Autor Wątek: Ulubiona broń z Gothic II  (Przeczytany 28654 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Ulubiona broń z Gothic II
« dnia: 25 Grudzień 2006, 21:49:19 »
Jestem ciekaw, jakie wy macie upodobania co do broni w Gothic II? Proszę tutaj o wypowiadanie się na temat mieczy oraz łuków. Zatem zaczynam:

Miecz: El Bastardo: Obrażenia: 65  |  Wymagana siła: 65  |  Wartość: 1500
Lubię tę broń ze względu na jej atrybuty. Przede wszystkim wizualne.

ÂŁuk: ÂŁuk Kompozytowy: Obrażenia: 40  |  Wymagana zręczność: 45  |  Wartość: 800
Bardzo podoba mi się ten łuk, ponieważ pokazuje tzw. "klasyk" łuku. Zaokrąglony z "wcięciem" dla strzał. Może nie zachwyca swoimi umiejętnościami, jednak uzyskał sobie miano Ulubionej Broni Dystansowej Sir_William'a.


Czekam na wasze odpowiedzi!

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2006, 22:36:14 »
Nie pamiętam atrybutów ale moimi ulubionymi są bronie które zakładam już w pierwszym rozdziale gry, nabijam doświadczenie i wszystko inwestuje w siłe i po kilku lewelkach chodze już z :

Orkowa Zguba - wydobyta z kufra na szczypie piramid. Kiedy znalazłem tę broń po raz pierwszy wiedziałem że nie zdejme go szybko, może nie ma takich dobrych statystyk ale ten wygląd połączony z szybkośćią broni jednoręcznej   Zawsze zabijam nim wszystkich orków w kolonii  

Do tego w komplecie po drodze do piramid , przed mostem prowadzącym nad rzeczką skręcam w lewo i do zestawu dostaje Ciężką Kusze ( nie wiem czy dokładnie tak sie nazywa ) ale jest to ta kusza żółto-czerwona ( mam nadzieje że teraz rozwiałem wszystkie wątpliwości ) Przedewszystkim doceniam ją za wygląd jednak ta broń ma swą siłę na początku gry.

Tym zaopatrzeniem gram zwykle dopóki nie wykuje miecza jednoręcznego z rudy i smoczej krwi, albo nie zdobęde kuszy łowcy smoków.

Forum Tawerny Gothic

Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2006, 22:36:14 »

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień 2006, 23:11:01 »
Rzadko gram wojownikiem więc nie za dobrze pamiętam swoje upodobania odnośnie broni.

Orkowa Zguba
Obrażenia - 65
Wymaga Siły - 65
Typ broni - Jednoręczna

Lubię ten miecz za jego nazwę. Nie wymaga za dużych umiejętności a zadaje naprawdę spore obrażenia. Z wyglądu broń wygląda jak zwykły miecz więc nie ma co go oceniać.



Smoczy ÂŁuk
Obrażenia - 75
Wymaga zręczność -95
Wartość - 2500
Typ broni - ÂŁuk

Bardzo fajna nazwa, która budzi grozę.  Jak na łuk to zadaje spore obrażenia, lecz wymaga naprawdę dużo zręczności. Z wyglądu był świetny. Najbardziej podobało mi si.ę wgłębienie. Zazwyczaj łuki są pół okrągłe a ten miał wgłębienie, które nadawało temu łukowi jakiś fajny charakter.  

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2006, 11:45:40 »
Z GII moją ulubioną bronią jest Ciężkie Magiczne Ostrze na Smoki. wymaga około 100 siły ale warto je wykuc. Nie przepadam za cherlakami, którzy potrafią tylko machnąc ręką i używac zaklęc. Ten miecz bardzo ładnie wygląda na plecach bohatera. Jeśli chodzi o bronie dystansowe to tylko i wyłącznie kusze, kusze i jeszcze raz kusze. Po pierwsze łuki zadają mniejsze obrażenia i trzeba specjalnie uczyc się więcej zręczności. Kusze też wymagają zręczności ( w GIINK siły ), ale zadają większe obrażenia i ładniej wyglądają. A więc moją ulubioną bronią dystansową jest Kusza ÂŁowcy Smoków ( jest chyba najlepsza prawda ? ).
Pozdrawiam.

