Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 164856 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Grudzień 2011, 12:35:11 »
Razem z Zeyfarem gadaliśmy niedawno o tym, że w marancie brakuje broni drzewcowych, bo jest tam tylko kij.
Dlatego nasza propozycja jest taka by wprowadzić nieco zmian w systemie uzbrojenia. Mam projekt już kilku nowych broni, ale póki co nie będę go wklejał. Nie mniej jednak nasza propozycja wyglądałaby tak:


Drzewcowe:

- Kij
- Włócznia
- Kostur
- Halabarda
- Trójząb
- Lanca


Sieczne

- Miecz
- Szabla
- Rapier

- Sztylet
- Szpon
- Wardyna
- Topór
- Katana (jako szablę oburęczną, bo na nią jest teraz moda)

Obuchowe

- Młot
- Buława
- Kiścień
- Nadziak



Pogrubienie - zamiana rodzaju
Zielony - nowe

Kiedy w Marancie były tłumy i tak nie używano nawet połowy dostępnych rodzajów broni, więc imo większość propozycji bez sensu. Może jeno ta szabla to dobry pomysł, a katanę spokojnie można przyporządkować do tej szabli albo miecza, ale sądzę, że dżapańskie miecze psułyby trochę klimat.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Grudzień 2011, 12:39:31 »
ale sądzę, że dżapańskie miecze psułyby trochę klimat.
Niestety, są już wprowadzone do gry :/

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Grudzień 2011, 12:39:31 »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Grudzień 2011, 12:40:41 »
Mam podobne zdanie do Sadusia. Spójrzcie na bronie drzewcowe. Kto wykorzystuje włócznie? Nikt. Tak samo nikt nie będzie ganiał z trójzębem czy lancą. W siecznych można faktycznie dodać szablę i katanę (nie popsuje klimatu według mnie bo nawet w G3 była). Obuchy mozna rozszerzyć. Obecnie mało kto tego używa, bądź sporadycznie, ale zazwyczają robią to wtedy dośc klimatycznie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Grudzień 2011, 12:45:02 »
Niestety, są już wprowadzone do gry :/
Nie są wprowadzone do gry bo nie ma ich w statystykach. W statystykach definiowane są jako miecze. Więc z technicznego punktu widzenia to nie katany.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Grudzień 2011, 15:46:41 »
Kiedy w Marancie były tłumy i tak nie używano nawet połowy dostępnych rodzajów broni, więc imo większość propozycji bez sensu. Może jeno ta szabla to dobry pomysł, a katanę spokojnie można przyporządkować do tej szabli albo miecza, ale sądzę, że dżapańskie miecze psułyby trochę klimat.

W Polsce też mało kto kupuje auta z salonu, ale mimo to w każdym mieście masz kilka takich właśnie salonów. Po co? Ano po to, że jakby się trafił jeden, który chciałby takie auto kupić to ma możliwość jego kupna.
Co wam przeszkadza możliwość wyboru? Tego nie rozumiem. Według mnie, lepiej jak coś jest, niż miałoby tego nie być. Mamy wtedy większą różnorodność, bo gracz nie musi być klasycznym wojownikiem - miecz, sztylet, łuk + coś jeszcze. Tylko może wykreować swoją postać na coś innego, nietypowego.

Spójrzcie na bronie drzewcowe. Kto wykorzystuje włócznie? Nikt. Tak samo nikt nie będzie ganiał z trójzębem czy lancą. W siecznych można faktycznie dodać szablę i katanę (nie popsuje klimatu według mnie bo nawet w G3 była). Obuchy mozna rozszerzyć. Obecnie mało kto tego używa, bądź sporadycznie, ale zazwyczaj robią to wtedy dośc klimatycznie.

A dlaczego nikt nie wykorzystuje włóczni? A dlatego, że w jest uznana za broń oburęczną, więc nie ma możliwości stworzenia np. klasycznego wojownika jeźdźca z okrągłą tarczą i włócznią. A wprowadzenie lancy zażegnałoby ten problem. Bo wtedy lanca byłaby tą długą bronią 3 lub 4 metrową dla piechura, a włócznia, ze swoim 1,8m mogłaby być bronią jednoręczną. Co do obuchów to już kilka razy spotkałem się z tym, że gracz chciał kupić buzdygan, a ja podawałem mu w statach buławę, bo nie można było tego określić inaczej.

Zresztą temat brzmi "Propozycje zmian" - więc proponuję zmiany. Btw. po co nam tyle pancerzy, skoro każdy używa strojów, szat, zbrój skórzanych i kolczug?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Grudzień 2011, 16:22:09 »
Nie zapomnij o tym: http://nockruka.gram.pl/marant/index.php/Specjalizacje_walki

Niektóre rzeczy trzeba w takim wypadku uzupełnić, bo kijem czy włócznią równie dobrze można walczyć jedną ręką na koniu jak i oburącz na piechotę.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Grudzień 2011, 16:32:28 »
Ja wiem dokładnie;]
Tyle, że ja sugerowałem się słowem "sugestia" - czyli w moim zrozumieniu to - "możecie wybierać" - a więc, machając jedną bronią używam ataki a,b,c,d a drugą b,c,e,f.

Bo przecież taka włócznia to głównym atakiem będzie pchnięcie, jakieś podcięcie i dobicie. Wszelkie parowanie przejmie trzymana przez nas tarcza. (bo jeżeli masz włócznię to raczej tarczę też)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Grudzień 2011, 17:42:46 »
No tak. Większość sugerowanych ataków można przypisać do niemal wszystkich broni. Mam na myśli poprawę opisów na bardziej bezpłciowe. Obecnie sugerują ataki stricte do np. miecza co może wprowadzić w błąd nowego gracza czytającego wiki.

