Autor Wątek: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!  (Przeczytany 6706 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« dnia: 06 Styczeń 2012, 18:55:42 »
Jak w tytule. Dodatkowo, Noc Kruka zajęła 12 miejsce.
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=769&STR=2

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2012, 19:03:42 »
Diabełek <3
Mass Effect 2 wyżej od jedynki? Dziwne.

W każdym razie cieszę się z tak wysokiej pozycji Gothica. Może jakiś dzieciak zagra, skoro zajął miejsce na podium. 

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2012, 19:03:42 »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń 2012, 19:36:34 »
Bardzo ładnie, Gothic na zawsze. Ale i tak zawsze podobał mi się NWN :) Ale pierwsza część oczywiście.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2012, 13:50:25 »
Diablo II na 2 miejscu ^^ bardzo ładnie

got2

  • Gość
Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2012, 07:12:29 »
Poniżej znajdziecie listę trzydziestu najlepszych tytułów, wyłonionych w plebiscycie. Grą Dekady zostaje oczywiście Wiedźmin – jego przewaga w finale okazała się na tyle duża, że zwycięstwo nie budzi najmniejszych wątpliwości.

1) Wiedźmin (2007)

2) Diablo II: Lord of Destruction (2001)

3) Gothic (2001)

4) Mafia: The City of Lost Heaven (2002)

5) Mass Effect 2 (2010)

6) Assassin’s Creed II (2009)

7) Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)

8) Half-Life 2 (2004)

9) Grand Theft Auto: San Andreas (2004)

10) Batman: Arkham Asylum (2009)

11) Grand Theft Auto IV (2008)

12) Gothic II: Noc Kruka (2003)

13) Baldur’s Gate II: Tron Bhaala (2001)

14) Star Wars: Knights of the Old Republic (2003)

15) Assassin’s Creed: Brotherhood (2010)

 Ciesze się że gothic zajął taki wynik.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2012, 16:19:54 »
Dwie gry na które głosowałem w pierwszej trójce :) Szkoda tylko, że Morka nigdzie nie widać.

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2012, 10:48:24 »
No cóż widać, że wciąż mamy spory sentyment do Gothica. Ciekawe czy wrócą jeszcze te czasy, gdy człowiek jarał się ubiciem każdego stwora, który wyskoczył nocą z lasu w Kolonii Karnej. :)

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2012, 19:57:09 »
Ja nie miałem wątpliwości, że seria Gothic znajdzie się wysoko na liście, ale przyznam, że na miejsce na podium nie liczyłem, więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że pierwsza część przygód bezimiennego znalazła się na trzecim miejscu w rankingu najlepszej gry dekady oraz na pierwszym jako najlepsza gra 2001 roku. To świadczy, że pomimo prostoty tej gry jest ona wyjątkowo wybitna i że ludzie po upływie ponad 10 lat od premiery nie zapomnieli tego niepowtarzalnego klimatu i fabuły, którymi ona urzeka. A co do Wiedźmina, który wygrał plebiscyt, to mogę powiedzieć, że to zasłużona wygrana. Co prawda niektórzy narzekają, że gracze oddawali na niego głos tylko dlatego, żeby postąpić tak jak na prawdziwego patriotę przystało i zagłosować na ,,swoje'', bo w rzeczywistości były lepsze gry od Wiedźmina. Nie zgodzę się z tym, bo biorąc pod uwagę wielkie oczekiwania przed premierą, które twórcy spełnili w 100%, medialny szum wokół tej gry, wysoki jej budżet i rekordową liczbę egzemplarzy, w której się sprzedała, to uważam, że jego wygrana nie powinna być zaskoczeniem. Przecież każdy pamięta, jak wszyscy polecieli do sklepów jak pojebani, żeby kupić tę grę, a później zachwalali jaka to jest zajebista pod każdym względem. W takim razie jeśli nie Wiedźmin, to kto? Ja tam w dużo gier w swoim życiu nie grałem, ale pośród tych, które miałem okazję poznać, to Wiedźmin jest jedną z tych najbardziej wyróżniających się, które się zapamiętuje. Ale każdy ma swoje ulubione gry i każdy widzi inaczej swoją listę najlepszych gier. :)

Dwie gry na które głosowałem w pierwszej trójce :) Szkoda tylko, że Morka nigdzie nie widać.
O tak, Morrowind to też wyjątkowa gra. Powinien być zdecydowanie wyżej.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2012, 20:05:08 »
O tak, Morrowind to też wyjątkowa gra. Powinien być zdecydowanie wyżej.

Dokładnie. Co prawda jest to RPG w zupełnie innym stylu od Gothica, ale zdefiniował prawdziwe arcydzieło z tego gatunku, do którego potem inne tytuły tylko próbowały się przybliżyć. Ogólnie seria TES to jest coś prawdziwie wyjątkowego i niezapomnianego. Niełatwo znaleźć drugą taką serię. Nigdzie nie było tak rozbudowanego, dopieszczonego świata przedstawionego, no bo powiedzmy sobie szczerze, czego można się było dowiedzieć o Myrtanie na przykład? Niewielu rzeczy. Za to w Elderach mieliśmy multum ksiąg, które opowiadały dzieje cesarstwa, poszczególnych krain, ras, organizacji. Ludzie lubiący takie szczególiki, którzy lubią wczuć się w klimat gry nie mogli dostać nic doskonalszego. Jedynym mankamentem TESów jest jednak lekka monotonia, na przykład nużący system walki w Morrowindzie i Oblivionie. Skyrim pod tym względem jest lepszy, zaś we wcześniejsze nie grałem.

Swoją drogą, Mendo, my się przypadkiem nie znamy? Wcześniej nosiłem nick Diomedes, jak coś. :)

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2012, 20:53:51 »
W Morrowindzie jest to zajebiste, że ja do tej gry mogę co chwilę wracać, a to dlatego, że przechodząc tę grę nigdy nie udaje mi się odkryć wszystkich sekretów, które oferuje świat. Przeszedłem ją dwa razy i to wcale nie jest mało, bo ta gra jest ogromna i jak w nią zaczynam grać, to kończę po miesiącu. Klika tych ksiąg nawet udało mi się przeczytać. Dość ciekawe one są. Szkoda jedynie, że świat jest trochę martwy, bo tam postacie poruszają się jedynie z miejsca na miejsce. W Oblivionie świat jest żywy, tyle że zaś ma gorszy klimat, ale obie te gry są niesamowite (Skyrim też, choć w niego nie grałem).  :)

Swoją drogą, Mendo, my się przypadkiem nie znamy? Wcześniej nosiłem nick Diomedes, jak coś. :)
Kumpel spod mostu???

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń 2012, 21:06:58 »
Skyrim to idealne na dzisiejsze realia połączenie Morrowinda i Obliviona. Tylko spaprany wątek mrocznego bractwa.  <facepalm>

Milten2000

  • Gość
Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sierpień 2014, 09:43:53 »
Dziwi mnie że Mafia The city of lost heven znalazła się w zestawieniu najlepszych 30 gier dekady. Ja bym jej tam nie dał tej gry nie da się przejść. Przecież w ameryce można sobie spokojnie chodzić z kałachem albo tompsonem i nikt się nie czepia a tu jak wyjmiesz pistolecik to wszyscy cie szukają i sensacje robią.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gry dekady na gry-online. Gothic I zajął 3 miejsce!
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sierpień 2014, 09:43:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top