Autor Wątek: Czego Oczekujecie po Risen 2  (Przeczytany 5557 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Czego Oczekujecie po Risen 2
« dnia: 07 Październik 2011, 09:27:35 »
Czego oczekujecie po Risen 2, jakie zmiany najbardziej chcieli byście zobaczyć, co Wam się podoba, a co już Was wkurza? Ja osobiście spodziewam się pięknej oprawy graficznej, i chciał bym, żeby fabuła gry była jeszcze lepsza niż ta z 1 części, dodatkowo liczę na dużo zadań pobocznych, ale nie w stylu idź zabij i wróć. W części gry system walki odrobinę mi nie pod pasował, mam nadzieję że w części drugiej będzie o wiele lepszy.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2011, 10:55:34 »
Oczywiście grafika musi być świetna. Jednak fabuła musi być jeszcze lepsza. To co mi się nie podobało w pierwszej części, to genialny pierwszy rozdział, z dziesiątkami zadań i wątków, który zmienił się w monotonną resztę gry. Znajdź części pancerza, znajdź teleporty, znajdź pierścienie wasalne, znajdź skrzynie pirata, znajdź kryształowe dyski. No ile można :/
Walka mi się bardzo podobała. Tą z G3 biła na łeb na szyję i była bardziej dynamiczna od tej z poprzednich Gothiców. Rozdzieliłbym jednak bronie jednoręczne z dwuręcznymi. Głupie to było połączenie.
Zmieniłbym również wygląd głównej konsoli gdzie widać co mamy na sobie, nasze współczynniki i umiejętności. Było to zrobione trochę na oklep.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2011, 10:55:34 »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2011, 20:34:43 »
Ja oczekuję poprawionego systemu walki. Nie był tak mocno zły, ale nie sprawiał mi przyjemności, był, jakby to ująć, konsolowy. Zbyt często używany przez przeciwników blok niszczył przyjemność z walki - co z tego, że uderzam, skoro łepek stoi i paruje -.- Realizm pełną gębą. Wg. mnie pod tym względem Risen kulał.
Mam też nadzieję, że wezmą sobie do serca komentarze fanów dotyczących dalszej części gry - pierwszy rozdział był niesamowity, mnogość bogatych zadań, postaci, wybory... Końcówka to chamskie mordobicie. Słyszałem, że mają zamiar odwrócić konwencję - na początku, w przeciwieństwie do pierwszej części, jesteśmy prowadzeni za rączkę, a dopiero potem zyskujemy wolność. Dla mnie w miarę, bo nie da się zrobić całej gry pod wolność, Oblivion pokazuje, jak denny jest efekt.
Liczę też na rozwinięcie Voodoo, bo trailery mówią mało, a to ciekawe jest. I broń palna ofc.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik 2011, 13:24:12 »
Ja oczekuję poprawionego systemu walki. Nie był tak mocno zły, ale nie sprawiał mi przyjemności, był, jakby to ująć, konsolowy. Zbyt często używany przez przeciwników blok niszczył przyjemność z walki - co z tego, że uderzam, skoro łepek stoi i paruje -.- Realizm pełną gębą. Wg. mnie pod tym względem Risen kulał.

Wolisz Jezusowa postawę orków z G3? Nadstawy policzek! A nawet drugi! Nie używajmy broni i czekajmy aż ten chędożony bezimienny spojrzy na nas spod tych niemieckich brwi wzrokiem pełnym współczucia! Bleee... W Risenie trzeba było się namęczyć przynajmniej. Podobało mi się to.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Październik 2011, 16:42:24 »
Wolisz Jezusowa postawę orków z G3? Nadstawy policzek! A nawet drugi! Nie używajmy broni i czekajmy aż ten chędożony bezimienny spojrzy na nas spod tych niemieckich brwi wzrokiem pełnym współczucia! Bleee... W Risenie trzeba było się namęczyć przynajmniej. Podobało mi się to.
Ujowy był zarówno system walki Gothic 3, jak i trochę Risen. To,co przytaczasz, to przegięcie w drugą stronę. Idzie mi o trochę większy realizm, żebym mógł się wczuć w postać podczas walki, a nie nierealistyczne, "konsolowe" wymachy bronią. A wróg stoi, jak gdyby miał klawiaturę i wdusił szklanką przycisk bloku. I weź go traf.
Według mnie ładny system walki miał Oblivion - stonowany. Przeciwnicy ładnie używali bloków, atakowali w odpowiednim momencie. A nie stali i bezmyślnie blokowali, nadnaturalnie wręcz wykorzystując mój jednosekundowy brak bloku.
Nieźle też wychodzi system walki w Assassin's Creed 2. Jeśli rzadziej używamy kontry, nie opierając na niej całej taktyki walka zajmuje więcej czasu, ale nie jest nużąca. Bardzo przyjemnie się walczyło dla mnie, bez Risenowego zgrzytania zębami.
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2011, 16:45:21 wysłana przez Patty »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Październik 2011, 17:00:48 »
Nigdy nie da się przerobić realistycznej walki na miecze, w nawalankę w kompie.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Październik 2011, 19:00:36 »
Podchodząc do tego z motywacją, "to ma być tylko nawalanka", pewno, że nie. Ale są gry, gdzie walka mieczem wychodzi całkiem ładnie.

Zapomniałem wspomnieć, czego jeszcze oczekuję. Rozwinięcia wątku z Patty. Postać ciekawa, fajna i ogólnie podobały mi się questy z nią. I nie zapożyczyłem od niej nicka i imienia dla postaci marantowej :P

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Październik 2011, 11:04:25 »
Na pewno oczekuje lepszej grafiki, lepszego systemu walki i ciekawszej fabuły.
Fabuła w Risenie.... Na początku była fajna, ciekawa, wciągająca! Ale potem się tak dupnie zrobiło, że szkoda pisać.
Aż się momentami grać odechciewało.
System walki. Da się przyzwyczaić, ale jest co najmniej wku***. Zwłaszcza te nierealistyczne uniki.
Nie wspomnę już o walce z bossem, jakaś zręcznościówka.
Liczę też na to, że nie zniszczą tą bronią palną i innymi dodatkami klimatu pierwszej części, który często (w pozytywnym znaczeniu) zalatywał takim... swojskim klimatem Gothic'a.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Październik 2011, 11:15:28 »
Podchodząc do tego z motywacją, "to ma być tylko nawalanka", pewno, że nie. Ale są gry, gdzie walka mieczem wychodzi całkiem ładnie.

Użyłem złego słowa. Chodziło mi o ogólną walką na kompie. ÂŻe w grę RPG trudno włożyć realistyczną walkę.

I dodając jeszcze treści do tematu, wolałbym, gdyby główny bohater z drugiej części, przypominał swój pierwowzór. Oglądając zapowiedź dwójki, widzimy długowłosego bruneta, ze szczupłą szczęką i przepaską na oku. Gdyby ktoś mi powiedział że to główny bohater i miałbym strzelać czego to jest kontynuacja to bym chyba nigdy nie zgadł (widząc oczywiście tylko twarz bohatera).

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Październik 2011, 12:36:22 »
Użyłem złego słowa. Chodziło mi o ogólną walką na kompie. ÂŻe w grę RPG trudno włożyć realistyczną walkę.
Tutaj fakt, dużo większe pole do popisu mają PBF'y, bo twórcy z reguły nie mają pojęcia o walce bronią białą i wstawiają bezmyślne wymachiwanie mieczem na prawo i lewo.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Październik 2011, 14:04:37 »
Tutaj fakt, dużo większe pole do popisu mają PBF'y, bo twórcy z reguły nie mają pojęcia o walce bronią białą i wstawiają bezmyślne wymachiwanie mieczem na prawo i lewo.

Kinect? Szczerze powiedziawszy chciałbym sobie ponapieprzać mieczem tak jak ja to widzę, a nie tak jak ustalili to twórcy;]
Za 10 lat okazałoby się, że w każdej szkole mamy 50% szermierzy stopnia krajowego:D

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Październik 2011, 14:24:44 »
I było by to genialne. Poza tym mielibyśmy również strzelców wyborowych... a kałacha można łatwo dostać (ponoć).

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Październik 2011, 14:31:49 »
I było by to genialne. Poza tym mielibyśmy również strzelców wyborowych... a kałacha można łatwo dostać (ponoć).

Z tego co pamiętam 9 dolarów na targu w jakimś tam afrykańskim państwie.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Październik 2011, 20:55:18 »
Kinect?
Trochę mieszkania szkoda, wszak fechtunek wymaga sporo miejsca, a nie każdy ma dom po 200 metrów kwadratowych. Idea piękna, ale z wykonaniem może być różnie.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Październik 2011, 21:45:05 »
Trochę mieszkania szkoda, wszak fechtunek wymaga sporo miejsca, a nie każdy ma dom po 200 metrów kwadratowych. Idea piękna, ale z wykonaniem może być różnie.

Jakby zrobili na kinecta to bym kurde piwnicę wysprzątał, żeby mieć miejsce. (Jeśli bym go nie miał, ale mam!)

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Październik 2011, 23:33:56 »
Jakby zrobili na kinecta to bym kurde piwnicę wysprzątał, żeby mieć miejsce. (Jeśli bym go nie miał, ale mam!)
Ja dałbym radę w swoim mieszkaniu wygospodarować miejsce na Kinecta, ale pomyśl; co by się stało z typowymi nerdami, grającymi fanatycznie w WoW'a albo coś podobnego? Co oni by ze sobą zrobili? Zamiast siedzieć i wcinać chrupki musieliby wstać i poruszać się... Zgroza.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czego Oczekujecie po Risen 2
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Październik 2011, 23:33:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top