Autor Wątek: Konflikt  (Przeczytany 2129 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szpieg007

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 2
Konflikt
« dnia: 31 Grudzień 2011, 10:43:54 »
Na pewno jak zauważyliście, wiele osób wręcz znienawidziło gothic'a 4 za to że nie steruje się starym beiem.
Zastanawiałem co zrobić by konflikt chociaż częściowo złagodzić, i wymysliłem.
Co wy na taki pomysł aby stworzyć opowiadanie / moda / film (ma sie rozumieć poważny).
Który by przedstawiał że bezio - pastuch jest SYNEM starego beziego.

got2

  • Gość
Odp: Konflikt
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2011, 11:19:19 »
Na pewno jak zauważyliście, wiele osób wręcz znienawidziło gothic'a 4 za to że nie steruje się starym beiem.
Zastanawiałem co zrobić by konflikt chociaż częściowo złagodzić, i wymysliłem.
Co wy na taki pomysł aby stworzyć opowiadanie / moda / film (ma sie rozumieć poważny).
Który by przedstawiał że bezio - pastuch jest SYNEM starego beziego.

To zrób takie opowiadanie w twórczości własnej. No oczywiście nie rób tak jak w filmie '' to ja jestem twoim ojcem ''
No i jeszcze jedno błędy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2011, 11:19:19 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2011, 13:05:52 »
Nie rozumiem po kiego grzyba wszystko sprowadzać do rodziny? Jest wiele produkcji które mimo kilku części nie wiążą swoich bohaterów więzami rodzinnymi. Przykłady? CoD - FPS, w którym sterujemy jakimś sierżantem, kapitanem czy innym żołnierzem. Każdy jest dla siebie obcy i co? Przeszkadza to komuś? Nie.
Assasin creed. Pierwsza część, sterujemy Altairem, kolejne Ezio Auditore. Stanowi to jakiś problem? Nie. Bo gra trzyma poziom.
Z gothicem jest taka sprawa, że wszyscy chwalą pod niebiosy klimat jedynki i dwójki, który jest podobno taki sweet, pro i uber. Ja cenię np. trójkę, za tą wielkość świata, gdzie mogłem sobie pozwiedzać kontynent nie będąc ograniczony barierą i kilkoma lokacjami Górniczej Doliny.
Druga sprawa, to grafika, no sorry ale kanciasty Gothic i Gothic 2 może się schować gdy zestawimy go z piękną mimo upływu lat grafiką G3.

Dlatego ja osobiście uważam, że G4 jest tak besztany tylko dlatego, że jest inny. Jest może i prostszy i inaczej zbudowany od poprzednich części. Nie mniej jednak, taki konflikt wziął się tylko z braku konkretnego powodu.
To jest inne więc jest do dupy. Co nie?!

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2011, 13:39:42 »
Gordiu, ale kupa jest brzydka i śmierdzi, i nie zmienię swojego zdania, gdy zaczniesz mnie męczyć, jakoby była ona ładna i pachniała fiołkami.

Arcania to gówno. Nie kupiłbym tego. Co ja mówię, gdyby dostał za darmo, nie postawiłbym tego na mojej półce z grami, które uważam za wartościowe. Fabuła prosta jak drut. Taką liniowość to wolę mieć w CoD. System umiejętności to jakiś chory absurd. Trzy czary. No i jest jeszcze coś co ty tak uwielbiasz. Grafika. Jest. I to wystarczy. G1 i G2 nie musiały jej mieć.
 
Twoją ocenę porównałbym to zdjęcia na której widać zgrabny tyłeczek. Szkoda tylko, że widzisz tylko zdjęcie. Ja widzą ją całą. Zez, czarne zęby, kołtuny na głowie, oklapnięte dwa fałdy skóry, które miały być piersiami. I co najważniejsze. Jest idiotką z poziomem inteligencji rocznego dziecka. Sorry, ale sam się z taką zabawiaj.

By nie odbiegać od tematu. Pomysł autora jest absurdalny. Nie pamiętam bym spotkał się z opinią, iż Arcania jest do kitu, bo nie steruje się Bezimiennym. Ta, jak autorzy gry pokierowali losami świata Gothica, jest według mnie dobrze wykombinowane. Oczywiście trzeba mieć na uwadze ZB.
Bezimienny został królem. Zdobył w jakiś sposób amulet ÂŚniącego i będąc pod jego wpływem zaczął atakować wszystko wokół swojego państwa. Zdarzyło się , że jeden z jego generałów zaatakował i wyrżnął całą wioskę pominąwszy jednego z jej mieszkańców. To nasz nowy bohater, który chce pomścić rodzinę. Odpływamy wiec z naszej rodzinnej wyspy i zaczynamy przygodę...

