Autor Wątek: Przeklęte pióro  (Przeczytany 2301 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Przeklęte pióro
« dnia: 22 Wrzesień 2011, 15:11:03 »
Noc w lesie to niezwykłe przeżycie, szum spiętrzonych jeszcze strumieni zasilanych górskimi potokami, zapach kwitnących kwiatów i ziół, oraz same głosy wszystkiego tego co żyło. Nocnych zwierząt, ptaków czy gadów, a przede wszystkim mnogość owadów, których o tej porze roku było zawsze najwięcej. Jeździec przemykający leśnymi ścieżkami nie zwracał jednak uwagi na nic co go otaczało, za cel obrał stare uroczysko druidzkie, które już od lat było miejscem spotkań leśnych magów w dni przesileń wiosennych i zimowych. Ich trwające kilka dni spotkanie już dawno się zakończyło więc nie było obaw, że spotkanie trójki tajemniczych osób zakłóci ich spokój.
Podkute kopyta karej klaczy głucho bębniły po ubitej ścieżce a przyklejony do szyi zwierzęcia mężczyzna bacznie obserwował trakt przed sobą, był już niedaleko...


Tymczasem w siedzibie Samotnych ÂŁowców dwóch pachołków oczekiwało przybycia wojowników, którzy niebawem mieli wyruszyć na spotkanie z tajemniczym jeźdźcem...



//:Kilka informacji na start.
Wymagam od was ładnego opisywania zdarzeń i własnych ruchów, misją kierujecie sami, ja będę tylko bacznym obserwatorem i głosem napotkanych przez was osób. Będę opisywał dokładnie wszystko to na co zwrócicie uwagę, a pomijał to, co wy pominiecie. Nie będę prowadził was za rękę ani ukazywał jasnych rozwiązań, to wasza misja więc wy macie ją rozpracować nie ja;]  Preferowałbym byście pisali w trzeciej osobie i nie nadużywali "//:"

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2011, 20:21:28 »
- Bez przesady, nie jestem uprzedzony, każdemu kompanowi w razie konieczności mogę pożyczyć broni, aczkolwiek mój miecz po prostu jest rytualnie do mnie przywiązany i paraliżuje każdego kto chwyci za rękojeść a mną nie jest, dlatego chłopców ostrzegłem. Aczkolwiek, fakt faktem są u nas tacy, którzy swego ruszać nie pozwalają. - rzekł delikatnie pospieszając konia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2011, 20:21:28 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień 2011, 15:25:42 »
-Własność rzecz święta. - rzekł tylko mauren nie wdając się w dalsze dyskusje. Jechaliście kilka godzin aż trafiliście do celu waszej podróży. Stając na skraju lasu wasz przewodnik rzekł
- Tam w dolinie znajduje się wioska bodajże Buki. Nie pamiętam nazwy, ale to nie ważne. Niecały dzień drogi stąd znajduje się miasto, do którego macie się dostać jakimś sposobem. Podróżując radzę uważać na dziki i wilki bo tutejsza okolica bogata w dziką zwierzynę, a więc i łatwo o spotkanie z taką czy inną bestyjką. Złóżcie broń w tamtej skrzyni. Na wozie znajduje się kilka kubraków, w które możecie się przebrać. Wasze pancerze zostaną również przetransportowane do domu mojego Pana. Spotkajmy się tam jak najszybciej. Codziennie o zachodzie słońca będę spacerował po tylnym ogrodzie domostwa, znajduje się tam furtka, przez którą was wpuszczę, zapukajcie cztery razy.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:04:54 »
-Przejdziemy zatem traktem do wioski, a potem skierujemy się prosto do miasta. Oczekuj nas w niedługim czasie. Jeśli coś się przedłuży to znaczy, że musimy kombinować nieco więcej niż zazwyczaj. Kończąc wypowiedź Zeyfar zdjął z siebie swój ekwipunek i spojrzał po reszcie zbiorowiska. Jego ciało było w sporej części wytatuowane.
-Dajcie nam zatem te odzienia i wspomniany wcześniej proszek. Sprawdzimy czy rzeczywiście jest tak użyteczny.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:10:35 »
-Proszę bardzo, oto stroje, a co do proszku, to przecież dostaliście je już wtedy gdy spotkaliśmy się przy uroczysku druidów. - odparł mauren.



Nazwa odzienia: Strój
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: strój z płaszczem
Wytrzymałość: 7
Opis: Uszyty ze 100 kawałków lnu i 100 kawałków tkanej wełny. Utrzymany w kolorystyce leśnej strój idealnie nadaje się dla podróżnych i osób często wędrujących po lasach. Zielony strój i ciemniejszy płaszcz skutecznie maskują wędrującego po leśnych ostępach. Dodatkowo wełniany płaszcz z kapturem idealnie chroni przed deszczem, zimnem i przeszywającym wiatrem.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:13:56 »
-Całkiem przyzwoite. - rzekł Navarre głaszcząc się po rękawie. -Podróżować mamy konno czy na piechotę? Wygodniej byłoby konno, lecz jak trzeba to i na piechotę przejdziemy tą drogą. ÂŁowca obejrzał jeszcze kieszenie i ukrył swój srebrny sztylet. -Wyglądamy niemal jak myśliwi z lasu.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:18:51 »
-W sumie to najlepiej byłoby pieszo, ale konie również nie powinny zaszkodzić. Weźcie je.- rzekł po chwili namysłu mauren. Zaraz potem jeden z ludzi Mahaira podał wam klucze do kufra.
-Oczekuję was w mieście. My udamy się do niego okrężną drogą. Bywajcie.- rzekł na pożegnanie i zabierając swoich odjechał leśnym traktem. Zostaliście we dwójkę, bez własnego ekwipunku lecz z końmi, sztyletem i zadaniem do wykonania, które tak naprawdę było tylko wstępem do tego co rozegrać miało się w mieście Tarres.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:26:13 »
-Chodź Anv, ruszamy czym prędzej. Jak głosi przysłowie: "Czas to pieniądz". W dodatku ten pieniądz jest drogo okupiony ludzkim życiem. Wciągaj strój na ten leniwy tyłek. - mówił poganiając swojego towarzysza. -Podczas jazdy obaj musimy mieć wyostrzone zmysły. Oczywiście nie obawiam się leśnej zwierzyny, a czegoś innego. Nigdy nie wiadomo czy ktoś nas nie obserwuje.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:41:09 »
- Taa, taa. - skomentował podciągając spodnie i dopinając pas, jednocześnie zaciskając język między wargami. Gdy już był w pełni przygotowany, obaj dosiedli swych rumaków i ruszyli traktem do miasta. - Musimy odnaleźć sposób by dostać się do miasta. Może by tak sprawdzić czy ten proszek na prawdę jest taki świetny - rzekł z ironicznym uśmiechem, popędzając konia.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:45:08 »
-Mam już pewien pomysł i plan, który będzie wymagał od Ciebie pewnego poświęcenia. Znając ciebie jestem pewien, że się zgodzisz. - odparł uśmiechając się dwuznacznie. Na początku mieli przejechać przez wioskę, która znajdowała się na drodze do miasta. Buki o ile Zyefar dobrze zapamiętał słowa maurena. ÂŁowca spiął ostrożnie konia i zwiększył odrobinę tempo.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:48:08 »
<Jedziecie sobie>

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrzesień 2011, 17:54:23 »
- A więc jaki to plan, skoro ma mi się tak podobać, biorąc pod uwagę to, iż mam się według niego poświęcić? - zapytał Anv przytulając sie do konia jeszcze bliżej. Jeszcze trochę i mógłby leżeć, wręcz pójść spać.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Wrzesień 2011, 18:03:20 »
-Sypnę ci trochę tego proszku w oczy. Wedle słów Mahaira stracisz częściowo wzrok. Z takim urazem poprosimy o wpuszczenie nas, aby mógł cię zbadać medyk. Gdy już znajdziemy się za murami udamy się w jakąś boczną uliczkę i tam przemyję ci wodą oczy. - rzekł wskazując na bukłak przy pasie. -Ty odzyskasz natychmiast wzrok, a my dostaniemy się na drugą stronę. Proste czyż nie?

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Wrzesień 2011, 18:11:07 »
- Proste, a w tej prostocie jakże genialne. Zawsze przecież można wykorzystać kogoś niższego rangą... - zażartował Anv. - Ale przystaję na umowę. Trzeba się poświęcić dla wyższego celu. Zawsze ciekawiło mnie jak to jest być ślepym, mam więc okazję...

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2011, 18:12:37 »
-Oślepiłbym siebie, ale ty jesteś bledszy i w dodatku ta twoja ręka...wydaje mi się, że bardziej nadajesz się na ofiarę jakiegoś podłego bandziora. Następnym razem zamienimy się miejscami jeśli wolisz. - odrzekł z uśmiechem

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrzesień 2011, 18:41:23 »
//:Narratora, który w normalnym opowiadaniu czuwałby nad tą opowieścią zaciekawiłoby zapewne skąd mauren miał pewność, że oślepiony Anvarunis zdąży w porę "odzyskać" wzrok. Wszak sherksen jak wspominał mauren był proszkiem bojowym i po dłuższym czasie gryzący pył zapewne przebije się przez wszystkie bariery ochronne oka nawet niewspomożony tarciem. Nie mniej jednak narratora tu nie było, więc nikt takiego pytania nie zada.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrzesień 2011, 19:11:25 »
- Niby wszystko wydaje się logiczne, aczkolwiek nigdy nie używaliśmy tego proszku. Nie znamy jego właściwości, ryzykowanie tak od razu ze wzrokiem, może być nieciekawe w skutkach. Celem przejścia, poszukajmy może najpierw jakiegoś dogodnego terenu, który pomógłby w przedostaniu się za mury?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrzesień 2011, 15:21:18 »
-Niech ci będzie. Inna prosta sztuczka mogłaby polegać po prostu na przebraniu się za myśliwych i upolowaniu jakiejś zwierzyny w tych lasach. Podobnież jest ich tu całe zatrzęsienie i nam ÂŁowcom nie da się zarzucić, że nie znamy się na tym czy oprawianiu bestii. Przynajmniej ja jeszcze za w czasu posiadłem te umiejętności. Co ty na to? - spytał przedstawiając nowy plan

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Wrzesień 2011, 15:49:12 »
- Zważ jednak, że nie mamy żadnej broni. Choć jakby nie było jestem w stanie zabijać demonicznym szponem, bądź magią, nie potrafię jednak zwierzyny oprawiać, więc leżałoby to już w twojej kwestii. A co do maskowania się jako myśliwi, nie mamy nawet łuku, który jest tak bardzo kojarzony z myśliwymi, jedynie możemy się wybrudzić w ziemi, żeby sprawiać jakiekolwiek wrażenie.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrzesień 2011, 15:52:56 »
Idąc leśnym szlakiem (wszak wioskę opuściliście dawno) usłyszeliście coś co wprawne ucho przypasowałoby do rogu, jakiego używa się w czasie polowań. Mauren wspominał wam wszak, że zwierzyny tutaj jest aż nadto. Nagle usłyszeliście szelest i tuż obok was z zarośli wyskoczyło kilka saren prowadzonych przez pięknego jelenia. Odgłosy rogu odezwały się również z drugiej strony. Polowanie...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przeklęte pióro
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrzesień 2011, 15:52:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top