Autor Wątek: Khorinis (Wyspa)  (Przeczytany 5509 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Khorinis (Wyspa)
« dnia: 27 Czerwiec 2011, 12:36:00 »
Wyspa Khorinis - wyspa, należąca do Królestwa Myrtany. Miejsce akcji dwóch pierwszych części gry. Kluczowymi punktami na wyspie jest Górnicza Dolina, miejsce ogromnych pokładów magicznej rudy, która podtrzymywała całą gospodarkę miasta i jej bogactwo. Po zniszczeniu Bariery miasto zbankrutowało, a żaden statek kupiecki nie zaglądał do portu. Miasto zaopatrują okoliczne farmy, jednak Onar, najbogatszy z farmerów zbuntował się przeciw królowi Rhobarowi II, z powodu częstego rozkradania majątku przez Straż Miejską i doprowadził tym samym do małej wojny domowej na wyspie. Za pasmem górskim znajduje się dolina Jarkendar, którą zamieszkiwała niegdyś starożytna cywilizacja Budowniczych czcząca Adanosa, lecz została zniszczona przez wielką powódź. Na Wyspie Khorinis jest także klasztor Magów Ognia, który został założony w czasach starożytnych, oraz tzw. Słoneczny Krąg na którym doszło do zniszczenia Oka Innosa oraz do naprawy go przez trzech najważniejszych i najpotężniejszych magów. W wielkiej jaskini na północy swoje legowisko ma jedyny na Wyspie Khorinis Czarny Troll. Niedaleko miasta jest Wielki Las gdzie  można spotkać paru Orków, Szkieletów itp. Niedaleko Khorinis jest Latarnia Morska Jacka. Niedaleko Wyspy jest mała wysepka gdzie są wszystkie łupy Gildi Złodziei. Na samym środku Wyspy swoją tawernę ma Orlan, która nosi nazwę "Pod Martwą Harpią". Gdy Bezimienny odpłynął na Dwór Irdorath cała wyspa została zajęta przez Orkową Armię.

Po akcji Gothic 1, i 2
Po tym jak Bezimienny został królem Rhobarem III odbił wyspę z łap orków i tak wróciła z powrotem w ręce ludzi. Po zajęciu wyspy przez Rhobara III znów zaczęto wydobywać tam magiczną rudę dla armii Myrtany.

Położenie:    Ocean (lub morze) , na wschód od kontynentu.
Typ: Wyspa
Społeczeństwo:    Obywatele Khorinis,Paladyni,Farmerzy, Bandyci, Najemnicy
Zarządca: Larius-Lord Hagen-(prawdopodobnie)Ur-Shak-Rhobar III
Ważne postacie: Larius, Lord Hagen, Onar, Pyrokar, Vatras, XardasLares, Lee, Lester, Milten, Gorn, Diego, Angar i wiele innych.
Ważne miejsca:    Miasto Khorinis, Karczma Orlana, Klasztor Magów Ognia na Wyspie Khorinis, Majątek ziemski Onara, Zamek w Górniczej Dolinie, Górska Forteca, Cytadela Orków, Kopalnie ,MiastoOrków, ÂŚwiątynia ÂŚniącego ,ÂŚwiątynia Adanosa w Jarkendarze, Obóz Piratów wJarkendarze ,Obóz Bandytów.

Mapa głównej części wyspyMapa doliny budowniczych- Jarkendaru, położonego na wyspieMapy Górniczej Doliny, też położonej na wyspie Khorinis.

GOTHIC 1GOTHIC 2


Forum Tawerny Gothic

Khorinis (Wyspa)
« dnia: 27 Czerwiec 2011, 12:36:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything