Autor Wątek: Test zaufania Oriona  (Przeczytany 2075 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Test zaufania Oriona
« dnia: 27 Lipiec 2011, 21:05:10 »
Orion po wyjściu z siedziby był lekko nieswój. Czy to było zwątpienie? A może strach? Chwilę stał zamyślony, następnie wyruszył przed siebie pewnym aczkolwiek trochę chwiejnym krokiem.

Portret:



O Mnie:
Orionnel Patticko urodził się Ildenorze, niewielkim mieście zamieszkanym wyłącznie przez elfy. Jego ojciec był jednym z trzech władców tego miasta. Dorastał w dobrobycie razem z młodszym bratem Syrrinnolem. Chodził do najlepszej szkoły dla dzieci arystokratów gdzie uczono go tradycji i historii elfów, geografii oraz rzeczy praktycznych jak strzelania z łuku, bądź rzucania sztyletami. Uczył się przeciętnie jak każde elfie dziecko w jego wieku, jednak miał swoją mocną stronę i to było właśnie łucznictwo. Napinał cięciwę tak mocno, że specjalnie dla niego sprowadzili wzmocniony łuk spoza granic Ildenoru.
Gdy Orionnel był już prawie dorosły i zbliżał się jego koniec nauki w szkole, nastał tragiczny dzień dla miasta elfów. Orki. Pech chciał, że ich trasa podboju w głąb kontynentu przechodziła właśnie przez Ildenor. Noc rozświetliły płomienie, a ciszę zakłóciły krzyki kobiet i dzieci oraz ryki bezwzględnych orków. W tę straszną noc Orionnel stracił matkę, ojca, brata, przyjaciół i tylko on jeden przeżył pogrom, dzięki Syrrinnolowi, który zamknął rwącego się do walki brata w piwnicy domu. Całe szczęście nikt z najeźdźców nie odnalazł Orionnela. Przeżył w piwnicy trzy dni bez jedzenia i wody, gdy znaleźli go ludzkie wojska.
Po tym wydarzeniu Orionnel długo podróżował i doskonalił swoje umiejętności łucznictwa polując na dzikie zwierzęta. Dopiero po dwudziestu pięciu latach znalazł stałe miejsce do zamieszkania w małej wiosce Marr, gdzie dołączył do leśnych elfów, którzy walczyli o prawa dla swojej rasy. Tam zaczęli na niego mówić Orion. Elf dorósł i zmężniał, aż  usłyszał w karczmie ciekawą opowieść…

Ekwipunek:



1
Nazwa broni: Uderzenie wiatru
Rodzaj: łuk
Zasięg: 50 metrów
Precyzja: 40%
Opis: Wykonany z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Walka bronią dystansową [50%]
Cena: 40 sztuk złota

2
- brak
3
- brak
4
- brak

Odzienie:

Nazwa odzienia: Strój mieszczanina
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: strój
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyty z 100 kawałków bawełny.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich
Cena: 50 sztuk złota


Umiejętności rasowe:
Dziecię Nalasa
Dziecię lasu 
Sokole oko 
Potencjał magiczny


Umiejętności nabyte:


Specjalizacje:

 Walka bronią dystansową 50%
 Używanie zbrój miękkich

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:11:44 »
Wyszedłeś na najbliższą trasę prowadzącą do lasu. Była końcówka jesieni. Tak jak porozrzucane złote i krwiste liście, wiatr miotał na wszelkie strony, tak teraz również próbował to zrobić z Tobą. Parłeś jednak dalej. Wiedziałeś iż musisz sprostać zadaniu jeśli chcesz zostać właśnie w tej organizacji.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:11:44 »

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:16:48 »
Las, który chwilę temu był jeszcze malutkim gąszczem krzaków, rósł i rósł aż w końcu Oriona otoczyły potężne wierzby, klony i dęby. Wyostrzył teraz wszystkie swoje elfie zmysły, aby nie przegapić zwierzyny. Jego wzrok reagował na każde poruszające się źdźbło trafy, a węch wyczuwał odchody jelenia kilkadziesiąt metrów dalej.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:21:37 »
Nagle gdzieś kilkadziesiąt metrów dalej usłyszałeś dziwny, skrzeczący dźwięk. Rozum podpowiadał ci, że to może być ów bażant.

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:23:58 »
Elf obszedł krzaki w odpowiedniej odległości. Wyjrzał zza drzewa na miejsce gdzie przed chwilą słyszał dźwięk.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:26:14 »
Twym oczom ukazał się wielobarwny ogon. Teraz byłeś już niemal pewny, że to właśnie ten ptak. Na całe szczęście zwierzę cię nie dosłyszało i wciąż było na swojej pozycji.

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:30:02 »
Powoli i bezszelestnie jak tylko się dało, Orion poszedł kawałek dalej i przykucnął. Delikatnie sięgnął po łuk na plecach oraz strzałę. Jak zwykle napiął cięciwę jak tylko mocno się dało. Wstrzymał oddech i i strzelił.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:33:50 »
Gdy strzała pomknęła w stronę krzaków furkotanie ustało. Usłyszałeś natomiast ryk bólu i wiązankę przekleństw.
-Psia mać! - dochodziło od strony chaszczy. Po chwili wyszedł z nich wysoki człowiek ubrany w skórzaną kurtę, z łukiem na ramieniu i dziwnym kapelusikiem przystrojonym...piórami bażanta. Grot strzały wbił mu się w tył portek.
-Co cię napadło elfie? Czy ja ci wyglądam jak obiad?

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:37:50 »
-Cholera! Gadaj coś pan robił w tych krzakach i skrzeczał jak idiota. Ja poluje do jasnej cholery! Mam ważne zadanie!

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:39:57 »
-A ja to sobie odpoczywam co?! Również poluje w tych lasach. Gdybyś się dokładniej przyjrzał może by ci to powiedział mój łuk albo wnyki zastawione niedaleko. - mówił podenerwowany łowca.
-I o jakim zadaniu mówisz?

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:41:36 »
-O... nie twoja sprawa. W każdym bądź razie widzę, że polujesz na bażanta, po stroju i odgłosach...

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:43:56 »
-Geniusz się znalazł... - mruknął mężczyzna. -W takim razie słuchaj, widziałem gdzieś tu ślady dzika, jeśli pomożesz mi go złapać i ubić oddam ci bażanta. Dziś o poranku złapałem parę świeżych. Ubijemy interes elfie?

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:47:01 »
-Nie mogę ci nic opowiedzieć o moim zadaniu, ale możesz wiedzieć tyle, że muszę upolować tego bażanta sam. Gdybyś był tak miły i wskazał mi miejsce gdzie go upolowałeś, byłbym wdzięczny.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:50:00 »
-No zgoda panie poważny. - sapnął łowca. -Musisz iść jakieś dwieście pięćdziesiąt metrów przed siebie. Znajdziesz zagajnik, a kilka kroków za nim powinny mieć gdzieś swoje gniazdo. Złap jednego i jeśli łaska usuń się z moich terenów łowieckich.

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:52:59 »
-Przepraszam najmocniej i dziękuje. Masz pan szczęście, gdyby to nie były krzaki moja strzała trafiłaby cię w głowę. Bywaj!


Orion poszedł we wskazane miejsce. Zadowolony był również ze swojej decyzji, ponieważ rzadko kiedy zdarzało mu się być uczciwym.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:55:39 »
Podczas krótkiego spaceru nie raz straciłeś równowagę i wyrżnąłeś o ziemię. Przy jednym z takich upadków wydawało ci się, że stoi nad Tobą szczur. Gryzoń stał nieopodal na dwóch łapach przyodziany w kubrak. Gdy jednak przypomniałeś sobie o truciźnie, iluzja zniknęła. Umysł płatał ci figle.

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lipiec 2011, 21:59:13 »
-Cholera, a może ten facet też był halucynacją? - pomyślał. - Szybko upoluje tego bażanta zanim całkowicie stracę głowę. Elf wstał, otrzepał się i pobiegł, chwiejnie, ale pobiegł w stronę gniazda ptaków.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Lipiec 2011, 22:01:34 »
Kilka kroków dalej znalazłeś się w miejscu, o którym wspominał łowca, lub jego miraż. Niemniej począłeś szukać wzrokiem i słuchem każdego podejrzanego aspektu zdradzającego bytowanie bażantów.

Offline Orion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 137
Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lipiec 2011, 22:03:09 »
Orion czekał i wypatrywał zwierzyny. Nic jednak nie przykuwało jego uwagi.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lipiec 2011, 22:04:50 »
Nagle z przerażonym skrzekiem wybiegł bażant. Kolorowy ptak próbował wznieść się w powietrze, a to w wyniku  pościgu zorganizowanego przez lisa. Rudy cwaniak również chciał dorwać zwierzynę. Nie czekając zdjąłeś łuk z pleców.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test zaufania Oriona
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lipiec 2011, 22:04:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top