i przypomniane w oczekiwaniu na ME3.

Trochę mi ta sytuacja wygląda jak żywcem zerżnięta z wojny światów. Tylko pomimo podobieństw to jest Mass Effect. Uniwersum, które same się przed tym broni.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2012, 01:43:51 »
No ja muszę zrobić porządek i zaczynam no-lajfować. Co jak co, ale wś tutaj pasuje wspaniale, naprawdę podoba mi się ten motyw. Co sądzisz o trybie gry? Którym grałeś. Ja wziąłem na chwilę fabułę, by zmienić na rpg.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2012, 01:51:58 »
Od razu odpaliłem RPG. To i tak nie jest to, co mieliśmy w pierwszej części gry, ale przynajmniej nie jest tak spłycone jak zrobiono to w drugiej części.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty 2012, 01:57:09 »
Ogólnie w dwójkę grało się, że to tak ujmę szybko i płynnie. Nie obejrzałeś się, a już koniec gry był. W jedynce miałem przeciwnie. Może było to spowodowane tym, że zagrałem najpierw w dwójkę, a potem w jedynkę.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty 2012, 09:20:42 »
To zrobiłeś sobie krzywdę. Po zaimportowaniu zapisu gry z pierwszej części do gry dodawane są smaczki o naszych postępach. Kilku NPC ma dla nas nawet zadanie i w zależności od tego jak postąpiliśmy w poprzedniej części gry możemy mieć nieco ułatwione życie.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty 2012, 19:06:58 »
Rozszerzona wersja zwiastuna filmowego.


Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Luty 2012, 20:17:01 »
Zastanawia mnie jedna kwestia. Załużmy że rozdupczyliśmy Radę Cytadeli, zniszczyliśmy królową Raknii, zniszczyliśmy główną bazę ÂŻniwiarzy z ich technologią, a na dodatek unicestwiliśmy miliony kopii syntetyków. W ME3 nikt nam nie pomoże :/

Rozumiem obronę Cytadeli. Inteligentne owady i niebezpieczne kopie wolałem unicestwić. Zastanawiam się tylko czy pozyskanie informacji dla Cerberusa będzie dobre. Co wy na to?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Luty 2012, 20:48:11 »
Załużmy że rozdupczyliśmy Radę Cytadeli
W ME2 była już nowa rada cytadeli w zależności od naszej decyzji z Andersonem lub Udiną na czele.


zniszczyliśmy królową Raknii,
Być może okazać się jakimś bonusem dla tych co jej nie zniszczyli.


zniszczyliśmy główną bazę ÂŻniwiarzy z ich technologią, a na dodatek unicestwiliśmy miliony kopii syntetyków. W ME3 nikt nam nie pomoże :/
Tak ale zebraliśmy też masę info. Do pomocy mamy praktycznie wszystkie główne rasy z cytadeli. Więc trzeba będzie zachęcić lub zmusić ich do pomocy Ziemi.


Rozumiem obronę Cytadeli. Inteligentne owady i niebezpieczne kopie wolałem unicestwić. Zastanawiam się tylko czy pozyskanie informacji dla Cerberusa będzie dobre. Co wy na to?
Być może zostanie to jakoś fabularnie odnotowane, ale nie przewiduje żeby odcisnęło to znaczące piętno na rozgrywce. Poza tym Cerberus w ME3 chce nas zabić. Także coś poszło nie tak już po zakończeniu ME2 i pewnie dowiemy się co, skoro Człowiek Iluzja zakończył współpracę z Shepardem.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Luty 2012, 21:02:07 »
gram w multi i wciągnęło mnie
Isek chętny na co-opa?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Luty 2012, 21:28:01 »
Nie chętny, bo już nie mam dostępu do PC. ;[

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Luty 2012, 21:28:59 »
;[ Ale chyba zdecyduję się na kupno tej gry. Już dzisiaj wiem, że ją kupię, a może pre-ordera kupię. Nie wiem, czy będzie można po trzecim marca -.-

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Luty 2012, 22:39:59 »
I tak będę musiał przejść od nowa by savy odpowiednie mieć. Wrex, Ashley żywa i inne ciekawe ficzery.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Luty 2012, 21:13:12 »
Właśnie przeszedłem. Stary dobry Mass. Fabularnie znowu wiem już od samego początku co będzie przez całą grę :/ Latam po galaktyce i zbieram wojsko do pomocy. Trochę to prostolinijne :/ Pod względem graficznym wszystko ładnie działało. Ashley wygląda w końcu normalnie.

Nie wiem tylko czemu wszyscy przeciwnicy byli jacyś tacy prości :/ Wpadam i robię rozpierduchę. W mecha wystarczyło wyładować kilka magazynków z automatu :/

Nie podobają mi się te wielgachne paski życia i tarczy.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Luty 2012, 09:57:42 »
Zwiększ poziom trudności Edziu.  :)

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Luty 2012, 11:18:51 »
A ja znów w multi pociskam  <ignorant>

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Luty 2012, 13:15:20 »
Ale był chyba ustawiony "normalny". Ja zawsze grałem na normalnym, bez żadnych udziwnień dla amerykanów czy psychicznych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Demo Mass Effect 3 - wrażenia
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Luty 2012, 13:15:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top