Offline Nordale

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • bu
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2006, 19:37:20 »
Moją ulubioną bronią w grze jest Kiepski Miecz Dwuręczny   gdyz fajnie wyglada (kit ze słaby), ulubioną kuszą to Kusza (obr. chyba 60)(bo tez fajnie wygląda i jest dosc dobrą kuszą)  a ulubionym łukiem to ÂŁuk Wojenny (to samo co wyżej)
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 19:38:59 wysłana przez KwaseK »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2007, 14:00:59 »
Podobnie, jak w poprzedniej części Gothica, tak i w Gothic II wiele rodzajów broni występujących w świecie gry urzekło mnie i mi się spodobało, lecz mam  swoje najbardziej ulubione, których najchętniej i najczęściej używam:

Gniew Innosa - Podwójnie konsekrowane Kiepskie Ostrze Magiczne. Jest to broń jednoręczna, ale mimo tego bardzo podoba mi się wygląd trgo ostrza, również nazwa jest bardzo interesująca. Nie zasaje może ogromnych obrażeń, jednak bardzo mi imponuje.

Topór Bersekera - Jedna z najlepszych broni w grze, w Nocy Kruka zadaje największe obrażenia. Bardzo groźnie wyglądająca i śmiercionośna broń.

Kusza ÂŁowcy Smoków - Najlepsza z broni dystansowych dostępnych w grze. Zagaje bardzo duże obrażenia, lubię z niej korzystać, bardzo się przydaje.

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2007, 19:06:03 »
Orkowa Zguba, jak ją znajdujemy w piramidzie. Można ją zwinąć zaraz na początku gry, tylko trzeba rozwinąć umijętniść otwierania skrzyń/zamków. . A podobają mi sie w niej atrybuty i dostępność, wygląd mniej.            PzDrO :].

Jak tak dalej pójdzie, dostaniesz kolejnego warna. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2007, 11:42:08 wysłana przez Gonzo »

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń 2007, 10:21:31 »
Mie się podoba broń magiczna z rudy przeciwko smokom.
w G2NK łuk ognisty który znajduję na szczy cie latarni czy czymś podobnym w obozie bandytó.
Beseker jest Dobry w dodatku.
miecz Beliara zadaje większe obrażenia z każdym zdobytym poziomem, ale bez ofiary nie obejdzie się.
 

Offline nwpjarek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2007, 19:19:43 »
Broń jednoręczna:El Bastrado obrażenia:65 | Wymagana siła:65 | Watrość:1500 Lubie ją za fajny wygląd.
Broń dwuręczna:ÂŚwięty Kat Obrażenia:100 | Wymagana siła:50 | Wartość:4000 Lubie za duże obrażenia i mało siły.
ÂŁuki:ÂŁuk Wojenny Obrażenia:70 | Wymagana zręczność:90 | Wartość:2000 Jakoś przypadła do gustu.
Kusze:Kusza ÂŁowców Smoków Obrażenia:100 | WYmagana zręczność:85 | Watrość:2500 Najlepsza kusza poprostu wymiata.

Offline Buntownik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2007, 13:53:32 »
Broń jednoręczna-Kiepski miecz(fajniw wygląda  )
Broń dwuręczna-Smocza Zguba(Silna broń)
ÂŁuk-Długi ÂŁuk(Silny i Fajny)
Kusza-Kusza Bojowa(Silna i Fajna)

« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2007, 12:53:11 wysłana przez Buntownik »

Offline olszanskik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2007, 20:19:38 »
Ja lubie miecz jednoręczny-błogosławione ostrze, ktore mozna kupic u Harada, a pozniej konsekrowac (trzeba byc Paladynem), Obrazenia 70 siła chyba 40
Pozdrawiam

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2007, 09:56:54 »
Miecz,topory i tym podobne :

Miecz mistrzowski - Zawsze lubiłem szable itp. Do tego w tym bardzo podoba mi się rękojeść.

ÂŚwięty kat (czy podobnie) - Dość ciekawy wygląd i bardzo fajny sposób zdobycia go. Poza tym jest dość potężny.

Topór berserkera - Dość... ciekawy wygląd. A tak poza ty nie wiem czemu mam sentyment do tej broni  .

Magiczny miecz dwuręczny - Można tą bron wykuć już w drugim rozdziale (jako najemnik) co bardzo ułatwi grę na początku  .

Kusze i ÂŁuki :

Długi łuk - Sam nie wiem...

