Autor Wątek: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie  (Przeczytany 1257 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« dnia: 15 Styczeń 2012, 15:03:52 »
Gdy tylko Respev zgodził się na przeprowadzenie mojego szkolenia bezzwłocznie udałem się na plac treningowy, gdzie oprócz mnie szwendało się kilku młodych chłopaków prawdopodobnie rekrutów straży miejskiej. Wiedziałem, że może być ciężko, gdyż moje umiejętności bojowo-sprawnościowe nie powalały na kolana, nie mniej jednak optymizm mnie nie opuszczał ruszyłem w kierunku budynkowi, który prawdopodobnie pełnił funkcję głównej placówki tutejszego posterunku. Na zewnątrz nie było nikogo więc dosyć pewnie podszedłem do drzwi i zapukałem. Nikt nie odpowiadał, lecz mimo to wszedłem do środka.
- Panie kapitanie?! - zawołałem chcąc zwrócić uwagę kogokolwiek.


Portret



Statystyki ekwipunku


Broń 1
brak


Broń 2
brak


Broń 3
brak


Broń 4
brak


Odzienie
Nazwa odzienia: Kubrak wędrowca
Rodzaj: brak
Typ: strój
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 100 kawałków lnianego płótna.
Wymagania: brak



Pas
Sakiewka - 100 sztuk złota



Statystyki postaci
Specjalizacje
- Walka bronią sieczną [50%]
- Używanie zbrój miękkich




Umiejętności nabywane
- brak



Umiejętności rasowe
- Potencjał magiczny
- Potencjał chemiczny
- Ciało z gliny
- Ulubieniec bogów
- Bystry umysł




Magia
-brak


Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2012, 16:24:45 »
-Baczność! Rozkaz wypowiedziany był spokojnym acz stanowczym tonem.
-Witam na podstawowym obywatelskim szkoleniu bojowym. Jestem Respev, ale tutaj mówi się do mnie sir. Nauczysz się tutaj jak wykorzystać posiadany potencjał bojowy, każdy go ma nawet mrówka. Z racji iż jest to poligon, obowiązują tu zasady bezpieczeństwa pracy...z higieną to już gorzej. Spocznij!


Tak mówimy
Tak myślimy

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2012, 16:24:45 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2012, 16:37:23 »
Kapitan, który wyskoczył praktycznie znikąd dosyć mocno mnie zaskoczył.. prawie przestraszył. Nim jednak zdołałem cokolwiek powiedzieć wyskoczył na mnie z "żołnierską mordą" jak to zwykliśmy z Janem mówić widząc tych wszystkich ważnych wojskowych prowadzących swoje oddziały w różnych częściach świata. Co ciekawe mimo różnorodności kultur wszędzie panował ten sam motyw. Ja dowódca jestem pan i władca, ja potrafię krzyczeć, a wy morda w kubeł... jeśli można.
Nie było jednak czasu na rozmyślania, trzeba było strzelić piętami i wyprężyć się niczym struna gdy padła komenda "Baczność!".
- Rozumiem, sir! - starałem się odpowiedzieć tak jak powinien odpowiedzieć pewny siebie wojownik. Nawiasem mówiąc nie najgorzej to wyszło.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2012, 16:45:38 »
Nie macie broni, idźcie do zbrojowni po miecz a potem stawcie się na arenie.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2012, 17:01:33 »
- Tak jest. - odrzekłem i zdziwiony własną głupotą ruszyłem w kierunku zbrojowni. Kto normalny udaje się na szkolenie wojskowe nie zabierając ze sobą żadnego uzbrojenia? No właśnie, głupiec. Szczęśliwie jednak Respev wysłał mnie do zbrojowni, przez co raczej nie będzie źle.
Dotarłszy do punktu zagadnąłem pełniącego tam służbę strażnika.
- Witaj, polecono mi zgłosić się tutaj po miecz. Znajdzie się coś dla kadeta?
Strażnik tylko kiwnął głową i mamrocząc coś pod nosem zniknął za jednym z regałów tak licznie ustawionych w tym specyficznym magazynie.
Gdy po chwili wrócił z jakimś tam prostym mieczem rzucił go na ławę przede mną i polecił zwrócić broń zaraz po treningu. Oczywiście nie miałem innego wyjścia jak przystać na jego ofertę i zabierając broń ruszyłem w kierunku areny, gdzie prawdopodobnie miało odbyć się samo szkolenie praktyczne.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2012, 17:22:41 »
Gdy tylko dotarłeś na arenę odrazu otworzono jedno z bocznych wejść z którego wybiegł wilk.


Staty miecza:
Nazwa broni: Miecz straży
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 11
Opis: Wykuty z 55 sztabek żelaza o zasięgu 0,9 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2012, 19:22:11 »
Przeskoczyłem przez ogrodzenie gdy nagły chrzęst łańcuchów i odgłos otwieranego boksu dał mi wyraźnie do zrozumienia, że przeciwnik z którym miałem "trenować" nie jest bynajmniej człowiekiem, a jeżeli już to na bank nie był to człowiek ucywilizowany. Mimowolnie mocniej ścisnąłem rękojeść miecza a widoczny skok adrenaliny wyraźnie poprawił percepcję.
-Spokojnie... - szepnąłem sam do siebie wykonując próbny zamach mieczem, tak, coś tam potrafiłem.
- No gdzie u cholery... - nie zdążyłem dokończyć. Z osłoniętego boksu wyskoczył wilk łypiąc groźnymi żółtymi ślepiami i wyraźnie ukazując długie szpilkowate kły.
Odruchowo zgarbiłem się starając się schować szyję między ramionami i ruszyłem w kierunku zwierzęcia lekkim łukiem, takim na jaki pozwalała niezbyt szeroka arena. Zwierzę jeszcze chwilę stało w bezruchu złowrogo warcząc. Byłem już bardzo blisko gdy wilk zaczął się cofać, wątpiłem, że się przestraszył. Nie pomyliłem się, wilk zaatakował błyskawicznie a jedyne co mogłem zrobić to odskoczyć w bok. Zwierzę odbiło się od drewnianej osłony areny i bardzo szybko zaatakowało ponownie. Próbowałem dźgnąć, lecz ostrze minęło łeb zwierzęcia, co o mało nie poskutkowało tym, że sam zostałbym ugryziony w rękę. Na szczęście szczęki wilka kłapnęły o cal dalej, a ja nie miałem innego wyjścia jak wdepnięcie w jego łapę. Skórzany but zapewnił chwilową osłonę przed próbującym wgryźć się w stopę drapieżnikiem. Miałem tylko tą jedyną szansę na atak i zaatakowałem. Z całej siły uderzyłem w kark zwierzęcia uważając jednocześnie by samemu się nie zranić. Wilk padł na ziemię puszczając but, lecz chwilę później znów próbował się podźwignąć. Uderzyłem jeszcze raz, tym razem w poprzek łba, by po chwili znów zrepetować. Nie wiem czy był w tym jakikolwiek sens. Prawdopodobnie już drugi cios doprowadził do jego śmierci, ale ja wolałem nie ryzykować. Ostrożnie wycofałem się od martwego, a przynajmniej tak mi się zdawało - zwierzęcia. I stanąwszy plecami do ściany czekałem na coś, co mogło się wydarzyć.

[Pchnięcie, Potężny cios]

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2012, 19:46:30 »
Wilk definitywnie był martwy. Gratuluje.

Koniec.

Guseppe - 200szt. złota.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2012, 20:45:01 »
Otrzymujesz:
2 brązowe talenty
100 sztuk złota
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2012, 21:01:35 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wprowadzenie do przygody - Giuseppe Gordie
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2012, 20:45:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top