Autor Wątek: Godzina "W"  (Przeczytany 3667 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
Godzina "W"
« dnia: 01 Sierpień 2011, 17:13:05 »
Wybiła godzina W. Dnia pierwszego Sierpnia roku 1944 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Bez wątpienia jeden z największych zrywów patriotycznych w historii nowoczesnej Polski. Warszawiacy wyszli z domów i stanęli na baczność słuchając wycia syren. Kierowcy zatrzymali pojazdy, aby klaksonami spotęgować dźwięk syreny alarmowej. Ja sam wyszedłem przed dom wciągając flagę Polski na maszt. Przy akompaniamencie muzyki z głośników odśpiewałem "Warszawskie Dzieci". Stałem kilka minut trwając w zadumie nad losem poległych i tych, którzy powstanie przeżyli.
 Z tego miejsca chciałbym oddać hołd tym, którzy oddali lub stracili życie w Powstaniu. Mam nadzieję, że nigdy nie zapomnimy naszej historii i z dumą będziemy wznosić głowy na choćby wspomnienie tragicznych wydarzeń. Wielka Polska, pamiętamy zawsze!


Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2011, 17:23:59 »
dobrze że na forum ktoś przypomniał  <zdrowie>

Forum Tawerny Gothic

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2011, 17:23:59 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2011, 18:45:59 »
...to absolutnie niepotrzebne powstanie :)

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień 2011, 10:25:32 »
...to absolutnie niepotrzebne powstanie :)

Ja sądzę, że my współcześni, nie powinniśmy oceniać powstania. Nie było nas tam. Jak powiedział jakiś powstaniec "Trzeba było czuć atmosferę tamtych dni"

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2011, 12:09:58 »
...to absolutnie niepotrzebne powstanie :)

Tak samo jak wiele innych.

Ja sądzę, że my współcześni, nie powinniśmy oceniać powstania. Nie było nas tam. Jak powiedział jakiś powstaniec "Trzeba było czuć atmosferę tamtych dni"

A z tym się zgadzam. Każdy ma jakieś wartości o które chciał walczyć nawet jeżeli wiedział, że jest na straconej pozycji. Teraz pozostały wspomnienia i pomniki (często żywe) bohaterstwa ludzi, którzy walczyli, bo wierzyli.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2011, 17:06:23 »
Tak samo jak wiele innych.

A z tym się zgadzam. Każdy ma jakieś wartości o które chciał walczyć nawet jeżeli wiedział, że jest na straconej pozycji. Teraz pozostały wspomnienia i pomniki (często żywe) bohaterstwa ludzi, którzy walczyli, bo wierzyli.

Tak, jednakże bardzo często ludzie zapominają o tym dniu. Dla większości ludzi syrena wyjąca w Godzinę W jest tylko marnym urozmaiceniem wiecznej, człowieczej wędrówki. Należy nauczać młodych o takich wydarzeniach jak PW, może coś zapamiętają i wyniosą tą wiedzę do domu i powiedzą o tym rodzicom.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2011, 19:25:39 »
Tak, jednakże bardzo często ludzie zapominają o tym dniu. Dla większości ludzi syrena wyjąca w Godzinę W jest tylko marnym urozmaiceniem wiecznej, człowieczej wędrówki. Należy nauczać młodych o takich wydarzeniach jak PW, może coś zapamiętają i wyniosą tą wiedzę do domu i powiedzą o tym rodzicom.

Jak dla mnie wystarczyłoby żeby nie oceniać. Jeżeli ma się w dupie, to po prostu zostawić to w spokoju. Niech inni przeżywają mnie nie dotyczy. Finito.

got2

  • Gość
Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2011, 16:15:18 »


Dla mnie Polska pokazała że jest silna,ale mimo tonie powinniśmy mówić pochopnie na to wydarzenie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2011, 16:15:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top