Autor Wątek: Fajka Wodna  (Przeczytany 3161 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Fajka Wodna
« dnia: 21 Czerwiec 2011, 13:44:45 »
Typ:   Obiekt
Używany przez: bandyci, mieszczanie, baronowie, assasyni, orkowie, czasem żołnierze, najemnicy,nowicjusze, i wiele, wiele innych.
Materiał: szkło i elementy metalowe.
Zastosowanie: głównie relaks
Występowanie: Gothic I, Gothic II, Gothic 3, Gothic 3: Zmierzch Bogów, Arcania Gothic 4.

Fajka wodna z Gothic 1.


Fajka wodna - cenny oraz przydatny przyrząd służący do palenia różnego rodzaju tytoniu (miodowy tytoń, tytoń jabłkowy, tytoń ziołowy, grzybowy tytoń) oraz bagiennego zielska. Jest to szklana rura, która zakończona jest ustnikiem. W środku znajduję się tytoń bądź ziele i woda służąca do filtrowania dymu wydostającego się z ustnika.

GOTHIC 1

W Gothic I był to niezwykle drogi oraz pożądany przedmiot, importowany zza bariery jedynie dla bogatych i znaczących mieszkańców kolonii - magnatów oraz członków bractwa ÂŚniącego, którym była ona potrzebna do próbkowania różnorakich przysmaków z bagien. Można ją spotkać jedynie w siedzibie Gomeza, a także w obozie bractwa, przy większości dróg oraz ścieżek. Było to ich codzienne zajęcie, dzięki któremu mogli nawiązać kontakt ze ÂŚniącym.

GOTHIC 2

W Gothic II fajka wodna jest już mniej popularna, aczkolwiek nadal można ją napotkać. Przede wszystkim znajduję się na placu wisielców, których właścicielem jest Abuyin. Można u niego za darmo skorzystać z fajki. Szuka on różnego rodzaju mieszanek, które Bezimienny może mu oczywiście przynieść. Każdego wieczora, większość kupców z targowiska wędruje w tamto ustronne miejsce, aby się napić ginu, bądź zapalić tytoń.
W G2 Noc Kruka fajka wodna występuje również w obozach bandytów, oraz piratów. Obozy te są położone w Dolinie Budowniczych- Jarkendarze.  

GOTHIC 3

Fajka wodna z Gothic 3.


W Gothic 3 jest popularna wśród ludu Varantu - asasynów. Fajkę wodną można spotkać w każdym mieście na pustyni.

GOTHIC 3 ZMIERZCH BOGÓW

Tutaj fajki straciły na znaczeniu, po wojnie wszyscy starają się odbudować to co zostało zniszczone i próbować uchronić się przed kolejną wojną, a nie palić ziele.

ARCANIA GOTHIC 4

Dalej od kontynentu, za wyspą Khorinis na Argaan też występuje  ten sam rodzaj fajki wodnej (lub podobny), lecz jako, że na wyspie panuje wojna mało kto ma czas na spokojne dymanie fajeczki, dlatego też nie jest ich zbyt dużo.  
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2011, 16:19:37 wysłana przez Garik »

Forum Tawerny Gothic

Fajka Wodna
« dnia: 21 Czerwiec 2011, 13:44:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top