I właśnie w tym momencie fabuła dla mnie się spieprzyła. Cały czas prujemy do przodu. Gothic był grą RPG. Arcani bliżej do jakiegoś hack'n'slasha.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2011, 18:18:01 »
Gordiu, ale kupa jest brzydka i śmierdzi, i nie zmienię swojego zdania, gdy zaczniesz mnie męczyć, jakoby była ona ładna i pachniała fiołkami.

Arcania to gówno. Nie kupiłbym tego. Co ja mówię, gdyby dostał za darmo, nie postawiłbym tego na mojej półce z grami, które uważam za wartościowe. Fabuła prosta jak drut. Taką liniowość to wolę mieć w CoD. System umiejętności to jakiś chory absurd. Trzy czary. No i jest jeszcze coś co ty tak uwielbiasz. Grafika. Jest. I to wystarczy. G1 i G2 nie musiały jej mieć.
 
Twoją ocenę porównałbym to zdjęcia na której widać zgrabny tyłeczek. Szkoda tylko, że widzisz tylko zdjęcie. Ja widzą ją całą. Zez, czarne zęby, kołtuny na głowie, oklapnięte dwa fałdy skóry, które miały być piersiami. I co najważniejsze. Jest idiotką z poziomem inteligencji rocznego dziecka. Sorry, ale sam się z taką zabawiaj.

By nie odbiegać od tematu. Pomysł autora jest absurdalny. Nie pamiętam bym spotkał się z opinią, iż Arcania jest do kitu, bo nie steruje się Bezimiennym. Ta, jak autorzy gry pokierowali losami świata Gothica, jest według mnie dobrze wykombinowane. Oczywiście trzeba mieć na uwadze ZB.
Bezimienny został królem. Zdobył w jakiś sposób amulet ÂŚniącego i będąc pod jego wpływem zaczął atakować wszystko wokół swojego państwa. Zdarzyło się , że jeden z jego generałów zaatakował i wyrżnął całą wioskę pominąwszy jednego z jej mieszkańców. To nasz nowy bohater, który chce pomścić rodzinę. Odpływamy wiec z naszej rodzinnej wyspy i zaczynamy przygodę...

I właśnie w tym momencie fabuła dla mnie się spieprzyła. Cały czas prujemy do przodu. Gothic był grą RPG. Arcani bliżej do jakiegoś hack'n'slasha.
I to jest racja. Gówno, choćbyś oblał lawendowymi perfumami i ozłocił, i tak pozostanie gównem... Arcania jest tak denna, że nawet najlepsza ekipa modderów nie mogłaby nic z tym zrobić. Mogę spokojnie potwierdzić słowa Nikolaia, ponieważ jestem posiadaczem 4 części sagi. Mało tego, przeszedłem ją. Szczerze, jedyne co mi się w niej podobało, to to, że poznałem dalsze losy Myrtany i całego gothicowego świata, choć te wydarzenia i tak były naciągane i jakieś takie nijakie.

got2

  • Gość
Odp: Konflikt
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudzień 2011, 22:04:00 »
Gothic 4 jest "inne". Wejdź sobie na minusy g4 czy jakoś tak i tyle lub rób opowiadanie. Ale ja tam nie mówię że widać spore różnice.

NARA W 2012 !
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2012, 07:42:47 wysłana przez Got2 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Grudzień 2011, 22:15:42 »
Taa, szkoda tylko, że to gówno jest na stronie CD Project ocenione na 4/5, w grach online 6.6/10 dalej nie sprawdzałem.
Jednemu się podoba, drugiemu nie. Koniec. Dwie różne gry. Nie widzę celu w przekonywaniu mnie co jest dobre a co złe.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2012, 02:11:58 »
Z tą różnicą, że ta gra trafia w większości nie do ludzi typu: pracownicy CD projekt, tylko do zwykłych graczy... I czyja opinia jest tu ważniejsza?

Offline exxeldj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konflikt
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2012, 15:08:27 »
Ludzie,większość z was bluzga G4 po wieloma względami zniechęcając do tego innych,wymieniając jego błędy,czy w/w już wątek o tym,że nie steruje się "BEZIM"...czas zaeragować i powiedzieć proste zdanie..Gothic to wciąż gothic...każdy fan i za niego się weźmie..fakt faktem,że trochę głupio się porobiło,zwłaszcza w prostocie Gothic 4 np: Niewidzialne ściany na styl amerykański,to już nie ta fabuła i moim zdaniem Gothic powinien trochę rozwinąć inaczej fabułę bo przecież....Ileż można ratować ten świat :)...Ale pamiętajcie,że to ciągle gothic

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2012, 19:44:56 »
Nie. To Arcania. Gothic zakończył się gdy Bezimienny zadecydował jak wykorzystać artefakty Adanosa. Później był definitywny koniec Gothica.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2012, 11:27:29 wysłana przez Elrond »

got2

  • Gość
Odp: Konflikt
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Styczeń 2012, 07:41:30 »
Wszyscy wiemy co to jest solidarność. A więc może komu się podobać Gothic Arcania, a innym nie. Może ktoś lubi grać w Gothic ale na tawernę nie wchodzi. Więc po co się sprzeczać czy ten czy tamten Gothic jest głupi/dobry. WAÂŻNE JEST ÂŻE KTOÂŚ TO GRA I TYLE.  Mozę Gothic 4 ma trochę ułatwiona grę, ale w każdej grze musimy zabijać lub ratować. To jest moje zdanie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Styczeń 2012, 11:32:57 »
Wszyscy wiemy co to jest solidarność.

<huh>

Wszyscy wiemy co to jest solidarność. A więc może komu się podobać Gothic Arcania, a innym nie. Może ktoś lubi grać w Gothic ale na tawernę nie wchodzi. Więc po co się sprzeczać czy ten czy tamten Gothic jest głupi/dobry. WAÂŻNE JEST ÂŻE KTOÂŚ TO GRA I TYLE.  Mozę Gothic 4 ma trochę ułatwiona grę, ale w każdej grze musimy zabijać lub ratować. To jest moje zdanie.

To ma być argument? Bosz... Moje zdanie jest znane. Arcania to gówno. Z chęcią pokłócę się z kimś kto myśli inaczej...

Offline Aharo

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Miej serce i patrzaj w serce
Odp: Konflikt
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Styczeń 2012, 17:32:37 »
Ja bym powiedział inaczej. Czyli się kłócimy?
Takie gówno to, aż nie jest. Dzięki tej części możemy zwiedzić Wyspy Południowe (fakt nie wszystkie) i sobie popatrzeć na Beziego z oczu bohatera. Gra jest do dupy, ale nie wchodzi aż tak daleko żeby było gównem. G4 jest strasznie monotonne i to jest największy minus. Aby iść dalej zaj*b tego i tamtego potem zanieść tamtemu, żeby tamten Cie przepuścił. To są takie wielkie minusy tej gry, no i jeszcze łatwa, zbyt łatwa. Liczę że US podniesie trochę poziom... Chociaż trochę. Tak, więc  Arcania to nie gówno, jest tylko do dupy, ale nie sięga tak daleko by być gównem.

got2

  • Gość
Odp: Konflikt
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2012, 17:37:24 »
Ja bym powiedział inaczej. Czyli się kłócimy?
Takie gówno to, aż nie jest. Dzięki tej części możemy zwiedzić Wyspy Południowe (fakt nie wszystkie) i sobie popatrzeć na Beziego z oczu bohatera. Gra jest do dupy, ale nie wchodzi aż tak daleko żeby było gównem. G4 jest strasznie monotonne i to jest największy minus. Aby iść dalej zaj*b tego i tamtego potem zanieść tamtemu, żeby tamten Cie przepuścił. To są takie wielkie minusy tej gry, no i jeszcze łatwa, zbyt łatwa. Liczę że US podniesie trochę poziom... Chociaż trochę. Tak, więc  Arcania to nie gówno, jest tylko do dupy, ale nie sięga tak daleko by być gównem.

Oto mi chodzi. Arcania nie jest aż takim gównem. Niektórzy lubią lub nie lubią tej gry inni ja poważają. Nie kłóćmy się z powodu tej gry bo to TAWERNA GOTHIC.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec 2012, 21:30:44 »
O matko bosko. Odświeżam, bo tak. Ja hejtuję tą grę z prostego powodu. Bo to nie jest już Gothic. Jedyne co ma z tym spólnym, to nazwy. Równie dobrze by tego mogło nie być, a gra by mogła istnieć. Te nazwy, czyt. imiona itepe. zostały wykorzystane tylko po to, by sprzedać ją większej części ludu. To więc porównanie do gówna jest jak najbardziej na miejscu. Arcania jest shitem, która próbowała wybić się przy pomocy tytułu jaki jest Gothic. Więc w oczach fana, to jest nóż w plecy dla niego. I nie jestem fanatyczny, patrzę na to trzeźwo i nie wiem jak bronić tą grę. Gdyby miała ona inną historie, inne postacie to może bym się do niej przekonał. Tak jestem na nie. ;D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Konflikt
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec 2012, 21:30:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top