Autor Wątek: Te dialogi...  (Przeczytany 2610 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Te dialogi...
« dnia: 13 Lipiec 2011, 00:23:08 »
W nowym CDA był Gothic 3 Złota Edycja. Jako, że podstawkę już mam szybko zainstalowałem dodatek. Potem obowiązkowo patch ważący 1,6 GB bo co nie co słyszałem o tej grze. Po pierwszej godzinie byłem totalnie zszokowany. Nie chodzi o tu o jakieś lagi, przycinki, bugi. Właściwie mam na myśli żenująco niski poziom dialogów.
Ogólnie jakieś zabawne one są. W ciągu godziny zaledwie kilkanaście razy usłyszałem zdanie "dla dobra Myrtany". Jest wplecione w połowę rozmów. Bezimienny cały czas coś nawija o "dobru Myrtany"  itp itd. To jakiś fanatyczny patriota. Drugie natrętne zdanie "jestem zwykłym obywatelem Myrtany" które też słyszę co chwilę.
Zaczynam rozmowę z kolesiem. Ten się pyta "kim jesteś". A Pogromca ÂŚniącego, Smoków z Khorinis, Kruka, Ten Co Zakończył (lub nie) Wojnę Bogów odpowiada: "Jestem zwykłym mieszkańcem Myrtany". Rotfl
Teraz ogólna głupota i bezsens dialogów. Podchodzę do nieznanego orka w Trelis. O dziwo - mogę z nim pogadać (o tym za chwilę). Jedna opcja dialogowa mnie powaliła. "Czy wasze wojska były kiedykolwiek w Geldern?". "Nie, nie były" - CIACH koniec rozmowy. Pytanie mnie powaliło, tak ni z gruchy ni z pietruchy. Albo podchodzę do Handlarza i spodziewam się zwykłego "Pokaż mi swoje towary". A tu sztywne "Dzień dobry Panu!" i odpowiedź Beziego (tajemniczy głos) "Czy Anog jest dobrym władcą"?
Z większością ludzi nie da się pogadać. Jak się da to rozmowy są głupie, nie wiadomo o co chodzi, i silą się na powagę co wygląda śmieszne. A aktor podkładający głos pod Beziego w moim mniemaniu wyszedł jak amator. Wina chyba kiepskich dialogów. Bo w G1, G2 + NK, G3 i Wiedźminie (szczególnie w Wiedźminie) był rewelacyjny. Podsumowując: gdyby nie przygłupie dialogi z patchem dałoby się grać.


Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2011, 00:44:07 »
Ja dopiero jestem na etapie ukończenia zadań w Silden (tylko te nieszczęsny krowy mi zostały...). I nie powiem, dialogi są dosyć zabawne. I podoba mi się ten ton Bezimiennego, niczym paladyn w srebrnej zbroi, prawiący o patriotycznych obowiązkach każdemu napotkanemu nieszczęśnikowi (kowal koło Anoga, typ Bartolo czy jakoś tak, złodziej obok Areny, facet któremu mewy przeszkadzały...). Kupiłem mu blaszaną koronę, jakąś tarczę i skażany kubrak. Efekt powalający :)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2011, 00:44:07 »

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2013, 14:13:27 »
Rozwalają mnie takie dialogi jak u gościa z mewofobią ''Możesz szybciej ratować ten kraj?''(jakoś tak) nawet mu o tym niee mówiąc.Często kwestie beziego wymawiają goście z którymi rozmawia i na odwrót,jakis paladyn na straży do zamku w Vengardzie przy********ł mi po niemiecku jakis tekst.
Ogólnie cała gra jest robiona na odpierd*ol,np:nie myślicie chyba że Varant I nordmar bł im nie potrzebny.Odkąd PB przestało robić gothica,to zamiast zawracać sobie głowe najgorszymi gram(oprócz I-III)i RPG zacząłem sobie już nawet pogrywać w Tibię

Offline irask2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2013, 10:41:47 »
Nie mam nic przeciwko przekształceniu Bezimiennego ze zwykłego łachmyty w patriotę, ale sposób w jaki to podano, to faktycznie próba niskich lotów.
Patetyczne teksty wręcz wylewają się z ekranu i nie ciorta nie chcą pasować do bohatera, który odcinek wcześniej były daleki nawet od przypadkowego rzucenia tekstu w stylu "dla dobra Myrtany...".


Ale fakt faktem, jest parę uciążliwych kwestii, które wypowiadane przez Bohatera są irytujące, lecz ogólnie teksty nie są tragiczne. Oczywiście same w sobie, bo w porównaniu do reszty części gry, to porażka na całej linii.

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2013, 14:57:09 »
Bo ta gra byla robiona na odwal. Zaledwie rok po wydaniu gothic 3 (podstawowej) trafil ZB. Wg mnie za szybko zrobili ta czesc (pewnie dlatego ze nie mieli kasy i chcieli jak najszybciej zarobic).

Offline irask2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień 2013, 15:43:45 »
Pytaniem jest kto chciał zarobić? Wiadomo, że twórcy i wydawca, lecz kto chciał zarobić będąc przy tym chciwym?


Mam wrażenie, że nie do końca twórcy są winni bugów w grze. Nie usprawiedliwiam ich, lecz osobiście, odnoszę wrażenie, że to jednak wydawca był czynnikiem zmuszającym do jak najszybszego ukończenia gry, bo nie wydaje mi się, że brak kasy wchodził tu w grę, choć kto wie....?

Offline bossofmachinima

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2014, 19:35:18 »
No ja gram sobie w G3ZB i mam wrażenie że gra jest mega chujowa do kwadratu, bezi na pytanie "chcesz w mordę" w G1,G2,G3 odpowiadał "pocałuj mnie w dupę" a teraz odpowiada "tacy ludzie jak ty zatruwają serce naszej kochanej myrtany" więc odnoszę wrażenie że pomiędzy G3 a G3ZB beziego porwali kosmici i podrzucili jakiegoś robota patriotę.

Offline xNoZoMi

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 773
  • Reputacja: 891
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lody z grilla
    • Karta postaci

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2014, 23:00:16 »
Może po tylu walkach,nabrał doświadczenia i zmądrzał ,odkrył prawdziwego siebie :D

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2014, 01:10:51 »
Według mnie twórcy popełnili tutaj wielki błąd, jeśli chodzi o gwałtowna zmianę charakteru bezia. Teraz mi on przypomina jakiegoś jak Mike H to określa: Jakże szlachetnego wędrowca który przy okazji pomaga wybijać trolle nastające na wioski. Przez co wygląda teraz na takiego gostka z typowego rpg'a. Podsumowując powiem, że stracilismy naszego bezia, bo jedyne co zostało z tego starego, to niewyparzona morda.

Offline xNoZoMi

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 773
  • Reputacja: 891
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lody z grilla
    • Karta postaci

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Luty 2014, 19:21:09 »
Mi jednak z pewnej strony widzenia spodobała się ta zmiana ,nie lubię zgrywać kozaka czy takiego typu rzeczy ,po za tym z dialogami z Gothic 1/2 Bezi dalej wyglądał na takiego zbira/rabusia

Forum Tawerny Gothic

Odp: Te dialogi...
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Luty 2014, 19:21:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything