Autor Wątek: Przyszłość Europy  (Przeczytany 9003 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Przyszłość Europy
« dnia: 28 Listopad 2011, 23:23:40 »
Wszyscy od jakiegoś czasu widzimy, że Europa ma się źle. Euro ledwo zipie, a w państwach członkowskich coraz większe poruszenie. Młodych ludzi bez pracy coraz więcej, pracy nie ma w całych państwach. Jest źle i to fakt, a ja sam wam mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, bo spotkałem już się w krajach Europy z pomysłami wyjścia z Unii. No i właśnie tutaj moje pytanie. Jaka przyszłość czeka Europę według was? Euro upadnie i pociągnie Unię za sobą? Kraje, które ledwo zipią wyjdą z niej? Upadnie Unia nawet jeśli uda się uratować Euro? Co będzie jeśli Unia się rozleci?
Zapraszam do wypowiedzi. :]

Jakie jest moje zdanie? Euro ledwo zipie i trudniej je będzie uratować, już łatwiej jest zrobić nową walutę, co jest pomysłem poronionym. Właśnie w takim stanie jest aktualnie Euro. Grecja nie żyje właściwie, Hiszpania, Portugalia, Irlandia i przede wszystkim Włochy ledwo stoją. Francja i Niemcy, największe gospodarki tego kontynentu nie udźwigną tych krajów same, a reszta państw członkowskich jest za słaba żeby im pomóc. Co z tego wyniknie? Moim zdaniem, bez naprawdę GENIALNEGO planu oszczędnościowego dla CAÂŁEJ Europy, Euro jest stracone, nie da się go uratować.
Co się po tym stanie? Kraje wrócą do swoich walut i prawdopodobnie zaczną rozmawiać o nowych możliwościach wprowadzenia nowej waluty, jednak wiele krajów już nie będzie chciała ryzykować. Unię wtedy mogą czekać ciężkie czasy. Czy się rozpadnie? Część krajów, którym Unia Europejska będzie nie na rękę wyjdzie z niej, a Wielka Brytania zrobi to jako pierwsza. Czy Unia się rozpadnie? Jest to mało prawdopodobne, ale możliwe.
Co z tego powstanie? Niemcy i Francja prawdopodobnie z mniejszymi krajami zrobią coś na kształt Unii, ale działającego w inny sposób, który będzie się sprawdzał. W UE teraz nie ma jednego przywódcy, jest ich trzech. Jeśli Unia ma się rozwijać, to powinny powstać Stany Zjednoczonej Europy. Czy to możliwe? NIE, absolutnie. Jednak to jest jedna z niewielu możliwości ratowania UE, przekształcenie jej.

Jednak nieważne co by się nie stało, jest jeden fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Unię Europejską i Europę czekają NAPRAWDÊ ciężkie lata.

Pozdrawiam, Crisis.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2011, 00:07:33 »
EU się rozpadnie albowiem nią władam, o czym już dzisiaj wspominałem. :D A tak na poważnie...

Euro nie powinno upaść. Co najwyżej może odpaść kilka krajów ze strefy euro, które ciągną tę walutę w duł. Grecja idzie na pierwszy strzał, później Hiszpania i inne kraje z gospodarką na jej poziomie. Chodzi mi o zadłużenie. Francja i Niemcy są ze sobą zbyt zżyte by miały oddzielną walutę.

Gdyby UE się rozpadła, nastąpiłby ogólny rozpiździł, a na to czyhają Chiny z Rosją. Zastanawiam się tylko co takiego może zrobić bankrut USA by nam pomóc. Szkoda że jesteśmy skazani na siebie i te mądre głowy co to ze ślimaka potrafią zrobić rybę by zarobić. Ale kombinować przynajmniej potrafią...

I znowu będziemy musieli walczyć z Ruskimi...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2011, 00:07:33 »

got2

  • Gość
Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2011, 17:55:19 »
Być może Europa podzieli się na dwie części. Wschodnią pod czołem POLSKI-a zachodnia Francji. (to przykłady)

Grecja jest praktycznie na upadku, W Hiszpanii jest niepokój. A co będzie z EU nikt nie wie.

Jedno wiemy na pewno że rozpad Unii może zmienić bieg historii...

Rosja i Chiny takie ciche i niepokojące. USA szasta kasą. Francja i Niemcy mają euro, a co będzie jak powiedzmy
Polska osiągnie swoje cele, a później trzeba będzie oddawać miliardy.
                   
                       Narka
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2012, 18:31:20 wysłana przez Marco »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2011, 18:02:18 »
Cytuj
Być może Europa podzieli się na dwie części.Wschodnią pod czołem POLSKI-a zachodnia Francji. (to przykłady)
ÂŚmiem w to wątpić, Polska nie liczy się w Europe. Polska to skansen pozostały po ZSRR, w którym politycy nie umieją zadbać o własny państwo, tym bardziej nie zadbają o dobro wspólnoty.
Cytuj
Jedno wiemy na pewno że rozpad Unii może zmienić bieg historii...
Zaiste to odkrywcze!
Cytuj
Rosja i Chiny takie ciche i niepokojące.USA szasta kasą.Francja i Niemcy mają euro,a co będzie jak powiedzmy
Polska osiągnie swoje cele,a później trzeba będzie oddawać miliardy.
Nic z tego nie rozumiałem, aczkolwiek wątpię, aby Polska osiągnęła swoje cele, jako że nie wiem nawet czy jakieś ma. Wygląda na to, że ludzie przy władzy mają swoje cele aby być coraz bardziej i bardziej bogatsi. Celów całego kraju nie widzę.
Cytuj
Proszę tego nie komentować bo to moja myśl
                                                                                         Narka
To forum dyskusyjne na tym to polega.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2011, 18:05:45 »
Nie należy zadawać sobie pytania CZY Unia upadnie tylko KIEDY. Jest los jest już przesądzony przez kryzys, Grecje i inne państwa.
Jeżeli Polska zareaguje wystarczająco szybko może stworzyć coś na kształt Międzymorza. Wyobraźcie sobie Unia upadła, a Polska wiedzie prym wraz z takimi krajami jak Ukraina, Litwa, ÂŁotwa, Estonia, Czechy, Węgry, Słowacja.
W przeciwieństwie do Gota chce, abyśmy na temat tej koncepcji podyskutowali.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2011, 18:35:00 »
Sama idea Międzymorza jest fajna, ale to tylko marzenie. Fajne marzenie, ale niestety nierealne. :/
Post Gota2 jest niestety tak chaotyczny, że wręcz go nie komentuję. ^^

Ja natomiast chciałbym się was spytać co sądzicie o wystąpieniu Radosława Sikorskiego w Berlinie. Co sądzicie o tym co powiedział?

Ja się z nim zgadzam, z nie wszystkim, ale ma naprawdę sporo racji. Niemcy MOGÂĄ uratować strefę Euro. ; p


Pozdrawiam, Crisis.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2011, 19:13:25 »
A daj linka...

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopad 2011, 19:42:02 »
Ten sam Sikorski, który uważa, że Polska powinna być stanem federacji Europejskiej. Nie dziękuję postoje.


p.s.
Wyborcza <facepalm>

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopad 2011, 19:45:00 »
Ten sam Sikorski, który uważa, że Polska powinna być stanem federacji Europejskiej. Nie dziękuję postoje.
p.s.
Wyborcza <facepalm>
Powiedziałem, że nie ze wszystkim się zgadzam przecież...

Nie lubię wyborczej, ale mimo wszystko jest to jedyna w miarę normalna gazeta w naszym nienormalnym kraju.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopad 2011, 19:46:40 »
Nie lubię wyborczej, ale mimo wszystko jest to jedyna w miarę normalna gazeta w naszym nienormalnym kraju.
Jeśli wybiórczą uważasz za jedyną w miarę normalną gazetę w naszym kraju to -  <tuli>

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2011, 19:56:22 »
Ten sam Sikorski, który uważa, że Polska powinna być stanem federacji Europejskiej. Nie dziękuję postoje.
Dlatego Polska zawczasu odejść z UE. Polscy obywatele nie powinni płacić za upadek Grecji. Ale zacytuje tutaj Kabaret Młodych Panów "ÂŻadna unia, tylko burdel. Ale dają kasę, więc siedzimy cicho".

