Autor Wątek: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann  (Przeczytany 6134 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« dnia: 17 Wrzesień 2011, 19:02:14 »
Film może jeszcze nie wszedł do kin, ale warto o nim już napisać. Moim zdaniem zapowiada się obiecującą. W końcu to pierwszy film 3D polskiej produkcji. Doskonała obsada aktorska, Pan Daniel Olbrychski jako Józef Piłsudski i Bogusław Linda jako Bolesław Wieniawa Długoszewski to strzał w dziesiątkę. Z niecierpliwością czekam na premierę.
A tu II zwiastun:

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2011, 19:20:06 »
Ja chce się wybrać na niego 1 października.  ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2011, 19:20:06 »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2011, 19:50:01 »
Olbrychskiego lubię, ale on jako Piłsudski? Zupełnie nie pasuje. I co tu (nie napiszę "brzydkich słów", nie napiszę) robi Szyc? Już strach lodówkę otworzyć, bo on i Karolak w każdym filmie występują. ównianym filmie. Tak, nie znoszę Szyca. Obrzydzi mi seans i pojęcia nie mam, dlaczego został wybrany do obsady, bo chyba nie przez znikomy talent i obrzydzenie, jakim darzy go wielu potencjalnych widzów (moja skromna obserwacja). A scena 0:42 i dalej jest zupełnie śmieszna. Godna "Zmierzchu", ale nie Hoffmana.

Obawiam się, że 1920 Bitwa Warszawska (data w tytule by geniusze lepiej zapamiętały? o.O) będzie jedynie kolejnym filmem, na który będziemy musieli chodzić ze szkoły. Zwiastun mnie raczej rozbawił, niż zachęcił. I jeszcze strzelająca Nataszka z zębami bielszymi od mojej nowiutkiej lodówki.

I kto do diabła wciska wszędzie 3D? W produkcjach na cały świat to rozumiem (jakaś przygodówka, akcja, fantasy czy inny cudak), ale 3D w takim filmie? Jakiś bolszewik będzie to mnie kuźwa strzelał. Ktoś pana do tego zmusił, panie Hoffman?

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:21:58 »
Cytuj
Olbrychskiego lubię, ale on jako Piłsudski? Zupełnie nie pasuje
Moim zdaniem pasuje. Wybrali go, bo jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich aktorów.

Cytuj
Zwiastun mnie raczej rozbawił, niż zachęcił. I jeszcze strzelająca Nataszka z zębami bielszymi od mojej nowiutkiej lodówki.
Mi się podoba początek, a szczególnie "Witajcie, jaśnie panowie Polacy" i ten uśmieszek. Ale masz rację, Nataszka strzelająca z Vickersa bądź Maxima nie pasuje tu kompletnie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:24:09 »
To jest maxim trochę siedzę w tym temacie. :D Ja bym osobiście na rolę Piłsudskiego dał tego aktora który grał Naczelnika w 1920 Wojna i Miłość (wydaje mi się że to nie ten sam)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:52:37 »
Patrząc na zwiastun to myślę, że sama szarża ułanów będzie warta obejrzenia w 3D :]

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:54:05 »
Ogólnie sam film warto obejrzeć dla tych bitew. :D

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:55:11 »
Cytuj
Moim zdaniem pasuje. Wybrali go, bo jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich aktorów.
Najważniejszy dla mnie jest talent. Później doświadczenie. Olbrychski to wszystko posiada, ale wizualnie mi nie pasuje. Tak po prostu. Mamy wielu świetnych aktorów, więc wybór mężczyzny o typie urody tak różnym od marszałka mnie dziwi. Co nie zmienia faktu, że na planie był pewnie jednym z najbardziej utalentowanych osób.

Cytuj
Mi się podoba początek, a szczególnie "Witajcie, jaśnie panowie Polacy" i ten uśmieszek.
Ferency jest świetny. Już mi się widzie, że mogę typować najlepszą postać w tym filmie ;]

Cytuj
Ale masz rację, Nataszka strzelająca z Vickersa bądź Maxima nie pasuje tu kompletnie.
Kiedyś w kinie to było coś. Kobieta miała pięknie wyglądać i co najwyżej różnymi intrygami pomóc mężczyźnie, a nie biec na plac boju, mimo że wcześniej była śpiewającą paniusią. Straaasznia uogólniam rzecz jasna, ale I obraz pań bardziej pasowałby mi do tego filmu.

Cytuj
Patrząc na zwiastun to myślę, że sama szarża ułanów będzie warta obejrzenia w 3D :]
Będą jedynie niewygodne okulary i lepsze kolory pewnie  ;[

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:11:35 »
Ale i tak nie zmienię zdania. Danie roli Bogławowi Lindzie to również strzał w dziesiątkę. Jakoś nie wyobrażam sobie innego aktora, który by dobrze zagrał Gen. Wieniawę-Długoszewskiego. Bo w końcu kto zagra człowieka, z którego kipiała "ułańska fantazja"

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:16:48 »
Hej, Lindy się nie czepiam :P

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:19:28 »
Ale Natasza Urbańska w tym filmie jest nie potrzebna. Dobra, mogła zagrać epizodyczną role jako tancerka/śpiewaczka, ale usadzenie jej w KM z harcerzem to przesada (ładowniczy KM, ma na sobie lilijke i kapelusz skautowy)

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:22:44 »
Ogólnie do Nataszy nic nie mam, bo utalentowana i ładna niewątpliwie jest, ale razi od niej sztuczność. Straszna sztuczność.
Cytuj
Dobra, mogła zagrać epizodyczną role jako tancerka/śpiewaczka, ale usadzenie jej w KM z harcerzem to przesada (ładowniczy KM, ma na sobie lilijke i kapelusz skautowy)
Bingo!

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:24:12 »





Co do roli marszałka. Wcale nie są oni aż tak różni. Wg mnie to dobry wybór. Wiadomo, że najlepszym pan Zakrzeński Janusz, ale niestety.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:31:39 »
Dla mnie i tak się gryzą ;] Co nie zmienia faktu, że Olbrychski pokaże pewnie kawał warsztatu.
Ale racja, Zakrzeński to był gość.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bitwa Warszawka - 1920 Jerzy Hofmann
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:31:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything