Autor Wątek: Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters  (Przeczytany 2639 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters
« dnia: 07 Październik 2011, 09:39:17 »
Jaki sami wiecie z wywiadów z Piranią Bytes, w drugiej odsłonie gry pojawią się piraci, będziemy mogli "wziąć" od nich statek, zebrać załogę, podróżować między wyspami, używać charakterystycznego dla nich oręża(np. Kordelasy). Mnie osobiście cieszy fakt możliwości podróżowana pomiędzy wyspami, moim zdaniem będzie to rewolucja gdyż nie grałem jeszcze w RPG z taką opcją. Ciekawi mnie również w jaki sposób będziemy najmować załogę. A jakie są wasze opinie?

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2011, 21:14:56 »
Mi osobiście podoba się taki klimat. Rzadko spotykam taki stricte piracki "folklor", martwi mnie jedynie, że przedstawią tychże piratów w formie takiej romantycznej trochę, jak Jack Sparrow w Piratach z Karaibów. Pochleje, pobawi się, wszystko fajnie, ale to nie oddaje tego, czym pirat jest. A no to właśnie liczę, że pokażą pirata takiego, jakim być powinien; bezwzględnym mordercą i łupieżcą. Trochę tego Piranie złapali w Nocy Kruka, ale nie do końca - tamci piraci tylko siedzieli i pili grog.
Pociąga mnie też wątek magii voodoo i broni palnej. Osobiście nie pociąga mnie współczesna broń strzelecka, strzelanki nigdy mi nie podeszły. Ale taka prymitywna, wczesna pukawka to coś... interesującego. Jest w tym urok. Zaś voodoo ciekawi mnie o tyle, że to motyw bardzo mało eksploatowany dziś, zatem interesuje mnie, jak podejdą do tego twórcy. Bo temat wbrew pozorom ciężki i łatwo spieprzyć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2011, 21:14:56 »

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2011, 22:07:22 »
Cytuj
tamci piraci tylko siedzieli i pili grog.

Wg. Mnie jest to duża część życia piratów. Nie da się jednak stwierdzić, by to był cel ich egzystencji.

Cytuj
A no to właśnie liczę, że pokażą pirata takiego, jakim być powinien; bezwzględnym mordercą i łupieżcą.

Dokładnie. Namiastką takiego pirata był choćby Romanov. Nie pomoże nikomu, póki ten ktoś nie pomoże jemu. Najogólniej to ujmując: materialista. Takie okreslenie najlepiej wg. mnie pasuje do pirata. Bezwzględny i łupieżca oczywiście także.

Cytuj
Osobiście nie pociąga mnie współczesna broń strzelecka, strzelanki nigdy mi nie podeszły.

Ja też nie zniósłbym np. muszkietu w gothicu... Moim zdaniem psuje to cały ten uroklliwy klimat. Albo są miecze, łuki i magia, albo proch strzelniczy, armaty i szpady. Połączenie tych dwóch rzeczy prawie nigdy nie wypala. Miałem kiedyś okazję obejrzeć kilka fragmentów z gry Fable III. Tam takie coś się udało, a jednocześnie nie zabrakło klimatu.

Cytuj
Zaś voodoo ciekawi mnie o tyle, że to motyw bardzo mało eksploatowany dziś, zatem interesuje mnie, jak podejdą do tego twórcy. Bo temat wbrew pozorom ciężki i łatwo spieprzyć.

Co do voodoo, to nie tylko ciężki, ale również delikatny temat. Niełatwo byłoby tutaj uniknąć jakichś powiązań religijnych. Nie zapominajmy, że voodoo, to nie jakieś tam szmaciane laleczki, które ktoś tam sobie wymyślił, żeby móc zaszpanować. Ma to, jak już wspomniałem pewne powiązania religijne.

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Odp: Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2012, 10:35:32 »
Jak przypominam sobie NOC Kruka to piracki wątek był jednym z bardziej interesujących.
Ciekawe, że twórcy poszli akurat w tą stronę.
To dość ryzykowne, choć i być może odświeżające.
Do tego pocieszający jest fakt, że konfiguracja gry ma być przyzwoita nawet dla starszych sprzętów.
Jak dla mnie jeśli zadbają o klimat nic nie będzie straszne
AAAARRGGHHH!!! Pirackie życie ma sens:)

Jedyne co boli to komunikacja ze Steam ;/

Offline Aharo

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Miej serce i patrzaj w serce
Odp: Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2012, 13:03:30 »
STEAM wchodzi już wszędzie albo origin. Chociaż nie jest to, aż takie straszne ;)

Mnie się bardzo podoba pomysł wprowadzenia gry w życie pirata. Nie mogę się doczekać premiery i liczę, że gra będzie ciekawa. :D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wątek Piracki w Risen 2 Dark Waters
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2012, 13:03:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top