Autor Wątek: Faranga  (Przeczytany 2789 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Faranga
« dnia: 08 Październik 2011, 19:43:55 »
Co prawda istnieje dość pokrewny wątek, ale nie ten sam, zatem postanowiłem założyć ogólny wątek traktujący o wyspie, po której przyszło nam wędrować. Cel zaiste szczytny, wiem. Ale jakie jest wasze zdanie na temat wyspy wulkanicznej?

Osobiście sądzę, że sama wyspa jest całkiem udanie ukazana. Jawi mi się ona jako miejsce poznane jedynie powierzchownie. Smaczku dodają ruiny, które są jednocześnie mankamentem. Całkiem fajnie wyglądałyby w książce, ale moim zdaniem są dość niedopracowane, potraktowane po macoszemu. Mimo to zwiedzałem ją z przyjemnością, podziwiając widoki i odnajdując coraz to nowe skarby czy poznając sekrety.

ÂŁadnie zaprojektowana, jednak dość mała. Szybko złapałem się na tym, że w zasadzie sporą część wyspy zwiedziłem, co było nieco smutne. Taka w sumie tendencja Piranii - tworzyć obszar mały, lecz bogaty w detale.

Co sądzicie Wy?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Faranga
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2011, 11:05:20 »
Zbyt... cukierkowo. Wolałem GD ze zgniłymi deskami, suchymi drzewami i klimatem umiarkowanym. Faranga to wyspa tropikalna, pełna kolorów i barw. Z drugiej strony rzadko to spotykałem i taka mała odskocznia nie jest zła. Jednak jest to dobrze stworzony, według mnie, obszar. Nie ma pustych, monotonnych, ogromnych przestrzeni. Wszystko jest ładnie poukładane jak należy (tak samo było w pierwszych częściach G). Wydaje mi się, że za nie największym rozmiarem wyspy stoi brak sprintu :) (oczywiście jest czar...)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Faranga
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2011, 11:05:20 »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Faranga
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2011, 13:40:28 »
Cytuj
Taka w sumie tendencja Piranii - tworzyć obszar mały, lecz bogaty w detale.
A Gothic 3?

Ogólnie wyspa jest ciekawie zrobiona, chodź nie przypadła mi specjalnie do gustu. Właśnie przez swój tropikalny klimat i takie tam. Spodobało mi się kilka lokacji, jak np. Obóz Bandytów, podobny do tego z Gothic 2 Noc Kruka, albo różnego rodzaju ruiny.
Jeśli chodzi o wielkość, to biorąc pod uwagę długość gry i to jak szczegółowo jest zrobiony myślę, że jest wszystko w porządku. Taki świat jest nie za mały, nie za duży.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Faranga
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2011, 14:40:13 »
A Gothic 3?

Porównałbym go do Obliviona. W cholerę duży i ładny świat. Ale fabularnie pusty. A świat powinien przeplatać się z fabułą.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Faranga
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Październik 2011, 14:59:17 »
A Gothic 3?
A co ten świat mi oferował? Myrtana i Varant to krancowo puste, nudne krainy. Dłużyło mi się tam strasznie, nie było za ciekawie. Nordmar trzymał się jako tako, ale wg. mnie jako jedyny.
Pod względem świata Daggerfall i Morrowind ładnie wypadają - ten pierwszy zdaje się wielkości Wielkiej Brytanii, co jest dużą liczbą. Morrowind miał sporo fajnych lochów, wszędzie ciekawe zadania, artefakty do zdobycia. Potworów mniej, ale ciekawsze podziemia.

A świat powinien przeplatać się z fabułą.
Podpisuję się. Faranga pod tym względem wychodzi na duży plus.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Faranga
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2011, 19:18:29 »
Cytuj
A co ten świat mi oferował? Myrtana i Varant to krancowo puste, nudne krainy. Dłużyło mi się tam strasznie, nie było za ciekawie. Nordmar trzymał się jako tako, ale wg. mnie jako jedyny.

Nie, nie, nie! Jak tu  pisać?

Cytuj
ÂŁadnie zaprojektowana, jednak dość mała. Szybko złapałem się na tym, że w zasadzie sporą część wyspy zwiedziłem, co było nieco smutne. Taka w sumie tendencja Piranii - tworzyć obszar mały, lecz bogaty w detale.

Chodziło mi o to: Mały, bogaty w detale świat tendencją Piranii? A Gothic 3? Z tego co wiem też tworzony przez Piranie, a nie jest ani mały, ani bogaty w detale.
Teraz chyba wszystko jasne.

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Faranga
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec 2013, 15:49:35 »
Zbyt... cukierkowo. Wolałem GD ze zgniłymi deskami, suchymi drzewami i klimatem umiarkowanym. Faranga to wyspa tropikalna, pełna kolorów i barw. Z drugiej strony rzadko to spotykałem i taka mała odskocznia nie jest zła. Jednak jest to dobrze stworzony, według mnie, obszar. Nie ma pustych, monotonnych, ogromnych przestrzeni. Wszystko jest ładnie poukładane jak należy (tak samo było w pierwszych częściach G). Wydaje mi się, że za nie największym rozmiarem wyspy stoi brak sprintu :) (oczywiście jest czar...)


Jak w wypowiedzi Elronda,grafika cukierkowa,a bardziej mi by pasowały klimaty opustoszałych ziemi w górniczej dolinie,jednak krajobrazy wyspy były całkiem ciekawe,z chęcią zwiedzałem światynie,oraz Północny obszar łączny z bagnami.Sama grafika przypomina Gothic 3 tylko trochę ulepszona i.. no jakby to... skamieniona(w dobrym sensie).
Ogólnie mapa ładnie wykonana.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Faranga
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec 2013, 15:49:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top