Forum dyskusyjne > Dyskusje na każdy temat

Muzyka Średniowieczna

(1/4) > >>

Aneuthanasia:
Witam wszystkich pasjonatów muzyki, temat założyłem, ponieważ poszukuje jakichś wykonawców muzyki średniowiecznej, bądź zbliżonej do twórczości In Extremo. Szukam również muzyki metalowej z wstawkami takiej muzyki średniowiecznej  :D

Za każdy przykład daje reputa :)

Eric:
Blind Guardian, choć raczej nowsza twórczość, tak od Somewhere Far Beyond w górę. Szczególnie ballady, które są utrzymane w klimatach muzyki średniowiecznej (zobacz na przykład Curse My Name, A Past And Future Secret). Na nowszych albumów obficie korzystają też z dóbr orkiestry symfonicznej, co daje niezapomniany efekt.

Ale bardziej chyba będzie pasować Korpiklaani, którego muzyka bardzo zbliżona jest do tego co gra In Extremo (który mi się akurat niespecjalnie podoba). To jest folk metal, w związku z czym jest mnóstwo wstawek, które tworzą niesamowity klimat.

Eluveitie, jeśli chcesz coś w klimatach celtyckich. Również całkiem fajny zespół, choć najcięższy z tych 3 podanych.

Aneuthanasia:
Dzięki, Blind Guardiana znam, ale nie z tych piosenek, zaraz sobie sprawdzę, Korpiklaani też znam.

Gordian Morii:
Soundtracki z gier: Wiedźmin, Twierdza, Wiedźmin 2, Gothic etc. W nich masz bardzo dobry klimat średniowiecza.

Albo taki tytuł: Taniec Eleny - to coś przywodzi na myśl średniowieczny jarmark.

Patty:
Polecam zespół "ÂŻywiołak". Polacy się na niego składają, jak na mój gust grają świetnie. Część wokal ma, inne nie, jednak większość jestem w stanie polecić. Wart choćby spróbowania.
Niegłupio gra także "Hedningarna". Według mnie pewnymi kawałkami niszczy, bo wymiatają. No po prostu trzeba.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej