Ankieta

Na kogo zag

Platforma Obywatelska
1 (7.7%)
Prawo i Sprawiedliwo
2 (15.4%)
Polskie Stronnictwo Ludowe
0 (0%)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
1 (7.7%)
Polska Jest Najwa
0 (0%)
Socjaldemokracja Polska
0 (0%)
Kongres Nowej Prawicy (KNP)
7 (53.8%)
Samoobrona
2 (15.4%)

Głosów w sumie: 13

Autor Wątek: Kampania Wyborcza  (Przeczytany 32499 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #80 dnia: 11 Październik 2011, 19:11:33 »
Mein Got, ale tak nie jest. Ludzie są świadomi, że inni ludzie kierują się sondażami, przez co oni też kierują się sondażami. Naprawdę widzę takie kozłowowe poglądy w Tobie - próbujesz myśleć, co by było, gdyby było idealnie. Ale tak nie jest. I ludzie są tego świadomi, nawet jeśli ta świadomość i wynikające z niej konsekwencje są też głupie i tworzą błędne koło.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #81 dnia: 11 Październik 2011, 20:33:22 »
Cytuj
Patty spoglądając z tego punktu widzenia na program PO sprzed 4 lat. Obiecanki na zasadzie drugiej Irlandii i zmniejszenia podatków. Nie dotrzymanie żadnej obietnicy wyborczej i postąpienie na przekór. ÂŻe już nie wspomnę o starej aferze stworzenia jednomandatowych okręgów wyborczych do sejmu. Tylko dopchali się do władzy i projekt zakopali niszcząc lub magazynując wszystkie dowody.

Jeśli mam wybierać kandydata, który kłamie w żywe oczy i postępuje na przekór, a jego program wyborczy nie dał efektów przez 4 lata. To w tych wyborach mam prawo zainwestować swój głos w kogoś, kogo program wyborczy ma potencjał i rozwiązania zaciągnięte z rynków kapitalistycznych, gdzie odniosły sukces. Jakby się okazał klapą mówi się trudno. Zawsze to jakaś próba walki z kryzysem. No chyba, że lepsze według Ciebie jest nie robienie niczego i skupianie się na rozkradaniu państwa?

Każdy głos się liczy. Jeśli ktoś sugeruje się sondażem partyjnej telewizji i stwierdza, że nie ma na kogo głosować więc głosuje na tego kto ma szansę nie znając nawet programu tej partii, wiedząc, że i tak nie dotrzyma obietnic wyborczych. To awansuje do rangi wielkiego idioty.
Skoro PO nic niby nie zrobiło, to skąd pewność, że KNP by coś zrobiło? Każdy, kto jest w czarnej dupie wmawia ludziom, jak to zmieni kraj i będzie słit, a potem, kiedy już dochodzi do władzy, okazuje się, że nic z tego nie ma. ÂŻe nie są wstanie spełnić swoich obietnic, bo ich to przerosło. Uważasz, że ludzie głosujący na PO to idioci, tyle że może oni nie widzą i nie myślą tak jak ty? Może dla nich rządy PO są odpowiednie i korzystne? Nie sądzę, żeby ktoś mając świadmość złych rządów PO na nich głosował. Ja na przykład nie wiem, ile Tusk zdążył zrobić przez ostatnie 4 lata, ale to pewnie dlatego, że się nie interesuję specjalnie polityką. Ludzię zawsze wolą głosować na lidera niż na kogoś, o kim w ogóle nie słyszeli. Korwin Mikke nie jest medialny, ludzie go nie znają, więc nie są wstanie stwierdzić, czy się opłaca na niego głosować. To tak jakby ktoś przyszedł i powiedział: ,,Jest taki zajebisty gość, który to ponoć potrafi zajebać każdego jednym ruchem ręki, więc idź na niego postaw pieniądze u bukamcherów''. I właśnie tym się ludzie kierują: Nie znamy, nie głosujemy - proste. ÂŻeby ludzie wzięli pod uwagę partię KNP, musiałaby mieć te chociaż ze 2% poparcia, bo z 0,5% to nie mają szans.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #81 dnia: 11 Październik 2011, 20:33:22 »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #82 dnia: 11 Październik 2011, 21:02:41 »
Cytuj
Skoro PO nic niby nie zrobiło, to skąd pewność, że KNP by coś zrobiło? Każdy, kto jest w czarnej dupie wmawia ludziom, jak to zmieni kraj i będzie słit, a potem, kiedy już dochodzi do władzy, okazuje się, że nic z tego nie ma. ÂŻe nie są wstanie spełnić swoich obietnic, bo ich to przerosło.

Czyli rozumiem, że mam dalej głosować na PO, pomimo tego, że daliśmy im szansę i tak nic nie zrobili, mam nie próbować niczego nowego, bo mogą mnie oszukać. Za to mam wybrać tych starych bo już nie raz mnie w chuja zrobili?
Cytuj
Uważasz, że ludzie głosujący na PO to idioci, tyle że może oni nie widzą i nie myślą tak jak ty? Może dla nich rządy PO są odpowiednie i korzystne?
Tak i dlatego co wieczór klną na nich, wyzywają ich i mówią że w Sejmie jest Cyrk, a potem przed urną dostają paraliżu mózgu i oddają na nich głos to ma sens!
Cytuj
Nie sądzę, żeby ktoś mając świadmość złych rządów PO na nich głosował. Ja na przykład nie wiem, ile Tusk zdążył zrobić przez ostatnie 4 lata, ale to pewnie dlatego, że się nie interesuję specjalnie polityką.
W takim razie polecam rozmowę z ludźmi popierającymi PO, większość po prostu nie lubi Kaczyńskiego co nie przeszkadza im wyzywać Tuska od złodziej i oddawać na niego głos.  ;*
Cytuj
Ludzię zawsze wolą głosować na lidera niż na kogoś, o kim w ogóle nie słyszeli. Korwin Mikke nie jest medialny, ludzie go nie znają, więc nie są wstanie stwierdzić, czy się opłaca na niego głosować.

Bo te 39% to idioci, którzy czekają aż informacje przyjdą do nich zamiast szukać ich, potem tylko narzekają że mają wypłatę 4500 zł a do ręki dostają 2200 bo rząd podpierdolił im ponad połowę.
Cytuj
To tak jakby ktoś przyszedł i powiedział: ,,Jest taki zajebisty gość, który to ponoć potrafi zajebać każdego jednym ruchem ręki, więc idź na niego postaw pieniądze u bukamcherów''. I właśnie tym się ludzie kierują: Nie znamy, nie głosujemy - proste. ÂŻeby ludzie wzięli pod uwagę partię KNP, musiałaby mieć te chociaż ze 2% poparcia, bo z 0,5% to nie mają szans.
To nie jest proste, bo oni znają PO wiedzą że robi ich w Chuja po całości obiecuje nie podwyższać podatków, ale robi 23 % VAT dla mnie tu nic nie jest oczywiste i proste, Ba wręcz irracjonalne. Jeżeli masz kolegę, któremu pożyczasz 50 zł a on do tej pory Ci ich nie oddał to potem dajesz mu kolejne 50zł? 

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #83 dnia: 11 Październik 2011, 21:04:19 »
Mein Got, ale tak nie jest. Ludzie są świadomi, że inni ludzie kierują się sondażami, przez co oni też kierują się sondażami.
To nie jest żadne wytłumaczenie, a bezmyślna wiara w święty sondaż. To nie jest dla mnie żaden argument. Głosujesz na partie z sondażu bo podano ją w sondażu i skoro pojawiła się w sondażu to inni też na nią zagłosują. Tak wygląda Twoja argumentacja. Popierasz coś co jest serwowane przez media zamiast trzymać się swoich poglądów.


Naprawdę widzę takie kozłowowe poglądy w Tobie - próbujesz myśleć, co by było, gdyby było idealnie. Ale tak nie jest. I ludzie są tego świadomi, nawet jeśli ta świadomość i wynikające z niej konsekwencje są też głupie i tworzą błędne koło.
To nie jest idealny obraz, takich nie ma. To normalny obraz. Jeśli społeczeństwo nie próbuje wybrać swoich przedstawicieli, a miast tego wybiera przedstawicieli sondaży to nic w tym kraju się nie zmieni.


Skoro PO nic niby nie zrobiło, to skąd pewność, że KNP by coś zrobiło?
Nie ma takiej pewności. Ale w prosty sposób dedukując skoro PO nic nie zrobiło przez 4 lata na pewno nic nie zrobi również przez kolejną kadencje. KNP jak do tej pory nie miało okazji nawalić.


Każdy, kto jest w czarnej dupie wmawia ludziom, jak to zmieni kraj i będzie słit, a potem, kiedy już dochodzi do władzy, okazuje się, że nic z tego nie ma.
Nie można stworzyć raju w 4 lata. Ale mówić jedno a robić drugie to już popadanie w skrajność.


ÂŻe nie są wstanie spełnić swoich obietnic, bo ich to przerosło. Uważasz, że ludzie głosujący na PO to idioci, tyle że może oni nie widzą i nie myślą tak jak ty? Może dla nich rządy PO są odpowiednie i korzystne? Nie sądzę, żeby ktoś mając świadmość złych rządów PO na nich głosował.
W sumie prawda. Odsetek głosów oddanych na PO w więzieniach oscyluje na 60-90%. Także świadomość o rządzących naprawdę wiele daje.


Ja na przykład nie wiem, ile Tusk zdążył zrobić przez ostatnie 4 lata, ale to pewnie dlatego, że się nie interesuję specjalnie polityką. Ludzię zawsze wolą głosować na lidera niż na kogoś, o kim w ogóle nie słyszeli. Korwin Mikke nie jest medialny, ludzie go nie znają, więc nie są wstanie stwierdzić, czy się opłaca na niego głosować. To tak jakby ktoś przyszedł i powiedział: ,,Jest taki zajebisty gość, który to ponoć potrafi zajebać każdego jednym ruchem ręki, więc idź na niego postaw pieniądze u bukamcherów''. I właśnie tym się ludzie kierują: Nie znamy, nie głosujemy - proste. ÂŻeby ludzie wzięli pod uwagę partię KNP, musiałaby mieć te chociaż ze 2% poparcia, bo z 0,5% to nie mają szans.
Nie mam w zwyczaju głosować na osobę lub przedstawiciela partii. Przeczytałem kilkanaście programów wyborczych partii startujących w tych wyborach. Najwięcej plusików postawiłem przy programie KNP. Następnie więc przyjrzałem się kandydatom KNP w moim okręgu wyborczym i wybrałem tego, który moim zdaniem ze swoimi poglądami i wykształceniem wyższym przydałby się w sejmie. Wiem, że tak robią nieliczni. I to właśnie prowadzi do tego, że w sejmie zasiada kto zasiada.


Dlatego według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie jednookręgowych mandatów wyborczych również do sejmu, co obiecało swoimi czasy PO a z czego się nie wywiązało. W takim wypadku mielibyśmy lepszy wgląd w to co potrafi i reprezentuje sobą dany kandydat. Ponadto nie spełniałby postulatów partii tylko wyborców z danego okręgu. U nas niestety panuje partyjna mafia.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #84 dnia: 11 Październik 2011, 21:20:05 »
Cytuj
Wiem, że tak robią nieliczni. I to właśnie prowadzi do tego, że w sejmie zasiada kto zasiada.

Skąd wiesz?

Cytuj
Dlatego według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie jednookręgowych mandatów wyborczych również do sejmu, co obiecało swoimi czasy PO a z czego się nie wywiązało.

