Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 164872 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #260 dnia: 19 Styczeń 2012, 15:24:41 »
Bywa miśq. Chcesz szybkiej nauki, graj w Gothica gdzie wszystkim steruje komp :P

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #261 dnia: 19 Styczeń 2012, 15:26:35 »
Ta, zamiast czerpać radość z rozgrywki będę siedział i myślał czy mam tydzień czasu, żeby pójść do nauczyciela nauczyć się nosić ubranie;/ ÂŚwietnie.
Wolisz czerpać przyjemność z rozgrywki będąc poprawiany kilkukrotnie przez MG podczas wyprawy? Nie ma sprawy. Do niczego nie zmuszam.


A idąc tym co mówicie to, nauczę się walczyć mieczem i ta nauka będzie trwała jakiś czas, ale w sumie to i tak nie będę mógł zabić zombie, bo nie będę znał techniki, więc kolejne szkolenie w organizacji i znów masa czasu.
Za niedługo dojdzie do tego, że dłużej będzie schodziło by się czegoś nauczyć niż żeby zdobyć potrzebne doświadczenie.
Podałeś przykład specyficznego przeciwnika. Jeśli zaatakujesz odpowiednio zabijesz przeciwnika. Proste jak budowa cepa. Możesz spróbować, wymyślić coś ciekawego, wzorować się na technice innych graczy, lub po prostu odbyć szkolenie. Tak trudno to pojąć?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #261 dnia: 19 Styczeń 2012, 15:26:35 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #262 dnia: 19 Styczeń 2012, 15:46:49 »
Aha czyli mam iść na szkolenie i dowiedzieć się jak to się robi, ale mogę też wymyślić coś ciekawego, czego mnie nie uczyli. Czy czegoś takiego nie ma obecnie? Przecież to na jedno wyjdzie. Tyle, że będę musiał odbywać szkolenie, które zajmie mi dużo więcej czasu.
Jeden wymyśli, że chce zaatakować wilka i go zaatakuje, a drugi pomyśli, że nie widząc, żadnych przejawów agresji może spróbować go obejść czy sprawdzić nastawienie i zostanie pogryziony. Jak to było na wyprawie Lilith.

"Respeva nie było, był za to wilk." - ciężko jest z tego domyślić się czy wilk jest agresywny, ona założyła, że nie, ale Ty założyłeś, że jest. O to mi chodzi. Jeśli MG napisze wyraźnie, że wilk szykuje się do ataku, a statystyki dobitnie pokażą jego zdolności, to każdy gracz będzie wiedział co może zrobić i będzie wiedział czy trzeba atakować czy lepiej jest uciekać.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #263 dnia: 19 Styczeń 2012, 15:54:40 »
Aha czyli mam iść na szkolenie i dowiedzieć się jak to się robi, ale mogę też wymyślić coś ciekawego, czego mnie nie uczyli. Czy czegoś takiego nie ma obecnie? Przecież to na jedno wyjdzie. Tyle, że będę musiał odbywać szkolenie, które zajmie mi dużo więcej czasu.
Jeden wymyśli, że chce zaatakować wilka i go zaatakuje, a drugi pomyśli, że nie widząc, żadnych przejawów agresji może spróbować go obejść czy sprawdzić nastawienie i zostanie pogryziony. Jak to było na wyprawie Lilith.
Nie mam już cierpliwości Ci tego tłumaczyć, a naprawdę trudno mnie z niej wyprowadzić. Szkolenia opisowe były w grze od zawsze. Ostatnimi czasy były coraz rzadziej stosowane. Gracze więc nie potrafią opisywać swoich umiejętności. Zalecamy zwiększenie nacisku na szkolenie gracza i tłumaczenie mu wszystkiego łopatologicznie. Nie jest to obowiązkowe. Także możesz nadal uważać, że pozjadałeś wszystkie rozumy nie obawiając się tego, że zostaniesz zmuszony do nauki trwającej tygodnie.


"Respeva nie było, był za to wilk." - ciężko jest z tego domyślić się czy wilk jest agresywny, ona założyła, że nie, ale Ty założyłeś, że jest. O to mi chodzi. Jeśli MG napisze wyraźnie, że wilk szykuje się do ataku, a statystyki dobitnie pokażą jego zdolności, to każdy gracz będzie wiedział co może zrobić i będzie wiedział czy trzeba atakować czy lepiej jest uciekać.
Idąc walczyć na arenie, nie spodziewaj się przerwy na herbatkę w dystyngowanym gronie. Opis nie był dokładny, ale jako przykład podałeś wyrwane z kontekstu zdanie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #264 dnia: 20 Styczeń 2012, 15:28:58 »
Mam pytanie, czy do tej umiejętności:
Cytuj
Czarna skaza - Czarna ruda płynąca w Twoich żyłach to najbardziej znany nam niestabilny minerał zwany potocznie czystym złem. Wpływa na Ciebie, czyni nadpobudliwym i bardzo agresywnym osobnikiem. Ma też swoje plusy. Zwiększa 2x moc używanych przez Ciebie zaklęć magicznych.

Można by dodać że w boju, gdy damy się ponieść wpadamy w rodzaj bersekerskiego szału bojowego?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #265 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:04:49 »
Nie bardzo. Czarna ruda miała od zawsze pozytywny wpływ na moc magii.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #266 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:06:36 »
Szkoda, bo by to i to pasowało.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #267 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:19:27 »
To jak wampir poczuje krew, to też tak chce :)



Zawsze na straży rasy! :D

got2

  • Gość
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #268 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:23:43 »
22 graczy z 79 wzięło wpis na listę. Trzeba coś z tym zrobić. Może by zobaczyć użytkowników którzy nie wzięli w tym udział, podzielić między userami tych przydzielonych i wysłać PW ? CO wy na to ?

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #269 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:25:09 »
To jest spis AKTYWNYCH graczy. Nie wszyscy należący do grupy "Marant" takimi są.

got2

  • Gość
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #270 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:42:31 »
Ja nie mam pozycji marant ale gram.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #271 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:46:00 »
Yyy... Masz...

got2

  • Gość
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #272 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:50:18 »
Ale mi chodziło o pozycja2: MARANT
a nie o niebieski napis

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #273 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:52:18 »
Masz pozycję "Marant" jako główną...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #274 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:53:14 »
22 graczy z 79 wzięło wpis na listę. Trzeba coś z tym zrobić. Może by zobaczyć użytkowników którzy nie wzięli w tym udział, podzielić między userami tych przydzielonych i wysłać PW ? CO wy na to ?
Do wszystkich graczy został rozesłany e-mail w tej sprawie zaraz po stworzeniu wątku z zapisami.


Ale mi chodziło o pozycja2: MARANT
a nie o niebieski napis
Boże, Ty widzisz i nie grzmisz.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #275 dnia: 20 Styczeń 2012, 16:57:36 »
Do wszystkich graczy został rozesłany e-mail w tej sprawie zaraz po stworzeniu wątku z zapisami.
Nawet trzy razy posłałeś.
Boże, Ty widzisz i nie grzmisz.
<Grzmi!>

got2

  • Gość
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #276 dnia: 20 Styczeń 2012, 17:00:52 »
Nie wiedziałem że e-mail był. PRZEPRASZAM

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #277 dnia: 22 Styczeń 2012, 14:11:25 »
Moja propozycja jest następująca: Wprowadzić naukę czytania i pisania. Już wyjaśniam. Część grających wpisuje, że ich postaci wywodzą się z wiosek itp. Krótko mówiąc: są chłopami. Skąd taki przeciętny chłop, czy nawet mieszczanin posiada umiejętność czytania, albo nawet pisania. Nie posiada. Musi się tego nauczyć. Tych dwóch umiejętnośći mogliby uczyć magowie, lub mędrcy. Mogłoby to wyglądać następująco: Wpisujemy się na naukę, po czym czekamy np. 2-3 dni (realnych oczywiście). Dopiero po upływie tego czasu możemy wpisać swojej postaci umiejętność czytania i pisania. W końcu to nie machanie mieczem, gdzie najważniejsza jest praktyka. Aby potrafić czytać i pisać, trzeba poznać dużo teorii, a teoria zajmuje trochę czasu. Z posiadania tych umiejętnośći wynikałyby pewne przywileje. Jeszcze nie wiem, jakie, ale to nie problem coś wymyślić.

got2

  • Gość
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #278 dnia: 22 Styczeń 2012, 17:26:48 »
Pomysł dobry koza. Ale chciałbym znów dodać misje. Oczywiście mam kilka pomysłów na misje. Ale jak czytałem to widzę że z marantu zrobi się świat Harrego Pottera. <oczywiście może tak być>
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2012, 17:31:43 wysłana przez Got2 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #279 dnia: 22 Styczeń 2012, 17:36:13 »
Pomysł dobry koza. Ale chciałbym znów dodać misje. Oczywiście mam kilka pomysłów na misje. Ale jak czytałem to widzę że z marantu zrobi się świat Harrego Pottera. <oczywiście może tak być>
<; <facepalm>

Moja propozycja jest następująca: Wprowadzić naukę czytania i pisania. Już wyjaśniam. Część grających wpisuje, że ich postaci wywodzą się z wiosek itp. Krótko mówiąc: są chłopami. Skąd taki przeciętny chłop, czy nawet mieszczanin posiada umiejętność czytania, albo nawet pisania. Nie posiada. Musi się tego nauczyć. Tych dwóch umiejętnośći mogliby uczyć magowie, lub mędrcy. Mogłoby to wyglądać następująco: Wpisujemy się na naukę, po czym czekamy np. 2-3 dni (realnych oczywiście). Dopiero po upływie tego czasu możemy wpisać swojej postaci umiejętność czytania i pisania. W końcu to nie machanie mieczem, gdzie najważniejsza jest praktyka. Aby potrafić czytać i pisać, trzeba poznać dużo teorii, a teoria zajmuje trochę czasu. Z posiadania tych umiejętnośći wynikałyby pewne przywileje. Jeszcze nie wiem, jakie, ale to nie problem coś wymyślić.
Popieram, bo to aż w oczy kole jak każdy robi za uczonego. Czy Milva z Wiedźmina umiała czytać? Nie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #279 dnia: 22 Styczeń 2012, 17:36:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top