Jak dla mnie Gw prezentuje rzetelne informacje i z całego świata. Jak dla mnie RP ma po prostu za mało informacji. Jestem w II liceum, od września nie udało mi się skonstruować prasówki (3 artykuły) z informacji w RP.

got2

  • Gość
Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Listopad 2011, 20:01:46 »
Dlatego Polska zawczasu odejść z UE. Polscy obywatele nie powinni płacić za upadek Grecji. Ale zacytuje tutaj Kabaret Młodych Panów "ÂŻadna unia, tylko burdel. Ale dają kasę, więc siedzimy cicho".


Mądre słowa.Unia to wielka komnata tajemnic...

A jeśli chodzi o gazety to różne dają inne inforamcje.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2011, 20:06:38 wysłana przez got2 »

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Listopad 2011, 20:11:10 »
Nie nazwałbym Unii "komnatą tajemnic". Unia powstała w czasie zimnej wojny. Czas w, którym narody potrzebowały jakiejś namacalności pokoju, zjednoczenia narodów. I tak właśnie powstało UE.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Listopad 2011, 20:12:27 »
I właśnie dlatego Unia musi się zmienić, bo są inne czasy. Jak ma wyglądać ta zmiana, trzeba dyskutować o tym. Jednak UE w obecnym stanie ledwo się trzyma.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Listopad 2011, 20:13:53 »
Unia to wielka komnata tajemnic...
W takim razie kto jest bazyliszkiem, kto Harrym, a któż skrył się pod płaszczem Voldemorta?

Przeczytałem. Ale tu mam rozdwojenie jaźni. Bo z jednej strony "dobrze!", Unia się zjednoczy, będziemy potęgą, wyjdziemy z kryzysu, Sikora dobrze gada. Jednak z drugiej strony Polska stanie się Europejskim województwem, a mój patriotyzm się temu sprzeciwia. Jedno wielkie szambo.

Pożyjemy zobaczymy.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Listopad 2011, 20:18:34 »
Też jestem patriotą i nie chce, aby Polska stała się kolejną prowincją, województwem. Mamy mówiąc brzydko "przejebane", bo pójście w jedną stronę i drugą będzie równało się z sprzeciwem.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Listopad 2011, 20:26:09 »
Ale z drugiej strony nie może być tak, że chujowa gospodarka stworzona przez nasz rząd doprowadza do Europ dwóch prędkości. W Niemczach będą mieli latające samochody, a my niewybudowane autostrady. Tu jest pies pogrzebany.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Listopad 2011, 20:31:03 »
Chujowa gospodarka nie jest winą rządów. Nasza gospodarka nie jest kapitalistyczną, do której dążymy. Może gdyby nie komuna w Polsce nie było by takiej zapaści w porównaniu z innymi krajami. I też cytat z komedii Kariera Nikosia Dyzmy: "Amerykanie w Niemcy pompowali dolary, a w nas ruscy Marksa i Lenina"

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudzień 2011, 16:44:46 »
Ja na ten aspekt i wypowiedź Sikorskiego patrzę jednak inaczej. I w sumie jestem w stanie go bronić. Czy naprawdę chcecie tego by Europa nie była zjednoczona? By każde państwo sobie samo na własną rękę, próbowało wszytsko poukładać, w czasach gdy tak małe państwa, teraz ewidentnie słabsze gospodarczo, nie będą miały znaczenia. Tu naprawdę potrzeba dużego organu, który będzie w stanie rywalizować ze Stanami Zjednoczonymi, Chinami, czy Rosją, która tylko czeka by ponownie poszerzyć swoje wpływy. Osobiście uważam, że UE to jest niewypał i konieczne jest coś zbudowane odnowa, naprawiając stare błędy. Ciśniemy na Unię ile wlezie, ale gdyby nie ich hajs, nasze miasta nie wyglądałyby jak wyglądają. Także moim zdaniem, w jedności siła, aczkolwiek z pełną pamięcią o kulturze własnego narodu, jego historii i tradycji.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przyszłość Europy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudzień 2011, 16:44:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top