Jeszcze raz mówię, że na polityce gówno się znam. Opieram się na tym, co gdzieś zasłyszałem: czasami nie było tak, że PO było za wprowadzeniem, ale pozostałe partie w sejmie były przeciw, przez co ustawa nie miała prawa przejść?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #85 dnia: 11 Październik 2011, 21:28:38 »
Skąd wiesz?
A robisz tak?


Jeszcze raz mówię, że na polityce gówno się znam. Opieram się na tym, co gdzieś zasłyszałem: czasami nie było tak, że PO było za wprowadzeniem, ale pozostałe partie w sejmie były przeciw, przez co ustawa nie miała prawa przejść?
Zacznijmy od tego, że PO na przewagę w sejmie, bo było w koalicji z PSL. Było tak, że PO zbierało podpisy obywateli kraju. Jeśli zbierze się określoną ilość podpisów można zaproponować projekt ustawy obywatelskiej. Bodaj potrzeba ich 100 tysięcy. Wszystko zostało załatwione i czekało na zwycięstwo PO. PO zwyciężyło wybory i zamiotło temat pod dywan. Karty z podpisami niszczono lub zmagazynowano. Nigdy nie podjęto próby wdrożenia projektu. Po prostu to byłoby dla nich niekorzystne, teraz kiedy są już u władzy i zamierzają startować w następnych wyborach. Był nawet o tym reportaż kogoś z TVN. Redaktor pytał poszczególnych posłów co się z tym stało. Większość nie chciała rozmawiać, kilku go wyśmiało, nieliczni powiedzieli, że to celowy zabieg, Tusk nie chciał rozmawiać na ten temat.

Pewnie materiał o tym jest na YT. Jak znajdę to podeśle w tym temacie.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Październik 2011, 21:34:44 »
Cytuj
A robisz tak?

Niestety, dopiero za parę miesięcy będę miał prawa wyborcze. Ale moja rodzina (chociażby ojciec) przeglądała na internecie kandydatów, na których potem oddała głos. Poza tym pamiętaj, że starsi ludzie znają polityków, którzy są obecni w danym regionie i na podstawie tego, czy ten człowiek coś robi, czy nie, głosują na niego.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #87 dnia: 11 Październik 2011, 22:01:26 »

Czyli rozumiem, że mam dalej głosować na PO, pomimo tego, że daliśmy im szansę i tak nic nie zrobili, mam nie próbować niczego nowego, bo mogą mnie oszukać. Za to mam wybrać tych starych bo już nie raz mnie w chuja zrobili?
Przecież nikt Cię nie zmusza do głosowania na PO. Możesz głosować na PIS. ;] Chodziło mi oto, żeby nie nastawiać się na rewolucyjne zmiany tylko dlatego, że KNP ma taki piękny program do zaoferowania.

Cytuj
Tak i dlatego co wieczór klną na nich, wyzywają ich i mówią że w Sejmie jest Cyrk, a potem przed urną dostają paraliżu mózgu i oddają na nich głos to ma sens!

W takim razie polecam rozmowę z ludźmi popierającymi PO, większość po prostu nie lubi Kaczyńskiego co nie przeszkadza im wyzywać Tuska od złodziej i oddawać na niego głos.  ;*
To pewnie jakieś wyjątki. ;]

Cytuj
Bo te 39% to idioci, którzy czekają aż informacje przyjdą do nich zamiast szukać ich, potem tylko narzekają że mają wypłatę 4500 zł a do ręki dostają 2200 bo rząd podpierdolił im ponad połowę.
Bo myślisz, że każdemu się chce szukać informacji o danej partii w necie. W moim wypadki tylko czerpię informacje o polityce z radia albo z tego, co podają na TVN-ie. ;]

Cytuj
Jeżeli masz kolegę, któremu pożyczasz 50 zł a on do tej pory Ci ich nie oddał to potem dajesz mu kolejne 50zł?
Czasami, jak mnie wybłaga - tak. ;]

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #88 dnia: 12 Październik 2011, 11:35:48 »
W moim wypadku, gdy dostałem kartę do głosowaniu wyglądało to mniej więcej tak. Przewertowałem wszystkie stronice (było ich 8) i stwierdziłem że Nowej Prawicy nie ma. Zostały mi do wybory trzy lewackie partie - PSL, Palikot i SLD, później PO z PIS'em, Sierpień'80, PJN i Samoobrona Leppera o której dowiedziałem się dopiero przed chwilą.