Odnośnie rapiera i szabli. To bronie, które pojawiły się kilka epok za średniowieczem. W naszym uniwersów rozwój broni białej to schyłek XV wieku. Wczesna wersja katany się jeszcze łapie.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Grudzień 2011, 17:48:40 »
Nie są wprowadzone do gry bo nie ma ich w statystykach. W statystykach definiowane są jako miecze. Więc z technicznego punktu widzenia to nie katany.
No tak, technicznie ich nie ma, jednakowoż fabularnie sporo osób nosi katanę.
Odnośnie rapiera i szabli. To bronie, które pojawiły się kilka epok za średniowieczem. W naszym uniwersów rozwój broni białej to schyłek XV wieku. Wczesna wersja katany się jeszcze łapie.
Nie chcę nic mówić, ale to są bzdury.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Grudzień 2011, 17:51:55 »
Rapiery pojawiły się pod koniec XVI wieku. To jest według Ciebie średniowiecze?

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Grudzień 2011, 17:53:28 »
Rapiery pojawiły się we wczesnym renesansie, zresztą cezury nigdy nie są jednolite i ściśle wyznaczające dokładne granice. Bardziej czepiałbym się szabli, bo tacy mongołowie w XIII w. nas tymi szablami kładli.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Grudzień 2011, 18:03:25 »
Rapiery pojawiły się we wczesnym renesansie, zresztą cezury nigdy nie są jednolite i ściśle wyznaczające dokładne granice. Bardziej czepiałbym się szabli, bo tacy mongołowie w XIII w. nas tymi szablami kładli.
Wiem o co Ci chodzi, ale obawiam się, że nie wszyscy mogą na tyle ogarniać historię. Co zrobimy jak gracza zaczną pojmować marantowe szable jako szable sarmackie? Przecież nie będziemy komisyjne broni sprawdzać.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Grudzień 2011, 18:16:12 »
A kiedy pojawiły się pistolety;)

Ale przecież możemy nadać szablom status broni maureńskiej, którą posługują się maureni w Ishgarze, a rapiery to zgrabne miecze elfów o wytwornych koszach zamiast jelców. Wystarczy krótki opis.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Grudzień 2011, 19:59:49 »

Ale przecież możemy nadać szablom status broni maureńskiej, którą posługują się maureni w Ishgarze, a rapiery to zgrabne miecze elfów o wytwornych koszach zamiast jelców. Wystarczy krótki opis.

To byłoby dobre rozwiązanie, szabla nieco swoim wyglądem przypomina bułat więc wpasowała by się w pustynne klimaty

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Grudzień 2011, 21:21:41 »
Jeśli tylko pojawi się szabla, chce pierwszy egzemplarz!

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Grudzień 2011, 22:03:41 »
Zbyt dużo pieprzenia. Zbyt dużo treści. W statach powinno być uwzględnione:
- rozmiar
- rodzaj zadawanych obrażeń
- jakość wykonania
- warunki użycia
- opis

W tym opisie pisałoby czy jest jednosieczna, dwusieczna, chujosieczna, szabla, bułat, scyzoryk, szpadel.

Chodzi mi o to, że robimy coś tak rozbudowanego, że zamiast zająć się "klimatem", kłócimy się , że nie ma widelca w spisie broni, "a przecież kłują!".

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Grudzień 2011, 22:24:30 »
Zbyt dużo pieprzenia. Zbyt dużo treści. W statach powinno być uwzględnione:
- rozmiar
- rodzaj zadawanych obrażeń
- jakość wykonania
- warunki użycia
- opis

W tym opisie pisałoby czy jest jednosieczna, dwusieczna, chujosieczna, szabla, bułat, scyzoryk, szpadel.

Chodzi mi o to, że robimy coś tak rozbudowanego, że zamiast zająć się "klimatem", kłócimy się , że nie ma widelca w spisie broni, "a przecież kłują!".

Nie proponuję wstawiania opisów przy każdej sztuce broni, ale w ogólnym zapisie przecież to też jest jakiegoś rodzaju klimat. Bo gdy napadnie Cię armia arabów to będą uzbrojeni w szable, a jak komando elfie to przebiją Cię rapierem. Krasnoludy wypadną z młotami, orkowie z toporami, wampiry z wardynami, niziołkowie z sztyletami etc. Każda nacja miałaby (przypuszczalnie) jakąś swoją broń tradycyjną.
A jak czegoś nie określisz to tego nie ma w zasadach i już. ;/ Więc nie istnieje.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Grudzień 2011, 22:26:10 »
Bo gdy napadnie Cię armia arabów to będą uzbrojeni w szable, a jak komando elfie to przebiją Cię rapierem. Krasnoludy wypadną z młotami, orkowie z toporami, wampiry z wardynami, niziołkowie z sztyletami etc. Każda nacja miałaby (przypuszczalnie) jakąś swoją broń tradycyjną.
Orkom dałbym jatagany. Podoba mi się podział Nikusia. Mniej więcej. Ma wady, ale zalety też ma.

Generalnie nie lubię podziału rasa=kultura, ale szerzej nic nie powiem, bo na rewolucję w marancie to się nie zapowiada.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Grudzień 2011, 22:32:45 »
Orkom dałbym jatagany. Podoba mi się podział Nikusia. Mniej więcej. Ma wady, ale zalety też ma.

Generalnie nie lubię podziału rasa=kultura, ale szerzej nic nie powiem, bo na rewolucję w marancie to się nie zapowiada.

To była ironia Nifuś :( (a przynajmniej ta z mojej strony)

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Grudzień 2011, 22:34:13 »
Widać jestem zbyt zmęczony, żeby poczuć. I'm sorry, idę spać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Grudzień 2011, 22:34:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top