Kusza bojowa - Wygląd ma jakby wyjechała z programu "Odpicuj mi kusze"  .

Offline Robin_666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2007, 20:08:09 »
Broń jednoręczna - Miecz mistrzowski (kojarzy mi się z filmem 'Piraci z Karaibów' dlatego go lubię  
Broń dwuręczna - ÂŚwięty Kat
ÂŁuk - ÂŁuk Kompozytowy, sam nie wiem dlaczego...
Kusza - Lekka Kusza, nie lubie mieć na sobie dużo żelastwa :D (chyba, że przechodze Gothica)

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Luty 2007, 16:26:06 »
Moim ulubionym mieczykiem jednoręcznym jest:

Orkowa zguba.-fajny wygląd

atrybuty:obr-65,sił-60,war-nie pamiętam  

Broń dwuręczna:

Topór Bertsekera.Mocna,fajna broń.(Topór)!!!

Atrybutów nie pamiętam.

ÂŁuków nie lubie
A kusza:

Kusza łowcy smoków.Fajny wygląd,mocna kusza.

Nie pamiętam atrybutów.  

Offline Reynevan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Luty 2007, 17:13:56 »
Moje ulubione bronie z gothic II to:

Magiczny Miecz Półtoraręczny - atrybuty: obrażenia 60; siła 50. Cenię go za wygląd oraz za nienaganne obrażenia  .

Kościany Łuk - atrybuty: obrażenia 60; zręczność 75. Lubię go za fajową nazwę (z lekka zalatuje grozą i śmiercią  ).

Kusza Łowcy Smoków - atrybuty: obrażenia 100; siła 85. Jest to broń którą nie pogardzą nawet najwięksi wojowie. Idealna do zabijania orków  .
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2007, 17:15:46 wysłana przez Bezimienny3 »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Luty 2007, 23:34:24 »
Ja uważam że niezła jest Smocza Zguba - zadaje duze obrazenia, fajnie wygląda, mocna nazwa ( która mówi o jego przeznaczeniu )
Następnie "polubiłem" MIecz Zakonu ( mozę pomyliłem nazwę, sorki dawno nie grałem ) - ten miecz który otrzymuje paladyn, a pózniej go błogosławi. Ma bardzo oryginalny wygląd, żżyłem się z nią - takie prawdziwy jedyny miecz rycerza  

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Luty 2007, 09:23:01 »
Dla mnie osobiście, z tego co pamiętam najlepszą bronią, która przypadła mi do gustu była "Smocza Zguba", z którą podążałem, przez wiele aktów w grze. Jeżeli dobrze pamiętam, była to broń jednoręczna, a mój bohater pod tym zględem, był zawsze szkolony. Niemam drugiego typu, zawsze dla mnie bronią numer jeden będzie oczywiscie "smocza zguba".

Offline Ziemuś

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Luty 2007, 21:39:52 »
Najbardziej mi się podoba :Duze Magiczne Ostrze na Smoki ze wzgledu na wyglad i obrazenia-najlepsze w grze    Fajnie tak walczyc z orkiem ktory pada za 1-2 ciosami z tego miecza       Pozdrowienia !  
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2007, 10:13:44 wysłana przez Arkhan »

Offline Chudy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Luty 2007, 13:00:45 »
Moimi ulubionymi broniami białymi są:

- Orkowa zguba - Pamiętam, że fajnie wygląda, zadaje dość duże obrażenia i ogólnie nazwa fajna, lubie ją...

- Miecz Mistrzowski - Lubie miecze o 'nienagannej linii' czyli lubie takie, które fajnie wyglądają, dużo obrażeń zadają i są praktyczne, no i wąskie...

Moimi ulubionymi broniami na dystans są:

- Kusza ÂŁowców Smoków - Lubie ją za wygląd i obrażenia...

- Długi ÂŁuk - Pamiętam, że z łuków najbardziej preferowałem ten...

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień 2007, 13:08:59 »
Moją ulubioną bronią jest: Smoczy ÂŁuk- ze względu na wygląd i obrażenia i :Duże Magiczne Ostrze na Smoki Ogromne obrażenia i przepiękny wygląd. Wiem, że wybrałem najlepsze  bronie, ale co poradzę, najbardziej mi się podobają :) Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2007, 13:19:08 wysłana przez Rajca »

Forum Tawerny Gothic

Ulubiona broń z Gothic II
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień 2007, 13:08:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top