Nie wiedząc na kogo zagłosować, pomyślałem że skoro PO ma bardzo duże szanse by wygrać, a tylko "idioci" głosują na nich (przy czym wybrani idioci robią koalicję z kolejnymi idiotami), oddałem głos na silną partię opozycyjną, mając nadzieję że przynajmniej nie dopuści do przegłosowania jakiś głupich ustaw. Czyli PIS.

Z drugiej strony to i tak mogłem źle wybrać. Teraz gdy Koalicja PO z PSL jest bardzo słaba, Tusk będzie szukał trzeciej partii do głosowania, co daje otwartą furtkę Palikotowi. "Będziemy z wami głosować, ale też coś chcemy...".


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Październik 2011, 12:47:49 »
W zasadzie to koalicja PO i PSL może spać spokojnie. Gdyby pozostali posłowie próbowali blokować ustawy nie mają nic do gadania. Dlatego, że zliczając mandaty PiS, RP, SLD i MN mamy ich 225. PO i PSL posiadają 235 mandatów. Problem pojawiałby się tylko w przypadku ustaw, które wymagają przewagi 3/4 zasiadających w sejmie posłów opowiadających się za.


Na pewno zdesperowane SLD będzie szukało przyjaciół. Ruch Palikota może pomóc w zatwierdzeniu ustaw gnojących obywateli. PO w podziękowaniu pomoże w przepchnięciu ustawy o opodatkowaniu kościoła. PO powinno to ucieszyć, w końcu dodatkowa forsa. Chociaż wszystko zależne jest od tego ile interesów z kościołem robi PO.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Październik 2011, 13:08:14 »
Czyli jeden wielki burdel.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Październik 2011, 22:13:58 »
Kilka stron wcześniej dyskutowaliśmy na temat finansowania przez państwo religii. Na Money.pl zrobili zestawienie wydatków. Ciekawscy mogą teraz uzupełnić wiedzę o jakieś statystki.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Październik 2011, 22:45:35 »
O cholera.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #93 dnia: 19 Październik 2011, 23:05:44 »
Spore sumy nie?

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Październik 2011, 23:18:47 »
Przeczytałem to już rano na gazecie.pl, moje wrażenie? O ja pie*dole. :d Sumy wysokie, za wysokie. Taka kasa bardziej się przyda na coś innego.

Co do wyników wyborów: Cóż, lepsze głupie PO od beznadziejnego PiS. xD

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Październik 2011, 11:21:44 »
Cytuj
Cóż, lepsze głupie PO od beznadziejnego PiS. xD
Takie myślenie zapewniło PO co najmniej połowę jej głosów ^^

Cytuj
W zasadzie to koalicja PO i PSL może spać spokojnie. Gdyby pozostali posłowie próbowali blokować ustawy nie mają nic do gadania. Dlatego, że zliczając mandaty PiS, RP, SLD i MN mamy ich 225. PO i PSL posiadają 235 mandatów. Problem pojawiałby się tylko w przypadku ustaw, które wymagają przewagi 3/4 zasiadających w sejmie posłów opowiadających się za.
Nawet jeżeli wszyscy posłowie opozycji nie pojawili by się na głosowaniu, to PO-PSL i tak ma kworum (230 posłów) i może uchwalać ustawy. Niech żyje demokracja!

A wszystko to to jest w ogóle i tak wielki chuj ^^



Forum Tawerny Gothic

Odp: Kampania Wyborcza
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Październik 2011, 11:21:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top